Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2022 m. 28 sausio d. 09:40
Savaitgalio renginiai vaikams
Sausis 28 - 30
Parodos „Robotų pasakos“ uždarymo kūrybinės iliustracijų dirbtuvės

Sausio 28 d. 17:30 val. kviečiame į parodos „Robotų pasakos“ uždarymo renginį Lojotekos YouTube kanale! Renginio metu Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos Grafinio dizaino studijų studentai pristatys savo iliustracijų knygutes, įkvėptas Stanislavo Lemo knygos „Robotų pasakos” ir parodys, kaip galima sukurti personažą-robotą pasitelkiant grafikos techniką – monotipiją ir/arba gratažą. Nežinote, kas tai? Ne bėda, prisijukite ir sužinosite!
Virtualus renginys vyks sausio 28 d. 17.30 val.

Edukacinis spektaklis vaikams „Vilnių kuriam!“

Štai ir vėl atėjo Vilniaus gimtadienis, ir ne šiaip sau koks, o net 699-asis! Ta proga visus Vilniaus ir ne tik – visos Lietuvos vaikus, jų mamas, tėvelius, seneles ir senelius, o ir tetas bei dėdes kviečiame į nuotaikingą spektaklį „Vilnių kuriam!“. Jį mažiems ir dideliems dovanoja dvi paslaptingos pasakotojos – varnos.

Varnos viską pamena. Ar norite iš pirmų lūpų išgirsti, kaip kūrėsi Vilniaus miestas? Ir ne tik išgirsti, bet ir tapti amatininkais bei pirkliais, plūstančiais į karališką Gedimino miestą? Padėti jį kurti ir kartu su varnomis sušokti Vilniaus klestėjimo šokį? Jei norite – ateikite, Jūsų laukia puiki nuotaika ir netikėtos staigmenos.
Valdovų rūmai, sausio 29 d. 11.30 val.

Sausio meno degustacija vaikams

Meno degustacija vaikams – pramoginis pažintinis renginys. Vaikams pristatysime 10-ies menininkų darbus, po vieną jų kūrinį. Papasakosime apie žanrų, stilių įvairovę, atkreipsime dėmesį į spalvas, dailininko idėją, išklausysime vaikų nuomonių. Vaikai gaus dovanų trumpą meno žodynėlį. Meno degustacija vaikams dažnai tampa pirma pažintimi su profesionaliu menu. Į meno degustacijas ateina 5-12 metų vaikai, tačiau priimam visus norinčius! Įspūdžių pasisemia visi.
AP galerija, sausio 30 d. 14 val.

Šeimų šeštadienis. Kova su drakonu“

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus kviečia Jus į šeimų šeštadienį, kuriame vaikai su tėvais turės galimybę sudalyvauti edukaciniame užsiėmime „Kova su drakonu“. Kuriant parodą „Gražina ir drakonas“ netikėtai vienai nakčiai atgijo Drakonas ir paslėpė muziejininkų saugotą lobį. Darbuotojai niekaip negali jo rasti. Mums reikia šeimų pagalbos. Gal tai busite Jūs, kurie ras Drakono paslėptą lobį ir išgelbės muziejų nuo pražūties. Edukacinio užsiėmimo metu vaikai su tėvelių pagalba interaktyviai susipažins su Gražinos Brašiškytės kūryba eksponuojamoje parodoje „Gražina ir Drakonas“. Šeimos orientacinio žaidimo metodu ieškos atsakymų į užduotus klausimus apie Gražinos Brašiškytės kurtus animacinius filmus, asmenybę bei kūrybinius ieškojimus. Pabaigoje besimėgaudami atrastu Drakono saugotu lobiu, atliksime refleksiją, kurioje aptarsime pagrindines vertybes užkoduotas animaciniuose filmuose.
Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, sausio 29 d. 12 val.

