Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2020 m. 3 gruodžio d. 20:58
10 filmų vaikams Kalėdų ir žiemos tema: nuo klasikos iki dar negirdėtų istorijų

Kadras iš filmo „Klausas“

Kalėdų metas – puiki galimybė praleisti daugiau laiko su šeima, o ypač su savo mažaisiais, kuriems ši šventė atrodo itin magiška ir svarbi. „Vilniaus galerija“ siūlo kalėdinių filmų sąrašą, kuriame – nuo nostalgiškų, tėvams jų pačių vaikystę priminsiančių istorijų iki pastaraisiais metais išleistų kino naujienų.

10. „Andželos Kalėdos“, (2017)

Trumpametražis 30 minučių animacinis filmas nukelia žiūrovus į 1910-ųjų Airiją. Čia rutuliojasi miela, bet skaudi istorija apie šeimos svarbą ir nekaltą mažos mergaitės norą, kad kiekvienas per Kalėdas jaustųsi mylimas. Veiksmas ima plėtotis, kuomet pagrindinė veikėja Andžela iš bažnyčios paima kūdikėlio Jėzaus lėlę, norėdama ne ją pasisavinti, bet paprasčiausiai sušildyti namuose. Šis filmukas rekomenduojamas vaikams nuo 5 metų.

 

9. „Kalėdų kronikos“ (2018)

Kuris vaikas nenorėtų pamatyti tikro Kalėdų senelio? Ne išimtis ir Keitė bei Tedis – brolis ir sesė, kurių planas yra Kalėdų senelį užfiksuoti kamera. Tiesa, jie nė nenutuokia, kokiais nuotykiais ši istorija baigsis. Vaikai ne tik susipažįsta su Kalėdų seneliu, bet ir padeda jam išsaugoti Kalėdas.

2018 metais pasirodęs filmas sulaukė itin teigiamų komentarų apie Kalėdų senelio vaidmenį atlikusį Kurtą Russelą. Ir nors tai ganėtinai įprasta Kalėdų pasaka, be jokios abejonės, ji suteiks daug pozityvių emocijų.

 

8. Kūčių vakaro dvasios“ (2001)

Muzikinis filmas–pasirodymas pasakoja pasaką primenančią mažos mergaitės istoriją. Kūčių naktį prieglobstį radusi apleistame teatre, mergaitė sutinka Kalėdų dvasias, kurios per muziką padės rasti kelią namo. Pasirodyme skambanti nuostabi kalėdinė muzika atliekama amerikiečių grupės „Trans-Siberian Orchestra“ ir žymių to laikmečio atlikėjų. 2001 metais šis filmas buvo išleistas DVD formatu (prieš tai jis buvo rodomas tik televizijoje), o muzikinė istorija pradėta vaidinti ir gyvai.

 

7. „Ledo šalis“ (2013)

Visą pasaulį 2013 metais pakerėjęs filmukas „Ledo šalis“ pasakoja dviejų sesių istoriją ir mokantis draugystės bei seseriškos meilės. Pasakiški žiemos vaizdai, nuostabi muzika ir įdomūs nuotykiai lėmė tai, kad filmukas sulaukė itin pozityvių komentarų, o leidėjams uždirbo daugiau nei bilijoną JAV dolerių. Ir nors čia tiesiogiai ir nekalbama apie Kalėdas, „Ledo šalis“, žinoma, yra žiemos filmas. Svarbu paminėti, kad antroji filmo dalis Lietuvos kino teatruose pasirodys jau gruodžio 25 d.

 

6. „Košmaras prieš Kalėdas“ (1993)

Tai – ko gero, keisčiausias filmas šiame sąraše. Užtenka paminėti tai, kad scenarijaus autorius – Timas Burtonas (filmo „Edvardas Žirkliarankis“ režisierius). Filmuke pasakojama ne tik apie kalėdinės tradicijas, bet ir apie Helovyną, tad čia yra nemažai kraupių, gąsdinančių scenų ir veikėjų. Dėl to šį filmuką rekomenduojama žiūrėti kartu su tėvais, jis labiausiai tinkamas vaikams nuo 10 metų.

 

5. „Čiarlio Brauno Kalėdos“ (1965)

„Čarlio Brauno Kalėdos“ skirtos patiems mažiausiems žiūrovams – vaikams nuo ketverių metų. Tai – paprasta, lengvai suprantama ir graži istorija apie tikrąją Kalėdų prasmę. 1965 metais pasirodęs filmukas daug kam jau tapo Kalėdų klasika. Nors palyginus su šiuolaikiniais filmais, „Čarlio Brauno Kalėdos“ yra kiek lėtesnis ir ramesnis kūrinys, filmuko pagrindinė mintis šiandien vis dar tokia pati svarbi.

 

4. „Legendos susivienija“ (2012)

Mėgstantiems istorijas apie super herojus prieš Kalėdas verta pamatyti „Legendos susivienija“. Šiame animaciniame filme veikia visiems gerai pažįstami švenčių veikėjai – Velykų kiškutis, Dantukų fėja, Kalėdų senelis ir kiti. Visiems jiems tenka susivienyti, kad išsaugotų pasakų pasaulį. O tai padaryti nebus lengva – laukia veiksmo kupina kova už gėrį. Teigiamos žiūrovų reakcijos sulaukusi juosta buvo nominuota Auksiniam gaubliui.

 

3. „Sniego senis“ (1982)

„Sniego senis“ – prieš daugiau nei trisdešimt metų sukurtas filmukas, su kuriuo užaugo ne viena vaikų karta. Mažas berniukas nulipdo sniego senį, o pastarasis netikėtai atgyja ir pakviečia vaiką keliauti į Šiaurės ašigalį. Čia ir prasideda visi nuotykiai. Pirmą kartą parodytas 1982 m., filmas iškart sulaukė ypatingos sėkmės ir buvo nominuotas Oskarui. Šis filmukas skirtas patiems mažiausiems žiūrovams – jį rekomenduojama žiūrėti vaikams nuo 3 m.

 

Susiję:

2. „Peliuko Mikio Kalėdų giesmė“ (1983)

Peliukas Mikis – visų pasaulio vaikų pamiltas personažas, apie kurį sukurta ne viena smagi istorija. „Peliuko Mikio Kalėdų giesmė“, kaip galima suprasti iš pavadinimo, Čarlio Dikenso novelės „Kalėdų giesmė“ adaptacija, kurioje pasirodo gerai žinomi studijos „Disney“ veikėjai. Čia susitiksite su pelyte Mine, antuliu Donaldu, Skrudžu Makdaku ir kitais. 1984 metais filmukas nominuotas Oskarui.

 

1. „Klausas“ (2019)

„Klausas“ – naujas kalėdinis animacinis filmas, kurį šių metų lapkritį išleido „Netflix“. Istorijos centre –nesvetingas miestelis, kuriame kaimynai dėl įsisenėjusių konfliktų nė nesisveikina. Vieną dieną į apylinkes atvyksta išlepintas laiškanešiu dirbantis jaunuolis, kuris pamažu susipažįsta su čia gyvenančiu žaislų meistru. Vienas geras darbas veda prie kito, tad visai netrukus miestelis ima keistis. „Klausas“ – linksmas pasakojimas, padedantis įsivaizduoti, kaip galėjo atsirasti Kalėdų tradicijos.

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!