Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2021 m. 3 gruodžio d. 11:21
Savaitgalio renginiai vaikams
Gruodis 3 - 5
Edukaciniai užsiėmimai šeimoms | „Plastikas iš pieno“

Kviečiame šeimas su 9-12 metų vaikais į naujus nemokamus edukacinius užsiėmimus Energetikos ir technikos muziejuje – „Plastikas iš pieno“! Jų metu gaminsime plastiką iš… pieno! Prieš šimtą metų toks plastiko gaminimo būdas buvo gana populiarus – iš jo buvo daromos sagos, segės, plunksnakočiai, šukos ir karoliai. Tokius papuošalus nešiojo ir Anglijos karalienė Marija. Sužinosite, kaip išgaunamas plastikas ir kodėl svarbu nenaudoti vienkartinių plastiko gaminių. Iš stiklinės pieno ir maistinių dažų pasigaminsite spalvoto plastiko ir nulipdysite kalėdinį žaisliuką, širdelę ar papuošalą! Užsiėmimų trukmė – 30-45 min.
Energetikos ir technikos muziejus, gruodžio 4 d. 12 val.

Ilja Bereznicko paskaita-dirbtuvės „Kaip sukurti animacinį filmą?“

Gruodžio 4 d. 17 val. Energetikos ir technikos muziejuje žymiausias lietuvių animacinio kino kūrėjas Ilja Bereznickas papasakos, kaip išmokti fantazuoti ir sukurti animacinį filmą namų sąlygomis per valandą! Paskaitoje-kūrybinėse dirbtuvėse kviečiame dalyvauti įvairaus amžiaus lankytojus. Renginys nemokamas.
Energetikos ir technikos muziejus, gruodžio 4 d. 17 val.

Vitražo dirbtuvės „Kalėdų žvaigždė“

Kviečiame šeimas su vaikais nuo 10 metų dalyvauti dirbtuvėse, kurių metu dailininkas Žydrūnas Mirinavičius pamokys susikurti kalėdinius papuošimus naudojant klasikinio vitražo techniką.
Kazio Varnelio namai-muziejus, gruodžio 4 d. 12 val.

Šeimų sekmadienis MO muziejuje

Susipažindami su didžiąją fotografijos paroda „Permainų šventė“, žaidimo forma sužinosime, kas yra šventė, kodėl mes švenčiame bei kaip šventės vyksta. Taip pat vienoje iš jų sudalyvausime patys. O svarbiausia – sukūrę ir nupiešę savo šventės piešinį, galėsime būtent jame ir įsiamžinti. Juk kokia šventė be nuotraukos! Kūrybinius užsiėmimus 3-8 m. vaikams MO muziejuje veda teatras vaikams „Pradžia“.
MO muziejus, gruodžio 5 d. 11 val.

Tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis“ Nacionalinėje bibliotekoje

Aštuonioliktą kartą Vilniuje vyks tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis“, grįžtantis į ekranus po dvejų metų pertraukos. Mažų ir suaugusių žiūrovų džiaugsmui – meninė animacija, autorinės retrospektyvos, skatinančios kūrybingumą.
Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje filmai bus rodomi iki gruodžio 30 d.

Kalėdinių kaukių ir kostiumų dirbtuvės
Kuo norėtumei būti per šias Kalėdas? Gal snieguole, o gal elniu? O kodėl neišbandžius Grinčo rolės? Pasimk iš namų nenaudojamas medžiagas, blizgučius ir kitokius daikčiukus, kurie manai, kad galėtų praversti. KIMARE drauge kursime sau kaukes, kostiumus, o gruodžio 10 d. jais pasipuošę surengsime sau šventę. Užsiėmimai nemokami. Laukiame 14-29 m. jaunimo.
„Kimaras“  – atvira jaunimo erdvė Pilaitėje, gruodžio 3 d. 18 val.
Dirbtuvės „Kalėdų belaukiant“

