Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2019 m. 29 birželio d. 15:05
Vasarą ir mokslo metais vaikus vėl kvies neformaliojo švietimo projektai

Artūro Žuko nuotr.

Baigėsi Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos neformaliojo vaikų švietimo projektų finansavimo konkursas. Komisija atrinko finansuoti 26 projektus iš 89 pateiktų, jiems paskirstyta 150 tūkst. eurų.

Bendrojo ugdymo ir meno mokyklos, universitetai, viešosios, koncertinės įstaigos, jaunimo centrai vaikams vasarą ir kitais mokslo metais pasiūlys daugybę veiklų: atrasti ir išbandyti biomimikrijos galimybes, mokytis groti su legendinio „Trimito” orkestro muzikantais, keliauti po Lietuvą, išbandyti save tarptautiniame vaikų vasaros universitete, sportuoti, konstruoti. Informacija, koks projektas kada prasidės, kokios galimybės jame dalyvauti, bus skelbiama konkrečioje mokykloje, kuri dalyvauja viename ar kitame projekte.

Susiję:

Teikti paraiškas ir gauti finansavimą savo projektams šiame konkurse galėjo neformaliojo vaikų švietimo ar kitos įstaigos, asociacijos – visi, kas turi teisę užsiimti neformaliojo vaikų švietimo veikla.

Atrinkti projektai, padedantys lavinti vaikus gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos srityse, stiprinti sveiką gyvenseną, skatinantys bendradarbiavimą tarp nevyriausybinių organizacijų. Prioritetai teikti tiems projektams, kurie sudaro galimybes dalyvauti didesniam vaikų skaičiui keliose savivaldybėse, taip pat, jei projekto veiklos vyksta ir per mokinių vasaros atostogas, įtraukia vaikus iš socialinės rizikos šeimų ar turinčius specialiųjų ugdymosi poreikių.

Vienas projektas trunka ne trumpiau negu 3 mėn.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija neformaliojo vaikų švietimo projektus po ilgesnės pertraukos vėl ėmė finansuoti 2014 m. Pernai neformaliojo vaikų švietimo projektų finansavimo konkursui buvo paskirstyta tokia pati suma, kaip pernai. 2018 metais konkurso veiklose dalyvavo daugiau nei 14 tūkst. vaikų iš Lietuvos ir užsienio mokyklų.

Visus vaikus – tiek iš Lietuvos mokyklų, tiek grįžusius iš užsienio – kviečia keli šimtai įvairių nemokamų iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ veiklų, kurias siūlo įvairios organizacijos. Veiklų žemėlapį galima rasti čia.

Daugiau apie vaikų edukaciją skaitykite rubrikoje „Vaikams ir apie vaikus“.  

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!