Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2019 m. 27 vasario d. 21:06
Savaitgalio renginiai vaikams
Kovas 1 - Vasaris 3
Kūrybinės edukacinės dirbtuvės šeimoms „Kita forma“

Kūrybinės ekodirbtuvės „Kita forma“ ir vėl kviečia šeštadienio rytus praleisti Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, kartu su šeima kuriant mielas smulkmenėles iš antrinių žaliavų! Kūrybinių edukacinių dirbtuvių ciklas „Kita forma“ skirtas aukščiausiam atliekų tvarkymo prioritetui – jų susidarymo prevencijai – populiarinti ir skatinti. Šia iniciatyva siekiama skatinti visuomenę vengti atliekų susidarymo, daiktus naudoti pakartotinai ir taip pailginti jų naudojimo laiką. Dirbtuvės skirtos parodyti šeimoms, kad nebūtina pramogauti, pirkti dovanas ar žaislus ir leisti laiką bei pinigus prekybos centruose – daug svarbiau laikas, praleistas drauge, siekiant bendro tikslo, neskubant, besišnekučiuojant ir, žinoma, formuojant suvokimą apie gamtos tausojimą.
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, kovo 2 d. 10 val.

Užgavėnės Balsių „Mitologiniame parke“

Programoje tradiciniai papročiai:
Ansamblis Aušrinė
Lašininio ir Kanapinio varžytuvės.
Smagios estafetės ir varžybos.
Suneštinis „Užgavėnių stalas“,
Karšta arbata, žirnių košė  (VŠĮ „Dvylika žirnių“, Vilniaus Balsių Mokyklos Valgykla),
Laužo užkūrimas, „Morės“ sudeginimas,
Užgavėnių dainos ir šokiai.
Balsių „Mitologinis parkas“, kovo 2 d. 14 val.

Užgavėnės Trakuose

Užgavėnių šventės metu veiks linksmameistrių miestelis, pamatysite Kanapinio ir Lašininio kovą, dalyvausite smagiuose žaidimuose, sportinėse rungtyse, varžytuvėse, pamatysite kolektyvų pasirodymus. Jūsų lauks Morės deginimas ir smagūs tradiciniai šventės šokiai.
Kviečiame visus velnius, ubagus, giltines, gerves, arklius, meškas, žydus, čigones ir čigonus, gydytojus bei kitus vienytis!
Trakų Rotušės aikštė, kovo 2 d. 10 val.

Spektaklis vaikams „Pyp pyp“

Su jaunų aktorių komanda režisierius bandys kiek netikėtas D.Bisseto pasakas paversti nepamirštamų nuotykių muzikine kelione, į kurią galės leistis tiek vaikai, tiek suaugę. Juk visi kartais pasiilgstame stebuklų ar dainų, visi slepiamės nuo keistų baimių arba ieškome naujų draugų. Štai taip panašiai susimąstė ir žąsinėlis Vilis: „Kaip būtų gera, jei kas nors man pasakytų „Pyp pyp“” Balandžiai burkavo, antys kvaksėjo, o varnos medžių viršūnėse karkė. Bet niekas, visiškai niekas nesakė jam: „Pyp pyp“.
Keistuolių teatras, kovo 2 d. 12 val.

Linksmas pasakojimas visai šeimai „Mano senelis buvo vyšnia“

„Mano senelis buvo vyšnia“ – tai linksmas pasakojimas apie berniuką Toniną. Apie jo gyvenimą mieste tarp keistų, vis kažkur skubančių suaugusiųjų. Apie Tonino nuotykius, patirtus gyvenant kaime su seneliu Otavianu, su žąsim Alfonsina ir vyšnia Feliče. Tai pasakojimas apie atvirumą, šilumą ir… meilę – apie tai, kas visam gyvenimui įstrigo berniuko širdyje: svarbiausia yra mylėti ir būti mylimam, – tada galėsi įveikti bet kokią kliūtį. Juk pats senelis Otavianas sakė: „Esi gyvas, kol tave myli bent vienas žmogus.“
Keistuolių teatras, kovo 3 d. 12 val.

