Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2019 m. 1 sausio d. 22:36
Savaitgalio renginiai vaikams
Sausis 4 - 6
Spektaklis vaikams „Raudonkepurė“

Pommerat „Raudonkepurė“ – apie mažą mergaitę, apie jos vienatvę. Ar mes, tėvai, susimąstome, kiek mūsų vaikai būna vieni, stokodami artimųjų dėmesio? Kaip vaiką veikia vienatvė? Koks apskritai vaikų ir tėvų santykis? Ką mes vadiname vaikų savarankiškumu? Ši pasaka kalba apie trijų kartų susitikimą. Čia bendrauja dukra, mama ir močiutė. Mūsų baimės, kompleksai arba nepažįstamieji – vilko „įkūnytas“ personažas. Visa tai slepiasi šiame autentiškame kūrinyje, kurio fabula atkeliavo iš „Raudonkepurės“ originalo. Pjesė labai švari: skaitydamas suvoki, kad parašyta tiek, kiek reikia. Kita vertus, ta lakoniška ir konkreti kalba suteikia didelę laisvę vaizduotei.“
Lietuvos nacionalinis dramos teatras, sausio 5 d. 12 ir 14 val. bei 6 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Arklio Dominiko meilė“

Rašytojas Vytautas V. Landsbergis (g. 1962) sukūrė labai savitą, keistą pasaką, kupiną švelnaus humoro, taip pat nuoširdžių draugystės, ištikimybės, meilės jausmų. Knygos siužetas stebinantis, paradoksalus. Laukinis arklys Dominykas, kuris mėgo žaisti su varlėmis slėpynių, kuklioje lietuviškoje pievelėje sutinka ir pamilsta gražią ir truputį aikštingą rugiagėlę. Artėjant žiemai, arklys paslepia rugiagėlę po akmeniu, nes šalna kėsinasi ją sušaldyti, o pats iškeliauja į Afriką. Jo kelionė įdomi ir sudėtinga. Dominykas susitinka baltąją mešką, krokodilą, kupranugarių, beždžionėlių, begemotuką ir kitokių veikėjų, išklauso jų gyvenimo istorijas, kai ko juos pamoko. Pagaliau Dominykas patenka į rugiagėlių pievą, iš kurios kilusi jo mylimoji. Artėjant pavasariui, Dominykas grįžta į Lietuvą, nes iš po akmens vėl turi išdygti jo rugiagėlė. Gimimo dieną savajai rugiagėlei Dominykas dovanoja vardą – Svajonė.
Valstybinis jaunimo teatras, sausio 5 d. 12 val.

Spektaklis 2-8 metų vaikams „Mano batai buvo du“

Spektaklis „Mano batai buvo du“ sukurtas žaidimo principu, jame skamba gyvai aktorių Gintarės Latvėnaitės, Indrės Patkauskaitės, Jokūbo Bareikio ir Tomo Rinkūno atliekamos dainelės pagal populiarią ir šiek tiek mažiau žinomą lietuvių poetų kūrybą. Tai pamokantis smagus vaidinimas apie draugystę ir apie tai, ką gali iškrėsti vaiko neprižiūrimi daiktai. Įsivaizduokite, jei vieną dieną įsižeidęs žmogeliuko batas iškeliautų… tiesiai į dangų. Žmogeliukui ir jo draugams neliks nieko kito, kaip tik traukti ieškoti dingusio bato. O šioje kelionėje, be jokios abejonės, draugai patirs daugybę nuotykių!
Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, sausio 6 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Stebuklų metas“

„Stebuklų metas“ – pasaka mažučiams apie žiemą, šiaurės vėją, paukštelių ir žvėrelių vargus. Stebuklingoji istorija moko klausyti vyresnių, daryti gerus darbus. O veikėjų bendravimas su mažaisiais žiūrovais parodo, kaip gera turėti draugų. Stalo lėlyčių vaidinimas trunka apie 30 minučių, vaidina 2 aktoriai. Vaikučiai gali iš labai arti matyti veikėjus ir patys dalyvauti pasakoje. Tai ir spektakliukas, ir gerumo pamokėlė su gražia muzika, šokiais, eilėraščiais.
Naujasis teatras, sausio 5 d., 12 val.

