Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2019 m. 6 kovo d. 21:49
Savaitgalio renginiai vaikams
Kovas 8 - 10
Paveikslų ir drožinių paroda „Karalaitė ant stiklo kalno“

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skaitykloje pristatyta knyga „Karalaitė ant stiklo kalno: dvylika gražiausių lietuvių stebuklinių pasakų ir dar viena“. Išskirtinį lietuviškų pasakų rinkinį iliustravo Marius Jonutis, jo stebinantys paveikslai ir drožiniai papuoš Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skaityklos erdves.
Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje paroda veiks iki kovo 13 d.

Mūsų Vytis. Istorinės vėliavos kūrybinės dirbtuvės

Atgavę Nepriklausomybę, atgavome teisę į savus valstybės simbolius. Vytis – vienas seniausių mūsų valstybės simbolių ir vienas seniausių heraldinių ženklų Europoje. Edukacinėse dirbtuvėse istoriniai Vyčio atvaizdai atgis mažose vėliavose. Modernios Lietuvos laikais istoriniai Vyčio atvaizdai perkeliami ant šiuolaikinių medžiagų. Muziejaus lankytojams pasiūlysime ištapyti, nuspalvinti mažų vėliavų ruošinius. Kuriant vėliavas, naudojami akriliniai dažai, kurie yra atsparūs vandeniui, nenusiplauna nuo drabužių, todėl užsiėmimas skirtas suaugusiesiems ir atsakingiems lankytojams (nuo 10 metų ir vyresniems).
Valdovų rūmai, kovo 9 d. 11 val.

Patirčių spektaklis vaikams „Kaltūnas“

Kūrybinės ekskursijos forma sukurtas spektaklis ves žiūrovus po slaptas Jaunimo teatro erdves. Ekskursijų dalyviai turės galimybę tyrinėti ir aptarinėti prieš jų akis netikėtai atgyjančius Gabėtos nuotykius. Spektaklis skirtas 6-10 metų vaikams.
Valstybinis jaunimo teatras, kovo 10 d. 15 val.

Spektaklis skirtas 3–11 metų vaikams „Brangusis atrakcionų parko dėde“

Vilniaus Mažasis teatras mažuosius žiūrovus kviečia į spektaklį „Brangusis atrakcionų parko dėde!“ pagal vaikų mylimas Toves Janson istorijas apie Trolius Mumius. Spektaklio režisierė – teatro vaikams specialistė, už kūrybą šioje srityje apdovanota Auksiniu scenos kryžiumi, Olga Lapina. Jaunąją režisierę šiam spektakliui įkvėpė skandinavų literatūra, kuri jai imponuoja savita įtraukiančia nuotaika, ryšiu su gamta, jos gebėjimu atskleisti vaikų mąstymo mechanizmus: „Ji kupina įvairių žmogiškų santykių atspalvių, nebijo ne „vaikiškų“ temų, tokių kaip mirtis, vienatvė, išdavystė. Tokiose temose slypi milžiniškas potencialas teatrui.“ Spektaklis pasakoja apie atrakcionų parke nuobodų darbą dirbantį Dėdę. Mažai su kuo bendraujantį, linksmybių ir triukšmo ne itin mėgstantį herojų nuolat supa grojantis, šokantis ir dainuojantis giminaičių būrys. Kaip šioms dviem pusėms rasti bendrą kalbą? Kaip uždarajam dėdei atsikratyti savo drovumo? Kaip linksmajam būriui išmokti jį priimti tokį, koks jis yra?
Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, kovo 9 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Kai aš mažas buvau“

„Kai mes buvom maži, mus supo labai keistas pasaulis. Aplinkui visi buvo tokie dideli ir kažko iš mūsų norėjo. Kai truputėlį paaugom, pradėjom lankyti mokyklą. Ten patyrėm pačių įvairiausių dalykų: draugystę, meilę, išdavystę, džiaugsmą ir pavydą. Paskui svajojom kuo tapsim užaugę. Kai užaugom, prisiminėm vaikystės išdaigas, nuotykius ir istorijas, pagal kurias galima būtų parašyti linksmą ir įdomią knygą. Bet mes ne rašytojai, tad nusprendėm geriau visa tai suvaidinti. Taip gimė spektaklis „Kai aš mažas buvau“.
Keistuolių teatras, kovo 9 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Vištytė ir gaidelis“

Kaip sekti pasaką? Ar ją galima keisti? Ar tradiciniams pasakų herojams gali talkinti šiuolaikiniai daiktai? Ar senas kaip pasaulis klausimas gali turėti naują atsakymą? Ar gaidelis galėjo išskristi į kosmosą su samurajaus kardu, o vištytės akelę – apsaugoti akiniai nuo saulės? Scenografė ir kostiumų dailininkė Ramunė Skrebūnaitė įgyvendino studijų metų svajonę – sukurti spektaklį, kuriame atgiję daiktai išplėstų nuotykių erdvę ir taptų svarbiais įvykių dalyviais. Čia mergaitė ir berniukas kovoja už savo teisę tikėti tokia pasaka, kokią prisimena. Tačiau žaisti po vieną- neįdomu. Tad bendro žaidimo vardan vaikai pradeda ieškoti kompromiso. Šiame kelyje į draugystę kūrybiškai mokomasi ir atlaidumo, ir nesavanaudiškumo, ir kitų ne tik vaikams svarbių dalykų.
Keistuolių teatras, kovo 9 d. 15 val.

