Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2019 m. 29 kovo d. 23:01
Naujos MO muziejaus parodos proga – dviejų dienų festivalis (renginiai)

MO muziejus | Norbert Tukaj nuotr.

Balandžio 6 dieną MO muziejuje bus atidaryta nauja didžioji paroda „Gyvūnas – žmogus – robotas“. Ta proga vyks dviejų dienų festivalis su specialiais teatro ir šokio pasirodymais, koncertais, pokalbiais su menininkais, mokslininkais, susitikimais su robotu bei nauja programa šeimai.

Muzikos pasaulio žvaigždės Junior A, neuromokslininkė dr. Urtė Neniškytė, tapytojas Stasys Eidrigevičius, šokio teatras Low Air, kviestinis robotas – visi jie ir dar daug kitų balandžio 6-7 dienomis kalbės ta pačia tema – apie žmogaus ryšį su kitomis gyvomis ar sukurtomis būtybėmis.

Naujos parodos plakatas | MO muziejaus nuotr.

„MO muziejus kviečia kalbėti apie mus, žmones, ir mūsų santykį su kitais – gyvūnais ir robotais. Tema neabejotinai aktuali ir įdomi, o mes ją siūlome patirti kuo įvairiau – ne tik parodos kūriniuose, bet ir rimtose diskusijose su menininkais ar mokslininkais, šokio kalboje ar muzikos ritme. Kviečiame tiesiog smagiai ir prasmingai praleisti laiką MO muziejuje“, – pasakoja MO muziejaus direktorė Milda Ivanauskienė.

Susiję:

Du specialiai kurti šokio ir teatro pasirodymai, du koncertai ir piešiantis robotas

Specialius pasirodymus MO muziejuje ruošia Low Air Vilniaus miesto šokio teatro kolektyvas bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) studentai. Low Air performansas kels klausimus, koks yra mūsų santykis su gyvūnais, robotais, netgi – su mumis pačiais. Kaip mes sutalpiname ir bandome suvaldyti savo skirtingas tapatybes. LMTA studentai pristatys specialiai naujoms parodos erdvėms pritaikytą spektaklį „Kas aš?“.

Šeštadienį lankytojų laukia du koncertai: Junior A ir aktoriaus Dominyko Vaitiekūno alter ego – Vitalijaus Špokaičio – stand-up‘as.

 

MO muziejuje viešės „Robotikos akademija“. Balandžio 7 dieną jie pristatys specialią robotų zoną, kurioje muziejaus lankytojai galės ne tik pasivaržyti su robotais skirtingose rungtyse, bet ir pamatys robotą dailininką, tą dieną piešiantį savo robotišką meno kūrinį.

Įdomios diskusijos ir filmai

Balandžio 6 dieną neuromokslininkė U. Neniškytė kalbės apie smegenų ir kompiuterio sąsajas. Nors tai gali skambėti kaip ateities technologijos, visgi pirmieji sensoriniai prietaisai implantuojami į smegenis jau nuo aštuntojo dešimtmečio. Paskaitoje U. Neniškytė nagrinės, kokias galimybes mums žada šiuolaikinis neuromokslas bei dabartinės mūsų žinios apie smegenis.

Naujos MO parodos atidarymo savaitgalį į diskusiją kviečia ir „Nanook“ komanda – vyks NYLA podkasto pokalbis. Kartu su mokslininkais ir filosofais žurnalistai diskutuos apie dirbtinio intelekto kuriamą ateitį bei žmogaus vaidmenį joje. Diskusija pavadinimu „O kam reikalingas žmogus?“ įvyks šeštadienio vakarą.

MO muziejus | MO muziejaus nuotr.

Apie žmogaus ir gyvūno ryšio psichologiją pasakos socialinių mokslų daktarė Rūta Sargautytė. Kaip ji pati teigia, norėdami suprasti gyvūnų elgesį, mes projektuojame į juos savo mintis ir jausmus, bet ar tai yra vienintelis požiūris? Jos paskaitoje bus analizuojama, kaip mes galime suprasti gyvūnų elgesį ir koks ryšys mus sieja su jais.

Susiję:

Apie liūtus, bokserius ir kitus Vilniaus gyventojus papasakos profesorė Natalija Arlauskaitė. Po jos paskaitos lankytojų laukia režisieriaus Almanto Griškevičiaus filmo „Laikas eina per miestą“ peržiūra.

Filmų peržiūros tęsis ir sekmadienį – tądien bus rodomas režisieriaus Edmundo Zubavičiaus filmas „Jautrumo kaip duonos“.

Susitikimai net su 6 menininkais ir kūrinių autoriais

Savaitgalio renginių metu MO muziejaus lankytojai galės susitikti su MO kolekcijos menininkais. Balandžio 6 dieną planuojami susitikimai su tapytoju Valentinu Antanavičiumi, jaunaisiais šiuolaikinio meno kūrėjais Neringa Černiauskaite ir Ugniumi Gelguda, žinomais kaip Pakui Hardware. Šeštadienį su muziejaus lankytojais susitiks bei apie savo kūrybą papasakos fotografas Aleksandras Macijauskas bei grafikas, tapytojas, iliustratorius, instaliacijų kūrėjas S. Eidrigevičius.

MO muziejus | MO muziejaus nuotr.

Balandžio 7 dieną lankytojai taip pat galės tęsti pažintis su kūrėjais. Įvyks susitikimas su tapytoja Jolanta Kyzikaite, o tapytojos Nomedos Saukienės kūryba bus pristatyta filmo „Iš kur tas švytėjimas“ peržiūros metu.

Susiję:

Visą savaitgalį taip pat siūlomos specialios ekskursijos po parodą kartu su parodos kuratorėmis Erika Grigoravičiene bei Ugne Paberžyte. Tradiciškai organizuojamos ir MO gido ekskursijos. Registracija į ekskursijas – puslapyje mo.lt.

Nauja sekmadienio programa ir vaikams, ir tėvams

Sekmadieniai MO muziejuje ir toliau skiriami šeimoms. Pirmąjį naujos parodos savaitgalį prasidės nauja šeimų sekmadienio programa, pritaikyta ir sukurta specialiai parodai „Gyvūnas – žmogus – robotas“.

Be jau įprastų užsiėmimų 3-8 metų vaikams kartu su teatru „Pradžia“, muziejuje sekmadienį vyks grafikos raižinių dirbtuvės. Jų metu bus galima patiems susikurti grafikos atspaudą, panaudojant įvairias gyvūno, žmogaus ar roboto kūno detales ar fragmentus. Dirbtuvės skirtos šeimoms su vaikais. Taip pat nuo balandžio 6 dienos MO muziejus pristato šeimos bilietą, todėl apsilankyti muziejuje bus galima dar palankesnėmis sąlygomis.

MO muziejus | MO muziejaus nuotr.

Visą naujos MO muziejaus parodos „Gyvūnas – žmogus – robotas“ atidarymo programą balandžio 6-7 dienomis galima rasti puslapyje mo.lt. Įsigijus norimos dienos muziejaus bilietą, galima dalyvauti visuose tos dienos renginiuose (registracija vyksta į ekskursijas su parodos kuratorėmis ir su MO gidu). Bilietus įsigyti galima internetu bilietai.mo.lt ir MO muziejaus kasoje. MO muziejaus bendruomenės nariai – MOdernistai – turės galimybę aplankyti naująją MO muziejaus parodą iš anksto (balandžio 5 dieną), o parodos atidarymo savaitgalio renginiai jiems yra nemokami.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!