Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2019 m. birželio 26 d. 21:33
Mažosios kultūros sostinė Dusetos kviečia į dviejų dienų menų festivalį

Dusetos | Tado Grinevičiaus nuotr.

Artėjantį savaitgalį aplankyti Dusetas kvies žinomi Lietuvos kūrėjai. Mažoji kultūros sostinė pristato dviejų dienų renginių programą. Festivalio kulminacija – Nomedos ir Šarūno Saukų kūrinių video interpretacijos, įgarsintos Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, saksofonininko Petro Vyšniausko.

Birželio 28–29 dienomis vyksiančio Menų festivalio programa sujungs skirtingus menus – dailę, literatūrą, kiną ir muziką. Programoje – parodos, poezijos skaitymai, susitikimai su ryškiausiomis Lietuvos meno ir kultūros asmenybėmis: Algimantu Puipa, rašytojais Alvydu Šlepiku, Antanu A. Jonynu ir kitais.

Tapytojų Nomedos ir Šarūno Saukų paveikslai atgis video projekcijomis

Festivalio kulminacija – birželio 29 d. 23.30–24.00 val. prie Sartų ežero įvyksiantis unikalus vienkartinis meninis vaizdo ir garso sintezės projektas, pasiūlysiantis leistis į kelionę po Dusetose gyvenančių vienų žymiausių Lietuvos menininkų Nomedos ir Šarūno Saukų tapybos kūrinius.

Didžiuliame ekrane šalia Sartų ežero kranto atgis brandžiausi šių kūrėjų paveikslai, videomenininkų paversti intriguojančiu daugiamačiu pasakojimu, kurį įgarsins gyvai atliekama saksofonininko Petro Vyšniausko ir multiinstrumentalisto Sauliaus Petreikio atliekama muzika.

Sartų ežeras | Tado Grinevičiaus nuotr.

Dusetos | Alvydo Stausko nuotr.

Susitikimai su žymiais krašto kūrėjais

Dusetų miestelyje užaugo ne viena ryški Lietuvos kultūros bei meno pasaulyje aktyviai besireiškianti asmenybė.

1968 m. čia buvo įkurta Muzikos mokykla ir 1972 m. mieste veikusioje vidurinėje mokykloje įdiegtas sustiprintas dailės mokymas. Tokios meno ir kultūros žmonių „salos“ susiformavimas mažame miestelyje – išskirtinis reiškinys ne tik sovietmečio, bet ir Nepriklausomoje Lietuvoje.

Menų festivalio metu savo kūrybą pristatys Dusetų krašto vizualiųjų menų kūrėjai (tarp kurių – Mykolas, Nomeda ir Šarūnas Saukos, Arvydas Každailis, Remigijus Kriukas ir Indrė Stulgaitė-Kriukienė, Romualdas Pučekas, Klaudijus Driskius).

Programoje dalyvaus ir kiti žinomiausi šalies menininkai: poetai ir rašytojai Antanas A. Jonynas, Daiva Čepauskaitė, bardas Darius Žvirblis (ex „Atika“), Alvydas Šlepikas, Jurgita Jasponytė (A. Šlepikas ir J. Jasponytė ką tik išleido naujas poezijos knygas),  kino režisierius Algimantas Puipa, visuomenės veikėja ir žurnalistė Edita Mildažytė, menotyrininkas Saulius Pilinkus, koncertuos multiinstrumentalistas Saulius Petreikis su grupe, dainininkė Neda Malūnavičiūtė, gitaros meistras Aurelijus Globys, perkusininkas Gediminas Laurinavičius.

Daugiau informacijos apie Menų festivalį: www.dusetukultura.lt.

Dusetų dailės galerija | Alvydo Stausko nuotr.

MENŲ FESTIVALIO PROGRAMA

BIRŽELIO 28 DIENA:

18:00–19:00 / DAILĖ
Dusetų krašto menininkų kūrybos paroda „Galerijai dvidešimt ketveri“.
Kultūros centre Dusetų dailės galerijoje

19:00–21:00 / LITERATŪRA
Kūrybos skaitymai. Dalyvauja poetai ir rašytojai ALVYDAS ŠLEPIKAS, ANTANAS A. JONYNAS, DAIVA ČEPAUSKAITĖ, JURGITA JASPONYTĖ, bardas DARIUS ŽVIRBLIS (ex „Atika“). Renginio vedėjas: kultūros istorikas AURIMAS ŠVEDAS.
Dusetų meno mokyklos salėje

21:00–23:00 / KINAS
Kino filmo „VILKO DANTŲ KAROLIAI“ peržiūra ir susitikimas su režisieriumi ALGIMANTU PUIPA. Režisierių kalbins kultūros istorikas AURIMAS ŠVEDAS.
Kultūros centre Dusetų dailės galerijoje

BIRŽELIO 29 DIENA:

16:00–17:30 / DOKUMENTIKA
Dokumentinio filmo „SUJUNGĘS AMŽIUS“, skirto dailininko Augustino Savicko 100-mečiui, peržiūra ir susitikimas su autoriais EDITA MILDAŽYTE ir SAULIUMI PILINKUM. Autorius kalbins kultūros istorikas AURIMAS ŠVEDAS.
Kultūros centre Dusetų dailės galerijoje

23:30–24:00 / VAIZDO IR GARSO SINTEZĖ
NOMEDOS ir ŠARŪNO SAUKŲ kūrinių videointerpretacijos, įgarsintos saksofonininko PETRO VYŠNIAUSKO ir multiinstrumentalisto SAULIAUS PETREIKIO.
Projekto kuratorė: MONIKA SAUKAITĖ; video interpretatoriai: VACLOVAS NEVČESAUSKAS ir LUKAS MICEIKA; režisierius DALIUS ABARIS.

Menų festivalio organizatoriai:
Dusetų seniūnija
Kultūros centras Dusetų dailės galerija
Dusetų meno mokykla
Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės santalka
Dusetų sporto klubas „Ainiai“

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!