Muzikinis spektaklis vaikams nuo 6 metų „Bambeklis bajoras“

„Bambeklis Bajoras“ – Keistuolių teatro įkūrėjo, aktoriaus bei režisieriaus Aido Giniočio spektaklis mažiesiems, išlaikantis geriausias „keistuoliškas” vaikų spektaklių tradicijas ir kviečiantis žiūrovus pasinerti į vaizduotę sužadinančią bajoro iš Lietuvos odisėjos po pasaulį istoriją. Kaip ir daugelyje kitų Keistuolių teatro spektaklių vaikams, „Bambeklyje Bajore“ skamba talentingų ir puikiai pažįstamų aktorių atliekamos dainos, o įtraukianti nuotaikinga istorija nė vieno mažojo žiūrovo nepalieka be šypsenos.
Keistuolių teatras, kovo 10 d. 15 val.

Ritminis muzikinis spektaklis vaikams nuo 5 m. „Gėda pelėda“

Teatras ATVIRAS RATAS, pristatydamas vienos dalies muzikinį spektaklį ne tik vaikams ritminiu pavadinimu „Gėda pelėda!“ (pagal įvairių lietuvių autorių poezijos kūrinius) – kviečia visus žiūrovus kartu sužaisti trumpas vaikystės istorijas, pasakojančias apie nenuoramas, išdykėlius, užsispyrėlius, svajoklius, neklaužadas vaikus, t.y., mus pačius. „Moralizuoti ar užsiimti didaktika – tikrai mums neįdomu ir netinka! Bet susitarti ir kūrybiškai išspręsti iškilusią problemą – visada taip!“, teigia spektaklį kuriantys ir jame dalyvaujantys pagrindiniai veikėjai: Vienas, Du ir Trys.
Menų spaustuvė, kovo 9 d. 12 val.

Spektaklis visai šeimai „Kaip žvejys į dangų ėjo“

Dirbant su šia medžiaga buvo konsultuotasi su filologijos mokslų daktare, profesore Bronislava Kerbelyte. Ji teigia, kad pasakose išsamiai apibūdinamas žmogus ir jo siekiai, keliamos amžinos problemos. Kam reikalingas toks pasakų sekimas? Pasak profesorės, nutolę nuo pasakų suaugusieji dažnai neranda progų pamąstyti apie gyvenimą ir žmonių tarpusavio sąntykius, pamiršta paklausti pasakų patarimo ir daug ką iš jų sužinoti apie protėvius, žmogaus prigimtį ir tą žinojimą perduoti savo vaikams. Pasaka sekama teatralizuotai, pasitelkus minimalistines lėles, pagamintas iš jūros išplukdytų medžio gabalėlių, įvairius objektus ir gyvą muziką, atliekamą kanklėmis, įvairiais perkusiniais ir pučiamaisiais instrumentais.
Menų spaustuvė, kovo 10 d. 12 val.

Spektaklio premjera vaikams: „Baltas Niekas arba Draugystė tyliai“

Koks yra pasaulis, kuriame nėra garso? Ar tikrai girdime, kai klausome? Ar esame geresni, kai girdime? Į visus šiuos klausimus bandys atsakyti aktorės bei režisierės Reditos Dominaitytės iniciatyva įkurtas „Knygos teatras“, išskirtinai inscenizuojantis lietuvių literatūrą. Savo antrąjį vaikams skirtą spektaklį „Baltas Niekas arba Draugystė tyliai“ pagal Sigito Gedos poeziją nugabens tiek mažus, tiek didelius į stebuklingą vaikystės pasaulį. Naujasis spektaklis „Baltas Niekas arba Draugystė tyliai“, pasitelkdamas kosmoso ir virtualios realybės temas, supažindins šiuolaikinę vaikų kartą su lietuvių literatūra. Interaktyvus spektaklis mažiesiems, sukurtas bendradarbiaujant su Kernagio fondu, išsiskiria pasakojamuoju skaitoviniu žanru bei specialiomis priemonėmis, žadinančiomis jusles bei fantaziją.
Knygos teatras, kovo 9 d. 14 val. ir kovo 10 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Snieguolė ir septyni nykštukai“

„-Tarki, veidrodėli, tarki man tuojau,
Ar kas nors atrodo už mane gražiau?
-Graži esi tu iš tiesų, bet pasklido daug gandų,
Kad Snieguolė karalaitė yr’ gražiausia iš visų…“
Ką padarė įpykusi pamotė, kuri iš tikrųjų buvo ragana, – pasakoti nereikia: šią pasaką žino ir mėgsta viso pasaulio vaikai. Svarbiausia tai, kad, kaip ir turi būti pasakose, viskas baigiasi laimingai.
Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, kovo 10 d. 12 val.