Muzikinis spektaklis vaikams „Grybų karas ir taika“

Ar tikrai gręsia karas ir pasaulio pabaiga? Kodėl grybai nesusitaiko su pasaulio tvarka? Kas išties nutiko Grybų respublikoje po pirmųjų „demokratinių” rinkimų? Kodėl prezidentas Baravykas tapo diktatoriumi? Į šiuos ir kitus klausimus ieškos atsakymo vaikai ir Keistuolių teatro aktoriai, drauge pajuokaudami ir padainuodami.
Keistuolių teatras, kovo 3 d. 15 val.

Šiuolaikinio šokio spektaklis žiūrovams nuo 14 m. „Kurmis“

Gyvenant komfortiškai po žeme, kurmiui tampa įdomu, kas vyksta kur šviesiau, viršuje. Atsiranda noras išlįsti į viršų ir sužinoti, ar visur taip pat, ar ten “kitur” geriau. Bijant šviesos, tačiau norint suprasti, kaip ten, “viršuje”, kurmis ieško, bėga nuo savęs ar kitų, bando atsiriboti nuo to, kas daro jam įtaką ir pasikliauti tik savo instinktu, rausiasi ir išlenda, pasisemia naujovių, sugrįžta į tamsą ir būna kitokiu tarp kitų. Juo domisi, jį uosto, galbūt bando būti tokiu kaip jis. Pabuvimas ir ten, ir ten yra lyg galimybė atsirinkti prie ko pasilikti, ką pritaikyti sau ar atmesti.
Menų spaustuvė, kovo 1 d. 19 val.

Šokio ir muzikos spektaklis žiūrovams nuo 12 m.

Tai XXI amžiaus Piterio Peno draugystės istorija – dviejų jaunuolių kelionė suaugusiųjų pasaulio link. Tarpusavio santykių peripetijos, ypač aktualios paauglystėje, pasakojamos šokio kalba. Tai jauno žmogaus bandymai ir (ne)noras suaugti, vidinės brandos paieškos. Ar tai nutinka išsikovojus vietą tarp išrinktųjų, ar tuomet, kai sugebi besąlygiškai priimti kitą kitokį ir patį save? Šokėjai, keturių klasikinių violončelių gyvas skambesys kartu su elektronine muzika, vaizdo projekcijos ir šiuolaikiškos dekoracijos scenoje nukels spektaklio „Mano Piteris Penas“ žiūrovą į savitą ir netikėtumų pilną Niekados šalį.
Menų spaustuvė, kovo 2 d. 18 val.

Spektaklis vaikams „Sibiro Haiku“

Visatos gylis iš trijų ryžių grūdelių – tai „Sibiro haiku“ kūrėjų kredo. Spektaklis sukurtas pagal Jurgos Vilės tekstus to paties pavadinimo knygoje. Čia dešimtmečio berniuko lūpomis perpasakota rašytojos tėvo Algimanto Stakėno tremties istorija, o per ją atskleidžiamas daugelio lietuvių likimas. Svarbiausia sceninio žaidimo terpe virto žemė. Iš jos iškyla visi pasakojimo veikėjai, ja lakoniškai perteikiami ir istoriniai karo veiksmai bei pasekmės. Kaip įprasta Stalo teatre, svarbiausius veikėjus – Algiuką, jo sesę, mamą, tėtį, žąsiną Martyną, tetą Petronėlę, kareivius Bulvinį ir Duoninį bei kitus – aktorius Balys Ivanauskas perteikia panaudodamas įvairius buityje sutinkamus daiktus. Kartu su aktoriumi spektaklio atmosferą kuria trijų dainininkių choras „Obuoliai“. Jaunosios kartos kompozitorius Mantvydas Leonas Pranulis pasirinko tremties skurdumą atitinkančias muzikines priemones, mėgstamiausius Algiuko instrumentus – kibirus ir žmonių balsus.
Menų spaustuvė, kovo 2 d. 15 val.

Spektaklis šeimoms ir vaikams nuo 6 metų „Stebuklingas sodas“

„Stebuklingas sodas“ kurtas pagal švedų rašytojos Selmos Lagerliof pasaką „Legenda apie Kalėdų rožę“. Ar pamenate tokią? Plėšikų šeima šventai saugo paslaptį apie stebuklingą sodą, kuris jų miške sužaliuoja pačių Kalėdų išvakarėse. Plėšiko žmona, netyčia atklydusi į miesto vienuolyną, apie jį užsimena senam abatui, o šis užsinori pamatyti sodą savomis akimis. Tai pasaka apie žmonių smalsumą ir gėrį, apie gamtos atšiaurumą ir grožį, apie abejonę ir tikėjimą, apie žodžio davimą ir apie patį nuostabiausią – gyvybės stebuklą.
Menų spaustuvė, kovo 3 d. 12 ir 15 val.

