Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2018 m. 28 lapkričio d. 19:53
Savaitgalio renginiai vaikams
Lapkritis 30 - Gruodis 2
Paroda „Ilgiausių metų Ą ir Ę! Sto lat Ą i Ę!“

Tai visiškai neįprastas renginys vaikams ir jaunimui, skirtas Lietuvos ir Lenkijos nepriklausomybės atkūrimo 100-mečio šventėms. Čia jūsų lauks žinių lobiai ir daugybė įdomių netikėtumų: iliustruotojų dirbtuvės, diskusijos, pamokėlės ir žaidimai. Savo akimis išvysite, kaip puikūs lenkų ir lietuvių dailininkai, grafikai, iliustruotojai – Józefas Wilkońis, Andrzejus Strumiłło, Małgorzata Gurowska, Patricija Bliuj-Stodulska, Stasys Eidrigevičius, Kęstutis Kasparavičius, Bronius Leonavičius, Sigutė Chlebinskaitė ir kiti – kuo įvairiausiais būdais ir stiliais atvaizdavo… šneką. Būtent! Bet argi šneką ir kalbą apskritai įmanoma parodyti?
Paroda Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje veiks iki gruodžio 9 d.

Kūrybinės edukacinės dirbtuvės šeimoms „Kita forma“

Į dirbtuves kviečiame šeimas, skatiname drauge praleisti laiką ir bandome sugriauti mitą, kad geri daiktai – tik iš naujų žaliavų, o daiktas, padarytas iš atliekų, vertas tik vietos šiukšlinėje. Dirbtuvės skirtos parodyti šeimoms, kad nebūtina pramogauti, pirkti dovanas ar žaislus ir leisti laiką bei pinigus prekybos centruose – daug svarbesnis yra laikas praleistas drauge, siekiant bendro tikslo, neskubant, besišnekučiuojant ir, žinoma, ugdant suvokimą apie gamtos tausojimą.
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, gruodžio 1 d., 11 val.

ETNO vaikams. Pažink senuosius baltų dievus

Lapkričio 30 d. 17 val. kviečiame vaikus į užsiėmimą, skirtą pažinti senuosius baltų dievus, deives ir kitas lietuvių mitines būtybes. Renginio metu bus aptariamos pagrindinės dievų savybės, būdo bruožai, veiklos sritys, santykiai su kitomis lietuviškomis dievybėmis. Iliustruotais pavyzdžiais bus parodoma, kaip atrodė baltų dievai. Ar jie panašūs į žmones? Gal mistinės būtybės labiau priminė gyvūnus? Vaikai sužinos, ką per dienas ir naktis veikė, kur gyveno, ką valgė dievai ir deivės, su kuo jie draugavo ir ko nemėgo. Gali būti, kad senieji dievai ir deivės vis dar gyvena mūsų šiuolaikiniame pasaulyje. Ką reikėtų sakyti sutikus Perkūną? Kur ieškoti kaukų ir laumių? Ir kuo vaišinti aitvarus? Vaikai žaidimų ir pasakojimų forma bus supažindinami su senuoju lietuvių tikėjimu.
Vilniaus etninės kultūros centras, lapkričio 30 d., 17 val.

Sekmadieniukai: Chanukos švieselės

Gruodžio 2 d. 12 val. muziejaus Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2, Vilnius) įvyks šeimoms, o ypač jų mažiausiems nariams skirtos edukacinės programos „Sekmadieniukai“ užsiėmimas tema „Chanukos švieselės“. Jo metu sužinosite, kuo ypatinga tamsiuoju metų laiku švenčiama Chanukos šventė, kokie žaidimai žaidžiami jos metu, ar sunku patiems pasigaminti dreidelį – Chanukos vilkelį. Apie Chanuką ne tik kalbėsimės, bet ir ragausime tradicinių šios šventės gardėsių – spurgyčių, grožėsimės margaspalvių žvakių liepsnelėmis, o joms skirtą šventinę žvakidę – chanukiją iš molio nulipdysime ir papuošime patys.
Tolerancijos centras, Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus, gruodžio 2 d., 12 val.

Kalėdinės dirbtuvės 6-10 m. vaikams

Kalėdos – puikus metas pradžiuginti savo artimuosius rankų darbo atvirukais, eglutės žaisliukais, šventinėmis dekoracijomis. Gruodžio 1 d. 10:00 -13:00 val. laukiame 6 -10 m. vaikučių, kurie nori savo artimuosius pradžiuginti rankų darbo gaminiais. Gaminsime, dainuosime Kalėdines dainas, piešime veidukus ir smagiai leisime laiką kartu!
Mini akademija, gruodžio 1 d., 10 val.