Kalėdos – viena didžiausių ir laukiamiausių švenčių. Tradicinėje kultūroje advento laikotarpiu būdavo įprasta susirinkti kartu vakaroti, dirbti nesunkius darbus, dainuoti šiam laikotarpiui būdingas dainas, žaisti žaidimus. Kviečiame šeimas su 7–12 metų vaikais šeštadienio popietę praleisti muziejuje. Čia susipažinsite su advento ir kalėdinio laikotarpio tradicijomis, žaidimais, burtais, papročiais. Pamokysime pasigaminti eglutės papuošalus ir originalias dovanėles. Savo rankomis sušildyti kalėdiniai papuošimai džiugins širdį, suteiks namams šilumos ir jaukumo.
Naujasis arsenalas, gruodžio 4 d. 13 val.

Kalėdos Senovės Egipte

Kviečiame į šventinę ekskursiją po parodą „Ką slepia sarkofagas?“ ir kalėdinio žaisliuko – skarabėjaus lipdymo dirbtuves. Ekskursijoje sužinosite ne tik apie tai, kaip Senovės Egiptas atkeliavo į Lietuvą, bet ir apie senosios civilizacijos ir Kalėdų ryšį. Ar senovės egiptiečiai švęsdavo šią šventę? Kas pirmieji pradėjo Kalėdų medžio puošimo tradiciją ir kaip su Kalėdomis susijęs egiptietiškas žodis „krst“? Renginio dalyvių taip pat lauks pabendravimas prie karšto gėrimo puodelio kavinėje DRUSKA MILTAI VANDUO. Renginys rekomenduojamas šeimoms su vaikais nuo 5 metų.
Istorijų namai, gruodžio 5 d. 14 val.

Šeimos dirbtuvės: eksperimentai metalo dirbtuvėse + žaisliuko gamyba

Tėčio/mamos + vaiko dirbtuvės = eksperimentai metalo dirbtuvėse + žaisliuko gamyba
→ Kas yra metalas?
→ Kaip jis jungiamas? Ir kaip pagaminamos didelės ar mažos konstrukcijos?
→ Kas vyksta ir kodėl matyti tiek žiežirbų? Ir kodėl kaisdamas metalas raudonuoja?
Iškyla daug klausimų, į kuriuos kartu su vaikais rasime atsakymus ir viską išbandysime praktiškai!
O išbandyti viską linksmiausia – kai vaikas turi tikslą. Šių dirbtuvių tikslas – padėti vaikui pačiam pasigaminti savo unikalų ŽAISLIUKĄ! Tai ne tik nedidelis suvenyras, tačiau ir nepakartojamas laikas su mama ar tėčiu!
Atviros metalo dirbtuvės, gruodžio 5 d. 10 val.

Teatralizuota ekskursija 5-12 m. vaikams

Jūsų laukia nuotykių ir stebuklų kupina kelionė po paslaptingą Teatro pasaulį. Į ekskursiją po Vilniaus mažąjį teatrą kviečiame smalsius tėvelius ir jų vaikus nuo 5 metų. Vilniaus mažojo teatro aktorė Ilona Kvietkutė  sukūrė unikalią teatralizuotos ekskursijos programą, leisiančią ekskursijos dalyviams praverti duris į ypatingą Vilniaus mažojo teatro pastato erdvę, primins šimtmetį menančią pastato Gedimino prospekte 22 istoriją, pakvies Jus ten, kur paprastiems žiūrovams pakliūti dažniausiai netenka – į užkulisius, repeticijų salę, grimerinę, kostiumų sandėlį, meno technikų cechą.
Lietuvos nacionalinis dramos teatras, gruodžio 5 d. 12 ir 14 val.