Edukacinės juvelyrikos dirbtuvės šeimoms su Evaldu Babensku

Juvelyras-archeologas atskleis paslaptį, kaip iš metalinių juvelyrinių dirbinių galima skaityti praeitį: dirbtuvių dalyviai ne tik sužinos, kokiais metodais buvo gaminami Bokšto gatvės kapinyne atrasti juveryliniai papuošalai, išvys žiedo gamybos procesą senoviniu metodu, bet ir patys su profesionalaus juvelyro pagalba pasigamins papuošalų.
Vilniaus gynybinės sienos bastėja, sausio 9 d. 12 ir 14 val.

Vilniaus diena Valdovų rūmuose 2022

Prieš 699 metus Europa sužinojo, kad Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas (1316–1341) kviečia pirklius, amatininkus ir darbščius žemdirbius apsilankyti, o jei patiks, – ir apsistoti savo įkurtame Vilniaus mieste. Tradiciškai pirmas miesto vardo paminėjimas rašytiniuose dokumentuose laikomas miesto gimtadieniu. Tad dabar, praėjus keliems šimtams metų nuo to svarbaus įvykio, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai visus – didelius ir mažus – kviečia švęsti Vilniaus gimtadienį, ten, kur buvo padiktuotas tas svarbus Lietuvos didžiojo kunigaikščio laiškas.  Programoje numatatoma daugybė veiklų mažiesiems lankytojams: jų lauks edukacinės dirbtuvės, spektaklis, įvairūs užsiėmiai, orientacinis žaidimas ir kt.
Valdovų rūmai, sausio 29 d.

Edukacinis užsiėmimas „Vizitinės kortelės herojams“

Šį šeštadienį, sausio 29 d., kartu su Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejumi, kviečiame dalyvauti edukacijoje „Vizitinės kortelės herojams“ bei pažintinėje ekskursijoje parodoje „PERMAINŲ LAIKAS: teatras, muzika, kinas ir dailė 1985-1995“!

13 val. Edukacinio užsiėmimo „Vizitinės kortelės herojams“ metu susipažinsite su vizitinės kortelės istorija, jos reikšme ir pokyčiais, taip pat sužinosite kelis etiketo apibrėžtus niuansus – kaip ir kada pateikti kortelę, ar galima ant jos rašyti, kuria ranka reikia paduoti. Parodoje „PERMAINŲ LAIKAS: teatras, muzika, kinas ir dailė 1985 – 1995“ surasite vieną ekspozicinių stendų, kuriame vizitinė kortelė pateikiama jau kaip meno kūrinys. Taip pat Jūsų lauks ir praktinė–kūrybinė dalis, kurioje kursite savo šeimos vizitinę kortelę, atspindinčią jūsų puoselėjamas vertybes bei tikslus – bendras, visą šeimą vienijančias temas reprezentuosite mažoje, tačiau itin svarbioje vizitinėje kortelėje, kuriančioje svarbų pirmąjį įspūdį apie jus!
Valstybės pažinimo centras, sausio 29 d. 13 val.

Šeimų sekmadienis MO muziejuje

Susipažindami su didžiąją fotografijos paroda „Permainų šventė“, žaidimo forma sužinosime, kas yra šventė, kodėl mes švenčiame bei kaip šventės vyksta. Taip pat vienoje iš jų sudalyvausime patys. O svarbiausia – sukūrę ir nupiešę savo šventės piešinį, galėsime būtent jame ir įsiamžinti. Juk kokia šventė be nuotraukos! Kūrybinius užsiėmimus 3–8 m. vaikams MO muziejuje veda teatras vaikams „Pradžia“.
MO muziejus, sausio 30 d. 11 val.

Spektaklis vaikams „Mama katinas“

Ateina laikas, kai reikia pasirinkti: ar ir toliau gyventi „harmonijoj“ su savimi ir niekur nesikišti, ar, nusispjauti į savo gerovę, ir išdrįsti prisiimt atsakomybę už kitą, aukojant savo laiką, miegą, sveikatą… Spektaklio „Mama katinas“ herojus – storas ir tingus katinas Zorbas, valingai ar ne, bet pasirenkantis antrąjį variantą ir tik pradėjęs dalintis gyvenimu su kitu atrandantis savyje nuostabių charakterio savybių, kurių net nenujautė turįs…
Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, sausio 30 d. 12, 15 val.