Koncertas „Žiemos pasaka“

Ar pasiilgote žiemos su daug sniego ir dar daugiau linksmybių? Nesvarbu, koks oras už lango – šią gražią žiemos popietę kviečiame kartu leistis į užburiančią muzikinę pasaką, kurią Jums seks aktorius Andrius Bialobžeskis su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu Ričardo Šumilos. Kartu su aktoriaus pasakojamomis istorijomis ir simfoninio orkestro atliekamos nuotaikingos muzikos garsais keliausime į kvapą gniaužiantį ir stebuklų kupiną žiemos pasaulį…
Vilniaus kongresų rūmai, gruodžio 1 d., 12 val.

Spektaklis vaikams nuo 5 m. „Mama Katinas“

Ateina laikas, kai reikia pasirinkti: ar ir toliau gyventi „harmonijoj“ su savimi ir niekur nesikišti, ar, nusispjauti į savo gerovę, ir išdrįsti prisiimt atsakomybę už kitą, aukojant savo laiką, miegą, sveikatą… Spektaklio „Mama katinas“ herojus – storas ir tingus katinas Zorbas, valingai ar ne, bet pasirenkantis antrąjį variantą ir tik pradėjęs dalintis gyvenimu su kitu atrandantis savyje nuostabių charakterio savybių, kurių net nenujautė turįs… Dailininkas Marijus Jacovskis lipdo paprastą plytų sieną, kuria „eilinį“ didmiesčio kiemą, kuriame gyvena keli paprasčiausi katinai, užsiimantys visai nepaprastu dalyku – mokantys žuvėdriuką skraidyti…
Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, gruodžio 2 d., 15 val.

Muzikinis spektaklis vaikams „Hop!“

Tiek patiems mažiausiems, tiek ir suaugti spėjusiems Keistuolių bičiuliams puikiai pažįstamas neįtikėtinų istorijų kūrėjas – anglų rašytojas Donaldas Bissetas – ir vėl Keistuolių teatro scenoje! Kol tėveliai dar mena prieš kone trisdešimt metų ramiai savo vietoje nusėdėti neleidusias „Kitą kartą“ ir „Aukštyn kojom“ pasakas bei dainas, o jų atžalos drauge su žąsinėliu Viliu šėlsta spektaklyje „Pyp pyp“, režisierius Aidas Giniotis su jaunaisiais Keistuolių teatro aktoriais nenustygsta vietoje ir pristato naują muzikinį spektaklį visai šeimai – „HOP!“. Pagal penkias skirtingas D. Bisseto pasakas sudėliotas nuotaikingas teatrinis nuotykis į stebuklingą, aukštynkojišką pasaulį nuneš kiekvieną, kuris išdrįs džiaugsmingai sušukti HOP! ir pakliūti į pačių keisčiausių ir netikėčiausių istorijų sūkurį.
Keistuolių teatras, gruodžio 1 ir 2 d., 12 val.

Spektaklis vaikams „Plėšikas Hocenplocas“

Žymus vokiečių rašytojas Otfriedas Preussleris sužavėjęs savo pasakomis visos Europos vaikus. Jis – bestselerių „Raganiukė“, „Vaiduokliukas“, „Mažasis vandenis“ autorius. Vienas garsiausių O. Preusslerio kūrinių – „Plėšikas Hocenplocas“. Režisierius Evaldas Jaras ir Vilniaus kamerinio teatro aktoriai linksmai ir charakteringai atskleidžia dviejų neišskiriamų draugų – Kaspariuko ir Zepuko nuotykius. Juos lydi akistata su rūsčiu, bet visai simpatišku plėšiku. Mat anas pagrobė močiutės branginamą kavos malūnėlį. Į neramią, kartu šmaikščią istoriją įsivelia piktas burtininkas Petrozilijus Cvakelmanas ir nuostabioji fėja Amarilė. Spektaklio metu skamba šviesaus atminimo aktoriaus ir bardo Sauliaus Mykolaičio dainos.
Kviečiame į pažintį su nepaprastu plėšiku Hocenplocu!
Vilniaus kamerinis teatras, gruodžio 2 d., 12 val.

