Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2022 m. 24 sausio d. 10:00
Matildos Olkinaitės kūrybos rinktinė – tarp geriausių pasaulyje dizaino darbų

Nuotraukos iš knygos rengėjų archyvo

Knyga „Matilda Olkinaitė. The Unlocked Diary: Collected Works“ („Matilda Olkinaitė. Atrakintas dienoraštis: kūrybos rinktinė“) pasauliniame konkurse „Tokyo Type Directors Club Annual Awards 2022“ iš pateiktų 3644 kūrinių atrinkta tarp geriausių dizaino darbų.

Knygą rengė šviesaus atminimo profesorė, teatrologė, literatūrologė Irena Veisaitė, sudarė literatūrologas Mindaugas Kvietkauskas. Kūrybos rinktinės dailininkė – Sigutė Chlebinskaitė.

Šią Lietuvos žydų poetės M. Olkinaitės kūrybos rinktinę į anglų kalbą išvertė rašytoja, vertėja Laima Vincė, knygą anglų kalba 2021 metais išleido Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas. Lietuviškas leidimas pasirodė 2019 m. Tai pirmą kartą iš užmaršties iškylanti poetės kūrybos visuma. Knygą sudaro M. Olkinaitės dienoraštis, eilėraščiai ir mažoji proza, biografinė medžiaga bei nuotraukos, surinktos iš įvairių valstybinių ir asmeninių archyvų.

Nuotraukos iš knygos rengėjų archyvo

Pasak S. Chlebinskaitės, M. Olkinaitės (1922–1941) eilėraščių rankraščius ir dienoraštį išsaugojusi profesorė I. Veisaitė vylėsi, kad ši rinktinė bus pastebėta ne tik Lietuvoje. Prestižinio konkurso žiuri atrinkti darbai balandį bus pristatyti Ginza grafikos galerijoje Tokijuje, Japonijoje, taip pat publikuoti kasmetiniame geriausių darbų kataloge, dalyvaus keliaujančiose parodose kitose šalyse.

Taigi po 80 metų nebylaus laukimo į Lietuvos literatūrą sugrįžusios talentingos Lietuvos žydų poetės M. Olkinaitės kūryba tęs kelionę Chiunės Sugiharos tėvynėje.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!