Spektaklis vaikams „Arklio Dominyko meilė“

Rašytojas Vytautas V. Landsbergis (g. 1962) sukūrė labai savitą, keistą pasaką, kupiną švelnaus humoro, taip pat nuoširdžių draugystės, ištikimybės, meilės jausmų. Knygos siužetas stebinantis, paradoksalus. Laukinis arklys Dominykas, kuris mėgo žaisti su varlėmis slėpynių, kuklioje lietuviškoje pievelėje sutinka ir pamilsta gražią ir truputį aikštingą rugiagėlę. Artėjant žiemai, arklys paslepia rugiagėlę po akmeniu, nes šalna kėsinasi ją sušaldyti, o pats iškeliauja į Afriką. Jo kelionė įdomi ir sudėtinga. Dominykas susitinka baltąją mešką, krokodilą, kupranugarių, beždžionėlių, begemotuką ir kitokių veikėjų, išklauso jų gyvenimo istorijas, kai ko juos pamoko. Pagaliau Dominykas patenka į rugiagėlių pievą, iš kurios kilusi jo mylimoji. Artėjant pavasariui, Dominykas grįžta į Lietuvą, nes iš po akmens vėl turi išdygti jo rugiagėlė. Gimimo dieną savajai rugiagėlei Dominykas dovanoja vardą – Svajonė.
Valstybinis jaunimo teatras, sausio 30 d. 12 val.

Spektaklis visai šeimai „Ilgoji pertrauka“

Scenoje atgimstančius kūrinius sieja viena tema – atėjimas į pirmąją klasę. Kas atsitinka mažam žmogui, išgyvenančiam aplinkos bei sistemos, pagal kurią jis gyveno iki šiol, apsivertimą aukštyn kojomis? Spektaklio kūrybinė komanda ieško atsakymo į šį klausimą pasitelkdami abstrakčią erdvę, estetiką ir ieškodami vaikiškos logikos, kalbos bei santykių jungties.

„Vertingiausias dalykas, kurį atradome M. Macoureko kūryboje – didžiulė pagarba vaiko vidiniam pasauliui. Spektaklis primena žiūrovams, jog buvimas mokyklos sistemoje negali sunaikinti žingeidžios, išradingos, fantazija paremtos mažojo žmogaus prigimties, – o juk atėjęs į mokyklą vaikas išgyvena nuolatinį konfliktą tarp to, kaip jis turėtų atrodyti bei elgtis ir to, kaip pats save įsivaizduoja. Su „Ilgąja pertrauka“  tęsiame M. Macoureko tradiciją ir atliekame savotišką teatrinį vaiko vidinio pasaulio tyrimą“ , – mintimis dalinosi režisierė O. Lapina.
Keistuolių teatras, sausio 30 d. 15 val.

Spektaklis vaikams „5 Merės stebuklai“

Tai nuotaikinga opera visai šeimai apie paslaptingą vaikų auklę Merę, turinčią stebuklingų galių. Šiuo spektakliu norima paprastai ir įtaigiai papasakoti jaunajai auditorijai apie stebuklus – dideles ir mažas mūsų greitai praeinančio gyvenimo akimirkas. Libretą šiai naujai lietuviškai operai sukūrė poetė Ramutė Skučaitė, kuri, remdamasi Pamelos Travers kūrinių motyvais, savaip perteikė pasakojimus apie Merę Popins.
Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, sausio 30 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Kavos malūnėlis“

