Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2019 m. rugpjūčio 24 d. 11:14
Bernardinų sode – „eko“ šeštadienis visuomenei su dirbtuvėmis ir daiktų mainais

Foto: unsplash.com

Šeštadienį, rugpjūčio 24-ąją, sostinės gyventojai ir svečiai kviečiami į Bernardinų sodą, kur vyks Aplinkos ministerijos inicijuoto projekto „Misija: nulis“ renginys ekologinei visuomenės savivokai skatinti. Jis prasidės 13 val. prie pagrindinio fontano ir iš karto įtrauks į veiklas. Renginio tikslas – parodyti žmonėms, kad dabartinių vartojimo įpročių keitimas draugiškesniais aplinkai gali būti labai smagus, tereikia kūrybiškai pažvelgti į paprasčiausius buitinius sprendimus.

Jo dalyviai galės prisidėti kuriant meninę instaliaciją, dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse ar mainytis atsineštomis nebereikalingomis knygomis, drabužiais, daiktais.

Ketinantiems šeštadienį ateiti į Bernardinų sodą menininkės Rūta Žinienė ir Liucija Dervinytė, būsimos instaliacijos „Neperskaitytos etiketės“ autorės, siūlo atsinešti baltų nebedėvimų drabužių ir taip tapti bendraautoriais. Meno kalba bus siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į mados poveikį aplinkai. Žmonių atsinešti balti marškinėliai bus dekoruojami šokiruojančiais faktais apie tekstilės pramonę, vartojimo mastą ir padarinius.

Renginio metu jo dalyviai kūrybinėse dirbtuvėse galės susmulkinti atsineštą plastiką ir jį perdirbti į naujus daiktus (padėklą, raktų pakabuką ir pan.), pasigaminti natūralaus dezodoranto ar natūralaus batų valiklio, pasisiūti daugkartinio naudojimo maišelių, mainytis nebereikalingomis knygomis, drabužiais, daiktais, laimėti prizų atliekų rūšiavimo turnyre ar viktorinose ir kt. Vaikai įdomiai leis laiką su „Kita forma“ komanda.

„Eko“ šeštadienis Bernardinų sode – tai baigiamasis projekto „Misija: nulis“ akordas. Šis projektas per pusantrų metų sutelkė daugiau kaip 5 tūkst. žmonių virtualioje erdvėje ir dar daugiau kaip 3 tūkst. per edukacinius susitikimus visoje šalyje. Jis parodė, kad mūsų visuomenėje daugėja norinčiųjų gyventi tvariau, vartoti atsakingai ir todėl mėginančių keisti įpročius.

Projekto „Misija: nulis“ metu vykę įvairiausi renginiai ir užsiėmimai buvo skirti mokyti atpažinti, kokį poveikį aplinkai daro kiekvienas iš mūsų, kaip galima keisti kasdienius įpročius ir fiksuoti realią naudą. Bendruomenės nariai aktyviai jungėsi ir prie akcijų „Diena be televizoriaus“, „Mėnuo be vienkartinio puodelio“, „Mėnuo be plastikinių maišelių“, „Aplinkai draugiška kelionė į darbą“. Projekto rezultatai bus apibendrinti šeštadienį per renginį Bernardinų sode.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!