Spektaklis šeimai „Arklio Dominyko meilė“

Rašytojas Vytautas V. Landsbergis (g. 1962) sukūrė labai savitą, keistą pasaką, kupiną švelnaus humoro, taip pat nuoširdžių draugystės, ištikimybės, meilės jausmų. Knygos siužetas stebinantis, paradoksalus. Laukinis arklys Dominykas, kuris mėgo žaisti su varlėmis slėpynių, kuklioje lietuviškoje pievelėje sutinka ir pamilsta gražią ir truputį aikštingą rugiagėlę. Artėjant žiemai, arklys paslepia rugiagėlę po akmeniu, nes šalna kėsinasi ją sušaldyti, o pats iškeliauja į Afriką. Jo kelionė įdomi ir sudėtinga. Artėjant pavasariui, Dominykas grįžta į Lietuvą, nes iš po akmens vėl turi išdygti jo rugiagėlė. Gimimo dieną savajai rugiagėlei Dominykas dovanoja vardą – Svajonė.
Valstybinis Vilniaus jaunimo teatras, gruodžio 5 d. 12 val.

Augu su muzika: styginių kvartetas (6 mėn.- 4 m. vaikams)

Kviečiame rytą praleisti teatre ir su pačiais mažiausiais paklausyti gyvai atliekamos klasikinės ir šiuolaikinės muzikos. Vaikams – ne tik puiki proga išgirsti žinomus garsiausių kompozitorių kūrinius, bet ir susipažinti su styginiais instrumentais. Vaikams tai bus nauji garsai, emocijos ir patirtis.
Teatras vaikams „Pradžia“, gruodžio 4 d. 10 ir 11.30 val.

Teatralizuotas koncertas „Apie žuvis, ausis ir mamą“

„Apie žuvis, ausis ir mamą“ tai muzikinis spektaklis su kuriuo „Vėjų teatras“ 2018 m. pradėjo savo veiklą. Spektaklyje skamba dainos sukurtos pagal Mariaus Marcinkevičiaus eilėraščius, o aktoriai Pijus ir Martyna grodami ir dainuodami pasakoja jaukią, šiltą istoriją. Režisierė Eglė Kižaitė apjungė visas eilėraščių istorijas į vieną pasakojimą apie senelį, kuris ilgai buvęs vienas, iškeliavo ieškoti savo „du“. Rado jis savo laimę ant marių kranto kur jiedu ir liko gyventi. O kai gyveni ant marių kranto ankščiau ar vėliau pabandai paimti meškerę ar tinklus ir sužvejoti kokią žuvį! Bet šis senelis žvejojo visai ne žuvis, o pačias netikėčiausias istorijas…
Teatras vaikams „Pradžia“, gruodžio 4 d. 16 ir 18 val.

Spektaklis 6-18 mėn. vaikams „Jūra“

Aktoriai Greta ir Mantas nardydami ieškojimuose atrado įdomių ir netikėtų būdų vaikams perteikti jūros pasaulio garsus, formas. Patys mažiausi teatro žiūrovai viso spektaklio metu yra skatinami lavinti motoriką – vaikai gali paliesti, ridenti, spausti, pakelti objektus, kurie yra pasiūlomi spektaklio metu. Pasinėrimas į povandeninį jūrų pasaulį – šešėlių teatras, kuris net ir suaugusiems bus netikėtas ir įdomus, o mažuosius žiūrovus įtrauks keistos formos, netikėtas judėjimas ir spalvos.
Teatras vaikams „Pradžia“, gruodžio 5 d. 16 ir 17.15 val.

Lėlių spektaklis vaikams „Pelenė“

Ar prisimenate pasaką apie Pelenę? Pikto būdo pamotę, verčiančią mergaitę dirbti sunkius namų ruošos darbus? Karaliaus kvietimą į puotą? Moliūgą, virtusį karieta, puošnius paauksuotus apdarus, laikrodžio dūžius, panaikinančius magiškus krikštamotės fėjos kerus lygiai vidurnaktį. O pamestą stebuklingą krištolo batelį ir susitikimą su Princu? Tai istorija apie našlaitę mergaitę, kuri, nors ir patyrusi daug vargo, žeminama bei engiama pamotės ir įseserių, sugebėjo išlaukti laimės ir pripažinimo bei įgyvendinti savo svajones.

