Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2025 m. 31 gegužės d. 10:52
„Taschen“ leidyklos knygoje „Sacred Sites. The Library of Esoterica“ – gamtos ir žmogaus sukurtos šventovės

„Taschen“ leidyklos knyga „Sacred Sites. The Library of Esoterica“

„Taschen“ leidyklos knyga „Sacred Sites. The Library of Esoterica“ – tai tarsi vizuali piligriminė kelionė po didžiąsias žmogaus ir gamtos sukurtas šventoves. Piligrimystėje mes ieškome kelių, kuriais kartų kartos ėjo per šventą žemę. Kūryba dvasiai gimdo kitokius pasaulius, todėl ramybės ieškome uolose iškaltose auksinėse šventyklose, iš smėlio ir žemės išskaptuotose milžiniškose spiralės formos statiniuose, tyliuose prieglobsčiuose tarp miškų… Knygoje „Sacred Sites. The Library of Esoterica”– esė, interviu ir daugiau nei 400 vaizdų  iš senovės šventyklų iki šiuolaikinio erdvinio meno kūrinių.

Įsigyti leidinį galima elektroninėje parduotuvėje www.2di.lt ir 2di pardavimo vietose.

Kartu su autoriumi keliaudami per šventojo meno ir architektūros istoriją, atrasime gausybę būdų, kuriais žmonės įprasmindavo savo aplinką – nuo grubiai tašytų akmens šventyklų iki šiuolaikinės architektūros.

Autorė ir sudarytoja

Jessica Hundley – rašytoja, kino kūrėja ir žurnalistė, rašiusi „Vogue“, „Rolling Stone“ ir „The New York Times“, knygų apie Dennis Hopper, David Lynch, Gram Parsons autorė. Jos kūrybos temos – kontrkultūra, metafizika, psichodelika ir magija.

 Stephen Wilkes. Day to Night

Taschen leidyklos knygoje „Day to Night“ – įspūdingi fotografo Stephen Wilkes panoraminiai vaizdai, užfiksuoti garsiausiose pasaulio vietose nuo aušros iki sutemų. Jeigu 30 valandų stovėtumėte vienoje vietoje ir stebėtumėte viską aplinkui – tikrai  nespėtumėte pamatyti tiek detalių ir emocijų, kiek savo panoraminėse fotografijose įamžino Stephen Wilkes. Knygoje „Day to Night“– 60 stulbinamų panoraminių nuotraukų nuo 2009 iki 2022 metų: Serengeti Afrikoje, Islandijos Mėlynoji lagūna, Didysis kanjonas, Coney sala, Trafalgaro aikštė, Times aikštė. Įvairios detalės nuotraukose, lyg savarankiški meno kūriniai, įtraukia žiūrovą į kadrą, atskleisdamos miniatiūrines istorijas: nuotaka Central Parke, zebrų sambūris sausros metu Tanzanijoje, banglentininkai Rio de Žaneire ir kt.

Stephen Wilkes panoramose tūkstančiai nuotraukų susilieja į vieną – kur, regis, laikas teka lėčiau ir  į pasaulio garsiausias  vietas žvelgia naujai.

„Taschen“ leidyklos knyga „Sacred Sites. The Library of Esoterica“

Fotografas

Stephen Wilkes – garsus fotografas, kurio darbai publikuoti „Vanity Fair“, „Time“, „National Geographic“, „Sports Illustrated“.  Stephen Wilkes nuotraukos saugomos muziejuose Niujorke, Hiustone, 9/11 memoriale. Fotografas apdovanotas Alfred Eisenstaedt premija, o jo fotografijos ne kartą išrinktos „Time“ dešimtmečio nuotraukomis.

Autorius

Lyle Rexer – Niujorke gyvenantis rašytojas, kuratorius, meno kritikas. Rašė „Art in America“, „Aperture“, „Modern Painters“. Knygų apie fotografiją autorius, dėsto Niujorko Vizualiųjų menų mokykloje.

Peter Lindbergh. Dior

Taschen leidyklos knygoje – 70 metų „Dior“ istorijos Times Square šurmulyje. Tai buvo Peterio Lindbergho vizija: stulbinanti apimtimi ir mastu. Šis paskutinis fotografo projektas dabar pristatomas dviejų tomų leidinyje – su niekada anksčiau neskelbtomis nuotraukomis ir netradiciniu žvilgsniu į dviejų mados ikonų bendrystę.

Peter Lindbergh fotografavo garsiausias mados namų „Dior“ mūzas – Marion Cotillard, Charlize Theron. Jis kūrė kampanijas „Lady Dior“, „J’adore“ ir buvo vienas artimiausių „Dior“ bendradarbių.
Lindbergho paskutinis projektas – išskirtinis bendradarbiavimas su mados namais. „Dior“ leido per Atlanto vandenyną atgabenti precedento neturintį kiekį istorinių rūbų iš savo Paryžiaus archyvų. Times Square šurmulyje – Alek Wek su legendiniu 1947-ųjų „Bar“ kostiumu. Modeliai Saskia de Brauw, Karen Elson, Amber Valletta praeina pro minią, pastolius, atsispindi vitrinose, apsisiautę aukštosios mados kūriniais: nuo Dior rankdarbių iki Maria Grazia Chiuri dizainų.
Taschen leidinį sudaro du tomai. Pirmajame tome – 165 niekada nepublikuotos nuotraukos su Martin Harrison įžanga. Antrajame tome – daugiau nei 100 Lindbergho „Dior“ kūrinių nuotraukų, publikuotų „Vogue“, „Harper’s Bazaar“ ir kt.

Fotografas

Peter Lindbergh – vienas garsiausių mados ir portretų fotografų. Jis išgarsėjo su „Vogue“ viršelio nuotrauka, subūrusia 90-ųjų supermodelius. Jo darbai eksponuoti Berlyne, Tokijuje, Maskvoje, Diuseldorfe.

Autorius

Martin Harrison – meno ir fotografijos istorikas, dirbęs su Linda McCartney ir Lindbergh. Rengė Francis Bacon katalogą (2016).

Apie „Taschen“ leidyklą:

Taschen“ – meno knygų leidykla, leidžianti knygas ir albumus apie architektūrą, dizainą, dailę, madą, fotografiją, šiuolaikinį meną, reklamą, keliones. Pradėjusi savo veiklą 1980 m. mažoje komiksų parduotuvėlėje Kelne, šiandien „Taschen“ jau turi savo firmines parduotuves didžiuosiuose Vakarų Europos ir JAV miestuose. Novatoriškumu ir kultūros temomis išsiskiriantys „Taschen“ leidiniai traukia akį ir vizualine estetika bei kokybe – patrauklios knygos bei albumai neretai tampa meno mylėtojų interjero detalėmis. Įsigyti „Taschen“ leidyklos knygas galima čia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!