Kavos malūnėlis – pagrindinis spektaklio veikėjas – atsiduria Pamestų daiktų prieglaudoje, kurioje nepageidaujami, nublukę, klibantys daiktai geria vaistus nuo liūdesio, nes prieglaudos direktorius Raudonbarzdis laiko juos uždaręs dėžutėse bei draudžia vaikščioti gatvėmis ir verkti. Pamestų daiktų prieglaudoje Malūnėlis įsimyli sugedusią Skėtukę ir išskrenda į Mėnulį ieškoti specialios mašinos, skirtos skėčiams taisyti. Šioje šmaikščioje, keisčiausių personažų, burtažodžių kupinoje kelionėje Malūnėlis, herojiškai stengdamasis išgelbėti Skėtukę nuo liūdesio, atranda kai ką labai paprasto ir netikėto…
Vilniaus teatras „Lėlė“, sausio 29 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Pasaką apie vėžliuką“

1995 m. įvykusi premjera jau penkioliką metų vaidinama „Lėlės“ mažojoje salėje ir sulaukia ne tik vaikų dėmesio – kartais į „Pasaką apie vėžliuką“ susirenka vien suaugę žiūrovai.

Ilgą spektaklio amžių lemia išradinga scenografija (lyg pasaulį matytume vėžliuko akimis), netikėtu humoru nuspalvinta personažų traktuotė (pvz. stebuklingomis galiomis, bet menku proteliu apdovanota Laimės paukštė) ir aktorių improvizacijos. Nuo 1998 m. spektaklyje vaidina Irmantas Jankaitis. Tai buvo šio populiaraus dramos aktoriaus debiutas lėlių teatre, tapęs jam lėlininko profesijos pradžiamoksliu (čia Irmantas vaidina virš dešimties skirtingų personažų!). Šiandien Jankaitis yra vienas ryškiausių „Lėlės“ kūrėjų, todėl jo ir teatro veteranės Janinos Gudzinevičiūtės duetas „Pasakoje apie vėžliuką“ negali nenustebinti.
Vilniaus teatras „Lėlė“, sausio 29 d. 14 val.

Spektaklis vaikams „Coliukė“

Pasaka apie miniatiūrinę mergaitę, kuri ištveria milžiniškus išbandymus, yra tarsi sukurta rodyti lėlių teatruose, ką šie sėkmingai ir daro. Tačiau Vilniaus teatro „Lėlė“ „Coliukė“ – tai ir poetinis apmąstymas apie platų pasaulį – koks jis yra, atsivėręs pirmąkart prieš mažo, tyro ir gero žmogelio akis. Kas tas žmogelis? Gal būt tai Coliukė, o gal būt ir tu, sutikęs gyvenime dar ne tiek daug džiaugsmų ir vargų, bet išgyvenęs juos visa širdimi. Bet reikia tikėti, kad ir tau, kaip ir mažajai Coliukei, po visų išbandymų platusis žmonių, gėlių ir paukščių pasaulis bus maloningas ir suspindės visomis vaivorykštės spalvomis!
Vilniaus teatras „Lėlė“, sausio 30 d. 12 val.

Teatrinė instaliacija „Muilo opera: Burbuliuko meilė“

Įsivaizduokite, jog dabar Tolima ateitis ir nėra jokių ežerų, gėlių ir paukščių. Viskas tik instaliacija. Ją jums pristatys du ateities žmonės – mokslininkai.Pademonstruos nuo ko prasidėjo gyvybė, papasakos kas yra miškas, metų laikai, skruzdėlynas, grybiena, vorai ir banginiai. Pademonstruos saulėlydį, vandenyną, koralus. Pamatysite priežastis, kodėl viskas dabar yra kitaip, tik laboratorijoje, kodėl neturime ežerų ir gėlių, kodėl bites dirbtinės, kodėl Dusia serga. Ir ką daryti, kaip susigrąžinti gamtą?
Menų spaustuvė, sausio 30 d. 15 val.