Lėlių ir kaukių spektaklis vaikams „Daktaras Dolitlis“
„Knygų apie Dolitlį autorius – Anglijoje gimęs, bet vėliau Amerikoje įsikūręs rašytojas Hju Loftingas (Hugh Lofting), gyvenęs 1886-1947 m. Pasakojama, kad vaikystėje jis labai mylėjęs gyvūnėlius, skalbinių spintoje buvo įkūręs nedidelį zoologijos sodą… Vėliau Loftingui teko dalyvauti Pirmajame pasauliniame kare. Pamtęs mūšio lauke sužeistus arklius jis esą pagalvojęs: reiktų ir jiems įsteigti ligoninę… Bet tada turėtume išmokti arklių kalbą.Nuo tos minties viskas ir prasidėjo. Rašydamas į namus savo mylimiems vaikams, Loftingas ėmė pasakoti apie gyvūnų daktarą Dolitlį. Tie pasakojimai visiems nepaprastai patiko, ir 1917 metais grįžęs iš karo, Hju buvo prikalbintas tuos pasakojimus paversti knyga. Toji knyga pasirodė 1922 metais. Iš viso apie Dolitlį sukurta dvylika knygų. Dabar Dolitlis visame pasaulyje garsus tuo, kad mokėjo gyvūnų kalbą. Tradicinėse pasakose žmonių kalba šneka gyvūnai, o pasakojimuose apie Dolitlį – atvirkščiai. Su savo globotiniais Dolitlis apkeliauja daugybę šalių (net Mėnulyje atsiduria), patiria gausybę nuotykių.
Vilniaus teatras „Lėlė“, sausio 5 d. 12 val.
Šešėlių teatro spektaklis vaikams „Baltos pasakos“
„(…)Pasakos baltos, nes veiksmas vyksta žiemą, o žiemos spalva balta. Pilką kailiuką kiškis keičia į baltą, eglutės žalias šakas padengia baltas sniegas, iš balto sniego susiridena balti sniego seniai. Baltas lango rėmas ir nubaltinti stiklai, pro kuriuos tarsi pro ekranus stebime tas baltas Pasakas. Aktorių Almiros Grybauskaitės, Elvyros Piškinaitės, Bronės Marijos Braškytės kostiumai balti, balti ir „Baltų pasakų“ personažų, ir kalėdinės eglutės bei ją puošiančių žaisliukų karpiniai. Baltą spalvą siejame su švara, šviesa, gėriu. Taip ir suvokiu šių pasakų „baltumą“, kuris kaip impulsas eina iš Anderseno pasakų šviesos, o ją pagavusi Nijolė Indriūnaitė pirmiausia per jautriai surastą savo kalbą Anderseno pasakų „Eglutė“ ir „Mergaitė su degtukais“ motyvais kuria istoriją apie vienatvę, vienišumą, ypač aiškiai juntamais artėjant šventėms, per šventes ar joms ką tik praėjus (…)“
Vilniaus teatras „Lėlė“, sausio 5 d. 14 val.
Muzikinis lėlių spektaklis vaikams „Voro vestuvės“

Muzikinis lėlių spektaklis „Voro vestuvės“ pagal Justino Marcinkevičiaus poemėlę – tai visiems gerai žinoma pasaka apie nedorėlį vorą Tabalai, sumaniusį Saulę pagrobti… Nuotaikingame lėlių vaidinime veikia gausybė personažų – miško žvėrelių, vabalų ir kitų gyvių – , kuriuos sukūrė teatro Meistras, lėlių konstruktorius Martynas Lukošius. Skulptūriškų formų ir išradingos konstrukcijos lėles bei objektus valdantys aktoriai veiksmą paįvairina nuotaikingais muzikiniais numeriais, kuriems muziką parašė kompozitorius Irmantas Jankaitis. Šis teatro kūrinys – kameriškai jaukus, šmaikščios nuotaikos ir įvairių sceninių triukų kupinas vaidinimas.
Vilniaus teatras „Lėlė“, sausio 6 d. 12 val.

