Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2019 m. 29 balandžio d. 21:17
Stasys Domarkas – pirmasis Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro Garbės dirigentas

Stasio Domarko koncertas | Olesios Kasabovos nuotr.

Stasys Domarkas – pirmasis Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro Garbės dirigentas. Toks išskirtinis titulas šeštadienį buvo suteiktas 80-mečio jubiliejų švenčiančiam Maestro Stasiui Domarkui.

Už ryškų krašto kultūroje įspaustą pėdsaką, įkvepiantį ateities kartas, ir įtaigų muzikos įprasminimą ilgamečiam Klaipėdos ir Kauno valstybinių muzikinių teatrų vadovui, Mažosios Lietuvos simfoninio orkestro įkūrėjui, tarptautinių festivalių sumanytojui ir nacionalinių veikalų pastatymų puoselėtojui S. Domarkui suteiktas Garbės dirigento vardas.

Dirigentas visus stebina neišsenkančia asmenybės jėga, sumanumu ir atsidavimu kilniam muziko pašaukimui. „Ačiū Jums už didelius ir reikšmingus darbus“, – teikdama Garbės dirigento apdovanojimą, jubiliatui tarė Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovė Laima Vilimienė.

Stasio Domarko koncertas | Olesios Kasabovos nuotr.

S. Domarkui buvo iškilmingai perduoti LR Ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio, kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko, Plungės ir Klaipėdos miesto merų sveikinimai. Linkėdamas puikios sveikatos ir nerimstančios sielos, Maestro sveikino ir Kauno valstybinio muzikinio teatro vyriausiasis dirigentas Jonas Janulevičius.

S. Domarkas dėkojo ir „Operetės šventės“ klausytojams, ir visiems savo kūrybiniams pakeleiviams bei gerbėjams. „Būkite sveiki ir laimingi. Visada išlikite Muzikinio teatro draugais“, – linkėjo jubiliejų švenčiantis Maestro.

Stasio Domarko koncertas | Olesios Kasabovos nuotr.

Stasio Domarko koncertas | Olesios Kasabovos nuotr.

„Operetės šventėje“ dainavo Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistai ir kviestiniai atlikėjai: Aurelija Dovydaitienė, Jadvyga Grikšienė, Beata Ignatavičiūtė, Rasa Ulteravičiūtė–Kazlauskienė, Valdas Kazlauskas, Artūras Kozlovskis, Dalia Kužmarskytė, Kęstutis Nevulis, Deividas Norvilas, Virginijus Pupšys, Aurimas Raulinavičius, Stanislovas Rezgevičius, Mindaugas Rojus, Rosana Štemanetian, Viačeslavas Tarasovas, Vilius Trakys, Raminta Vaicekauskaitė, Vytautas Virganavičius, Steponas Zonys. Klausytojai išgirdo Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro chorą, šoko Klaipėdos valstybinio muzikinio baletas, grojo Klaipėdos valstybinio muzikinio simfoninis orkestras. Prie dirigento pulto stojo pats jubiliatas.

Dirigentas S. Domarkas akcentavo, kad Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras „galingas ir gali labai daug“. To paties linkėta ir pačiam Maestro.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!