Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2021 m. 18 birželio d. 17:05
Pasirodė žinomo išeivijos operos solisto Arnoldo Voketaičio knyga

Arnoldas Voketaitis – Princas de Bouillon, Dama Joan Sutherland – Adriana Francesco Cilea operoje „Adriana Lecouvreur“. San Diego Operos teatras. 1983 m. Asmeninio archyvo nuotr.

„Krantų redakcija“ ir Lietuvos muzikos ir teatro akademija išleido žinomo išeivijos operos solisto Arnoldo Voketaičio knygą lietuvių ir anglų kalbomis „Taigi, Jūs norite dainuoti? Menininko istorija ir klasikinė vokalinė technika“ / “So, you want to sing? An Artist’s Story and Classical Voice Technique“.

Knygos viršelis. Arnoldas Voketaitis. „Taigi, Jūs norite dainuoti? Menininko istorija ir klasikinė vokalinė technika“ / “So, you want to sing? An Artist’s Story and Classical Voice Technique“

Arnoldas Voketaitis (g. 1930 JAV), pasaulinio garso lietuvių kilmės JAV operos solistas (bosas-baritonas), pedagogas, režisierius, savo knygoje dalijasi patirtimi, sukaupta per daugiau nei keturis dešimtmečius trukusią teatrinę ir koncertinę veiklą garsiausiose JAV ir Europos scenose. Už meninius pasiekimus ir Lietuvos kultūros puoselėjimą apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiumi (2009).

Knyga skiriama visiems, kas nori mokytis ir mokyti dainavimo ar apskritai domisi balso tobulinimo metodika bei operos teatro specifika. „Bet kuriuo požiūriu – vokalo, muzikalumo, intelekto, asmeninių savybių – jis neabejotinai yra muzikos turtas“ – tai amerikiečių kompozitoriaus, dirigento ir pedagogo Leonardo Bernsteino (1918–1990) žodžiai apie šios knygos autorių.

„Kai sutikau perskaityti „Taigi, Jūs norite dainuoti?“ rankraštį, net nenumaniau, kad Arnoldas Voketaitis suvokia už nepriekaištingo vokalo slypinčią techniką lygiai taip pat kaip aš. Rekomenduoju šią puikią knygą tiek vokalo studentams, tiek jų dėstytojams. Pasak autoriaus, neįmanoma išmokti dainuoti vien skaitant – tačiau esu tikra, kad nuosekliai ir atidžiai klausantis jo patarimų galima pasiekti nepaprastai daug“ – apie knygos rankraštį, kuris buvo parengtas 1997 m., rašė pasaulinio garso operos primadona Dama Joan Sutherland (1926–2010).

Arnoldas Voketaitis ir Dama Joan Sutherland. 1985 m. | Asmeninio archyvo nuotr.

Knygą sudarė dr. Vida Bakutytė, į lietuvių kalbą vertė Laūra Karnavičiūtė, eiliuotus tekstus Tautvyda Marcinkevičiūtė, vertimo konsultantė vokalo klausimais – prof. Sigutė Stonytė, tekstą anglų kalba redagavo Jurga Tūrienė, tekstą lietuvių kalba redagavo Ilona Čiužauskaitė, natas kompiuteriu rinko Vitalija Mockutė, maketavo Daiva Mikalainytė, viršelio dailininkė Skaistė Ašmenavičiūtė. Viršelyje panaudota: Andreas Geiger (1765–1856). Dainavimo pamoka. Spalvinta graviūra, XIX a. I p. De Agostini / agefotostock.

Daugiau informacijos apie leidinį rasite čia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!