Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2019 m. 9 liepos d. 11:46
Galerijoje „Arka“ – grafiko Vlado Lisaičio paroda „Konfigūracijos“

V. Lisaitis, kūrinio fragmentas | Pranešimo spaudai nuotr.

Liepos 11 dieną, ketvirtadienį, 17.30 val. LDS galerijoje „Arka“ atidaroma grafiko  Vlado Lisaičio personalinė paroda „Konfigūracijos“.

Parodoje pristatomi įvairių laikotarpių menininko grafikos darbai, kurie atskleidžia autentišką braižą, išgrynintą naudojant skirtingų klišių kombinacijas viename kūrinyje. Tapybą versdamas grafika, o grafiką – tapyba, Lisaitis kuria improvizuodamas, keldamas sau naujus iššūkius, peržengiančius tradicines technologines ribas. Jo kūriniuose dominuoja spontaniškumas, ekspresyvumas, o kūrinys, kaip teigia pats autorius, turi akimirksniu sukelti tam tikrą emociją, įspūdį. Kūrinyje skleidžiasi intuityviai parinktos spalvos, linijos, formuojančios dinamiškas, suvaldytas kompozicines struktūras. Lisaičiui būdingas veržlumas ir improvizacija leidžia jo kūrinius matyti iš skirtingų pusių, įvairiomis kryptimis, ko dėka menininko kūriniai yra nuolatinėje pokyčių fazėje. Kaip pastebi prof. Jonas Gudmonas, „viename darbe slypi keturios skirtingos kompozicijos, kurios jungiamos tarpusavyje konfigūruoja naujus naratyvus ekspozicinėse erdvėse“.

Lisaičio tapybinės monotipijos iš pirmo žvilgsnio atrodo abstrakčios, tačiau ilgiau jas stebint ryškėja skirtingomis detalėmis jungiami konkretūs vaizdiniai, pasikartojanti ritmika. Autoriaus darbai kupini vitališkumo, entuziazmo bei energijos. Tai atskleidžia jo veržlią, aktyvią asmenybę, kuri darbuose reflektuojama ir pasirinkta kontrastinga, ryškiaspalve, dėl to drąsia, kolorito derme. Lisaičiui svetimas literatūrinis pasakojimas kūriniuose, jam svarbiau vaizduoti (ne)atpažintus simbolius, kuriais klojamas kūrinio kontekstas.

V. Lisaitis, kūrinio fragmentas | Pranešimo spaudai nuotr.

Vladas Lisaitis – žinomas grafikas, akvarelistas, tapytojas ir dizaineris. Menininkas kuria monotipijas, taikomąją grafiką, estampus, ekslibrius, tapybos darbus ir kt. Rengia parodas Lietuvoje ir užsienyje (JAV, Japonijoje, Argentinoje, Vokietijoje, Suomijoje, Švedijoje, Rumunijoje, Ispanijoje, Belgijoje, Ažerbaidžiane bei kitur). Už įvairius kūrybinius darbus Lisaitis yra pelnęs svarbių apdovanojimų, tarp kurių – 3 Kultūros ministerijos apdovanojimai, „Lietuvos gražiausi metų pašto ženklai“ ir kt.

Daugiau šią savaitę šalies miestuose vykstančių parodų rasite „Vilniaus galerijos“ sudaromame parodų kalendoriuje.  

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!