Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2022 m. 3 vasario d. 18:15
Savaitgalio renginiai vaikams
Vasaris 4 - 6
Būtybių tyrinėtojos kabinetas

Būtybių tyrinėtojos kabinetas – unikali edukacinė ekspozicija, kviečianti lankytoją prisiminti mūsų turtingą mitologiją ir jos veikėjus. Emilijos – paslaptingos mokslininkės – tyrinėjimų erdvėje pristatomos 9 lietuvių mitinės būtybės ir vienas tariamai iš Islandijos parsivežtas radinys. Paroda siekama atskleisti mitologijos universalumą, padėti į savą paveldą ir tradicijas pažvelgti naujai. Eksponatai apie būtybes pasakoja netiesiogiai, tai – surinkti „įrodymai“, iki galo neatskleidžiantys, ar išties egzistuoja šios būtybės, ar tik tikėjimas jomis. Garsinėje instaliacijoje, lydinčioje ekspoziciją, lankytojas girdi visų šių eksponatų (atsi)radimo istorijas.
Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje ekspozicija veiks iki kovo 12 d.

Šeimų edukacija „Ledinė žvakė“

Vasario 2 d. Bažnyčia švenčia Kristaus paaukojimo šventę, liaudyje dažnai vadinamą Grabnyčiomis. Kalbėsime apie šią šventę: kodėl šią dieną tikintieji eina į bažnyčią įsigyti šventintų žvakių arba pašventinti savo pačių pasidarytų, kodėl vadiname ją Grabnyčiomis? Lankytojai susipažins su Bažnytinio paveldo muziejuje saugomais Vilniaus arkivyskupijos bažnyčių lobynais, seniausiais liturginės tekstilės pavyzdžiais, žymiųjų Vilniaus auksakalių dirbiniais ir iš sudegusių bažnytinių žvakių likučių išsilies ledines žvakes. Pasikvietę draugus, brolius, seseris, tėvus ir senelius ateikite į muziejų!
Bažnytinio paveldo muziejus, vasario 5 d. 12 val.

Edukacinės dirbtuvės „Margaspalvis tambūrinas“

Muzikos instrumentų meistrai visais laikais ieškojo būdų, kaip sukurti tobuliausią instrumentą, kurio skambesys virpintų net ir didžiųjų kunigaikščių ar karalių širdis. Šiam tikslui muzikos instrumentų meistras kartais turėdavo leistis į pavojingą ar tolimą kelionę, kad gautų reikalingų medžiagų tokiam instrumentui pagaminti. Per edukacinį užsiėmimą apžiūrėsime Vilniaus Žemutinės pilies teritorijoje archeologų surastus muzikos instrumentus, apie juos sužinosime netikėčiausių dalykų ir tapsime tikrais muzikos instrumentų meistrais – pasitelkę vaizduotę, gaminsime spalvingą būgnelį-tambūriną, jį dekoruosime įvairiaspalviais žvangučiais.
Valdovų rūmai, vasario 5 d. 11 ir 13 val.

Šeimos dirbtuvės: suvirinimo pradžiamokslis ir peiliuko/žaisliuko gamyba

Kas yra metalas? Kaip jis jungiamas?
• Kokie vyksta procesai ir kodėl matyti tiek žiežirbų?
• Kartu rasime atsakymus į šiuos klausimus ir viską išbandysime praktiškai!
• Metalo pjovimas plazma, suvirinimo bazinės žinios ir originalaus peiliuko / žaisiuko dirbtuvės!
• Išklausysite trumpą metalų suvirinimo ir apdirbimo mokslų teoriją;
• Susipažinsite su metalų suvirinimu MMA ir MIG/MAG, tam naudojama įranga;
• Peiliukų / žaisliukų formas iš metalo lakštų pjausite pasitekdami į pagalbą įspūdingąją Plazmą;
• Virinsite ir gražinsite savo peiliukus / žaisliukus!
Atviros metalo dirbtuvės, vasario 6 d. 10 val.

Šeimų sekmadienis MO muziejuje

Susipažindami su didžiąją fotografijos paroda „Permainų šventė“, žaidimo forma sužinosime, kas yra šventė, kodėl mes švenčiame bei kaip šventės vyksta. Taip pat vienoje iš jų sudalyvausime patys. O svarbiausia – sukūrę ir nupiešę savo šventės piešinį, galėsime būtent jame ir įsiamžinti. Juk kokia šventė be nuotraukos! O kol renginių salėje veiks instaliacija „Core“, Šeimų sekmadienio užsiėmimai iki vasario 20 d. vyks MO hole, I aukšte. Kūrybinius užsiėmimus 3–8 m. vaikams MO muziejuje veda teatras vaikams „Pradžia“.
MO muziejus, vasario 6 d. 11 val.