Šeimadienis muziejuje: susitikime rotušėje

Įsibėgėjus žiemai kviečiame šeimas susitikti rotušėje vyksiančiame veiklų sūkuryje! Sausio 29 d. (šeštadienį) nuo 12 iki 15 val. čia jūsų lauks nuotaikingas muzikinis žaidimas „Palapinė, kelionė ir muzika“, įtrauksiantis tiek didelius, tiek mažus, edukacinis užsiėmimas „Miesto herbas“, kurio metu susipažinsite su senuoju Kauno miesto herbu bei patys jį nusilipdysite iš molio, o nenuoramos ir smalsuoliai galės pasitikrinti savo atidumą bei sužinoti įdomybių apie Kauno viduramžių ir tarpukario istoriją naujame, šiame šeimadienyje startuosiančiame orientaciniame žaidime po Kauno rotušę! Nuobodu tikrai nebus.
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, sausio 29 d. 12 val.

Baletas vaikams „Sniego karalienė“

Šaltuoju metų laikotarpiu mažuosius teatro žiūrovus į teatrą kviečia šokio spektaklis – baletas „Sniego karalienė“ pagal gražiausių istorijų kūrėjo H.K.Anderseno pasaką. Spektaklyje skambės nuostabi norvegų kompozitoriaus Edvardo Griego šiaurietiškų spalvų kupina muzika iš jo siuitų „Peras Giuntas“. Šoka Kauno muzikinio teatro baleto trupės artistai ir Kauno choreografijos mokyklos moksleiviai.
Kauno valstybinis muzikinis teatras, sausio 20 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „7 ratai“

Per anksti teatrui? Tikrai ne. Anot neuromokslininkų ir ankstyvosios pedagogikos specialistų vaikai yra patys imliausi būtent ankstyvoje vaikystėje. Jeigu mažyliai nuo pirmųjų dienų mokysis, žiūrės spektaklius, klausys muzikos – tai mėgs daryti ir visą likusį gyvenimą. 7 RATAI – tai kelionė per 7 skirtingas spalvas, garsus, kokybes, būsenas, ritualines apeigas. Kartu su spektaklio kūrėjais žiūrovai kviečiami susėsti į vieną bedrą ratą, kurio centre veiksmą pradeda video projekcijos pagalba atsirandantys baltiški raštai, įprasminantys visatos elementų apsijungimą į vieną tėkmę. Skambant gyvai atliekamai autentiškai lietuvių liaudies daugiabalsei vokalinei bei instrumentinei muzikai, žiūrovas tampa ne pasyviu stebėtoju, o aktyviu veiksmo dalyviu ir kūrėju.
Kamerinis teatras, sausio 30 d. 10 ir 12 val.

Spektaklis vaikams „Kaštonė“

Spektaklyje, sukurtame pagal žinomo rusų rašytojo ir dramaturgo Antono Čechovo apsakymą „Kaštonė“, pasakojama jaudinanti istorija apie pasiklydusią rudakailę kalaitę Kaštonę, naujus namus ir draugus radusią cirko artistų šeimoje. Rusvaplaukei šunytei puikiai sekasi mokytis cirko triukų, tačiau jaudinantį debiuto vakarą cirko arenoje lyg tyčia pasirodymo ateina žiūrėti buvęs jos šeimininkas. Kaštonei tenka skausminga dilema: likti cirke ir mėgautis atskleisto talento šlove ar grįžti į išsiilgtą šeimą.
Kauno valstybinis lėlių teatras, sausio 29 d. 12 val. ir sausio 30 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Sudaužytas kiaušinis“

„Sudaužytas kiaušinis“ – spektaklis apie sudužusį kiaušinį, kurio gailėdama šarka uodegą išsipeša, medis lapus nusimeta, o upė krauju pavirsta, vaizduoja įvykio ir jo vertinimo neatitikimą: dėl perdėtai jautrios reakcijos menkniekis tampa didele bėda. Rodos, visiškai nereikšminga priežastis – sudužęs kiaušinis – sukelia nesibaigiančią dramatiškų įvykių ir komiškų pasekmių virtinę. Spektaklio vaizdas, rodomas tarsi per didinamąjį stiklą, suteikia galimybę pasijuokti iš pačių savęs. Iš kokio kampo pažiūrėsime į įvykį, tokios bus ir to įvykio pasekmės.