Pasaka vaikams „Aukso obelėlė, vyno šulinėlis“
„Aukso obelėlė, vyno šulinėlis“ – viena iš gražiausių ir populiariausių lietuviškų pasakų. Tai stebuklinga istorija apie Pamotės engiamą Našlaitę. Kaip ir kiekvienoje tokio tipo pasakoje, čia apstu blogio keliamų kliūčių: nedorėlė ragana kartu su savo dukromis kankina mergelę skirdama neįveikiamas užduotis, tačiau gėris, padedamas stebuklingų jėgų, galiausiai laimi ir Našlaitę pasakos pabaigoje išlaisvina bei veda jaunas Karalius. Spektaklio kūrėjams šiame pastatyme imponuoja galimybė panaudoti vaizdo teatro formas, kurios labiau priklauso kino menui, nei teatrui. Nors pasakoje nemažai liaudies dainų ir eiliavimo, spektaklyje pasakojimas kuriamas labiau vaizdais. Žiūrovai regės tokias įvairias dar nuo Antikinės Graikijos laikų populiarias vaizdinio teatro priemones kaip panoramas, mirioramas, diaoramas, taumatropą, laterna magica, mirioramines kortas, taip pat – šešėlių teatrą.
Vilniaus teatras „Lėlė“, sausio 6 d. 14 val.
Marionečių spektaklis vaikams „Raudonkepurė“
Tai – lėlių marionečių pusvalandžio trukmės spektaklis, vaidinamas teatro „Lėlė“ mažojoje salėje. Muziką jam parašė kompozitorius Faustas Latėnas. Šis spektaklis, kaip įprasta, patinka visiems – ir mažyliams, ir jų tėveliams.Ypač gerai šis vaidinimas tinka, jeigu Jūsų mažylis atėjo į teatrą pirmą kartą. Pasaką apie mažą mergaitę su raudona kepuraite, kaip žinoma, sukūrė garsus prancūzų pasakorius Šarlis Pero (1628-1703). Taip pat visiems žinoma, kad piktasis Vilkas šioje pasakoje praryja ir mergaitę, ir jos senelę, ir kad ši istorija vis tiek turi laimingą pabaigą. O galbūt vaikai apskritai nenori, kad Vilkas būtų toks žiaurus, ir kad jis prarytų geruosius pasakos veikėjus?
Vilniaus teatras „Lėlė“, sausio 6  d. 16 val.
Spektaklis vaikams „Sniego liūtas ir Rikiki“

Tai muzikinė pasaka, atkeliavusi iš Kalėdų Senelio šalies su dar nematytais pasakų personažais: meškiuku Rikiki, Sniego Liūtu ir tikru Kalėdų Seneliu. Šiame spektaklyje dainuojantis ir šokantis Sniego Liūtas visai neplėšrus. Jis ištrauks visus iš sniego pusnies! Kalėdų Senelis pakinkys roges su žaisliukais ir spės laiku išdalinti dovanas. Šis kalėdinis nuotykinis pasakojimas patiks mažiems ir dideliems!
Raganiukės teatras, sausio 5 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Palydint Kalėdų Senelį. Raudonkepurė pusnyse“

Tai nuotaikinga ir išradinga klasikinės pasakos interpretacija, nukelsianti mažuosius žiūrovus ir jų tėvelius į užburiantį Kalėdinių stebuklų mišką. Tai legendinis interaktyvus Raganiukės teatro spektaklis–žaidimas, kuriame vaidina ir patys vaikai, drąsiai užlipę ant scenos iš žiūrovų salės. Kartu su Raganiukės teatro aktoriais vaidinantys mažieji įkūnija žymiosios pasakos herojus ir tampa tikromis teatro žvaigždėmis.
Raganiukės teatras, sausio 6 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Pasakų namai“