Teatralizuota ekskursija vaikams

Jūsų laukia nuotykių ir stebuklų kupina kelionė po paslaptingą Teatro pasaulį. Į ekskursiją po Vilniaus mažąjį teatrą kviečiame smalsius tėvelius ir jų vaikus nuo 5 metų. Vilniaus mažojo teatro aktorė Ilona Kvietkutė  sukūrė unikalią teatralizuotos ekskursijos programą, leisiančią ekskursijos dalyviams praverti duris į ypatingą Vilniaus mažojo teatro pastato erdvę, primins šimtmetį menančią pastato Gedimino prospekte 22 istoriją, pakvies Jus ten, kur paprastiems žiūrovams pakliūti dažniausiai netenka – į užkulisius, repeticijų salę, grimerinę, kostiumų sandėlį, meno technikų cechą.
Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, vasario 5 d. 13 ir 15 val.

Spektaklis šeimai „Sibiro Haiku“

Visatos gylis iš trijų ryžių grūdelių – tai „Sibiro haiku“ kūrėjų kredo. Spektaklis sukurtas pagal Jurgos Vilės tekstus to paties pavadinimo knygoje. Čia dešimtmečio berniuko lūpomis perpasakota rašytojos tėvo Algimanto Stakėno tremties istorija, o per ją atskleidžiamas daugelio lietuvių likimas.
Menų spaustuvė, vasario 6 d. 15 val.

Edukacinis spektaklis vaikams „Vilnių kuriam!“

Visus Vilniaus ir ne tik – visos Lietuvos vaikus, jų mamas ir tėvelius, seneles ir senelius, tetas ir dėdes kviečiame į nuotaikingą spektaklį „Vilnių kuriam!“. Jį mažiems ir dideliems paskutinį kartą šią žiemą dovanoja dvi paslaptingos pasakotojos – varnos Kar ir Dar. Varnos viską mato ir viską pamena, net ir tai, kas vyko seniai, prieš daugybę metų. Ar norite iš pirmų lūpų išgirsti, kur valdovas Gediminas susapnavo staugiantį vilką ir kaip šį sapną jam paaiškino krivis Lizdeika? O ar nebūtų įdomu sužinoti, kaip kūrėsi Vilniaus miestas? Ir ne tik sužinoti, bet ir tapti amatininkais bei pirkliais, plūstančiais į karališkąjį Gedimino miestą? O pabaigoje gal būtų smagu kartu su varnomis sušokti Vilniaus klestėjimo šokį? Jei norite visa tai patirti – ateikite, Jūsų laukia puiki nuotaika ir netikėtos staigmenos!
Valdovų rūmai, vasario 13 d. 11.30 val.

Spektaklis vaikams „Kelionė į Tandandriką“

„Kelionė į Tandandriką“ naujausias Vilniaus Kamerinio teatro spektaklis vaikams apie niekam nereikalingų, sulaužytų ir į sąvartyną išmestų žaislų kelionę ten, kur jie bus mylimi, reikalingi, sutaisyti ir globojami. Tačiau kelionėje patirti nuotykiai ir išmėginimai žaislus pakeičia labiau nei jie galėjo pasvajoti. O svarbiausia, kad kelionės metu, kai kas supranta esmių esmę – viskas prasideda nuo žiežirbų. Nuo žiežirbų įsiplieskia ne tik laužas po egle, bet ir draugystė.
Vilniaus kamerinis teatras, vasario 5 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Brangusis atrakcionų parko dėde!“

Vilniaus Mažasis teatras mažuosius žiūrovus kviečia į spektaklį „Brangusis atrakcionų parko dėde!“ pagal vaikų mylimas Toves Janson istorijas apie Trolius Mumius. Spektaklio režisierė – teatro vaikams specialistė, už kūrybą šioje srityje apdovanota Auksiniu scenos kryžiumi, Olga Lapina. Jaunąją režisierę šiam spektakliui įkvėpė skandinavų literatūra, kuri jai imponuoja savita įtraukiančia nuotaika, ryšiu su gamta, jos gebėjimu atskleisti vaikų mąstymo mechanizmus: „Ji kupina įvairių žmogiškų santykių atspalvių, nebijo ne „vaikiškų“ temų, tokių kaip mirtis, vienatvė, išdavystė. Tokiose temose slypi milžiniškas potencialas teatrui.“

Spektaklis pasakoja apie atrakcionų parke nuobodų darbą dirbantį Dėdę. Mažai su kuo bendraujantį, linksmybių ir triukšmo ne itin mėgstantį herojų nuolat supa grojantis, šokantis ir dainuojantis giminaičių būrys. Kaip šioms dviem pusėms rasti bendrą kalbą? Kaip uždarajam dėdei atsikratyti savo drovumo? Kaip linksmajam būriui išmokti jį priimti tokį, koks jis yra?
Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, vasario 6 d. 12 val.