Naująją Pelenės interpretaciją pristato ilgametės teatro dramaturgės, režisierės Nijolės Indriūnaitės ir dailininkės Aušros Paukštienės duetas „Lėlės“ teatre žiūrovams atpažįstamas iš vizualiai turiningų ir dvasiškai pakylėjančių šešėlių teatro vaidinimų
Vilniaus teatras „Lėlė“, gruodžio 4 d. 12 val.

Muzikinis spektaklis vaikams „Voro vestuvės“

Muzikinis lėlių spektaklis „Voro vestuvės“ pagal Justino Marcinkevičiaus poemėlę – tai visiems gerai žinoma pasaka apie nedorėlį vorą Tabalai, sumaniusį Saulę pagrobti… Nuotaikingame lėlių vaidinime veikia gausybė personažų – miško žvėrelių, vabalų ir kitų gyvių – kuriuos sukūrė teatro Meistras, lėlių konstruktorius Martynas Lukošius. Skulptūriškų formų ir išradingos konstrukcijos lėles bei objektus valdantys aktoriai veiksmą paįvairina nuotaikingais muzikiniais numeriais, kuriems muziką parašė kompozitorius Irmantas Jankaitis.
Vilniaus teatras „Lėlė“, gruodžio 5 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Pasaka apie vėžliuką“

1995 m. įvykusi premjera jau penkioliką metų vaidinama „Lėlės“ mažojoje salėje ir sulaukia ne tik vaikų dėmesio – kartais į „Pasaką apie vėžliuką“ susirenka vien suaugę žiūrovai. Ilgą spektaklio amžių lemia išradinga scenografija (lyg pasaulį matytume vėžliuko akimis), netikėtu humoru nuspalvinta personažų traktuotė (pvz. stebuklingomis galiomis, bet menku proteliu apdovanota Laimės paukštė) ir aktorių improvizacijos. Nuo 1998 m. spektaklyje vaidina Irmantas Jankaitis. Tai buvo šio populiaraus dramos aktoriaus debiutas lėlių teatre, tapęs jam lėlininko profesijos pradžiamoksliu (čia Irmantas vaidina virš dešimties skirtingų personažų!). Šiandien Jankaitis yra vienas ryškiausių „Lėlės“ kūrėjų, todėl jo ir teatro veteranės Janinos Gudzinevičiūtės duetas „Pasakoje apie vėžliuką“ negali nenustebinti.
Vilniaus teatras „Lėlė“, gruodžio 5 d. 15 val.

Kalėdinės kūrybinės dirbtuvės

Jau nenumaldomai artėja svarbiausia metų šventė šv. Kalėdos. Tai paslapties, grožio, džiaugsmo, dovanų, dėmesio vienas kitam metas. Šios šventės laukimas toks pat svarbus, kaip ir pati šventė. Tai tikrai nuostabus laikas, kuris turėtų būti skirtas ne liūdesiui, bet įvairiems geriems darbams, bendravimui, planų kūrimui. Kad šv. Kalėdų laukimas būtų šviesus ir prasmingas, kviečiame šeimas į gruodžio mėnesio šeštadieniais vyksiančias kūrybines dirbtuves. Gruodžio 4 d. 12 val. – gaminsime prakartėles.
Kauno paveikslų galerija, gruodžio 4 d. 12 val.

Spektaklis visai šeimai nuo 7 m. „Žydroji paukštė“

Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklis „Žydroji paukštė“ seka alegorinę Nobelio premijos laureato M. Maeterlincko pasaką apie tai, kaip tamsų šv. Kalėdų vakarą du vaikai gauna užduotį surasti ir pagauti Žydrąją paukštę. Jie leidžiasi į nuotykių ir stebuklų kupiną kelionę po fantastinius pasaulius, rūmus ir sodus. Tačiau tam, kad ją surastų, neužtenka ryžto ir drąsos įveikti didelius atstumus, susitikti su šviesos ir tamsos galiomis, gėrio ir blogio pasauliais, reikia vieno paprasto ir tuo pačiu stebuklingo dalyko – reikia sugebėti pamatyti tai, kas neregima.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, gruodžio 5 d. 12 val.

