Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2019 m. balandžio 5 d. 15:26
Skelbiamas „Kaunas Jazz 2019“ nemokamų renginių ciklas: ką galėsite išgirsti?

Grupė „Selah-Collective“ (Izraelis) | O. Levento nuotr.

Džiazo sostine tituluojamas Kaunas balandžio 15 ir 23–28 dienomis miestiečius ir miesto svečius pakvies jau į 29-ąjį „Kaunas Jazz 2019“ nemokamų koncertų ir renginių ciklą. Festivalio rengėjai džiazo gerbėjams pasiūlys daugiau nei 20 nemokamų išskirtinių muzikinių projektų ir atlikėjų pasirodymų tiek naujose, tiek ir tradicinėse Kauno miesto erdvėse.

Balandžio 15-ąją Respublikinėje Kauno ligoninėje nemokamų renginių ciklą pradės Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė. Koncertai sveikstantiems – festivalio dovana, kuri tampa gražia festivalio „Kaunas Jazz“ tradicija.

Balandžio 23 dieną, antradienį, „Volfas Engelman“ studijoje“ debiutinį albumą „Thousand Seconds Of Our Life“ pristatys ilgamečiai scenos partneriai Janas Maksimovičius ir Dmitrijus Golovanovas. Šiame albume skamba fortepijono ir saksofono darniai sudėtas pokalbis, kuris tarp dviejų scenos partnerių truko kone 15 metų.

Antrus metus iš eilės balandžio 24 dieną atsinaujinusioje Kauno autobusų stotyje atvykstančius ir išvykstančius kauniečius bei miesto svečius džiugins klaipėdiečių kvintetas „JazzWay“. Kaip teigia patys atlikėjai, jų „arkliukas“ – šiuolaikinės tradicinio džiazo kompozicijos.

 

Nemokamų lauko koncertų ciklą balandžio 26 dieną Karo muziejaus sodelyje pradės tradicinis Giedriaus Kuprevičiaus varpų džiazo muzikos koncertas „75 smūgiai per minutę“. Tuo pat metu S. Daukanto gatvėje vyks ir mažųjų bei jų tėvų pamėgtas jubiliejinis 20-asis piešinių konkursas „Kaunas Jazz ant grindinio“. Kaip teigė rengėjai, žavu ir miela pagalvojus, kad 1999 metais prasidėjusi tradicija nupiešti festivalio „Kaunas Jazz“ nuotaiką gyva ir mažiesiems gerbėjams įdomi iki šiol.

Balandžio 28 dieną „Kaunas Jazz 2019“ nemokamų renginių ciklą vainikuos modernaus džiazo sekstetas iš Izrealio „Selah-Collective“, kurie pakvies džiazo gerbėjus į koncertą Kauno sinagogoje.

Nauja nemokamų koncertų erdvė – Nepriklausomybės aikštė

Nepriklausomybės aikštė šiais metais taps „Kaunas Jazz 2019“ įspūdinga nemokamų lauko koncertų prieglobsčio vieta.

Balandžio 26 dieną pirmieji Didžiojoje lauko scenoje savo pasirodymą surengs svečiai iš Izraelio grupė „Selah-Collective“ ir jaunųjų atlikėjų grupė iš Lietuvos „Huge Soul“. Praėjusiais metais Prancūzijos mieste Grenoblyje vykusiame festivalyje „Divercities“ susipažinę ir susibičiuliavę „Selah-Collective“ ir „Huge Soul“ kolektyvai kartu pasirodys ir „Kaunas Jazz“ scenoje, kur drauge atliks keletą kūrinių. Balandžio 26-osios vakarą Didžiojoje lauko scenoje su trenksmu užbaigs džiazo gerbėjų mylimas bei laukiamas Linas Adomaitis su Kauno bigbendu.

 

Balandžio 27 dieną Kauno centrą ir senamiestį užlies šeštus metus rengiamas ir tūkstančius gerbėjų pritraukiantis projektas „Džiazo gatvė“. Išskirtiniai džiazo ritmai, šokių kovos ir jaunųjų muzikos atlikėjų pasirodymai – visa tai kvies miestiečius ir miesto svečius pasinerti į džiazu alsuojantį miestą.

Lauko scenos koncertus vainikuos „Saulės kliošas“

Balandžio 27 dieną „Džiazo gatvės“ ir nemokamų renginių ciklą vainikuos net trys pasirodymai. Pirmoji scenoje pasirodys Veronika ChiChi, viena ryškiausių ir įdomiausių šiuo metu Lietuvos džiazo dainininkių, kuri scenoje pristatys debiutinį tarptautinio kvarteto albumą „Singer Of A 1000 Faces“. Iškart po atlikėjos pasirodymo – Džiazo madų šou, galop, scenoje bus galima išvysti ilgametį festivalio „Kaunas Jazz“ draugą – grupę „Saulės kliošas“.

 

Dar 2001 metais pirmą kartą „Kaunas Jazz“ scenoje savo pasirodymą surengusi grupė, jau sunkiai besuskaičiuoja savo pasirodymus festivalyje. Kaskart sukuriantis jaukią atmosferą ir išskirtinę nuotaiką džiazo gerbėjams „Saulės kliošas“ tampa savotiška „Kaunas Jazz“ dalimi. Pasak grupės „Saulės kliošas“ lyderio Lauryno Šarkino, „Kaunas Jazz“ festivalis nuolat plečiasi ir prisitaiko, tuo jis ir išlaiko savo išskirtinumą.

Susiję:

„Kaunas Jazz“ tampa ne keletu koncertų, bet visą miestą apimančiu socialiniu edukaciniu renginiu-įvykiu – meno švente, apimančia muziką, religijas, bendravimą, erdves, skirtingas menų sritis ir išraiškos formas. Padeda mums būti laisvesniems, tolerantiškesniems, tobulėjantiems. Festivalis dovanoja renginius ir kitiems Lietuvos miestams, sugeba tai padaryti, išsiplėsdamas kalendoriniuose metuose“, – kalbėjo L. Šarkinas.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!