„Augu su muzika“: styginių kvartetas

Kviečiame rytą praleisti teatre ir su pačiais mažiausiais paklausyti gyvai atliekamos klasikinės ir šiuolaikinės muzikos. Vaikams – ne tik puiki proga išgirsti žinomus garsiausių kompozitorių kūrinius, bet ir susipažinti su styginiais instrumentais. Vaikams tai bus nauji garsai, emocijos ir patirtis.
Teatras vaikams „Pradžia“, vasario 6 d. 10 ir 11.30 val.

Iliuzijų spektaklis vaikams nuo 4 m. „Saldainių lietus“

Spektaklis apie vaikų emocijas ir stebuklingą tėčio ir dukros draugystę, kuriamas bendradarbiaujant su vaikų psichologe – psichoterapeute Aušra Kuriene, kuri teigia: „Neignoruokite savo ir artimųjų jausmų, nenuvertinkite jų ir nenumokite ranka: tai, kaip mes jaučiamės, yra svarbu.“

Kūrybinė komanda gilinasi į vaikų emocijas ir spektakliu siekia jauniesiems žiūrovams padėti jas įvardinti, o tėvams tai galimybė rasti sprendimus kaip kūrybiškai spręsti šeimoje kylančias
„emocijų audras“.  Už vaikų emocinę būseną, kokia ji bebūtų, net ir per krizę atsakingi suaugusieji, todėl spektaklio pagrindiniai herojai – tėtis ir dukra žaisdami taiko apgalvotus nusiraminimo metodus. O magijos triukus spektaklyje režisuoja Pasaulio Gineso rekordininkas, iliuzionistas Rokas Bernatonis.
Teatras vaikams „Pradžia“, vasario 5 d. 14 ir 16 val.

Teatralizuotas koncertas „Kai užaugsiu, būsiu...“ (rusų k.)

„Kai užaugsiu, būsiu…“– tai šmaikštus, žaismingas, interaktyvus teatralizuotas koncertas – žaidimas šeimai apie tai, kaip svarbu tinkamai išsirinkti profesiją. Mažieji žiūrovai ne tik „susitinka“ su labai skirtingų profesijų atstovais, bet ir patys turi galimybę pabūti ir aktoriais, ir statybininkais, ir mokslininkais, ir ugniagesiais…

Koncertas interakyvus – kiekviena profesija turi savo žaidimą (lydimą muzikos), kuris atspindi tos profesijos ypatumus, kylančias užduotis, sunkumus ir pan. Dalyvaudami spektaklyje – žaidime vaikai tarsi „pasimatuoja“ siūlomas profesijas, sužino šį tą visiškai nauja apie jas, tačiau svarbiausia, kad iš naujo atranda seną tiesą: visi darbai yra geri ir garbingi, tik svarbu išsirinkti sau tinkamą ir mielą.
Spektaklis rodomas rusų kalba su lietuviškais titrais.
Lietuvos rusų dramos teatras, vasario 5 d. 11 ir 15 val.

Spektaklis vaikams „Musė“

Vaikai, susėdę viduryje aikštelės, patenka į visų šių personažų gyvenimo verpetus, vykstančius aplink juos. Kaip ir žmonių bendruomenėje, čia pilna visokių įvykių, nutikimų, susitikimų ir problemų. Spektaklio-žaidimo eigoje mažieji žiūrovai gali vienaip ar kitaip jame aktyviai dalyvauti. Spektaklis „Musė“ sukurtas pagal poetės Renatos Muchos knygeles vaikams „Įgeltas žaltys“, „Geras blogas oras“ ir kt.
Lietuvos rusų dramos teatras, vasario 6 d. 10 ir 12 val.

