Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2021 m. 14 liepos d. 18:01
Holašovicės istorinio kaimo rezervatas

Holašovicės istorinis kaimas (UNESCO nr. 861) – viena vaizdingiausių stotelių Čekijoje. Čia rasite 23 kiemus su gyvenamaisiais pastatais, tvartais ar aruodais, nedidelį žuvų tvenkinį, Šv. Jono Nepomuko koplyčią ir kitų pastatų, sudarančių istorinį bei architektūrinį kompleksą. Ši vietovė Antrojo pasaulinio karo metais buvo apleista gyventojų, todėl liko visiškai nepaliesta ir nenuniokota to laikmečio negandų. Žmonės į gyvenvietę pradėjo grįžti maždaug nuo 1990-ųjų, o jau po 8 metų kaimas buvo įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Jis išsaugojo autentišką vadinamąjį valstiečių baroko stilių, būdingą Bohemijos regionui ir XVIII-XIX a. centrinės Europos kaimams apskritai. Daugiau apie Holašovicę skaitykite čia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!