Spektaklis šeimai „7 ratai“

Per anksti teatrui? Tikrai ne. Anot neuromokslininkų ir ankstyvosios pedagogikos specialistų vaikai yra patys imliausi būtent ankstyvoje vaikystėje. Jeigu mažyliai nuo pirmųjų dienų mokysis, žiūrės spektaklius, klausys muzikos – tai mėgs daryti ir visą likusį gyvenimą. 7 RATAI – tai kelionė per 7 skirtingas spalvas, garsus, kokybes, būsenas, ritualines apeigas. Kartu su spektaklio kūrėjais žiūrovai kviečiami susėsti į vieną bedrą ratą, kurio centre veiksmą pradeda video projekcijos pagalba atsirandantys baltiški raštai, įprasminantys visatos elementų apsijungimą į vieną tėkmę. Skambant gyvai atliekamai autentiškai lietuvių liaudies daugiabalsei vokalinei bei instrumentinei muzikai, žiūrovas tampa ne pasyviu stebėtoju, o aktyviu veiksmo dalyviu ir kūrėju.
Kauno kamerinis teatras, gruodžio 5 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Tikroji Pelenės istorija“
Spektaklis  nukels žiūrovą į praėjusio amžiaus pradžią, į prabangų didmiesčio viešbutį, kur prieš Kalėdinę puotą pluša Mergaitė kambarinės uniforma. Sapne ji patenka į pasaką –  šiuolaikinei publikai artimesnę improvizuotą Pelenės istoriją, nepamirštant akcentuoti kūrinyje užkoduoto moralo  ir slypinčios išminties.
Kauno valstybinis lėlių teatras, gruodžio 4 d. 12 val.
Pasaka vaikams „Šeimynėlė iš Didžiosios girios“

„Šeimynėlė iš Didžiosios girios“ – tai pasakojimas vaikams apie vieną nepaprastą šeimą, gyvenančią girios glūdumoje. Nepaprasta ji ne vien dėl tokio keisto adreso. Šios šeimos nariai – Kaukai, atkeliavę iš religijotyrininko Gintaro Beresnevičiaus knygų. Tačiau šios mitologinės būtybės yra labai panašios į mus, ir rytas Kaukų šeimoje niekuo nesiskiria nuo žmonių šeimos rutinos, kur siautėja vaikai, o tėvai tempia sunkų savo pareigų vežimą, prikrautą įvairiausių draudimų, pamokymų ir visokių „negalima“. Spektaklio kūrėjai į sudėtingą šeimos pasaulį, į jos narių tarpusavio santykius mėgina pažvelgti vaiko akimis ir bando ieškoti atsakymų į rimtus klausimus: kas yra šeima, kaip ji atsiranda, kas jungia tuos žmones, gyvenančius po vienu stogu?
Kauno valstybinis lėlių teatras, gruodžio 5 d. 12 val.

Meno šeštadieniai: kalėdinio atviruko kūrybinės dirbtuvės

Gruodžio 4 d., šeštadienį, 12 val. – kalėdinio atviruko kūrybinės dirbtuvės. Kūrybinėse dirbtuvėse su menininkėmis Diana Monkevičiūte-Rakauskiene ir Aglaja Ray linoraižinio technika bus kuriamas kalėdinis atvirukas. Pasirinkti ir išraižyti motyvai bus spaudžiami ant atviruko bei voko, derinant spalvotą ir bespalvį giliaspaudės atspaudą.
KKKC Meno kiemo dirbtuvės, gruodžio 4 d. 12 val.

