Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2022 m. 21 lapkričio d. 22:29
Festivalyje „Pulsas“ –  dėmesys tiek paaugliams, tiek suaugusiems
Šiaulių kultūros centras

Pranešimo spaudai nuotr.

Lapkričio 18-ąją Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namuose buvo galima išvysti du spektaklius, kurie žiūrovų dėmesį kaustė savo skirtingomis, intriguojančiomis istorijomis. Pirmasis spektaklis narpliojo paauglių bėdas bei bandė atsakyti į juos dažnai kamuojamus klausimus, antrasis – per vienos šeimos istoriją šmaikščiai vaizdavo šių dienų gyvenimo situacijas, kurios įprastai susiklosto ne taip, kaip norėtųsi.

Lapkričio 18 dieną į Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namus sugužėjo paauglių, kurie troško geriau pažinti save ir savo bendraamžius. Savos kūrybos spektaklį „Ašou“ (rež. Dalė Dargienė, Virginijus Dargis), narpliojantį paauglių mintis, idėjas bei jausmus, žiūrovams nuotaikingai pristatė Šiaulių menų mokyklos vaikų ir jaunimo teatro studija „Kompanija šauni“.

Šiaulių kultūros centras

Pranešimo spaudai nuotr.

Penktadienio vakarą žiūrovai stebėjo prieš daugiau nei šešiasdešimt metų prancūzų genijaus Moljero parašyto kūrinio „Tariamas ligonis“ interpretaciją, kurią susirinkusiesiems pristatė Šiaulių kultūros centro suaugusiųjų mėgėjų teatras „Durys“ (rež. ir meno vad. Virginijus Dargis). Spektaklyje teatro gerbėjai galėjo išvysti ir artimiau pažinti šeimą, kurioje visas dėmesys buvo skirtas turtingam tėvui, perdėtai besirūpinančiam savo sveikata. Vyras mėgo viską žinoti ir visiems vadovauti, tad spektaklyje vaizduojami Arganą supantys žmonės, prisitaikydami prie įkyraus senioko vadovavimų, jam atsilygino dviveidiškumu ir melagystėmis.

Kasmetiniame festivalyje šiemet jau parodyti šeši skirtingo žanro ir tematikos mėgėjų ir profesionalų teatrų spektakliai, kurie į Rėkyvą sutraukė gausybę naujų kultūrinių atradimų išsiilgusių teatro gerbėjų.

Šiaulių kultūros centras

Pranešimo spaudai nuotr.

Organizatoriai primena, kad lapkričio 26 d. (šeštadienį) 15 val. žiūrovai galės išvysti paskutinį festivalio „Pulsas“ spektaklį pagal Vytautą V. Lansbergį „Angelų pasakos“, kurį pristatys Pasvalio kultūros centro Gintaro Kutkausko teatras.

Visi XIII mėgėjų teatrų festivalio „Pulsas“ spektakliai – nemokami. Renginių programą galima rasti Šiaulių kultūros centro interneto svetainėje.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!