Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2021 m. 29 sausio d. 18:58
Pylimo gatvėje įsikūrė „Pop up“ grupinė menininkų paroda

Pranešimo spaudai nuotr.

Kol muziejai, teatrai ir kino salės uždarytos, galerija (AV17) pristato dar vieną būdą, kaip saugiai pamatyti meno kūrinius. Pylimo g. 34-tame name esančioje vitrinoje jau įsikūrė „Pop up“ grupinė menininkų paroda, kurioje savo darbus pristato šeši Lietuvos skulptoriai: Jonas Aničas, Andrius ir Nerijus Erminai, Tauras Kensminas, Rimantas Milkintas ir Rafal Piesliak.

„Pop up“ paroda įsikūrė netradicinėje erdvėje, kurioje šiuolaikinio meno kūriniai atsiskleidžia nauju, netikėtu kampu.  Čia pristatomos skulptūros, skulptūriniai objektai bei šviesos instaliacijos sąveikauja su savita aplinka, taip sukuriant paslaptingą, tarsi laike sustingusią atmosferą, atspindinčia ir pastarąjį laikotarpį.

Pranešimo spaudai nuotr.

Skulptorius Rafal Piesliak parodoje pristato tris šviesos instaliacijas, kuriose menininkas analizuoja šviesos, objekto ir žmogaus santykį. Anot jo, šviesa yra tiesiogiai susijusi su žmogaus emocine būsena, todėl būtent jos pagalba autorius bando manipuliuoti atmosfera bei žmogaus vidinėmis jausenomis. Tam tikros kūrinių formų bei pavadinimų nuorodos taip pat leidžia atpažinti ir šiandien aktualias visuomenines problemas. Rafal Piesliak (1983) skulptūros studijas baigė Vilniaus dailės akademijoje, nuo 2003 m. aktyviai dalyvauja personalinėse ir grupinėse parodose Lietuvoje bei užsienyje. 2020 m. už instaliaciją „Sodas“ jam suteiktas geriausios ArtVilnius’20 skulptūros/instaliacijos apdovanojimas.

Nerijus Erminas kuriamuose objektuose naudoja lengvai atpažįstamas žmogaus gyvenimo detales, kurios yra transformuojamos, pakreipiamos joms neįprasta, nuo realybės nutolusia, linkme. Parodoje jis pristato objektą „Ūglis IV“, kuris atspindi dichotomišką žmogaus ir gamtos santykį – nuolatinį gamtos elementų naudojimą savo reikmėms, tačiau tuo pačiu ir amžiną siekį grįžti į natūralią aplinką. Nerijus Erminas (1976) – skulptorius, baigęs Vilniaus dailės akademiją. Aktyviai dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje, meno mugėje ArtVilnius’12 apdovanotas prizu už geriausią skulptūrą „Voveraitė ir siena“, o jo kūriniai priklauso MO muziejaus, Lewben Art Foundation ir privačioms kolekcijoms.

Tauras Kensminas Pop up parodoje pristato du kūrinius. Juose atsispindi skirtingi daugialsuoksniai naratyvai, susiję su menininkui svarbiomis temomis: industrializacijos padariniais ir imperialistiniais žmonijos užmojais. Kosminės objektų formos, ne tik primena istorinius įvykius, tačiau tuo pačiu paklaidina keistoje, siurrealioje atmosferoje. Tauras Kensminas (1991) yra jaunosios kartos menininkas, baigęs skulptūros magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje, nuo 2012 m. aktyviai dalyvauja personalinėse ir grupinėse parodose Lietuvoje bei užsienyje. 2013 m. apdovanotas Tautos fondo (JAV) Elenos Urbaitytės stipendija.

Eksponuojamoje skulptoriaus Rimanto Milkinto instaliacijoje „Peizažas“ matoma jau kertiniu menininko ženklu laikoma medžiaga – architektūrinė sija. Ši visaip pjaustyta ir deformuota atsiranda kaip tekstas ar jungiama su medžiu – kaip kūrinio pagrindas. Instaliacijos visuma atspindi gana šaltą, tarsi netikrą, gamtos peizažą, su kuriuo vis dažniau susiduriame miesto erdvėse. Rimantas Milkintas (1977) skulptūros magistro studijas baigė Vilniaus dailės akademijoje. Nuo 2003 m. kūrybą pristato parodose Lietuvoje ir užsienyje, jo darbus taip pat galima pamatyti viešosiose Lietuvos, Vokietijos, Latvijos, Belgijos miestų erdvėse.

Pranešimo spaudai nuotr.

Vieni svarbiausių skulptoriaus Andriaus Ermino kūrybos principų – tai kalbėjimas nuorodomis, menamo naratyvo konstravimas bei kasdienių, panaudotų, lengvai atpažįstamų daiktų ir medžiagų transformavimas į naują, simbolišką skulptūrinį kūną. Netikėtų jungčių pagalba, autorius ne tik keičia daiktų prasmes, bet ir jų vidines savybes, paversdamas juos filosofinių idėjų pripildytais ženklais. Parodoje pristatomoje serijoje galima lengvai atpažinti augalų motyvus, tačiau šie – tarsi bedvasiai, sustingdyti erdvėje ir laike bei nurodantys į šiandieninės situacijos jausenas. Andrius Erminas (1971) Vilniaus dailės akademijoje baigė freskos – mozaikos bakalauro ir skulptūros magistro studijas. Autoriaus darbų yra įsigiję privatūs kolekcionieriai, jo kūriniai taip pat yra papildę nuolatinę MO muziejaus Vilniuje kolekciją.

Jonas Aničas kūriniuose perteikiamus vaizdinius dažniausiai pasitelkia iš aplinkoje, gamtoje ar apleistose vietose rastų daiktų. Šie radiniai įvairiai transformuojami ir perteikiami taip, jog sukurtų užuominas ar nuorodas į tam tikrų erdvių ar laikmečių kontekstus. Pop up parodoje pristatomi kūriniai iš serijos „Stebėtojai“ veikia kaip keistos, mitinės būtybės, įgavusios antropomorfinius kūnus ir atkeliavusios iš praėjusio laiko ar mistinės erdvės. Jonas Aničas (1987) – jaunosios kartos skulptorius, baigęs Vilniaus dailės akademiją, savo kūrybą nuolat pristatantis Lietuvoje ir užsienyje. Meno mugėje ArtVilnius’13 buvo apdovanotas geriausio jaunojo menininko prizu.

„Pop up“ parodą pamatykite vitrinoje adresu Pylimo g. 34, Vilnius.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!