Aktorės kviečia vaikus į muzikinę pasaką apie Mergaitę, kuri užaugo ir nusprendė palikti gimtus namus, kad galėtų pamatyti platųjį pasaulį. Tačiau prieš iškeliaudama ji sutinka paslaptingąją miško deivę Medeiną, su kuria sieja gražiausi vaikystės prisiminimai. Mergaitė  prasitaria, kad  prieš kelionę jos širdelė spurda iš baimės kaip kiškis… Medeina kviečia ją prisėsti po vaikystės medžiu ir papasakoja istoriją apie Kiškytę Kampiškytę, ieškojusią sau geresnės vietos gyventi po visą mišką… Nors Kiškytė suprato, kad visur gerai, bet namuose geriausia – Medeina drąsina Mergaitę eiti savo pasirinktu keliu. O vaikystės pasakų namai jos visada lauks sugrįžtančios…
Kauno valstybinis lėlių teatras, sausio 5 d. 13 val.

Spektaklis vaikams „Raudonkepurė“

„Raudonkepuraitės“ kūrėjai Klaipėdos lėlių teatre į klasikinę Charles Perrault  (Šarlio Pero) pasaką pažvelgė Vilko akimis. Kodėl vilkas Albinas praryja Raudonkepuraitę ir Senelę? Kas verčia jį taip elgtis? Ką reiškia būti kitokiu? Aplinkinių patyčios skatina nepasiduoti, kovoti pasirinktomis ar primestomis kovos formomis, dažnai tik prajuokinančiomis aplinkinius arba dar blogiau – užtraukiančiomis jų rūstybę. Iš čia ir savotiškas spektaklio moralas: „Kiekviename mažiausiame padarėlyje snaudžia žvėris, galintis bet kada prabusti… Ypač jei pasimaišo meilė…“ Moderniai „suveltą“, komizmu, dramatizmu, kriminaliniais elementais ir muzikiniais intarpais pagardintą „Raudonkepuraitės“ siužetą spektaklyje pasakoja iš vilnos nuveltos, ryškios, spalvingos pirštininės lėlės, žavinčios originalumu ir įspūdingomis plastinėmis galimybėmis.
Klaipėdos lėlių teatras, sausio 5 d. 12 val.

Spektakliams kūdikiams nuo 3 mėn. ir vaikams iki 3 m. „Labas, mažyli!“

„Labas, Mažyli!“ – originalus, novatoriškas spektaklis, kurio pagrindas – ne tradicinis draminis siužetas (kūdikiai elementariausiai nespėja jo sekti), o muzika, garsas, ritmas, kontrastingos spalvos, geometrinės figūros, įvairios formos. Tai lavinamasis formos, ritmo ir spalvų reginys, sukurtas remiantis JAV mokslininko ir pedagogo Gleno Domano metodika, vadovaujantis pažangiais, netradiciniais vaiko ugdymo, lavinimo būdais. Tai meninė meditacija, raminanti kūdikius, žadinanti jų vaizduotę, stiprinanti tėvų ir vaiko emocinį ryšį, lavinanti jausmus ir protą.
Klaipėdos lėlių teatras, sausio 6 d. 11 val. ir 12 val.

Spektaklis vaikams „Blusyno pasakojimai“
Vieną dieną, viena šeima – mama, tėtis, dukra ir sūnus – išsiruošė į kelionę automobiliu. Į ilgą kelionę automobiliu.  – Ką veikti kelionės metu? – klausia vaikai. Tėvai vaikams pasiūlo žiūrėti pro langą, nes ten daug įdomių dalykų. Žmonės sako, tų įdomių dalykų krūvos yra miestų parkuose, kaimų keliukuose, gėlių vazonuose ir net taikiai stovinčiuose laikraščių kioskuose. – Bet jeigu greitai nusibosta žiūrėti pro langą ir ieškoti tų įdomių dalykų? Ką tada veikti? – klausia vaikai. – Tada, – atsako tėvai, – žiūrėkite pro automobilio langus ir stebėkite žmones, nes jie patys įdomiausi. Jie būna ir raudoni, ir juodi, ir geltoni, o kartais ilgi, stori, rėksniai, tyleniai, stropūs, išradingi. Jų daug visame pasaulyje. Iš aukštai žmonės atrodo kaip blusos, kurios neranda sau vietos – šokinėja ir laksto iš vienos vietos į kitą. Žodžiu, tikras blusynas. Netikite? Patys pažiūrėkite… Ir tada iš tėvų lūpų pasipila Blusyno pasakojimai apie berniuką ir mergaitę.
Valstybinis Šiaulių dramos teatras, sausio 6 d. 12 val.
„Sniego karalienė“