Animacijos spektaklis „Tėčio pasaka“

Vienas tėtis negalėjo nuleisti akių nuo savo mažosios ir atsistebėti kaip greitai ji ūgtelėjo. Rodos tereikia vos nusisukti, vos vieną dieną užtrukti darbe ilgėliau su nauju projektu ir šios mažos rankutės sugriebusios jį už ausų – nebe tokios ir mažos. „O gal čia ne šios rankutės išstypo, gal čia manęs per tuos darbus tapo mažiau?“- susimąstė pagrindinis spektaklio idėjos autorius ir tėtis (Nr. 1) Andrius Kirvela. Tėtis (Nr.2 – Gediminas Šiaulys) tylomis sukdamas ūsą jam pritarė. Taip tėčiams (Nr. 1 ir Nr. 2) gimė idėja kurti spektaklį. Tėčiai į pagalbą pasikvietė teatro laboratorijos „Atviras ratas“ komandą ir taip po truputį scenoje gimė naujas spektaklis, kuriame kartu su profesionaliais aktoriais scenoje vaidins ir animuoti personažai.
Menų spaustuvė, gruodžio 2 d., 16 val.

Lėlių ir kaukių spektaklis vaikams „Daktaras Dolitlis“
„Knygų apie Dolitlį autorius – Anglijoje gimęs, bet vėliau Amerikoje įsikūręs rašytojas Hju Loftingas (Hugh Lofting), gyvenęs 1886-1947 m. Pasakojama, kad vaikystėje jis labai mylėjęs gyvūnėlius, skalbinių spintoje buvo įkūręs nedidelį zoologijos sodą… Vėliau Loftingui teko dalyvauti Pirmajame pasauliniame kare. Pamtęs mūšio lauke sužeistus arklius jis esą pagalvojęs: reiktų ir jiems įsteigti ligoninę… Bet tada turėtume išmokti arklių kalbą. Nuo tos minties viskas ir prasidėjo. Rašydamas į namus savo mylimiems vaikams, Loftingas ėmė pasakoti apie gyvūnų daktarą Dolitlį. Tie pasakojimai visiems nepaprastai patiko, ir 1917 metais grįžęs iš karo, Hju buvo prikalbintas tuos pasakojimus paversti knyga. Toji knyga pasirodė 1922 metais. Iš viso apie Dolitlį sukurta dvylika knygų. Dabar Dolitlis visame pasaulyje garsus tuo, kad mokėjo gyvūnų kalbą.
Vilniaus teatras „Lėlė“, gruodžio 1 d., 12 val.
Pasaka vaikams „Coliukė“
Tai dar vienas subtilus, neskardžiabalsis spektaklis, sukurtas „Lėlės“ senbuvių: pjesę parašė mūsų teatro aktorė Nijolė Indriūnaitė, o sceninį jo pavidalą sugalvojo dailininkas ir režisierius Rimas Driežis. Iš didelės motiniškos meilės ir ilgesio pasaulyje atsiradusi Coliukė sutinka daug įvairių jo gyventojų. Bet surasti tikrai artimą sielą nelengva. Tačiau net tokia silpna ir trapi būtybė, kaip Coliukė, neturėtų prarasti vilties – negali būti, kad šalia gyvena tik šykštuoliai Kurmiai ir Pelės, ar tuščiagarbiai Vabalai. Tik nereikia jiems pasiduoti, ir būtinai surasi tuos, kurie tave supras.
Vilniaus teatras „Lėlė“, gruodžio 1 d., 14 val.
Muzikinis spektaklis vaikams „Trys paršiukai“
Gyveno kartą trys paršeliai – Nifas, Nufas ir Nafas. Jie kiekvienas pasistatė sau po namą – iš šiaudų, iš pagaliukų ir iš plytų. Kuomet juos užpuolė piktas Vilkas, jis sugriovė silpnesnius paršelių namelius, ir visi broliai pasislėpė mūriniame Nafo name. Po to visi drauge nugalėjo ir Vilką“. Šią pasaką nuo seno pukiai žino visi – ir vaikai, ir suaugę. Ir atrodo, ką čia naujo besugalvosi? Bet, pasirodo, lėlininkai, ypač teatre „Lėlė“, yra labai išradingi. Paskutinėje savo „Trijų paršiukų“ versijoje teatras „Lėlė“ siūlo nuotaikingą ir muzikinį, improvizacinį ir pramoginį reginį – tiek vaikams, tiek jų tėveliams.
Vilniaus teatras „Lėlė“, gruodžio 2 d., 12 val.
Šešėlių teatro spektaklis vaikams „Baltos pasakos“

