Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2019 m. gegužės 7 d. 13:53
Gegužę atidaroma Luca Vanello personalinė paroda „Drėgni raumenys laukia“

Luca Vanello kūrinys | Pranešimo spaudai nuotr.

Gegužės 14 dieną, antradienį, 18 val. galerija (AV17) kviečia į italų-slovėnų kilmės menininko Luca Vanello personalinės parodos „Drėgni raumenys laukia“ atidarymą.

Parodos plakatas | Pranešimo spaudai nuotr.

Nenumaldomas žmonijos troškimas kontroliuoti laiką ir neišvengiama, nuolatinė šio siekio nesėkmė reflektuojama ilgamečiuose L. Vanello tyrimuose. Parodoje „Drėgni raumenys laukia“ pristatomi menininko sukurti objektai – abstraktūs, nuo simbolizmo nepriklausomi skulptūriniai procesai ir įvairių fizinių manipuliacijų rezultatai. Veikdami tarsi ekosistema, jie leidžia žiūrovui fragmentiškai pažvelgti į egzistencijos nesaugumą, taip išsilaisvinant nuo žmogaus kaip visatos centro vizijos.

Savo moksliniais tyrimais paremtoje kūrybinėje praktikoje L. Vanello deformuoja nežmogiškus organizmus ir materiją, taip analizuodamas jų socialinę, technologinę ir biologinę reikšmes. Augalai, negyvi objektai ir atvaizdai jo kūriniuose suvokiami kaip dalis organiškos visumos, kuri susilieja su mus supančiais socialiniais laukais. Pritaikydamas fizinę manipuliaciją kaip konceptualų įrankį, menininkas supina kolektyvinius ir individualius pasakojimus su medžiagų modifikacija. Įvairiuose skulptūriniuose procesuose jis sugrąžina kasdienius, istorijos ir atminties prikaupusius objektus į jų pradines būsenas, taip tarsi mėgindamas atsukti laiką, tuo pačiu iš augalų pašalindamas chlorofilą jis sulaiko jų apytakos ciklą ir sustabdo gyvenimo procesą. Manipuliacijų pagalba sukurti objektai parodoje sudaro bendrą nuoseklią sistemą, kurioje pastebimas materijos pažeidžiamumas, netobulumas ir gyvybės laikinumas.

L. Vanello (g. 1986) – italų-slovėnų kilmės menininkas, gyvenantis ir kuriantis Berlyne ir Briuselyje. Bakalauro laipsnį įgijo Berlyno meno universitete, magistro – „Slade“ meno mokykloje Londone. Autorius yra surengęs aštuoniolika personalinių parodų Italijoje, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Belgijoje, Slovėnijoje ir Lietuvoje, taip pat aktyviai rengia grupines parodas tarptautiniu mastu. 2017 metais menininkas buvo nominuotas Brachum meno apdovanojimui, 2015 metais atrinktas į Adrian Carruthers apdovanojimo finalininkų sąrašą, o 2013 metais tapo vienu iš atrinktųjų Schulz Stübner apdovanojimui gauti.

Paroda „Drėgni raumenys laukia“ (AV17) galerijoje, Totorių g. 5 veiks iki birželio 22 dienos.

Daugiau šalies miestuose vykstančių parodų rasite „Vilniaus galerijos“ sudaromame parodų kalendoriuje.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!