Spektaklis vaikams „Snieguolė ir septyni nykštukai“

Kas yra tikrasis grožis? Tai nuo seno bando atsakyti viso pasaulio pasakoriai ir lėlininkai. Kai to mes paklausėme stebuklingo veidrodžio, jis papasakojo nuostabią istoriją apie gražią , bet piktą Karalienę, apie gražią gerą Snieguolę ir apie tokią meilę, kuri gali įveikti pačius pikčiausius burtus ir kerus.

Yra toks stebuklingas veidrodis, kuris atspindi viską taip, kaip iš tikrųjų yra. Koks tai veidrodis? Aktoriai susidomėję žūri į jį ir mato ne save, o laimingą karalių su karaliene ir jų mažąją dukrelę Snieguolę. Kai Karalienė miršta – vaizdas išnyksta. Bet taip tik atrodo. Tada pasirodo katė, kuri paaiškina, kad tas veidrodis nepaprastas, kad jame galima pamatyti stebuklingiausių dalykų.
Vilniaus teatras „Lėlė“, vasario 5 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Kaime nėra wi-fi“

Tai pasakojimas apie mergaitę, kuri, vieną dieną užlipusi į senelių palėpę, atranda joje gyvų ir (kas svarbiausia!) turinčių ką papasakoti daiktų pasaulį. Briedžio galva, senelio dviratis, močiutės aukštakulniai ir net tualetas: visi čia pamena pačias svarbiausias – tiek meilės, tiek anų laikų mados ar papročių – istorijas… Šie, „ant aukšto“ užsilikę, niekam nebereikalingi rakandai pyksta ir juokiasi, skaldo anekdotus, patarles ir kviečia susimąstyti: ar tikrai viskas, ko mes nežinom, nesuprantam, yra, kaip sako spektaklio herojė, taip boring?
Vilniaus teatras „Lėlė“, vasario 5 ir 6 d. 14 val.

Mokslinis nuotykis visai šeimai

Iš meilės mokslui lengvai pamišęs ekscentriškasis Mokslininkas spektaklio žiūrovus pakvies į savo mokslinę laboratoriją – čia jis atliks įvairius eksperimentus, išsikvies evoliucijos kelyje seniai išnykusius gyvūnus, o vaizdo projekcijomis iliustruos Visatos atsiradimo ir civilizacijų gimimo istoriją. Didysis sprogimas, gyvybės atsiradimas Žemėje, Juros periodas, ledynmetis, senovės civilizacijos ir šiuolaikinis žmogus – ši milijardais metų skaičiuojama istorija akimirksniu prabėgs atviros pamokos principu sukurtame spektaklyje, kuriame, paklūstant evoliucijos principams, tradicines teatro raiškos priemones papildys vaizdo projekcijos, o pasakojimą įgarsins originali šiuolaikinė muzika.
Vilniaus teatras „Lėlė“, vasario 6 d. 12 val. 

Meno laboratorijos edukacijos

A. ir P. Galaunių namai-muziejus (Vydūno al. 2, Kaunas) tęsia „Meno laboratorijos“ edukacijas ir kviečia vaikus, šeimas, suaugusius, senjorus į dailininkės ir edukatorės Nijolės Jurkuvienės vedamas Meno laboratorijos edukacijas, kurių metu ne tik mokomasi įvairių meno technikų (tapybos, grafikos, batikos, karpinių, raižymo, akvarelės liejimo ir kt.), bet ir ugdomas kūrybiškumas, vaizduotė, sąmoningumas, skatinamas bendruomeniškumas.

Vasario 5 d. vyks edukacija „Sukurk savo knygai ekslibrisą“.
A. ir P. Galaunių namai-muziejus, vasario 5 d. 11 val.

Muzikinis spektaklis vaikams nuo 5 metų „Labas, Lape“

Berniuko ir Lapės draugystė prasidėjo labai seniai, dar tada, kai Antuanas de Sent Egziuperi pilotavo lėktuvą. Sako, jie tebedraugauja ir šiandien. O gal tai jau visai kitas berniukas ir visai kita Lapė? Galimas daiktas, bet ne tai svarbiausia. Svarbiausia – draugystė, kuri prasideda nuo padovanotos bandelės ir niekada nesibaigia. Svarbiausia drauge suptis parko sūpynėse, klausytis keistų istorijų, gėrėtis Šaltai rūkytos lašišos žvaigždynu ir būti dosnumo vandenyno dalimi. Berniukas Povilas su savo tėvais į Nacionalinį Kauno dramos teatrą atsikraustė iš Evelinos Daciūtės knygos „Laimė yra Lapė“. Jis pasakoja mažiesiems žiūrovams jaukią, šviesiai oranžinę savo draugystės istoriją: kartą Povilas išėjo pirkti bandelių ir pasuko nematytu parko takeliu. Ten, už posūkio, jo laukė kvapą gniaužiantis skrydis sūpynėmis ir ilgauodegė švelniakailė laimė.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, vasario 5 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Iš kur aš?“