„(…)Pasakos baltos, nes veiksmas vyksta žiemą, o žiemos spalva balta. Pilką kailiuką kiškis keičia į baltą, eglutės žalias šakas padengia baltas sniegas, iš balto sniego susiridena balti sniego seniai. Baltas lango rėmas ir nubaltinti stiklai, pro kuriuos tarsi pro ekranus stebime tas baltas Pasakas. Aktorių Almiros Grybauskaitės, Elvyros Piškinaitės, Bronės Marijos Braškytės kostiumai balti, balti ir „Baltų pasakų“ personažų, ir kalėdinės eglutės bei ją puošiančių žaisliukų karpiniai. Baltą spalvą siejame su švara, šviesa, gėriu. Taip ir suvokiu šių pasakų „baltumą“, kuris kaip impulsas eina iš Anderseno pasakų šviesos, o ją pagavusi Nijolė Indriūnaitė pirmiausia per jautriai surastą savo kalbą Anderseno pasakų „Eglutė“ ir „Mergaitė su degtukais“ motyvais kuria istoriją apie vienatvę, vienišumą, ypač aiškiai juntamais artėjant šventėms, per šventes ar joms ką tik praėjus (…)“
Vilniaus teatras „Lėlė“, gruodžio 2 d., 14 val.

Spektaklis vaikams „Trys paršiukai pasitinka Kalėdas“

Ateik ir tapk tikra teatro žvaigžde! Legendinis spektaklis – žaidimas anglų pasakos motyvais apie tris paršiukus Nifnifą, Nufnufą ir Nafnafą ir klastūną vilką. Renginyje dalyvauja visi maži ir dideli žiūrovai! Kurkime teatrą kartu, o sceną paverskime atvira, didele ir nuotaikinga žaidimų erdve.
Raganiukės teatras, gruodžio 2 d., 12 val.

Keramikos dirbtuvės (Vaikai+Tėvai)

Kviečiame Jūs su savo mažaisiais meno mylėtojais. Šeimyniškai pasigaminsite mielų dirbinėlių, išgersime arbatos, pabendrausime. Prasmingas laikas su šeima garantuotas. Studijoje užsiėmimus veda profesionali keramikė, kuri gali atsakyti į visus Jums kylančius klausimus. Lipdome iš balto molio, darbeliai po nulipdymo yra glazūruojami.
Keramikos dienos centras AK, gruodžio 1 d., 12 val.

Diena su šuniukais

Kviečiame 7-10 m. gyvūnų mylėtojus praleisti dieną kūrybiškai, žaismingai bei prasmingai su šuniukais. Drauge sužinosime daugybę įdomybių apie keturkojų draugų veisles, jų charakterio ypatumus, patirtis bei profesijas, ieškosime panašumų bei skirtumų. Tai pat šuniukus vedžiosime bei dresuosime, juos fotografuosime, gaminsime jiems skanėstus.
A.Baranausko g. 2-3, gruodžio 1 d., 10 val.

Ar tikite Šv. Kalėdų stebuklais?

Kviečiame visus mažus ir didelius į šventę vaikų žaidimo aikštelėje! (Romainių g. 15) Šventėje puošime vaikų sodintą eglutę Jūsų rankų darbo žaisliukais, veiks Kalėdų senelio paštas, vyks žaidimai, gražiausio žaisliuko apdovanojimai, dalyvaus angelai sargai – Bendruomenės pareigūnai, atvyks ir visų laukiamas Kalėdų senelis!
Romainių g. 15, gruodžio 2 d., 17 val.

Šokio namų „Špagatas“ koncertas - „Laisvė augti“

Šokio namų „Špagatas“ šokėjai kviečia visus draugus į savo 3-jų metų gimtadienį – šokliadienį. Šia proga savo žiūrovams parengėme teatralizuotą šokio koncertą „Laisvė augti“. Koncerto metu judesio kalba kalbėsime apie tai, koks svarbus vaikams yra tėvų dėmesys. Kaip tai padeda augti ir skleistis.
Kauno kultūros centras, gruodžio 1 d., 17 val.

Muzikinis spektaklis vaikams nuo 5 m. „Būtybės“

Ar kąsdami raugintą agurką kada pagalvojote, jog tai rauginimo dievo Rūgučio darbas? Ar žinot, kad ežerą, kuriame vasarą maudotės, aštriu kirvuku išskaptavo Perkūnas? O virtuvėje, patogiai įsitaisiusi šalia dujinės viryklės, ugnies deivė Gabija saugo mus nuo gaisro? Pasikedenę vešlius ūsus, keturi vėjai – Rytys, Vakaris, Vasaris ir Žiemys jus supažindins su senosiomis lietuvių mitologijos būtybėmis. Iš pirmo žvilgsnio būtybių pasaulis gali pasirodyti baugus. Bet tik tol, kol jo nepažįsti.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, gruodžio 1-2 d., 12 val.

