Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2021 m. 28 birželio d. 12:51
Prasidėjo į vasarą nusikėlęs tarptautinis festivalis „Poezijos pavasaris“

unsplash.com nuotr.

Birželio 27 d. prasidėjo 57-asis tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“. Savo ištikimiausius gerbėjus ir skaitytojus festivalis kviečia į 123 renginius visoje Lietuvoje, Lenkijoje ir Šveicarijoje, o virtualūs tiltai suteiks galimybę susitikti su poetais gyvenančiais Jungtinėse Amerikos Valstijose, Jungtinėje Karalystėje ir Švedijoje. „Poezijos pavasaris“ įvairiose Lietuvos vietose vyks iki liepos 11 d.

Įdomioje ir jaunatviškoje festivalio programoje laukia gyvi susitikimai su įvairių kartų poetais, pokalbiai apie literatūrą, naujausios kūrybos skaitymai, poetų autoriniai vakarai, koncertai, ekskursijos. Šiais metais netrūks ir netikėtumų, poezija skleisis kūrybiškiausiais pavidalais, kartu su senosiomis liaudies dainomis, perkusijos meistrų džiazavimu, slemo improvizacijomis, naktiniais vakarojimais… Poezijai atsivers Seimo Didysis kiemas ir Tauragės Pilies kiemelis, K. Sirvydo skveras ir Nemuno atodanga Vilkijoje, Botanikos sodai Vilniuje ir Kaune, Kalnujų Šv. Viktoro bažnyčios griuvėsiai ir Vilniaus Unitų bažnyčia, Lakštingalų slėnis Papilėje ir Raudonoji Joniškio sinagoga…

Festivalyje bus nepamiršti ir lietuvių literatūros klasikai (Vytautas Mačernis, Faustas Kirša, Marcelijus Martinaitis, Elena Mezginaitė ir kiti), jų sukaktys, poezija skambės rašytojų tėviškėse, memorialinėse sodybose, muziejuose Zarasų, Skuodo, Vilkaviškio, Kaišiadorių, Utenos, Kauno, Alytaus ir kituose rajonuose.

Didžioji dalis renginių vyks atvirose erdvėse: aikštėse, parkuose, soduose, skveruose, kiemuose, sodybose ir kitur.

Į „Poezijos pavasarį“ atvyksta užsienio šalių poetai Marija Dejanović (Kroatija), Kirils Ēcis (Latvija), Adam Vajna (Vengrija), Triin Paja (Estija), Carolina Pihelgas (Estija), Marija Malinovskaja (Baltarusija), Sabina Brilo (Baltarusija).

Norinčius susipažinti su kitų šalių poezija ir atvykusiais svečiais kviečiame apsilankyti „Poezijos pavasario“ svečių vakare Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje Vilniuje, tarptautiniuose dvikalbiuose poetų skaitymuose „Duetai +“ Rašytojų klube, Baltijos šalių poezijos skaitymuose, tarptautinėje poetų ir kritikų konferencijoje Rašytojų sąjungoje. Festivalio svečiai taip pat dalyvaus renginiuose Kaune, Klaipėdoje, Nidoje, kituose Lietuvos miestuose, Panevėžio, Šilalės, Joniškio ir kituose rajonuose.

Rašytojų sąjungoje bus surengta tarptautinė poetų ir kritikų konferencija „Popierinio pasaulio drąsa ir baimė“. Pranešimus skaitys poetai, literatūrologai, kritikai dr. Gintarė Bernotienė, Sabina Brilo (Baltarusija), Davide Castiglione (Italija), Alvydas Jegelevičius, Nijolė Kliukaitė-Kepenienė, dr. Žydronė Kolevinskienė, dr. Donata Mitaitė, Triin Paja (Estija), dr. Audinga Peluritytė, Carolina Pihelgas (Estija), Ieva Rudžianskaitė, Dainius Sobeckis, Jūratė Sučylaitė, Antanas Šimkus. Įdomiausi pranešimai bus paskelbti kultūrinėje spaudoje.

Negalintys atvykti į festivalį galės dalį renginių stebėti tiesiogiai transliuojamus internete.

Išleistas almanachas „Poezijos pavasaris 2021“ su kompaktine plokštele. Almanachą sudarė poetas Rimvydas Stankevičius. Festivalio svečių kūryba rūpinosi Marija Mažulė. Kompaktinę plokštelę „Poezija ir balsas 2021“ parengė poetas Rimantas Kmita. Almanacho dailininkė – Deimantė Rybakovienė, jos kūrinių paroda bus atidaryta Rašytojų klubo salėje almanacho pristatymo vakare birželio 28 d.

57-ąja „Poezijos pavasario“ laureate šiais metais tapo poetė Dovilė Zelčiūtė už eilėraščių rinkinį „Šokiai Vilniaus gatvėje“, kurį išleido leidykla „Kauko laiptai“. Jai liepos 9 dieną Kaune ir bus įteiktas vienas svarbiausių apdovanojimų – Maironio premija.

Festivalyje bus įteiktos literatūrinės Salomėjos Nėries, Jono Aisčio, Antano Miškinio, Zigmo Gėlės, Dionizo Poškos premijos, taip pat Vilniaus miesto mero premija ir „Poezijos pavasario“ rengėjų premija už geriausią poezijos knygą vaikams. Be premijų, kūrėjai bus apdovanoti įvairiais prizais – už eseistiką, už lietuvių ir už pasaulio poezijos vertimus, už literatūros sklaidą ir kita. Aktoriui skaitovui, dainų autoriui ir atlikėjui Mindaugui Ancevičiui bus įteiktas Laimono Noreikos prizas.

Festivalis bus pilnas įvairiausių renginių, susitikimai su mėgstamais kūrėjais dovanos tikrą, o ne virtualų džiaugsmą.

Visi festivalio renginiai nemokami.

Festivalio programą rasite čia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!