Vaikas smalsauja: „Iš kur aš atsiradau?“, o Jūs nedrįstate ar nežinote kaip apie tai kalbėti? Kauno miesto kamerinis teatras siūlo išeitį, palengvinsiančią tėvų ir pedagogų dalią kalbėti šia „nepatogia“ tema. Atveskite vaiką į pažintinės edukacijos spektaklį „IŠ KUR AŠ“? ir leiskite jam išsiaiškinti visą tiesą apie savo atsiradimą, pasitelkiant teatrinio stebuklo magiją! Kartu su pagrindiniu personažu daktaru Gūglu ir šešėlių paslaptis išmanančiais jo asistentais spektaklio metu vaikai sužino savo atsiradimo procesą, lavina stambiosios, smulkiosios motorikos, socialines, kūrybines ir pažintines kompetencijas, ugdo motyvaciją įsitraukti į veiksmą. Diskusijos su daktaru Gūglu metu vaikai garsiai išsako savo nuomonę, užduoda klausimus ir kartu atranda atsakymą.
Kauno miesto kamerinis teatras, vasario 6 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Kaštonė“

Spektaklyje, sukurtame pagal žinomo rusų rašytojo ir dramaturgo Antono Čechovo apsakymą „Kaštonė“, pasakojama jaudinanti istorija apie pasiklydusią rudakailę kalaitę Kaštonę, naujus namus ir draugus radusią cirko artistų šeimoje. Rusvaplaukei šunytei puikiai sekasi mokytis cirko triukų, tačiau jaudinantį debiuto vakarą cirko arenoje lyg tyčia pasirodymo ateina žiūrėti buvęs jos šeimininkas. Kaštonei tenka skausminga dilema: likti cirke ir mėgautis atskleisto talento šlove ar grįžti į išsiilgtą šeimą.
Kauno valstybinis lėlių teatras, vasario 5 d. 12 val.

Interaktyvus šokio ir judesio spektaklis 6-18 mėn. kūdikiams „Debesų gaudyklė“

Interaktyvus šokio ir judesio spektaklis 6-18 mėn. kūdikiams „Debesų gaudyklė“.
Klaipėdos dramos teatras, vasario 6 d. 11 ir 12 val.

Spektaklis vaikams „Plėšikas Hocenplocas“

Tai istorija apie dvi labai drąsias mergaites — Zitutę ir Kastutę. Kartą, kai mergaičių močiutė sode malė kavą kavos malūnėliu, atslinko plėšikas Hocenplocas. Jam labai patiko tas kavos malūnėlis. Jis, nieko nelaukęs, atėmė malūnėlį iš močiutės. Močiutė labai išsigando ir ėmė šauktis pagalbos. Išgirdęs triukšmą, atbėgo policininkas, bet plėšikas Hocenplocas spėjo pasprukti. Zitutė ir Kastutė nusprendė taip lengvai nepasiduoti ir bet kokia kaina sugrąžinti močiutei kavos malūnėlį… Spektaklyje daugybė burtų ir nuotykių, gražios muzikos, šokių ir smagių dainelių.
Žvejų rūmai, vasario 6 d. 12 val.

Interaktyvi instaliacija „Kaltūnas“

Šios žaismingos instaliacijos metu pasitelkiant istoriją apie mergaitę vardu Gabėta ir jos stebuklingus, įvairiausių galių turinčius spalvotus plaukus instaliacijos dalyviai kviečiami fiziškai keliauti per kuriamą pasakojimą. Dalyvius pasitiks skirtingose Klaipėdos lėlių teatro edukacinio centro vietose įkurtos ir atitinkama seka išdėliotos garsinės, vaizdinės, taktilinės instaliacijos. Vaikai, su šeima ar juos lydinčiais suaugusiaisiais, pasitelkę „Kaltūno“ istorijos žemėlapį, turės galimybę keliauti po instaliacijas (stoteles) ir, savarankiškai tyrinėdami, siedami įvairiausias detales, faktus bei nuojautas, kartu su artimaisiais išsiaiškinti Gabėtą ir jos šeimą ištikusį nuotykį.
Klaipėdos lėlių teatras, vasario 5 ir 6 d. 12 val.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!