Spektaklis šeimai „Astrida“

Rašytoja Astrida Lindgren nuo pat mažumės buvo padūkusi, iš bendraamžių būrio išsiskirianti mergaitė. Trumpai kirptais plaukais, ne sijonuota, o kelnėta. Buvo pametusi galvą dėl džiazo ir labai mėgo šokti. Su šia rašytoja susipažinti kviečia žymi spektaklių vaikams autorė ir aktorė Inesa Paliulytė. Įkvėpta pašėlusios rašytojos kūrybos ir nepaprastos asmenybės, ji parašė pjesę, kurioje veikia ne tik pati Astrida, bet ir patys šauniausi jos personažai, taip pat susipažįstama su Astridos tėvais, seneliais ir draugais.
Kauno nacionalinis dramos teatras, gruodžio 2 d., 14 val.

Baletas vaikams „Sniego karalienė“

Šaltuoju metų laikotarpiu mažuosius teatro žiūrovus į teatrą kviečia šokio spektaklis – baletas „Sniego karalienė“ pagal gražiausių istorijų kūrėjo H.K.Anderseno pasaką. Spektaklyje skambės nuostabi norvegų kompozitoriaus Edvardo Griego šiaurietiškų spalvų kupina muzika iš jo siuitų „Peras Giuntas“. Šoka Kauno muzikinio teatro baleto trupės artistai ir Kauno choreografijos mokyklos moksleiviai.
Kauno valstybinis muzikinis teatras, gruodžio 2 d., 12 val.

Muzikinė pasaka „Pasakų namai“

Aktorės kviečia vaikus į muzikinę pasaką apie Mergaitę, kuri užaugo ir nusprendė palikti gimtus namus, kad galėtų pamatyti platųjį pasaulį. Tačiau prieš iškeliaudama ji sutinka paslaptingąją miško deivę Medeiną, su kuria sieja gražiausi vaikystės prisiminimai. Mergaitė  prasitaria, kad  prieš kelionę jos širdelė spurda iš baimės kaip kiškis… Medeina kviečia ją prisėsti po vaikystės medžiu ir papasakoja istoriją apie Kiškytę Kampiškytę, ieškojusią sau geresnės vietos gyventi po visą mišką… Nors Kiškytė suprato, kad visur gerai, bet namuose geriausia – Medeina drąsina Mergaitę eiti savo pasirinktu keliu. O vaikystės pasakų namai jos visada lauks sugrįžtančios…
Kauno valstybinis lėlių teatras, gruodžio 1 d., 12 val.

Muzikinė pasaka vaikams „Meškiuko gimtadienis“

Istorija nubunda vaikų fantazija nuspalvintame fėjų buduare… Siaučiant lietui grįžta fėja Lėja ir negali patikėti, kad namuose tiek svečių… O kur slepiasi jos draugė Frėja? Užmigo vargšelė, nes visą naktį daineles kūrė žaisliukui, kurį rado gatvėje. Jai pabudus, fėjos supranta, kad šiandien šio meškiuko gimtadienis. Puiku, namuose tiek svečių… O ką jam padovanoti? Gal pasaką, kurioje meškiukas nukeliautų į snieguotus kalnus ir galėtų susidraugauti net su pačiu mėnuliu? Viskas yra įmanoma, jei tik fėjoms padės vaikai…
Kauno valstybinis lėlių teatras, gruodžio 2 d., 12 val.

Kurkime Kalėdas kartu su šeima!

Savo rankomis pastatyti ir dekoruoti meduoliniai nameliai, kalėdinės dekoracijos iš natūralių medžiagų, bendradarbiavimo žaidimai šeimai – viename renginyje! Pasidovanokite sau šventę!
Prieškalėdinis laikotarpis įneša į mūsų gyvenimą įvairių jausmų: rimtį, susikaupimą, viltį ar netgi jaudulį ir nerimą. Šiuo, rūpesčių kupinu, periodu patariama bent trumpam sustoti, pabūti su artimaisiais, nurimti ir pasitikti didžiąją šventę su lengvumu, palaima ir pilnatve. Kviečiame šeimas: mamas, tėčius, vaikus, senelius ir anūkus, taip pat poras, dar neturinčias vaikučių, – visus, kurie nori praleisti laiką kuriant, gaminant, bendraujant ir žaidžiant.
H. Manto gatvė 22, gruodžio 2 d., 10 val.

Kalėdų Senelis ir Elfai iš Jūros!