Monospektaklis vaikams „Kiškių sukilimas“

Monospektaklis „Kiškių sukilimas“ – tai sėkmingas režisieriaus ir dailininko Rimo Driežio pabandymas įpūsti tradicinio anglų balaganinio lėlių teatro vaidinimo „Pančas ir Džudė“ dvasios puikiai Kazio Binkio (1893-1942) poemai. O kad intriga patrauktų ir suaugusiųjų dėmesį – perkelti spektaklio veiksmą į prieškario Kauną: kiškiai įsiveržia į Kauno teatrą ir iš operos žvaigždės Kipro Petrausko reikalauja, kad šis liautųsi medžiojęs kiškius. Rezultatas – patriotinė Rimo Driežo dėlionė iš Kazio Binkio poemų ir eilėraščių, virtuoziškai vaidinama vienos aktorės, Lijanos Muštašvili, su galybe pirštininių lėlių.
Vilniaus teatras „Lėlė“, kovo 2 d. 12 val. 

Marionečių spektaklis vaikams „Raudonkepurė“
Tai – lėlių marionečių pusvalandžio trukmės spektaklis, vaidinamas teatro „Lėlė“ mažojoje salėje. Muziką jam parašė kompozitorius Faustas Latėnas. Šis spektaklis, kaip įprasta, patinka visiems – ir mažyliams, ir jų tėveliams.Ypač gerai šis vaidinimas tinka, jeigu Jūsų mažylis atėjo į teatrą pirmą kartą.
Pasaką apie mažą mergaitę su raudona kepuraite, kaip žinoma, sukūrė garsus prancūzų pasakorius Šarlis Pero (1628-1703). Taip pat visiems žinoma, kad piktasis Vilkas šioje pasakoje praryja ir mergaitę, ir jos senelę, ir kad ši istorija vis tiek turi laimingą pabaigą. O galbūt vaikai apskritai nenori, kad Vilkas būtų toks žiaurus, ir kad jis prarytų geruosius pasakos veikėjus?
Teatro „Lėlė“ artistai Elvyra Piškinaitė ir Juozas Marcinkevičius nutarė pamėginti suvaidinti kitokią istoriją apie Raudonkepurę ir Vilką. Drauge su šio vaidinimo dailininku ir režisieriumi, garsiu Lietuvos lėlininku Vitalijumi Mazūru 1993 metais jie pamėgino sukurti tokią pasaką apie Raudonkepurę, kurioje laiminga ne tik pabaiga, bet ir vidurys, t.y. nėra jokių žiaurumų, niekas nieko neryja ir nieko nereikia vaduoti iš Vilko pilvo. Tačiau prieš pakeisdami šą garsią istoriją, aktoriai nutarė pasitarti su vaikais, ką jiems daryti. Ir čia visai netikėtai atsitiko taip… Na, kas iš tikrųjų įvyksta šame spektaklyje ir kur dingsta Vilkas, galima sužinoti, tik pažiūrėjus šį vadinimą.
Vilniaus teatras „Lėlė“, kovo 2 d. 16 val.
Pasaka vaikams „Liunės nuotykiai“

Ši pasaka – apie mažą mergaitę Liunę, patekusią į paslaptingą salą. Šalia nėra nei mamos, nei tėčio, todėl Liunė privalo būt drąsi, kad neišsigąstų riaumojančių liūtų, grėsmingų begemotų. Liunė patiria visokių nuotykių: susipažįsta su geraširdžiu jūros ežiu, gudriai išsisuka nuo baisaus ryklio nasrų, gelbėja mielas ir juokingas beždžionėles… Liunė viską gali, juk ji – tikra robinzonė!
Vilniaus teatras „Lėlė“, kovo 3 d. 12 val.

