Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2020 m. 27 gegužės d. 20:09
Virtualus poezijos festivalis apjungs visus pasaulio kontinentus

Foto: unsplash.com

„Poezijos tiltai“ – tai pirmasis tarptautinis virtualus poezijos festivalis. Socialiniuose tinkluose Facebook ir YouTube sukurtose festivalio paskyrose bus galima pamatyti ir išgirsti poetus iš visų žemynų, 23 įvairių valstybių. Tarp jų ir Lietuvos autorius, kuriančius įvairiomis kalbomis.

Festivalio iniciatoriai – Lenkijos institutas Vilniuje, asociacija „Slinktys“, „Naujasis Vilniaus avangardas“ (Nowa Awangarda Wileńska). Festivalio tikslas – karantino sąlygomis užtikrinti poezijos gerbėjams nuolatinį ir gyvą kontaktą su kūrėjais. Prie festivalio organizatorių prisijungus pasaulyje veikiantiems užsienio šalių institutams ir kitiems užsienio partneriams, pvz., leidybos konsorciumui Sial Pigmalión, pavyko per trumpą laiką pakviesti dalyvauti festivalyje daugiau nei šimtą kūrėjų iš 23 šalių.

Bene stipriausiai reprezentuojama Lietuva ir Lenkija. Jas atstovauja skirtingų kartų dalyviai iš visų abiejų šalių regionų ir didesnių miestų. Festivalio organizatoriai džiaugiasi, kad pavyko pakviesti jame dalyvauti nemažai Lietuvos poetų, kuriančių skirtingomis kalbomis, taip suteikiant progą vieniems kitus geriau pažinti.

Poetai pristato savo kūrinių vaizdo įrašus, o eilėraščių vertimai į lenkų ir lietuvių kalbą pateikiami ekrane.

Festivalis vyks gegužės 31 – birželio 7 dienomis. Jo atidarymo ir uždarymo renginiai, atsižvelgiant į karantino švelninimo sąlygas, vyks iš dalies virtualioje erdvėje, t. y. autoriams susirinkus gyvai skaitymai bus tiesiogiai transliuojami  minėtuose socialiniuose tinklus. Festivalis prasidės gegužės 31 d. 15 val. Vilniuje, ant Užupio tilto. Atidarymo metu nuskambės specialiai festivaliui sukurtas himnas bei įvairių tautų poetų, gyvenusių ir kūrusių Vilniuje, eilėraščiai, skirti mūsų šalies sostinei.

Festivalio koordinatoriai: Dominika Olicka, Romuald Ławrynowicz ir Juozas Žitkauskas.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!