Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2019 m. vasario 26 d. 21:46
Savaitgalį – atsinaujinusi Kaziuko mugė, kurioje iškils 4 metrų aukščio tiltas

Sauliaus Žiūros nuotr.

Jau šį savaitgalį, kovo 1–3 dienomis, sostinės gyventojai ir svečiai kviečiami nerti į šventinę Kaziuko mugės nuotaiką ir aplankyti net 4 kilometrus per Senamiestį ir centrą besidriekiančias prekyvietes.

Šiais metais organizatoriai žada, kad mugės lankytojai bus maloniai nustebinti gausia kultūrine programa bei scenografiniais sprendimais. Kaziuko mugė atsinaujina visomis prasmėmis: tai ir naujas mugės organizatorius, naujas įvaizdis ir gausi meninė programa, kuri vyks penkiolikoje skirtingų senamiesčio vietų.

Sauliaus Žiūros nuotr.

„Džiaugiuosi, kad ateinantį savaitgalį Vilniuje šurmuliuos jau 416-toji tradicinė Kaziuko mugė. Neabejoju, kad atsinaujinusi mugė, kuri šiais metais kviečia mus nerti, drožti, rūkti kaip niekad atspindės atviro ir draugiško miesto veidą, džiugins mus ne tik tradiciniais rankdarbiais, amatais, maistu ir muzika, bet tuo pačiu bus moderni bei naujoviška“, – sakė sostinės mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Bene didžiausią šių metų naujiena – tai 4 metrų aukščio tiltas per Gedimino prospektą, kuris iškils prie Vinco Kudirkos aikštės. Mugės lankytojai galės iš viršaus pasigrožėti muge, pasidairyti į  Gedimino prospekte  nusidriekusius paviljonus. Kovo 1 dieną 14 val. ant tilto vyks iškilmingas Kaziuko mugės atidarymas, pasitinkant Šv. Kazimiero eiseną, kuri 13.30 val. pajudės nuo Lukiškių aikštės link Katedros aikštės.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Dar viena šių metų naujiena – Rotušėje vyksiantis „Vaikų Kaziukas“, kuriame savo rankdarbius pristatys daugiau kaip 100 jaunųjų meistrų ir kūrėjų. „Vaikų Kaziuko“ atidarymas vyks kovo 2 dieną, šeštadienį, 11 val.

Šiais metais Kaziuko mugėje dalyvaus daugiau nei 1 500 prekybininkų. Didesnė dalis dalyvių prekiaus ne maisto gaminiais. Daugiau kaip 150 amatininkų ir maisto gamintojų atvyks iš kaimyninių šalių – Latvijos, Lenkijos, Ukrainos, Baltarusijos – įsikurs Rotušės ir Lukiškių aikštėse. Katedros aikštėje, prie Gedimino paminklo, įsikurs Dizaino skveras, kuriame savo darbus pristatys daugiau kaip 70 dizainerių ir šiuolaikinio meno kūrėjų.

Detalią kultūrinę programą rasite čia.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!