Spektaklyje žaidžiama su šviesa ir šešėliu. Šešėlis gali daugiau negu šviesa. Jis patenka už uždarų spintos durų, į sugniaužtą kumštį, į užčiauptą burną ir į žmogaus vidų. Šešėlis asocijuojasi su tamsiąja puse, bet jo šaltinis – šviesa.
Klaipėdos lėlių teatras, sausio 29 d. 12 val.

Interaktyvi instaliacija „Kaltūnas“

Šios žaismingos instaliacijos metu pasitelkiant istoriją apie mergaitę vardu Gabėta ir jos stebuklingus, įvairiausių galių turinčius spalvotus plaukus instaliacijos dalyviai kviečiami fiziškai keliauti per kuriamą pasakojimą. Dalyvius pasitiks skirtingose Klaipėdos lėlių teatro edukacinio centro vietose įkurtos ir atitinkama seka išdėliotos garsinės, vaizdinės, taktilinės instaliacijos. Vaikai, su šeima ar juos lydinčiais suaugusiaisiais, pasitelkę „Kaltūno“ istorijos žemėlapį, turės galimybę keliauti po instaliacijas (stoteles) ir, savarankiškai tyrinėdami, siedami įvairiausias detales, faktus bei nuojautas, kartu su artimaisiais išsiaiškinti Gabėtą ir jos šeimą ištikusį nuotykį.
Klaipėdos lėlių teatras, sausio 29 d. 13 val. ir sausio 30 d. 13 val.

Spektaklis vaikams „Istorijos iš „Fluxus“ dėžutės“

Spektaklyje atgaivinami nebenaudojami žaislai, daiktai, objektai, eksponatai ir sukuriamas intymus pasakojimas tarp pasakotojo ir klausytojo apie mus, gyvenimą ir mūsų niekur nespėjančią sielą.

Kiekviena istorija išlenda iš dėžutės ir atgal į ją sugrįžta. Tai tarsi pokštas – „Fluxus“ pokštas, kuris gali būti paprastas, juokingas, netikėtas, nesupančiotas rimtumo, žaidybinis, prieinamas visiems, bet įgalus ir leidžiantis kalbėti apie labai svarbius gyvenimo momentus, akimirkas. Lėlių teatro miniatiūrų spektaklis – tai kiekvieną akimirką kiekviename kampelyje besiskleidžiantis vyksmas, netikėtai pasibaigiantis ir tiesiog išnykstantis.
Klaipėdos lėlių teatras, sausio 30 d. 12 val.

Muzikinis spektaklis vaikams „Pati gražiausia varna“

„Man atrodo, kad neįmanoma išgyventi be meilės. Ji mums būtina kaip oras.  Kaip žvaigždės danguje. Ko gero, netgi šiek tiek labiau“, – sako knygos apie Margąjį varniuką autorė Edith Schreiber-Wicke.
„O jei kas galvoja, kad ši tema ne vaikams – tai jis pats niekada nebuvo vaikas“, – antrina  knygelės bendraautorė Carola Holland. Iki šio ryto varniuko gyvenimas buvo visai puikus – šviečia saulė, alkis nekamuoja, aplink draugai. Bet staiga jis suvokė, kad jam kažko labai stinga. Nesinorėjo sukti aštuoniukes ar plasnoti į saulę. Draugai patarė – jei ko stinga, reikia bandyti surasti, nes, jei ieškai, gali ir pasisekti. Tad nieko nelaukęs, Margasis varniukas išskrido ieškoti…
Kaip jam sekėsi, sužinosite pažiūrėję ši nuotaikingą, kupiną dainų ir šokių spektaklį.
Klaipėdos Žvejų rūmai, sausio 30 d. 12 val.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!