Lėlių ir kaukių spektaklis vaikams „Daktaras Dolitlis“

Kai susikalbėti su žmonėmis tampa perdaug sunku, kai šykštumas, pavydas, apkalbos ir kitokios bjaurastys apkartina gyvenimą, gera nuo jų pabėgti ir pamatyti, kad esama ir kitų gyvų būtybių, kurioms tokios ydos išvis nepažįstamos. O gal net pabandyti suprasti tų būtybių kalbą? Daktaras Dolitlis pasielgė dar radikaliau – metė gydęs išlepusius ir nedėkingus savo miestelio žmones, o visą talentą ir širdį atidavė pagalbos reikalingiems gyvulėliams. Ir neliko nuviltas. Vilniaus teatro „Lėlė“ spektaklyje šitą istoriją pasakoja guviais vaidintojais tapę aktoriai. Pasitelkę kaukių teatro priemones, kūrėjai scenoje meistriškai įkūnija daktarą Joną Dolitlį, jo seserį praktiškąją Sarą Dolitlytę, miestelio „grietinėlės“ atstovę Klarą, papūgą Polineziją, grožiui neabejingą kumelę Ferdinandą, Storąją ir Plonąją damas su šuneliais, paslaptingąjį Afrikos gyvūną Stumk Trauk ir dar ne vieną kadaise Hugh Loftingo (jis gyveno 1886 – 1947) sukurtą personažą.
Vilniaus teatras „Lėlė“, kovo 9 d. 12 val.

Pasaka vaikams „Aukso obėlėlė, vyno šulinėlis“
„Aukso obelėlė, vyno šulinėlis“ – viena iš gražiausių ir populiariausių lietuviškų pasakų. Tai stebuklinga istorija apie Pamotės engiamą Našlaitę. Kaip ir kiekvienoje tokio tipo pasakoje, čia apstu blogio keliamų kliūčių: nedorėlė ragana kartu su savo dukromis kankina mergelę skirdama neįveikiamas užduotis, tačiau gėris, padedamas stebuklingų jėgų, galiausiai laimi ir Našlaitę pasakos pabaigoje išlaisvina bei veda jaunas Karalius.
Spektaklio kūrėjams šiame pastatyme imponuoja galimybė panaudoti vaizdo teatro formas, kurios labiau priklauso kino menui, nei teatrui. Nors pasakoje nemažai liaudies dainų ir eiliavimo, spektaklyje pasakojimas kuriamas labiau vaizdais. Žiūrovai regės tokias įvairias dar nuo Antikinės Graikijos laikų populiarias vaizdinio teatro priemones kaip panoramas, mirioramas, diaoramas, taumatropą, laterna magica, mirioramines kortas, taip pat – šešėlių teatrą.
Vilniaus teatras „Lėlė“, kovo 9 d. 14 val.
Muzikinis spektaklis vaikams „Trys paršiukai“
„Gyveno kartą trys paršeliai – Nifas, Nufas ir Nafas. Jie kiekvienas pasistatė sau po namą – iš šiaudų, iš pagaliukų ir iš plytų. Kuomet juos užpuolė piktas Vilkas, jis sugriovė silpnesnius paršelių namelius, ir visi broliai pasislėpė mūriniame Nafo name. Po to visi drauge nugalėjo ir Vilką“. Šią pasaką nuo seno pukiai žino visi – ir vaikai, ir suaugę. Ir atrodo, ką čia naujo besugalvosi? Bet, pasirodo, lėlininkai, ypač teatre „Lėlė“, yra labai išradingi. Jie net keturis kartus statė šią pasaką – 1963, 1977, 1980 ir 1999 metais. Ir visi šie vaidinimai buvo skirtingi. Paskutinėje savo „Trijų paršiukų“ versijoje teatras „Lėlė“ siūlo nuotaikingą ir muzikinį, improvizacinį ir pramoginį reginį – tiek vaikams, tiek jų tėveliams.
Vilniaus teatras „Lėlė“, kovo 10 d. 12 val.
Mokslinis nuotykis visai šeimai „Evoliucija“

