Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2019 m. 14 gegužės d. 16:37
„Muziejų naktis Lietuvoje“ – jau šį šeštadienį: žada daugiau nei 300 nemokamų renginių

Renginio plakatas | Organizatorių nuotr.

Gegužės 18 dieną, šeštadienį, visi smalsuoliai, trokštantys sužinoti kažką naujo ir ieškantys atradimų bei naujų patirčių, yra kviečiami į jau kasmetinį tapusį ir visoje šalyje vykstantį renginį – „Muziejų naktis Lietuvoje“.

Šie metai ypatingi tuo, kad gegužės 18 dieną Lietuvoje iki vėlumos vyks ne tik Europos muziejų nakties akcijai skirti renginiai muziejuose, bet ir bus kviečiama švęsti Tarptautinę muziejų dieną, kurios tema – „Muziejai kaip kultūros ašys: tradicijos ateitis“.

Muziejų vaidmuo visuomenėje nuolat kinta. Kadaise buvę ganėtinai statiškomis ir uždaromis institucijomis, muziejai sėkmingai save perkuria, tapdami interaktyviomis, į skirtingas auditorijas bei bendruomenes orientuotomis, patraukliomis kultūringo laisvalaikio praleidimo, naujų žinių ir įgūdžių įgijimo bei kūrybos erdvėmis, kuriose susivienija istorija ir ateitis, žinios ir kūrybiškumas, o lankytojas yra aktyvus ir linkęs dalytis bendraautorius.

Renginio organizatorius džiugina tai, kad jau ne pirmus metus, prieš ateinant „Muziejų nakčiai Lietuvoje“, Vilniaus ir kitų Lietuvos miestų gatves užlieja Gatvės muzikos dienos renginių garsai. Su muzika švęsdami Tarptautinę muziejų dieną visi kviečiami atrasti muziejus lankymui neįprastu metu bei turiningai praleisti laiką drauge su muziejininkų bendruomene.

Susiję:

Šiais metais muziejai Lietuvos gyventojus ir užsienio svečius pakvies į daugiau kaip 300 renginių, kuriuos bus galima aplankyti nemokamai. Lankytojams bus siūlomos ne tik įvairios pramogos, bet ir galimybė turiningai praleisti laisvalaikį, dalyvaujant varžytuvėse, orientaciniuose žaidimuose, teminėse ekskursijose, diskusijose, knygų pristatymuose bei kino filmų peržiūrose, susitikimuose su menininkais bei muziejininkais. Mažuosius (ir ne tik) naktinėtojus muziejai kvies į kūrybines dirbtuves, orientacinius žaidimus, koncertus bei spektaklius.

Į nuo 2005 metų kasmet Europoje vykstančią tarptautinės muziejų bendruomenės akciją „Europos muziejų naktis“, kurios tikslas – atverti muziejų duris lankytojams neįprastu metu bei įvairiomis kultūrinės edukacijos formomis supažindinti visuomenę su muziejų kolekcijomis, jau vienuoliktus metus iš eilės sėkmingai įsitraukia ir Lietuvos muziejai. Kasmet Muziejų nakties akcijos metu muziejuose bei jų renginiuose apsilanko apie 120 tūkst. lankytojų. Muziejų nakties akcijoje dalyvaujančių muziejų lankymas bei dalyvavimas jų organizuojamuose renginiuose yra nemokamas.

Prie „Muziejų nakties“ akcijos kasmet jungiasi ne tik muziejai, bet ir kitos Lietuvos kultūros įstaigos ar organizacijos, kurių pagrindinė misija ir tikslas – kultūros bei kultūros paveldo puoselėjimas ir sklaida visuomenei.

Visa informacija apie „Muziejų nakties“ Lietuvoje renginius yra skelbiama specialiai šiai akcijai sukurtame ir šiais metais atsinaujinusiame tinklalapyje www.muziejunaktis.lt, Lietuvos muziejų portale www.muziejai.lt, Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) Lietuvos skyriaus tinklalapyje.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!