Pasaka vaikams „Coliukė“
Tai dar vienas subtilus, neskardžiabalsis spektaklis, sukurtas „Lėlės“ senbuvių: pjesę parašė mūsų teatro aktorė Nijolė Indriūnaitė, o sceninį jo pavidalą sugalvojo dailininkas ir režisierius Rimas Driežis. Iš didelės motiniškos meilės ir ilgesio pasaulyje atsiradusi Coliukė sutinka daug įvairių jo gyventojų. Bet surasti tikrai artimą sielą nelengva. Tačiau net tokia silpna ir trapi būtybė, kaip Coliukė, neturėtų prarasti vilties – negali būti, kad šalia gyvena tik šykštuoliai Kurmiai ir Pelės, ar tuščiagarbiai Vabalai. Tik nereikia jiems pasiduoti, ir būtinai surasi tuos, kurie tave supras.
Vilniaus teatras „Lėlė“, kovo 3 d. 16 val.
Spektaklis vaikams „Snieguolė ir septyni nykštukai“ (rusų k.)

Nuotaikinga pasaka, kurios premjera įvyko 1986 gruodžio 31-ąją, išaugino ne vieną būsimų teatralų kartą. Nuo pat pirmųjų susitikimų su publika legendiniame spektaklyje vaidino aktoriai Sergejus Zinovjevas, Jurijus Ščiuckis, Valerijus Lobunecas ir Vladimiras Serovas. Anot pastatymo režisieriaus Jurijaus Popovo, tai „senoji gvardija“, kurios vienas iš moto – spektakliai mažiesiems privalo būti kuriami kaip ir suaugusiųjų publikai, tik… dar atsakingiau, geriau. Per vieno populiariausių spektaklių vaikams gyvavimo laikotarpį žiūrovų atmintyje išliko puikūs ir kitų aktorių įkūnyti personažai. Ilgą laiką pasakoje apie Snieguolę ir septynis nykštukus vaidino Michailas Makarovas, Larisa Popova, Valentina Lukjanenko, Alesandras Agarkovas, taip pat Dmitrijus Denisiukas ir Jevgenija Rusakova. Pastaruosius aktorius mažieji žiūrovai matys ir atnaujintoje sudėtyje. Neišvengta ir „karjeros” postūmių. Tarkim, aktorius D. Denisiukas, ilgą laiką vaidinęs Princą, vėliau „persikvalifikavo” į Ketvirtadienio rolę, o Valentinas Novopolskis, taip pat kūręs Princo personažą, pasirinko labiau charakteringą veikėją – Antradienį.
Lietuvos rusų dramos teatras, kovo 3 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Trys paršiukai“

Ateik ir tapk tikra teatro žvaigžde! Legendinis spektaklis – žaidimas anglų pasakos motyvais apie tris paršiukus Nifnifą, Nufnufą ir Nafnafą ir klastūną vilką. Renginyje dalyvauja visi maži ir dideli žiūrovai! Kurkime teatrą kartu, o sceną paverskime atvira, didele ir nuotaikinga žaidimų erdve.
Raganiukės teatras, kovo 2 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Meškiukas Rikiki ieško draugo“

Tai muzikinė pasaka apie meškutį Rikiki, kuris ieško savo draugo. Spektaklis pastatytas pagal legendinio prancūzų dailininko ir pasakotojo Renė Moro (René Moreu) įkurtą komiksų knygučių seriją. Daugelio pasaulio šalių vaikai skaito ir labai mėgsta nuotykių ir gerumo kupinus pasakojimus apie Rikiki. Susipažinkite su meškučiu Rikiki ir jūs – apsilankykite mūsų spektaklyje!
Raganiukės teatras, kovo 3 d. 12 val.

Muzikinis spektaklis vaikams nuo 2 metų „Kiškis pabėgėlis“

Smulkusis miško verslininkas kiškis Bernardetas nusprendė emigruoti iš gimto miško į Vilnių. Pakeliui sutiko ir likimo draugų – emigrantų iš Petruškos ūkio: kiaulę Kleopatrą, šunį Cezarį ir ožį Makedoną. Kaip jiems sekėsi, ar svetingas pasirodė svajonių miestas? Visa tai žiūrovai sužinos atėję į spektaklį. Spektaklis gali būti suprantamas ir kaip žaisminga bei linksma pasaka vaikams, ir kaip šių dienų realybės groteskiška parabolė. Todėl jis tiks bet kokiai publikai. Juolab, kad aktoriai čia ne šiaip sau vaidina – jie bendrauja su žiūrovais, su jais žaidžia, čia pat scenoje virsta skirtingais personažais ir visi dainuoja.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, kovo 2 d. 12 val.

