Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2021 m. 6 spalio d. 11:34
Vilniaus muziejus kviečia į renginius: pasakos apie neįgyvendintas Varšuvos idėjas bei Vilniaus architektūrinius sprendimus

Projektai Varšuvai, 1935 m. NAC nuotr.

Vilniaus muziejus kviečia rezervuoti spalio ketvirtadienius. Spalio 7, 14 ir 21 dienomis vyks parodą „Neįgyvendinti XX amžiaus Vilniaus projektai“ lydintys renginiai, kurių metu kviestiniai pranešėjai papasakos apie neįgyvendintą Varšuvą, Vilniaus projektus tarpukariu ir architektūrines svajas po devyniasdešimtųjų.

Spalio 7 dieną, ketvirtadienį, 18 val., meno istorikas, Varšuvos miesto muziejaus direktoriaus pavaduotojas, parodos „Warszawa niezaistniała. Niezrealizowane plany dla Warszawy po 1939 roku (2007–2008) i Architektura. Instrukcja obsługi“ kuratorius dr. Jarosławas Trybuśas skaitys paskaitą apie neįgyvendintą Varšuvą tarpukariu.

Trybuśas paskaitos metu pristatys praėjusio amžiaus ketvirtojo dešimtmečio realybe taip ir netapusius planus Varšuvai. Projektai turėjo ne tik modernizuoti miestą, bet ir tapti šių įgyvendinimą rėmusios valdžios galios simboliu. Juose maišėsi anuomet šiuolaikiškas avangardas ir autoritarizmo simbolika. Šie du elementai smarkiai veikė amžininkų vaizduotę ir vis dar tebeveikia šiandieninių varšuviečių vaizduotę.

Kitą ketvirtadienį, spalio 14 d., istorikas, kelių knygų apie Vilnių autorius Waldemaras Wolkanowskis pristatys savo svarstymus apie tarpukario Vilniaus architektūrą, o spalio 21 d. verslininkas Jogaila Morkūnas kartu su architekte, Valdo Ozarinsko kolege Aida Čeponyte, papasakos apie architektūrines svajas ir vizijas po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo.

Istorijų namai | Kastyčio Mačiūno nuotr.

Istorijų namai | Kastyčio Mačiūno nuotr.

Lenkų kalba vyksiančių paskaitų lankytojai galės klausytis lietuviškai sinchroninio vertimo pagalba. Vilniaus muziejus ragina su savimi turėti pakrautus telefonus ir ausines. Vertimo bus galima klausytis tiesiai iš savo išmaniųjų telefonų.

Susiję:

Šiuo metu Vilniaus muziejuje veikianti paroda „Neįgyvendinti XX amžiaus Vilniaus projektai“ pasakoja apie realybe taip ir netapusias praėjusio amžiaus vizijas Vilniaus miestui. XX amžiuje politinė valdžia Vilniuje keitėsi net dešimt kartų, tačiau nepaisant įvairiausių ideologijų ir režimų, politikai, miesto planuotojai ir architektai žadėjo sukurti geresnį pasaulį, geresnį Vilnių ir geresnė visuomenę.

Paroda muziejuje veiks iki sausio 9 dienos.

Apie Vilniaus muziejų

Istorijų namai | Kastyčio Mačiūno nuotr.

Vilniaus muziejus – nauja sostinės pažinimo erdvė, miesto gyventojams ir svečiams pristatanti unikalius ir dar nežinomus, tačiau aktualius pasakojimus bei miesto istorijas.

Dinamiškas ir nuolat besikeičiantis, kaip ir pats miestas, muziejus kasmet planuoja pristatyti po 2–3 parodas, grįstas autentiškais miesto gyvenimo tyrimais. Išskirtinai Vilniui skirtas muziejus kviečia įdėmiau įsižiūrėti į mus nuolat supančią aplinką ir joje išvysti ką nors įdomaus ir netikėto.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!