Ar kada matėte Kalėdų namelį prie Jūros!? Čia visai netoli, Klaipėdoj! Negali patikėti? Ogi taip taip, tai bus pačio Kalėdų Senelio rezidencija! Jis apsistos čia gruodžio mėnėsį iki pat Kalėdų su savo elfais, kurie rūpinsis mažaisiais šio pasaulio gyventojais. Elfai jau ruošia patį minkščiausią krėslą „Ateik ateik“ rezidencijoje:
– Rašysime kartu laiškus. Nors Senelis bus visai šalia, jis gali ir neatsiminti visų pasaulio vaikų norų, todėl būtinai užrašysim ir ant lapo!
– Ant veidukų piešim pačius slapčiausius herojus!
– Piešim ant lapo kalėdų Senelio draugus!
– Ir žinoma sutiksim patį Kalėdų Senelį ir sakysim jam eilėraštukus bei kalėdinius norus!!!
Ateik Ateik (Vėtros g. 8), gruodžio 2 d., 14 val.

Miuziklas „Kakės Makės gimtadienis“

Žiemomis būna šalta ir niūru, todėl būtina bent kartą susirinkti visiems drauge ir linksmai pašokti bei padainuoti su mylimais personažais iš miuziklo „Kakės Makės gimtadienis“! Kakė Makė, Netvarkos nykštukas, Šunelis Čiučia, monstrai Mamaisa ir Nanaisa traukia šventinius apdarus ir kviečia į smagiausią įvykį – didįjį žiemos koncertą! Net Pabaisa Tingiu-nė-Krust sukrutėjo ir sakė – atvyks! Spalvingas teatralizuotas koncertas, kuriame skambės vaikų itin pamėgtos populiariausios dainelės iš miuziklo „Kakės Makės gimtadienis“ vyks gruodžio 1 d. Žvejų rūmuose.
Žvejų rūmai, gruodžio 1 d., 12 val.

Nuotykių spektaklis vaikams „Smaragdo miesto burtininkas“

Vienoje Kanzaso dykvietėje gyveno mergaitė Elė. Vieną dieną pakilęs baisus viesulas sugriovė mergaitės namus, o ją pačią nunešė į stebuklingą Kramtukų šalį. Čia Elė sutiko gerąją burtininkę Vinilą, kuri jai padovanojo stebuklingas sidabrines kurpaites, kurios  turėjo padėti sugrįžti į tėviškę pas mamą ir tėtį. Tačiau tai nebuvo taip paprasta – mergaitė turėjo padėti trims būtybėms išpildyti jų didžiausius troškimus ir nukeliauti į Smaragdo miestą pas Didįjį Burtininką Gudviną… Spektaklyje daug spalvingų personažų, gražios muzikos ir įmantrių šokių. Tai scenoje atgimusi pasaka, kuri didelius ir mažus veda į nuostabų fantazijos pasaulį.
Žvejų rūmai, gruodžio 2 d., 12 val.

Šeimadienis „Kūrybingos sielos“

VŠĮ  „Sielos harmonija“ kviečia šeimas smagiai  ir prasmingai leisti laiką sekmadieniais dalyvaujant kūrybinėje ir pažintinėje veikloje, rasti įdomius pomėgius ir naujus draugus. Vaikai įgis naujų žinių, lavins kūrybiškumą, ugdys sveiką gyvenseną. Tėvai rodys gerą pavyzdį vaikams kartu sportuojant, dalyvaus patrauklioje ir dideliems, ir mažiems ugdomoje veikloje. Programoje – muzikinės ir meno dirbtuvės, jogos pratybos ir kiti užsiėmimai.
VŠĮ „Sielos harmonija“, gruodžio 2 d., 10.30 val.

Tele bim-bam Kalėdinis koncertas

Dainavimo kolektyvas „Tele Bim-Bam“ kviečia į Kalėdinį koncertą visai šeimai. Daugiau nei dvidešimt metų gyvuojantis kolektyvas surengs išskirtinį Kalėdinį pasirodymą. Kartu su „Tele Bim-Bam“ nariais dainuos ir Kalėdų Senelis. „Mamos suknelė“, „Musė“, „Voras“, „Dinozauras“, „Tele Bim-Bam gatve“, „Tilili Tilili“, „Baltoji varnelė“, „Rytoj skrisime“ – šios ir kitos puikiai visiems žinomos dainos skambės šventiniame koncerte. Vadovė, kompozitorė ir režisierė Neringa Čereškevičienė koncerto metu ne tik pasirodys su „Tele Bim-Bam“ kolektyvu, bet ir po koncerto pabendraus su mažaisiais dalyviais. Prie Neringos prisijungs ir Kalėdų Senelis – tad laukia daug smagių akimirkų.
Koncertų salė „Saulė“, gruodžio 1 d., 15 val.

