Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2019 m. rugpjūčio 6 d. 09:21
Pjesė „Haroldas ir Modė“ sugrįžta į sceną
Organizatorių nuotr.

Scena iš spektaklio „Haroldas ir Modė“, rež. Dalia Tamulevičiūtė | Pranešimo spaudai nuotr.

Jau šį rugsėjį Užupio dramos teatras pristatys premjerą – spektaklį „Haroldas ir Modė“ pagal Koleno Higinso ir Žano Klodo Karjero pjesę.

„Haroldą ir Modę“ pirmą kartą Lietuvoje prieš beveik 40 metų pastatė režisierė Dalia Tamulevičiūtė. Ji neabejotinai yra viena reikšmingiausių teatro kūrėjų, pedagogė, palikusi ryškų pėdsaką ir daug lėmusi Lietuvos teatro raidoje.  Iki šių dienų gyvas D. Tamulevičiūtės atminimas. Ši moteris visam laikui išliks viena svarbiausių asmenybių Lietuvos teatro režisūros istorijoje. Jos statyti spektakliai sulaukdavo neįtikėtino publikos dėmesio ir populiarumo.

Legenda tapęs pjesės „Haroldas ir Modė“ pastatymas –  vienas įsimintiniausių jos darbų, kurį sausakimšose salėse ne vienas yra žiūrėjęs po kelis kartus. Jaunimo teatre spektaklis buvo rodytas bene 300 kartų.

Susiję:

Būtent D. Tamulevičiūtės garbei Užupio dramos teatro režisierė Rita Urbonavičiūtė nusprendė prikelti šią pjesę naujam gyvenimui. Haroldo ir Modės vaidmenims tinkančių aktorių paieška užtruko gana ilgai, ir pagaliau juos radusi, režisierė šį sumanymą gali įgyvendinti. Su Užupio dramos teatro aktoriais šiuo metu R. Urbonavičiūtė intensyviai dirba ir stato neįprasto bei netikėto siužeto Haroldo ir Modės istoriją, kuri pranoksta laiką, todėl niekada nepraranda aktualumo ir gyvumo.

Spektaklio premjera įvyks rugsėjo 28 dieną, likus dviem dienoms iki 79-ojo Dalios Tamulevičiūtės gimtadienio. Būtent tokio amžiaus yra viena iš pagrindinių šio spektaklių herojų. „Haroldas ir Modė“ plačiajai publikai bus rodomas Teatro Saloje, S. Stanevičiaus g. 24, Vilniuje.

Daugiau apie įvairiuose šalies miestuose vyksiančius meno ir kultūros renginius skaitykite „Vilniaus galerijos“ rubrikoje „Anonsai ir premjeros“.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!