Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2021 m. 6 gegužės d. 15:58
Kalba architektai: 5 knygos besidomintiems architektūra (įsigykite internetu)

Knygos besidomintiems architektūra.

Atsiminimai, miestų veidus pakeitę projektai, kūrybiniai procesai ir net manifestas – „Vilniaus galerija“ sudarė sąrašą leidinių, kurie skirti visiems besidomintiems architektūra Lietuvoje ir pasaulyje. Visus žemiau išvardintus kūrinius galima įsigyti el. parduotuvėje 2di.lt.

5. „Optimizmo architektūra: Kauno fenomenas 1918–1940“, 2018 m. (Marija Drėmaitė)

Kaunui netikėtai tapus laikinąja Lietuvos sostine, miesto transformacija prilygo stebuklui. Kauno tapatybė radikaliai pasikeitė: per mažiau nei 20 metų gyventojai pavertė miestą modernia, elegantiška, europietiška sostine.

Architektūra čia atliko didelį vaidmenį. Ši knyga yra ne vien apie miestą ir ne vien apie architektūrą. Ji yra apie nuolat gimstančias ir žlungančias viltis, apie pastangas kurti ir įkvepiantį optimizmą, apie idėjų ir formų migraciją, lokalumą ir bendrumą, apie meną ir laisvę, karą ir priespaudą. Apie praeities formų ir idėjų kaitą bei jų santykį su šiandiena.

Įsigyti knygą galite čia.

„Optimizmo architektūra: Kauno fenomenas 1918–1940“, 2018 m. (Marija Drėmaitė).

4. „Permainingi metai. Architekto užrašai“, 2008 m. (Algimantas Mačiulis)

Žinomo architekto, ilgamečio VDA profesoriaus atsiminimų knyga, kurioje autorius nuosekliai pasakoja savo gyvenimo kelią pradedant vaikyste Alytuje, studijomis Vilniuje, darbais Druskininkuose, Vilniuje, Alksnupiuose… Daug dėmesio skiriama kolegoms architektams, pedagoginiam darbui VDA, kitai kūrybinei ir visuomeninei veiklai.

Įsigyti knygą galite čia.

3. „Architektūros link “, 2019 m. (Le Corbusier)

Ikoniškojo šveicarų architekto Le Corbusier manifestas „Architektūros link“ yra vienas svarbiausių 20 a. architektūros tekstų, žymintis ir paties autoriaus įspūdingos karjeros pradžią. Ekspresyvia ir aštria kalba parašytas manifestas tapo galingu įrankiu skleidžiant funkcionalizmo architektūros idėjas ir kritikuojant eklekticizmą bei miesčionišką gyvenimo būdą.

Le Corbusier knyga „Architektūros link“ yra privalomas skaitinys architektams, miesto planuotojams, kultūros istorikams ir visiems, kuriuos domina radikalių pokyčių teorijos. Tiek likusios popieriuje, tiek tapusios tikrove, jos visam laikui pakeitė mūsų supratimą apie aplinką, kurioje gyvename. Le Corbusier idėjos apie architektūrą šiandien gali atrodyti beprotiškos, juokingos arba negailestingai autoritarinės, tačiau jomis žavėjosi ir sekė didžiuma 20 a. architektų ir planuotojų. O kiek jos aktualios šiandien?

Įsigyti knygą galite čia.

„Architektūros link “, 2019 m. (Le Corbusier)

„Architektūros link “, 2019 m. (Le Corbusier)

2. „Ambraso architektų biuras. Darbai 1998–2014 “, 2014 m. (Audrius Ambrasas)

Architektas Audrius Ambrasas įvertintas 2017 m. Nacionaline kultūros ir meno premija už jautrų miesto erdvių planavimą ir profesinę atsakomybę. Tai architektūros albumas, pristatantis Audriaus Ambraso vadovaujamos vienos garsiausių Lietuvoje architektūros studijų kūrybą ir kūrybinius procesus.

Albumas gausiai iliustruotas realizacijų ir statybų nuotraukomis, brėžiniais, vizualizacijomis bei Audriaus Ambraso ranka pieštais eskizais. Architektas knygoje dalijasi savo mintimis apie architektūrą ir jos virtuvę.

Įsigyti knygą galite čia.

„Ambraso architektų biuras. Darbai 1998–2014 “, 2014 m. (Audrius Ambrasas)

„Ambraso architektų biuras. Darbai 1998–2014 “, 2014 m. (Audrius Ambrasas)

1. „Lietuvos architektai pasakoja apie sovietmetį: 1992 m. įrašai“ , 2020 m. (John V. Maciuika, Marija Drėmaitė)

Modernų Vilnių kūrusios Lietuvos architektūros legendos – Algimantas Nasvytis, Vytautas Edmundas Čekanauskas, Vytautas Brėdikis ir Gediminas Baravykas – šioje knygoje prabyla autentiška šneka apie tai, kaip jie planavo, projektavo ir statė Lietuvoje sovietmečiu.

Juos 1992 metais kalbino JAV lietuvis, tuomet Berklio studentas, šiandien jau Niujorko Barucho koledžo ir CUNY absolventų centro profesorius Jonas V. Mačiuika. Keturis interviu palydintys architektūros istorikų prof. Johno V. Mačiuikos ir prof. Marijos Drėmaitės įvadiniai straipsniai siūlo skirtingus perskaitymo būdus apmąstant kontroversišką sovietmečio palikimą ir ieškant asmeninio santykio su savo gyvenamąja aplinka. Dvikalbė knyga gausiai iliustruota kruopščiai atrinktomis archyvinėmis ir pašnekovų nuotraukomis bei knygos sudarytojo asmeninėse kolekcijose saugomomis nuotraukomis.

Įsigyti knygą galite čia.

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!