Šiaulių berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ naujos kompaktinės plokštelės pristatymas

Gruodžio 2 dienos su nekantrumu laukia Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ – vienas ryškiausių šio žanro kolektyvų Lietuvoje! Visus savo ištikimiausius gerbėjus jaunieji dainininkai nori pakviesti į naujos kompaktinės plokštelės „Tylią naktį, šventą naktį“ pristatymą. Kolektyvas, intensyviai koncertuojantis Lietuvos ir užsienio koncertų salėse, užburia klausytojų širdis emocionalumu, džiugina puikiai atliekama muzika, skambiais balsais.
Koncertų salė „Saulė“, gruodžio 2 d., 16 val. 

Spektaklis vaikams „Blusyno pasakojimai“
Vieną dieną, viena šeima – mama, tėtis, dukra ir sūnus – išsiruošė į kelionę automobiliu. Į ilgą kelionę automobiliu.  – Ką veikti kelionės metu? – klausia vaikai. Tėvai vaikams pasiūlo žiūrėti pro langą, nes ten daug įdomių dalykų. Žmonės sako, tų įdomių dalykų krūvos yra miestų parkuose, kaimų keliukuose, gėlių vazonuose ir net taikiai stovinčiuose laikraščių kioskuose. – Bet jeigu greitai nusibosta žiūrėti pro langą ir ieškoti tų įdomių dalykų? Ką tada veikti? – klausia vaikai. – Tada, – atsako tėvai, – žiūrėkite pro automobilio langus ir stebėkite žmones, nes jie patys įdomiausi. Jie būna ir raudoni, ir juodi, ir geltoni, o kartais ilgi, stori, rėksniai, tyleniai, stropūs, išradingi. Jų daug visame pasaulyje. Iš aukštai žmonės atrodo kaip blusos, kurios neranda sau vietos – šokinėja ir laksto iš vienos vietos į kitą. Žodžiu, tikras blusynas. Netikite? Patys pažiūrėkite… Ir tada iš tėvų lūpų pasipila Blusyno pasakojimai apie berniuką ir mergaitę.
Valstybinis Šiaulių dramos teatras, gruodžio 2 d., 12 val.
„Drąsusis elniukas Eliotas“

asiruoškite įsimylėti mažytį elniuką, tiksliau – mažytį arkliuką Eliotą. Jo didžiausia svajonė – po visą pasaulį Kalėdų Senelio elnių kinkinyje vežioti dovanas. Artėjant Kalėdoms vienas Kalėdų Senelio elnias netikėtai praneša išeinantis… į pensiją. Eliotas nusprendžia, kad tai jo šansas. Ir nors daug kas sako, kad arkliukui neatsiras vietos elnių kinkinyje, Eliotas nepasiduoda. Jis užsideda kalėdinę kepuraitę su elnio rageliais ir, skatinamas geriausios draugės ožkelės Hazelės, iškeliauja į Šiaurės ašigalį – į elnių varžybas. Rekomenduojama nuo 6 metų.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Grinčas“

Dr. Seuss knygomis paremtas filmas papasakos istoriją apie garsiausią visų laikų piktadarį Grinčą, pavogusį Šv. Kalėdas. Vienišas, mažame kaimelyje drauge su šuneliu gyvenantis Grinčas – tikras išradėjas! Namus aprūpinęs technologijomis, leidžiančiomis neiti iš namų, žaliasis vagišius nosį lauk iškiša tik ieškodamas maisto. Deja, tuomet tenka susidurti su kaimynais, kurių jis, švelniai tariant, nemėgsta. Pastarieji, kasmet švęsdami Kalėdas, sutrikdo ramią Grinčo vienatvę, pasitelkdami vis ryškesnes dekoracijas, garsesnes dainas ir trankesnę muziką. Sužinojęs, jog šiemet planuojamos keturiskart didesnės šventės negu paprastai, apimtas siaubo Grinčas mato vienintelę išeitį – jis privalo užtikrinti ramią ir tylią kasdienybę pavogdamas Šv. Kalėdas! Ar jam pavyks pašalinti nekenčiamiausią jo paties šventę kartą ir visiems laikams? O gal magiška Šv. Kalėdų dvasia suminkštins net ir Grinčo širdį? Linksma, šilta ir vizualiai patraukli istorija įpūs optimizmo ir kalėdinės dvasios.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Didelis blogas lapinas ir kitos istorijos“

