Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2023 m. 17 sausio d. 13:11
Konrado Brandelio fotografijos serija „Vilniaus miesto vaizdai“ iš XIX a. II pusės – XX a. pr. laikotarpio

Konradas Brandelis (1838–1920 m.) – vienas iš fotografijos pradininkų Lenkijoje, XIX a. lenkų fotografo Karolio Bejerio mokinys. Konradas Brandelis nuo 1865 iki 1873 metų dirbo kartu su broliu Vladislovu ir dailininku Marcinu Olszynskiu, jie turėjo ateljė Brandelis ir bendrovė  Varšuvoje, o 1873 metais Konradas Brandelis tapo vieninteliu ateljė savininku. Pagrindinė veiklos sritis buvo portretinė fotografija, bet K. Brandelis taip pat sudarinėjo ir miestų vaizdų albumus.

Varšuvos fotografas Konradas Brandelis buvo pakviestas į iškilmingą Liepojos geležinkelio atidarymą 1871 m. Liepojos geležinkelio linija ties Kaišiadorimis (tuo metu tai buvo mažas Juodkonių kaimelis) nutiesta 1869–1871 m. Garsus fotografas į Lietuvą atvyko keliomis savaitėmis anksčiau, prieš oficialų geležinkelio linijos atidarymą, ir padarė kelias dešimtis nuotraukų. Dar kartą K. Brandelis apsilankė Lietuvoje po kelerių metų. Kviečiame apžiūrėti Konrado Brandelio fotografijų seriją Vilniaus vaizdų fotografijos iš XIX a. II pusės–XX a. pr. laikotarpio.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!