2 dalių baletas vaikams „Sniego karalienė“

Šaltuoju metų laikotarpiu mažuosius teatro žiūrovus į teatrą kviečia šokio spektaklis – baletas „Sniego karalienė“ pagal gražiausių istorijų kūrėjo H.K.Anderseno pasaką. Spektaklyje skambės nuostabi norvegų kompozitoriaus Edvardo Griego šiaurietiškų spalvų kupina muzika iš jo siuitų „Peras Giuntas“. Šoka Kauno muzikinio teatro baleto trupės artistai ir Kauno choreografijos mokyklos moksleiviai.
Kauno valstybinis muzikinis teatras, kovo 3 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Elniuko išpažintis“

Pastatymas „Elniuko išpažintis“ sukurtas pagal garsaus kartvelų literatūros klasiko Važos Pšavelos (tikrasis vardas ir pavardė – Luko Razikašvilis (1861 – 1915)) apysaką vaikams. Tautos dainiumi tituluojamo Važos Pšavelos kūryboje ypatingas dėmesys skiriamas humanistinėms idėjoms skleisti, skirtybių sugretinimui ir priešpastatymui, universalios harmonijos paieškoms, gyvasties  kupino gamtos peizažo sukūrimui. Tuos pačius kriterijus rašytojas taikė ir kurdamas vaikams. Pasirinkęs prieinamas kalbines raiškos priemones, Važa Pšavela padeda mažajam skaitytojui suvokti  sudėtingas etikos, moralės ir dorovės problemas.
Kauno valstybinis lėlių teatras, kovo 2 d. 12 val., kovo 3 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Dėdės Tito džiazas“

Kai jūsų tėvai buvo tokio amžiaus, kaip dabar jūs, jie labai mėgo skaityti vieną tokią šaunią knygą „Oro duobė. Nelaisvėje“. Ją parašė garsus vokiečių rašytojas Peteris Hacksas. Tai linksma, juokinga ir šiek tiek išprotėjusi knyga apie mažos mergaitės Henrietės ir dėdės Tito nuotykius. Kad turėtumėte apie ką pasikalbėti su savo mamomis ir tėčiais, režisierė Agnė Dilytė pagal šią knygą sukūrė jums spektaklį „Dėdės Tito džiazas“. Jis toks pats linksmas ir padaužiškas, kaip ir knyga, gal net dar geresnis – nes Henrietės ir dėdės Tito nuotykius čia lydi puiki muzika.
Klaipėdos dramos teatras, kovo 3 d. 14 val.

Spektaklis vaikams „Gandras Kalifas“

Į puošniuosius Bagdado kalifo rūmus atkeliauja prekiautojas, kurio paslaptingoje skrynioje sudėta daug brangių ir retų prekių. Didįjį Bagdado kalifą ir jo draugą vizirį labai pradžiugina prekiautojo apsilankymas. Be visų retų daiktų kalifas įsigyja paslaptingą dėžutę su milteliais ir lotyniškai surašytą raštą. Vienas Bagdado išminčius perskaito tą raštą, kuriame užrašytas vienas labai svarbus burtažodis…. Spektaklis nukelia žiūrovus į tolimą senovės Rytų šalį, į auksu tviskančius kalifo rūmus, kur skamba negirdėta muzika, kur grakščios šokėjos linksmina didįjį Bagdado kalifą ir jo draugą vizirį.
Klaipėdos Žvejų rūmai, kovo 3 d. 12 val.

2 veiksmų opera vaikams „Bulvinė pasaka“

O buvo taip, kaip gyvenime, atsiprašau, tikroje pasakoje – vyko Pelių ir Bulvių karalysčių „karas dėl maisto”: išbadėjusios Pelės puolė sočiai gyvenančią Bulvių karalystę ir pagrobė į nelaisvę vienturtę Karaliaus Bulvės dukterį aikštingąją Princesę Bulvytę. Tai matė ją įsimylėjęs jaunasis Ridikėlis, jautrios širdies naivus „poetas”. Žūtbūtiniame Pelių ir Bulvių mūšyje princesę bandė išvaduoti Generolas Runkelis iš Ukrainos, kuriam Karalius Bulvė ją pažadėjo už išlaisvinimą. „Netikėtai sau pačiam“ herojumi-išvaduotoju tapo jaunasis Ridikėlis. Visi šventė pergalę. Į puotą atsitiktinai atklydo ir Baronas Makaronas iš Italijos…
Klaipėdos Žvejų rūmai, kovo 3 d. 13 val.