Jei įsivaizduojate, kad gyvenimas kaime visada ramus, taikus ir net šiek tiek nuobodus – tikrai klystate. Animacinio filmo kūrėjai kviečia į fermą, kurioje bruzda nuotykius ir iššūkius itin mėgstantys gyventojai bei svečiai: viščiukus įsivaikinęs lapinas, gandrą pergudravęs triušis, visus atjaučiantis ir į pagalbą skubantis paršelis, antinas, svajojantis būti Kalėdų seneliu. Rekomenduojama nuo 5 metų.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Troliai Mumiai ir žiemos pasaka“

Paprastai Troliai Mumiai žiemą praleidžia miegodami – kaip, pavyzdžiui, lokiukai. Tačiau šią žiemą vienam iš jų – mažajam muminukui – nesimiega, nors tu ką. Neturėdamas kuo užsiimti, muminukas šiltai apsirengia ir išlenda į šaltą, snieguotą žiemą patyrinėti iki tol nepažinto pasaulio. Muminukas susiranda naujų draugų, susipažįsta su iki tol nematytais keistais gyvūnais. Tačiau vienas dalykas muminukui baisiai neaiškus – visi jo sutikti naujieji draugai kalba apie kažkokį keistą padarą, kurį vadina Kalėda. Pasakoja apie jį kaip apie labai gerą, gražų ir smagų vyruką, bet niekas negali paaiškinti muminukui, kaipgi tasai Kalėda atrodo. Žinoma, Troliai Mumiai ne iš tų, kurie lengvai nuleidžia rankas. Muminukas – ne išimtis. Jis tvirtai nusprendžia išsiaiškinti, kas gi per paukštis tas Kalėda ir kodėl visi jo taip laukia. Kad vienam nebūtų nuobodu, muminukas iš žiemos miego prikelia visą savo šeimyną ir kartu su jais imasi spręsti didžiąją paslaptį. Trolių Mumių laukia nuostabūs atradimai, džiaugsmas ir, žinoma, daugybė dovanų…
Kino teatrai ir seansų laikai.

 

„Mažoji pėda“

Linksmas animacinis nuotykis visai šeimai, Didžiapėdžio legendą pasakojantis aukštyn kojom: kaip jaunasis sniego žmogus Jetis sutinka tą, ką manė neegzistuojant – Žmogų.  Tai smagi lietuviškai dubliuota istorija apie draugystę, drąsą ir atradimo džiaugsmą, aukštyn kojom apverčianti Ječio šeimos gyvenimą atradus, kad už jų snieguotojo kaimo egzistuoja kur kas didesnis pasaulis.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Baltoji iltis“

Filmas pasakoja apie indėnų žemėse augantį stiprų, gudrų ir ištikimą nuostabaus grožio vilkšunį Baltąją iltį. Bandantis prisitaikyti prie visokiausių gyvenimo aplinkybių, vieną dieną jis papuola į indėno Pilkojo Bebro rankas, kuris atveda vilkšunį į savo kaimą. Tačiau, Pilkojo Bebro kaimas tapo tik laikinais namais Baltajai ilčiai. Visai netrukus, gyvūnas yra apgaule parduodamas niekingam žiaurių ir nelegalių šunų kovų organizatoriui. Baltajai Ilčiai kiekviename žingsnyje tenka kovoti dėl išlikimo, ginti savo gyvybę ir kentėti nuo žmonių žiaurumo. Jis prievarta treniruojamas tapti nuožmiu kovotoju šunų pjautynėse, bet išdidus ir garbingas vilkšunis nusprendžia jose nebedalyvauti. Ar pavyks Baltajai Ilčiai ištrūkti iš nelaisvės?
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Didysis kačių pabėgimas“

Didžiuliame mieste, aukštai dangoraižyje esančiame bute gyvena du katinai – tėvas ir sūnus. Jų katiniškos dienos bėga maloniai ir be rūpesčių: valgyti visuomet paduota, iš aukštai viskas matosi, o kad nėra galimybės išeiti į lauką, tai tik dar vienas papildomas pliusas – juk lauke tyko tiek pavojų! Tiesa, taip galvoja tik tėtis. Visai kitokios mintys sukasi jo sūnaus galvelėje. Jaunas, stiprus, smalsus ir gyvenimo dar nepažįstantis kačiukas degte dega noru pamatyti platųjį pasaulį, o ypač – surasti paslaptingą, legendinį kačių rojų. Apie šios stebuklingos vietos egzistavimą žino kiekviena katė, tik kažkaip nė viena (bent jau iš pažįstamų kačių) nėra jo mačiusi. Bet ar tai sustabdys nuotykių trokštantį kačiuką? Žinoma, ne!
Kino teatrai ir seansų laikai.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!