Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2022 m. 22 gegužės d. 18:51
59-oji Venecijos meno bienalė: Lenkijos paviljonas (2022 m.)

Balandžio 23 d. prasidėjo svarbiausias metų meno įvykis – 59-oji Venecijos meno bienalė. Septynis mėnesius truksiantis prestižinis renginys tyrinės žmogaus ir žmonijos kitimą, laisvę bei vaizduotę. 213 menininkų iš 58 šalių – tokie skaičiai lydi 2022 metų bienalę. „Vilniaus galerija“ pristato Lenkijos paviljoną.

Pavadinimas: „Re-enchanting the World“
Vieta: Giardini
Kuratoriai/ės: Wojciech Szymański ir Joanna Warsza
Menininkai/ės: Małgorzata Mirga-Tas

Małgorzatos Mirgos-Tas projektas įkvėptas Palazzo Schifanoia – renesanso rūmų Feraroje. Rūmų interjero simbolika, išplanavimas ir forma tapo menininkės vizualiniu ir idėjiniu atskaitos tašku. Ekspozicijoje – dvylika tekstilės darbų, įkvėptų minėtuose rūmuose esančių freskų. Romų menininkė subtiliai pasakoja apie savo tautos istoriją, kultūrą ir paneigia apie romų tautą įsivyravusius stereotipus.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!