Spektaklis kūdikiams nuo 3 mėn. ir vaikams iki 3 m. „Labas, Mažyli!“

„Labas, Mažyli!“ – originalus, novatoriškas spektaklis, kurio pagrindas – ne tradicinis draminis siužetas (kūdikiai elementariausiai nespėja jo sekti), o muzika, garsas, ritmas, kontrastingos spalvos, geometrinės figūros, įvairios formos. Tai lavinamasis formos, ritmo ir spalvų reginys, sukurtas remiantis JAV mokslininko ir pedagogo Gleno Domano metodika, vadovaujantis pažangiais, netradiciniais vaiko ugdymo, lavinimo būdais. Tai meninė meditacija, raminanti kūdikius, žadinanti jų vaizduotę, stiprinanti tėvų ir vaiko emocinį ryšį, lavinanti jausmus ir protą.
Klaipėdos lėlių teatras, kovo 2 d. 11 ir 12 val.

Spektaklis vaikams „Stebuklingas Pelenės laikas“

Viename naujame mikro rajone, šalia milžiniškų devynaukščių, stovėjo senas, raudonų plytų penkiaaukštis. Kokie įvykiai sukrėtė šio namo gyventojus jums papasakos plunksnos meistrė, detektyvė Zofija, slapyvardžiu Didžioji Z. Stebuklai vyksta visur ir visada, tik budri erelio akis, karšta liūtės širdis, labradoro nuoširdumas gali tai pastebėti. „Stebuklingas Pelenės laikas“ – tai spektaklis apie mažą stebuklą, kurį patiria šių dienų Pelenė. Pelenės šiame spektaklyje neaplanko stebuklinga fėja, tėtis iš kelionės neparveža trijų stebuklingų riešutėlių, bet asmenybės „transformacija“ vis dėlto įvyksta – autobusų stotelėje mergaitė randa lagaminą, kuriame – jai tinkanti suknelė ir batukai. Jais pasipuošusi Pelenė ir sužiba grupės „Šalpusniai“ koncerte.
Klaipėdos lėlių teatras, kovo 3 d. 12 val.

Žaidimas „Surink zoologijos sodą“

Šiauliai džiaugiasi geležine lape, pelikanais fontane ir banką saugančiomis chimeromis. O kiek dar visokių žvėrių ir žvėrelių išsilakstę mieste! Žaidimas „Surink zoologijos sodą“ – puiki pramoga tiek vaikams, tiek šeimoms ar suaugusiems. Žaidimą galima žaisti komandomis ir pavieniui. Užsukę į Šiaulių turizmo informacijos centrą gausite žaidimo lapą su užuominomis, kokius žvėrelius rasti Šiauliuose. Geriausiai, greičiausiai atlikę užduotį bus apdovanoti TIC įsteigtais prizais – ekskursijomis ir gertuvėmis.
Šiaulių turizmo informacijos centras, kovo 2 d. 12 val.

Ruošiames Užgavėnėms! Edukacinė programa vaikams

Kaip gera būti kartu! O ypač, kai SEKMADIENIUS LEIDŽIAME SU ŠEIMA TILŽĖJE! Kovo 3 dieną nuo 13 val. kviečiame visus į edukacinę programą vaikams – UŽGAVĖNĖS TILŽĖJE! Jos metu ne tik gaminsim kaukes, vaidinsime, dainuosime ir šoksime, bet ir stebėsime KANAPINIO IR LAŠININIO KOVĄ.
Šiaulių Tilžė, kovo 3 d. 13 val.

Užgavėnės prie Žaliūkių vėjo malūno 2019

2019 m. kovo 2 d., šeštadienį, nuo 14 val. Žaliūkių malūnininko sodyboje (Architektų g. 73, Šiauliai) vyks tradicinė žiemos šventė – Užgavėnės!
Žaliūkių malūnininko sodyba, kovo 2 d. 14 val.