Advento edukacijos šeimai

Gruodžio 4 d. – kalėdinių sausainių dekoravimas, kuris turėtų sudominti smaližius, visą laiką besidairančius ko nors saldaus.Na, o tiems, kurie žvalgosi, arba jau įsigijo eglutę, siūlome pasidaryti siuvinėtą Kalėdų eglutės žaisliuką.

11 val. ir 13 val. – KALĖDINIŲ SAUSAINIŲ DEKORAVIMAS.
10 val. ir 12 val. – SIUVINĖTAS KALĖDŲ EGLUTĖS ŽAISLIUKAS.
Klaipėdos etnokultūros centras, gruodžio 4 d.

Spektaklis šeimai „Sniego karalienė“

Viename mieste gyvena du geriausi draugai – Kajus ir Gerda. Jiems gera kartu leisti laiką, prižiūrėti visus metus žydinčią rožę, klausytis mylimos močiutės istorijų, net jei jos ir apie grėsmingąją Sniego karalienę. Kol vieną dieną Kajus dingsta ir niekas nežino kur. Žmonės įtaria blogiausia, tačiau Gerda negali susitaikyti su mintimi, kad jos mylimas draugas galėjo žūti. Tad ji pasiryžta leistis į pavojų bei stebuklų kupiną kelionę ir padaryti viską, kad surastų ir išgelbėtų savo mylimą bičiulį. Ji net neįtarė, kad draugą reikės gelbėti iš pačios Sniego karalienės nelaisvės…
Klaipėdos dramos teatras, gruodžio 4 d. 18.30 val.

Šokio spektaklis „Tikroji dinozaurų istorija“

Ką esi girdėjęs apie dinozaurus? Gal esi ką nors apie juos skaitęs? Gali prisiekti, kad jie išnyko? Bet ar gerai apsidairei aplinkui, įsižiūrėjai į visus daiktus? Stebėjai krintančias žvaigždes? Ar bent akimirkai buvai užsimerkęs ir paniręs į fantazijų pasaulį? Mes atversime Tau visatos duris, kur galėsi išvysti saulės sistemos planetas, pažvelgti į dinozaurus iš labai arti ir suprasti jų tikrąją egzistavimo priežastį.
Žvejų rūmai, gruodžio 5 d. 12 val.

Kalėdų senelio namelis

Žiemos siautuly, sniegų sūkury, džiaugsmingame šventiniame šurmuly visų išsiilgęs, visokių smagumynų primąstęs, jautriai šventinį grožį ir bendrystę pajutęs Kalėdų Senelis šių metų gruodį vėl įsikurs mielajame Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre ir vėl pavers jį stebuklų, jaukumo ir juoko pilnu savo nameliu. Kviečiame visus, mažus ir didelius, į pasakiškąjį Kalėdų Senelio namelį, kuriame Jūsų taip laukia! O dar ir draugą, mamą, tėtį, babą būtinai čiupkit už parankės! Smagu bus visiems!
Klaipėdos lėlių teatras, gruodžio 5 d. 10, 12, 14, 16, 18 val.

Žaidimas „12 pasakojimų“

Jei negalite sulaukti, kada Kūčių naktį prabils gyvūnai (o gal vis užmiegate to nesulaukę), šis žaidimas – kaip tik jums. Šiauliuose jau nuo seno galima pamatyti įvairiausių gyvūnų skulptūrų ir piešinių – nuo didžiausios gyvūno skulptūros „Geležinės lapės“ iki į gatvės meno kūrinių akcentais tapusių drugelių. Ir stebuklų stebuklai – net 12 šių vietinio „zoologijos sodo“ gyventojų prabilo! Raskite visus 12 gyvūnų ir laimėkite Saulės miesto prizus!

Kaip žaisti? Parsisiųskite ACTIONBOUND programėlę, nuskenuokite žemiau pateiktą QR kodą ir pradėkite žaidimą. QR kodas atsiras gruodžio 4 dieną.
Žaidimo pradžia Šiaulių turizmo informacijos centre

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!