Dėl Sniego karalienės kaltės karalius Haroldas vos nepraranda visos savo šeimos. Trūkus kantrybei, galingas karalius nusprendžia imtis drastiškų veiksmų ir visus magiškus padarus ištremti į stebuklingą Veidrodžių šalį, iš kurios jie nebegalėtų niekaip paveikti mūsų pasaulio. Tačiau tai reiškia, kad šiame pasaulyje nebeliks stebuklų, o brangių draugų neteks ir mūsų Gerda. Netrukus paaiškėja, kad mergaitė taip pat yra vienintelė, galinti pasipriešinti karaliaus planams – juk Gerdos stiprybė yra ne magija, o gerumas, draugiškumas ir užuojauta, todėl karalius jos taip lengvai neištrems.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Grinčas“

Dr. Seuss knygomis paremtas filmas papasakos istoriją apie garsiausią visų laikų piktadarį Grinčą, pavogusį Šv. Kalėdas. Vienišas, mažame kaimelyje drauge su šuneliu gyvenantis Grinčas – tikras išradėjas! Namus aprūpinęs technologijomis, leidžiančiomis neiti iš namų, žaliasis vagišius nosį lauk iškiša tik ieškodamas maisto. Deja, tuomet tenka susidurti su kaimynais, kurių jis, švelniai tariant, nemėgsta. Pastarieji, kasmet švęsdami Kalėdas, sutrikdo ramią Grinčo vienatvę, pasitelkdami vis ryškesnes dekoracijas, garsesnes dainas ir trankesnę muziką. Sužinojęs, jog šiemet planuojamos keturiskart didesnės šventės negu paprastai, apimtas siaubo Grinčas mato vienintelę išeitį – jis privalo užtikrinti ramią ir tylią kasdienybę pavogdamas Šv. Kalėdas! Ar jam pavyks pašalinti nekenčiamiausią jo paties šventę kartą ir visiems laikams? O gal magiška Šv. Kalėdų dvasia suminkštins net ir Grinčo širdį? Linksma, šilta ir vizualiai patraukli istorija įpūs optimizmo ir kalėdinės dvasios.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Drąsusis elniukas Eliotas“

Pasiruoškite įsimylėti mažytį elniuką, tiksliau – mažytį arkliuką Eliotą. Jo didžiausia svajonė – po visą pasaulį Kalėdų Senelio elnių kinkinyje vežioti dovanas. Artėjant Kalėdoms vienas Kalėdų Senelio elnias netikėtai praneša išeinantis… į pensiją. Eliotas nusprendžia, kad tai jo šansas. Ir nors daug kas sako, kad arkliukui neatsiras vietos elnių kinkinyje, Eliotas nepasiduoda. Jis užsideda kalėdinę kepuraitę su elnio rageliais ir, skatinamas geriausios draugės ožkelės Hazelės, iškeliauja į Šiaurės ašigalį – į elnių varžybas. Rekomenduojama nuo 6 metų.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Asteriksas: stebuklingojo gėrimo paslaptis “

Asteriksas ir Obeliksas būtų niekuo neišsiskiriantys vyrukai, jei ne stebuklingas gėrimas, suteikiantis jiems antgamtiškų jėgų. Šio ypatingo gėrimo paslaptį žino vienintelis kaimelyje gyvenantis senas žiniuonis. Vieną dieną, rinkdamas amalo šakeles, žiniuonis nukrenta ir stiprokai prisitrenkia. Dėl savo mirtingumo susirūpinęs senolis nusprendžia, kad atėjo laikas perduoti didžiąją gėrimo paslaptį kitam, jaunesniam žiniuoniui. Kartu su šauniaisiais didvyriais Asteriksu ir Obeliksu žiniuonis iškeliauja į tolimą ir pavojingą kelionę, kad surastų savęs vertą įpėdinį.
Kino teatrai ir seansų laikai.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!