Spektaklis vaikams „Kaštonė“

Spektaklis vaikams pagal žinomo rusų rašytojo ir dramaturgo Antono Čechovo (Антон Чехов) apsakymą „Kaštonė“ (Каштанка). 1892 metais išleista knyga daugelio literatūros kritikų pripažinta vienu talentingiausiu kūrinių apie gyvūnus vaikams. Rašytojo apsakymas – tai jautri istorija apie draugystę, talentą ir ištikimybę mielos kalytės Kaštonės akimis. Benamę ją priglaudžia cirko artistų šeima. Kaštonei puikiai sekasi triukai, ji randa ne tik naujus namus, bet ir draugus: žąsiną Ivaną, katiną Fiodorą ir kiaulę Chavronją. Jaudinantį debiuto vakarą lyg tyčia cirko pasirodymo ateina žiūrėti buvę jos šeimininkai. Kaštonei tenka skausminga dilema: likti cirke ir mėgautis atskleisto talento šlove ar grįžti pas išsiilgtą šeimą.
Valstybinis Šiaulių dramos teatras, kovo 3 d. 12 val.

„Ralfas griovėjas 2“

Praėjus šešeriems metams po to, kai Ralfas Griovėjas išgelbėjo kompiuterinius žaidimus nuo Turbo keršto, vieną dieną netikėtai sugenda saldainių mergaitės Venelopės žaidimas. Ši netikėta nelaimė priverčia porelę geriausių draugų pasiryžti naujiems nuotykiams – per arkadinių žaidimų centre naujai įdiegtą bevielį maršrutizatorių iškeliauti į internetą ir surasti reikiamą atsarginę detalę, galinčią pataisyti bei išsaugoti saldainių mergaitės žaidimą. Nepažįstamame ir jaudinančiame interneto pasaulyje, kurį sukrėtė Ralfo griovimai, Ralfas su Venelope ieško reikiamo kelio.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Belos kelionė namo“

Bela buvo dar visiškai mažas šunytis, kuomet apsigyveno kartu su Luku – paaugliu, kuris iš karto tapo jos geriausiu draugu. Laikas bėgo, Bela ir Lukas augo ir pagaliau atėjo laikas Lukui palikti namus. Tačiau Bela to nesuprato ir labai liūdėjo. Nuolat ieškodama savo geriausio draugo, vieną kartą ji nuklydo pernelyg toli nuo namų. Nepažįstami žmonės priglaudė pasiklydusį šunelį, tačiau jie gyveno toli nuo tikrųjų Belos namų. Nors jos naujieji draugai buvo geri ir malonūs, Bela kasdien ilgėjosi Luko. Vieną dieną, niekaip negalėdama žinoti, kad jos laukia daugiau nei 600 kilometrų kelio, kalytė nusprendė leistis į kelionę. Pakeliui Bela susidraugavo su be tėvų likusiu kalnų liūtų jaunikliu, išgelbėjo iš po sniego lavinos žmogų, patyrė daugybę kitų linksmų bei pavojingų nuotykių ir pagaliau sugrįžo namo.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Lego filmas 2“

LEGO pasaulį ištiko apokaliptinė katastrofa ir dabar jo gyventojai yra rūstūs, nekalbūs ir nuolat pasiruošę naujai kovai. Tik ne Emetas – jis ir toliau gyvena taip, lyg nieko blogo nebūtų nutikę ir viskas būtų čiki-piki.  Tačiau net ir Emeto puikiai nuotaikai ir ramybei ateina galas, kuomet iš kosmoso tolybių atkeliavęs paslaptingas įsibrovėlis pagrobia jo merginą ir draugus: Betmeną, Metalbarzdį, princesę Vienakitę ir Benį. Pasitelkęs visą savo išmonę ir įgūdžius, Emetas susikonstruoja kosminį laivą ir išsirengia į tolimą kelionę – kad nugalėtų paslaptingą priešą, išgelbėtų draugus ir į savo gimtąjį miestą sugrąžintų taiką ir ramybę.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Didžioji skruzdėlyčių karalystė 2“

