Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2019 m. vasario 1 d. 13:48
Kultūra veža – vasario 1 dieną startuoja specialus SU-MENĖK maršrutas

Foto: Vilniaus miesto savivaldybė

Šiandien, vasario 1 dieną, į Vilniaus gatves išvažiuoja du autobusai, kurie veš vilniečius ir miesto svečius nauju maršrutu (visų akcijoje dalyvaujančių galerijų sąrašą rasite čia) SU-MENĖK.  Vilnius kviečia leistis į kelionę po 17 šiuolaikinio meno taškų ir sumenėti. Visiškai sumenėję gaus prizų.

„Vilnius per metus praturtėjo net 4 naujais meno centrais – duris atvėrė MO ir Samuelio Bako muziejai, Lietuvos meno pažinimo centras „Tartle“ ir gatvės meno galerija po atviru dangum „Open gallery“.  Jei dar nespėjote apsilankyti šiose naujose vietose, nemokamais autobusais jus paveš iki jų ir dar 14 puikių Vilniaus galerijų ir muziejų. Tikiu, kad pažintis su 17  kultūros ir meno taškų Vilniuje padės atrasti naujas mėgstamas vietas, išbandyti įdomias ir dar nepatirtas veiklas. Kviečiu visus sumenėti!“ – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Foto: Vilniaus miesto savivaldybė

Foto: Vilniaus miesto savivaldybė

Vienas įdomių objektų maršrute – Samuelio Bako muziejus. Vasario 1 dieną sumenėti su Samueliu Baku kviečianti erdvė lankytojams pasiūlys išskirtinę progą pabendrauti su pačiu menininku – Vilnių ir menininko studiją Bostone 16.45 val. sujungs specialus teletiltas. Samuelio Bako muziejaus lankytojai turės galimybę tiesiogiai pabendrauti su garsiuoju dailininku, užduoti jam klausimus, virtualiai pasižvalgyti po menininko studiją.

„Šiandien vyksiantis teletiltas – tai pirmasis gyvas pokalbis su Samueliu Baku šiais metais ir pirmasis SU-MENĖK maršruto renginys Samuelio Bako muziejuje. Dailininko kūrinius galima skaityti įvairiais lygiais: nuo istorinio, dailėtyrinio, simbologinio iki religinio – biblinių istorijų interpretacijų. Todėl kiekvieną vasario sekmadienį kviesime į ekskursijas skirtingomis temomis, atskleisiančiomis dar nepažintą Samuelio Bako kūrinių pusę“, – sakė VVGŽM Tolerancijos centro ir Samuelio Bako muziejaus vadovė Ieva Šadzevičienė.

Daugelyje akcijoje dalyvaujančių galerijų ir muziejų bus paruoštos specialios programos – parodas bus galima apžiūrėti kartu su menininkais, kuratoriais ar gidais, taip pat vyks kūrybinės dirbtuvės, bus rodomi kino filmai.

Foto: Vilniaus miesto savivaldybė

Specialiai paženklinti du autobusai veš miestiečius nemokamai vasario 1-3, 8-10, 15-17 ir 22-24 dienomis. SU-MENĖK maršrutu autobusai kursuos nuo 11 iki 19 val. penktadieniais, šeštadieniais ir nuo 11 iki 17 val. sekmadieniais. Autobusai kursuos kas 40 minučių, o įlipti bei išlipti bus galima bet kurioje maršruto stotelėje. Kiekvienoje iš stotelių bus galima rasti maršruto SU-MENĖK tvarkaraščius. Tikslus maršruto tvarkaraštis skelbiamas www.stops.lt.

Foto: Vilniaus miesto savivaldybė

Specialiai akcijai SU-MENĖK parengtu maršrutu bus galima apsilankyti galerijoje „The Rooster Gallery“, Nacionalinėje dailės galerijoje, Vytauto Kasiulio dailės muziejuje, VDA parodų salėje „Titanikas“, visada atviroje Literatų gatvėje, projektų erdvėje  „Editorial“, Užupio meno inkubatoriuje, Jono Meko vizualinių menų centre, Lietuvos meno pažinimo centre „Tartle“ (lankomas ekskursijų formatu), Šiuolaikinio meno centre, Galerijoje „Open Gallery“, Samuelio Bako ir MO muziejuose, „Meno nišoje“, galerijose „Vartai“, Pamėnkalnio g. ir „(AV17) Gallery“.

SU-MENĖTI verta ne tik dėl naujų potyrių ir atradimų, bet ir dėl to, kad aplankius visas renginio galerijas ir muziejus galima laimėti kvietimus į meno mugę ARTVILNIUS’19. Tereikia pasiimti renginio lankstinuką pirmojoje lankomoje galerijoje arba Vilniaus turizmo informacijos centre (Pilies g. 2  arba Didžioji g. 31) ir surinkti SU-MENĖK antspaudus – juos lankstinuke pažymės galerijų darbuotojai. Užpildytą antspaudais lankstinuką reikės palikti paskutinėje lankomoje galerijoje iki vasario 24 dienos. Laimėtojai bus skelbiami Facebook renginio paskyroje ir informuojami asmeniškai telefonu kovo 1 dieną.

Foto: Vilniaus miesto savivaldybė

Foto: Vilniaus miesto savivaldybė

Daugiau informacijos pateikiama adresu www.sumenek.lt ir SU-MENĖK lankstukuose, kurių ieškokite Vilniaus turizmo informacijos centruose ir minėtose 17 meno galerijų.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!