Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2022 m. 18 gegužės d. 23:18
59-oji Venecijos meno bienalė: Šiaurės šalių paviljonas (2022 m.)

Balandžio 23 d. prasidėjo svarbiausias metų meno įvykis – 59-oji Venecijos meno bienalė. Septynis mėnesius truksiantis prestižinis renginys tyrinės žmogaus ir žmonijos kitimą, laisvę bei vaizduotę. 213 menininkų iš 58 šalių – tokie skaičiai lydi 2022 metų bienalę. „Vilniaus galerija“ pristato Šiaurės šalių (Norvegija, Švedija, Suomija) paviljoną.

Pavadinimas: „The Sámi Pavilion“
Vieta: Giardini
Kuratoriai/ės: Liisa-Rávná Finbog, Katya García-Antón, Beaska Niillas
Menininkai/ės: Pauliina Feodoroff, Máret Ánne Sara, Anders Sunna

Pirmą kartą istorijoje Šiaurės šalių paviljonas Venecijoje pavadintas „samių paviljonu“. Šiais metais ekspozicija siekia parodyti ne tik samių menininkų meistriškumą, bet ir šios tautos individualios ir kolektyvinės istorijos svarbą. Parodos eksponatai atkreipia dėmesį į samiams ir kitoms vietinėms tautoms aktualias problemas, kylančias šiandieniniame pasaulyje: miškų naikinimą, prieigos prie vandens trūkumą, o būtent šiems samių menininkams – sunkumus siekiant išsaugoti šiaurės elnių ganymo ir žvejybos tradicijas, kurios yra jų tautos gyvavimo pagrindas.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!