Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2020 m. 1 liepos d. 10:26
Šiauliuose prasidėjo iniciatyvų ciklas „Susitikimo vieta – Prisikėlimo aikštė“ (renginių programa)

Rolando Parafinavičiaus nuotr.

Liepos 1-ąją Šiauliuose prasidėjo iniciatyvų ciklas „Susitikimo vieta – Prisikėlimo aikštė“.

Prisikėlimo aikštėje pakėlus Šiaulių miesto vėliavą, aikštė oficialiai atidaryta ciklo veikloms. Visą dieną čia veikia vaikų pramogų zona, galima dalyvauti ekskursijoje, klausytis koncertų, žiūrėti dokumentinę video medžiagą, o vakare atsipalaiduoti žiūrint kino filmą. Planuojama, kad aikštėje ciklo renginiai vyks visą vasarą.

Prisikėlimo aikštėje jau nuo birželio vidurio vaikams džiugesį kelia fontanai, o nuo liepos mėnesio planuojamos įvairios iniciatyvos, padėsiančios šiauliečiams prisijaukinti atnaujintą miesto aikštę. Šiandien, liepos 1-ąją, jau nuo 10 val. ryto aikštėje buvo transliuojama profesoriaus Algio Vyšniūno paskaita „Prisikėlimo aikštė Lietuvos didžiųjų miestų pagrindinių aikščių kontekste“, kuri vyko Šiaulių miesto savivaldybės Tarybos salėje.

Rolando Parafinavičiaus nuotr.

Rolando Parafinavičiaus nuotr.

12 val. iškilmingai skambant Šiaulių pučiamųjų orkestro (meno vad. ir dirig. S. Vaičiulionis, dirig. G. Brūzga) grojamai muzikai, Šiaulių miesto vėliavą iškėlė aikštės rekonstrukcijos projekto idėjos autorius, architektas Vytenis Rudokas.

Šiandien visą dieną aikštėje netrūks pramogų. Vaikams skirtoje pramogų zonoje veikia karuselė ir virtualios realybės pramogos, atsigaivinti aikštės lankytojai gali „Gubernijos“ gira. Tie, kurie nori susipažinti su naujais aikštės akcentais ir jos istorija, kviečiami dalyvauti ekskursijoje „Prisikėlimo aikštė – Šiaulių miesto širdis“. Muzikines programas dovanoja Šiaulių pučiamųjų orkestras (meno vad. ir dirig. S. Vaičiulionis, dirig. G. Brūzga) ir Šiaulių bigbendas (meno vad. ir dirig. R. Ašmanis). Dieną per LED ekraną galima pamatyti dokumentinę medžiagą „Įdomioji Šiaulių istorija“, o vakare šiauliečiai kviečiami žiūrėti kino filmą „Velnio nuotaka“ (rež. A. Žebriūnas).

Planuojama, kad visą vasarą, iki pat miesto šventės, aikštėje bus organizuojamos įvairios veiklos ir iniciatyvos.

Renginių programą rasite čia

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!