Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2019 m. 5 rugpjūčio d. 14:33
Artėja festivalis „nowJapan“ – tolimoji Japonija netrukus bus čia

Festivalis „nowJapan“ | Organizatorių nuotr.

Tolimoji Japonija netrukus bus čia – rugsėjo 10-15 dienomis didžiausias Baltijos šalyse Tekančios Saulės šalies kultūros festivalis „nowJapan“ Vilniui parodys, kuo gyvena ir kvėpuoja šių dienų japonų kūrėjai.

Šįmet „nowJapan“ nuo ankstesnių renginių skirsis koncentruotumu, konceptualumu ir ilgesne trukme: Šv. Kotrynos bažnyčioje rugsėjo 10-ąją prasidės scenos menų renginiai, o savaitgalį, rugsėjo 14-15 dienomis, istoriniame Kino, teatro ir muzikos muziejaus kieme įsikurs Japonijos kultūros sala.

Festivalis „nowJapan“ | Organizatorių nuotr.

„Taip sutapo, kad šįmet keičiasi Japonijos imperatorius, o į vienuoliktus metus žengiantis festivalis koncentruojasi bei atsinaujina. Tad Japonijai ir festivaliui prasideda nauja era. Siekiame keistis, pristatyti įdomesnę, gilesnę, provokatyvesnę kultūros pusę, nes mūsų žiūrovas užaugo, tapo smalsesnis, reiklesnis. Festivalis per platų kūrybinį spektrą parūpins peno įvairaus skonio Japonijos mylėtojams nuo meno gerbėjų iki gurmanų“, – sako „nowJapan“ vadovas Sergej Grigorjev.

Scenos meno savaitę Šv. Kotrynos bažnyčioje pradės ir už Japonijos ribų žinoma eksperimentinės muzikos trijulė „Asa Chang & Junray“, lengvu mostu apimanti visą Rytų muzikos perimetrą. Išgirsime, kaip klasika dera prie džiazo, pašėlusios perkusijos ir skaitmeniniais būdais išardyto žmogaus balso, kuris tampa dar vienu instrumentu šiame ansamblyje. Žavės, o galbūt ir šokiruos, šiuolaikinio šokio duetas Kaori Ito ir Theo Touvet, o pasaulį išmaišęs daininkas Hideki Sakomizu su pianistu Yuki Deai dalinsis odą virpinančiomis baladėmis.

Festivalis „nowJapan“ | Organizatorių nuotr.

Spalvingiausias festivalio renginys – tradicinis „Cosplay“ konkursas, šįmet įvyksiantis Šv.Kotrynos bažnyčioje. „Cosplay“ – popkultūros reiškinys, kai žmonės persirengia manga ir anime, mėgstamų filmų, kompiuterinių žaidimų, komiksų, fantastinės literatūros kūrinių personažais, prieš gerus aštuonis dešimtmečius pradėjo plisti iš Japonijos, išpopuliarėjo JAV. Kaip ir kiekvienais metais, „nowJapan“ metu vyks savotiškas kostiumų „Eurovizijos“ atrankos konkursas, kurio nugalėtojas atstovaus Lietuvai Londone rengiamame Europos „Cosplay“ konkurse.

Susiję:

Po beveik savaitę trukusių menininkų pasirodymų, savaitgalį, rugsėjo 14-15 dienomis, Kino, teatro ir muzikos muziejaus kieme lankytojai atras autentiškos japoniškos kultūros koncentratą: dizainerius ir amatininkus, iliustratorių parodas ir kaligrafijos meistrus tapančius žmogaus galvos dydžio teptukais, budistą vienuolį, įspūdingo įmantrumo šintoizmo šventyklą Mikoshi, tradicinius Taiko būgnelius, manga dirbtuves, pranešimus apie keliones ir kultūrą. Milžiniškas dėmesys bus skiriamas kulinarinei tradicijai: gaminimo dirbtuvės, desertų kultūra, Japonijos gatvės maistas.

Tekančios saulės šalies festivalis – rugsėjo 10-15 dienomis Vilniaus senamiestyje.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!