Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2020 m. 3 birželio d. 10:57
Nacionalinėje dailės galerijoje – „Katiniškasis savaitgalis“ (nemokami renginiai)

Gintarės Grigėnaitės nuotr.

Birželio 4–6 dienomis Nacionalinė dailės galerija (Konstitucijos pr. 22) kviečia į „Katiniškąjį savaitgalį“, skirtą atsisveikinti su dailininko Lino Leono Katino paroda „Raudona krisdama virsta balta“. Šia proga bus rengiamos ekskursijos, kūrybinės dirbtuvės vaikams ir menininko Džiugo Katino filmo „Sapnų žemėlapis“ (2016) peržiūra. „Katiniškąjį savaitgalį“ leisime vaikštinėdami pavieniui kaip katinai, laikydamiesi saugaus atstumo, tačiau ne mažiau įdomiai, smalsiai ir kūrybiškai.

Atkreipiame dėmesį, jog „Katiniškasis savaitgalis“ prasideda ketvirtadienį ir baigsis šeštadienį (Sekmadienį, Tėvo dieną, galerija nedirbs). Visi „Katiniškojo savaitgalio“ renginiai nemokami, įsigijus bilietą, kuris kainuos tik vieną eurą.

Linas Leonas Katinas (g. 1941)  į tapybos lauką įžengė XX a. 7 dešimtmečio pabaigoje ir tapo vienu pagrindinių savo kartos menininkų avangardistų, stagnacinėje brežnevinio laikotarpio kultūroje suformavusių laisvos, eksperimentinės kūrybos properšą. Jo kūrybinė biografija, aprėpianti bene šešis dešimtmečius, niekada nesiliovė stebinti posūkiais ir transformacijomis.

Paroda „Raudona krisdama virsta balta“  kviečia pažvelgti į L. Katino mundus imaginalis  – įsivaizduojamą pasaulį, kuriame kasdienybės, istorijos, individualios pasaulėjautos atšvaitai susipina su mitais, archetipais ir simboliais. Parodoje eksponuojami darbai, archyvinė medžiaga, vaizdo dokumentai atspindi dailininko tebeinamą kelią nuo 7 dešimtmečio pabaigos iki dabarties.

Gintarės Grigėnaitės nuotr.

Programa:

Birželio 4  d. (ketvirtadienis)

12 val. LVSO koncertas visai šeimai „Kelionė su styginiais“.

Daugiau informacijos http://www.lvso.lt/lt/renginiai/lvso-vaikams-kelione-su-styginiais , registracija edukacija@lvso.lt.

15 val. LVSO koncertas visai šeimai „Smuiko, arfos ir tūbos nuotykiai“.

Daugiau informacijos http://www.lvso.lt/lt/renginiai/lvso-vaikams-smuiko-arfos-ir-tubos-nuotykiai, registracija edukacija@lvso.lt.

Birželio 5 (penktadienis) 

12 val. LVSO koncertas visai šeimai „Fleitos, smuiko ir alto istorijos“.

Daugiau informacijos http://www.lvso.lt/lt/renginiai/lvso-vaikams-fleitos-smuiko-ir-alto-istorijos, registracija edukacija@lvso.lt

15 val. LVSO koncertas visai šeimai „Styginiai: nuo baroko iki tango“.

Daugiau informacijos http://lvso.lt/lt/renginiai/lvso-vaikams-styginiai-nuo-baroko-iki-tango , registracija edukacija@lvso.lt.

17 val. Ekskursija po parodą „Raudona krisdama virsta balta“ su kuratore Jolanta Marcišauskyte-Jurašiene. Būtina išankstinė registracija el. p. edukacija@ndg.lt.

Birželio 6 d. (šeštadienis) 

11 val. Ekskursija po parodą „Raudona krisdama virsta balta“ su gide Austėja. Būtina išankstinė registracija el. p. edukacija@ndg.lt

12 val. Kūrybinės dirbtuvės šeimoms pagal L. Katino receptą. Veiksmas vyks lauke, rekomenduojame apsirengti taip, kad nebijotumėte išsitepti. Būtina išankstinė registracija el. p. edukacija@ndg.lt

13:30 val.  Filmo „Sapnų žemėlapis” (2016) peržiūra NDG auditorijoje. Filmą pristatys autorius, menininkas Džiugas Katinas. Būtina išankstinė registracija el. p. edukacija@ndg.lt., žmonių skaičius salėje ribotas.

15 val. Ekskursija po parodą „Raudona krisdama virsta balta“ su gide Renata. Būtina išankstinė registracija el. p. edukacija@ndg.lt

Visi renginiai nemokami, bet su išankstine registracija: į LVSO koncertus šeimoms el. p. edukacija@lvso.lt, į kitus renginius el. p. edukacija@ndg.lt. Laikantis saugumo reikalavimų, dalyvių skaičius ribotas.

Daugiau šią savaitę šalies miestuose vykstančių parodų rasite „Vilniaus galerijos“ sudaromame parodų kalendoriuje

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!