Praėjo jau penkeri metai, kai šauniosios juodosios skruzdėlytės, padedamos savo draugės boružėlės, laimėjo kovą prieš piktąsias raudonąsias skruzdėles dėl miške paliktų žmonių maisto likučių. Dabar šaunioji kompanija sugrįžta naujiems nuotykiams. Artėjant žiemai, juodosios skruzdėlės, kaip ir priklauso darbštiems bei atsakingiems vabzdžiams, ima ruošti maisto atsargas. Netikėtai aptikę tikrą lobį – vienoje vietoje sukrautą daugybę maisto – skruzdėlės ir vėl pasikviečia pagalbon skraidyti galinčią bičiulę boružėlę. Žinoma, šauniosios maisto rinkėjos negalėjo net įsivaizduoti, kad šis jų surastas lobis yra paprasčiausias pakavimo sandėlis. Būtent čia ir slypėjo didžiausias pavojus. Boružėlei netyčia įkritus į kartoninę dėžę, žmonės ją išsiunčia į kitą pasaulio kraštą – į tolimuosius Karibus.  Juodosios skruzdėlės – tikrai ne iš tų, kurie paliktų savo draugus nelaimėje. Greitai suorganizavę pagalbos būrį, vabzdžiai išsiruošia į tolimą kelionę, kad susigrąžintų savo ištikimąją draugę.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Trys didvyriai ir sosto paveldėtoja“

Neilgai ramiai gyveno šaunieji didvyriai Alioša Popovičius, Dobrynia Nikitičius ir Ilja Muromietis. Šį kartą kunigaikštis jiems patiki svarbią valstybinės reikšmės užduotį – iš už jūrų marių parvežti tikrąją sosto paveldėtoją – gražuolę princesę. Kunigaikštystėje didžiulis nerimas – susirgo kunigaikštis! Kas galėtų sąžiningai ir dorai valdyti šalį, jeigu jo didenybę ištiktų baisiausia tragedija? Ką geriau pasirinkti? Giminaitį, draugą, o gal užjūrio princesę? Štai koks klausimas, kurį reikia skubiai spręsti!
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Snieguotos lenktynės“

Vos tik pasninga mažas kalnų kaimelis tampa tikra lenktynių rogutėmis trasa, kurioje savo jėgas nori išbandyti visi vaikai. Lenktynių sumanytojas Frankis – „Keturios akys“ apie tokią trasą svajojo visus metus ir pagaliau jo svajonė išsipildė! Sniego žaidynėms pasiruošta, visos detalės apgalvotos iki smulkmenų, bet… kokios lenktynės be rimtų priešininkų? Frankio ir jo bičiulių priešininkais tampa kaimelio naujokai Zakas ir jo greitoji pusseserė Čiarli, kurie bet kokia kaina nori laimėti ir…griebiasi apgaulės. Frankio komandos rogutės sulūžta likus vos keliems metrams iki finišo linijos. Protingosios „Keturios akys“ įtaria naujokų klastą. Tiesa turi išaiškėti! Skubiai reikia naujos lenktynių trasos ir naujų lenktynių! Šį kartą viskas kitaip, nauja Frankio trasa, nauji, pavojingi posūkiai ir siurprizai nesąžiningiems priešininkams! Kas laimės dabar?
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Didžioji skruzdėlyčių karalystė 2“

Praėjo jau penkeri metai, kai šauniosios juodosios skruzdėlytės, padedamos savo draugės boružėlės, laimėjo kovą prieš piktąsias raudonąsias skruzdėles dėl miške paliktų žmonių maisto likučių. Dabar šaunioji kompanija sugrįžta naujiems nuotykiams. Artėjant žiemai, juodosios skruzdėlės, kaip ir priklauso darbštiems bei atsakingiems vabzdžiams, ima ruošti maisto atsargas. Netikėtai aptikę tikrą lobį – vienoje vietoje sukrautą daugybę maisto – skruzdėlės ir vėl pasikviečia pagalbon skraidyti galinčią bičiulę boružėlę. Žinoma, šauniosios maisto rinkėjos negalėjo net įsivaizduoti, kad šis jų surastas lobis yra paprasčiausias pakavimo sandėlis. Būtent čia ir slypėjo didžiausias pavojus. Boružėlei netyčia įkritus į kartoninę dėžę, žmonės ją išsiunčia į kitą pasaulio kraštą – į tolimuosius Karibus.  Juodosios skruzdėlės – tikrai ne iš tų, kurie paliktų savo draugus nelaimėje. Greitai suorganizavę pagalbos būrį, vabzdžiai išsiruošia į tolimą kelionę, kad susigrąžintų savo ištikimąją draugę.
Kino teatrai ir seansų laikai.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!