Iš meilės mokslui lengvai pamišęs ekscentriškasis Mokslininkas spektaklio žiūrovus pakvies į savo mokslinę laboratoriją – čia jis atliks įvairius eksperimentus, išsikvies evoliucijos kelyje seniai išnykusius gyvūnus, o vaizdo projekcijomis iliustruos Visatos atsiradimo ir civilizacijų gimimo istoriją. Didysis sprogimas, gyvybės atsiradimas Žemėje, Juros periodas, ledynmetis, senovės civilizacijos ir šiuolaikinis žmogus – ši milijardais metų skaičiuojama istorija akimirksniu prabėgs atviros pamokos principu sukurtame spektaklyje, kuriame, paklūstant evoliucijos principams, tradicines teatro raiškos priemones papildys vaizdo projekcijos, o pasakojimą įgarsins originali šiuolaikinė muzika. Spektaklio kūrėjai siekė išradingai, žaismingai, bet ir visai rimtai papasakoti visų istorijų istoriją apie Visatos gimimo džiazą, kartu su žiūrovais paklaidžioti mokslo labirintais ir taip sužadinti vaikams smalsumą (o tėvams priminti jį tokį turėjus) saldžiaisiais mokslo vaisiais.
Vilniaus teatras „Lėlė“, kovo 10 d. 14 val.

Marionečių spektaklis vaikams „Raudonkepurė“
Tai – lėlių marionečių pusvalandžio trukmės spektaklis, vaidinamas teatro „Lėlė“ mažojoje salėje. Muziką jam parašė kompozitorius Faustas Latėnas. Šis spektaklis, kaip įprasta, patinka visiems – ir mažyliams, ir jų tėveliams.Ypač gerai šis vaidinimas tinka, jeigu Jūsų mažylis atėjo į teatrą pirmą kartą. Pasaką apie mažą mergaitę su raudona kepuraite, kaip žinoma, sukūrė garsus prancūzų pasakorius Šarlis Pero (1628-1703). Taip pat visiems žinoma, kad piktasis Vilkas šioje pasakoje praryja ir mergaitę, ir jos senelę, ir kad ši istorija vis tiek turi laimingą pabaigą. O galbūt vaikai apskritai nenori, kad Vilkas būtų toks žiaurus, ir kad jis prarytų geruosius pasakos veikėjus?
Vilniaus teatras „Lėlė“, kovo 10 d. 16 val.
Dviejų dalių miuziklas vaikams „Auksinis viščiukas“ (rusų k.)

Muzikinė pasaka „Auksinis viščiukas“ skirta mažiausiems žiūrovams, vos pradedantiems pažintį su teatro menu. Tai – graži ir paprasta istorija apie mažą patiklų viščiuką Petią, kuriuo nori pasinaudoti gudrioji Lapė, paversdama jį višta, dedančia auksinius kiaušinius. Tačiau klastingiems piktosios gruobonės kėslams nelemta išsipildyti, nes mažasis Petia turi, kas jį apgintų – jo mylintis„tėtušis“ – pats geriausias, protingiausias, stipriausias ir visai nebaisus Vilkas!
Lietuvos rusų dramos teatras, kovo 10 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Miegančioji gražuolė“

Pasakiškų dekoracijų, puošnių kostiumų, stebuklingų muzikos garsų ir šiltų gerumo žodžių kupinas muzikinis spektaklis vaikams. Apie meilę, drąsą ir gerumą. Pasaką apie Miegančiąją Gražuolę rasite ir garsiojo prancūzų rašytojo Šarlio Pero (Charles Perrault) knygose, ir lietuvių pasakų lobynuose. Tačiau Raganiukė šią vaikų pamėgtą istoriją papasakos savaip. Užkerėtos Gražuolės krikštamotė Raganiukė kausis su piktosios Malefikos raganos burtais. O nugalės – tik tikros meilės bučinys. Ar pagaliau išdrįs pabučiuoti Gražuolę riteris patrakėlis Karalaitis Petras?
Raganiukės teatras, kovo 9 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Katinėlis ir gaidelis“

Tai linksma ir pamokanti muzikinė istorija apie tai, kaip reikėtų klausyti išmintingų Katinėlio žodžių ir neatidaryti durų saldžiabalsei Lapei. Čia sutiksite gudruolę Lapę, visad alkaną dykaduonį Vilką, tėviškai rūpestingą Katinėlį ir geros širdies Gaidelį. Šią Vinco Pietario pasakaitę kažkada skaitė ir jūsų tėvai, ir seneliai, ir proseneliai, ir proproseneliai…
Raganiukės teatras, kovo 10 d. 12 val.

Keramikos dirbtuvės (Vaikai+Tėvai)

Šeštadienio rytas prasideda su puodeliu arbatos ir kūrybiškumo atradimais su savo vaikais. Bendra veikla – stiprina draugystę. Ir nesvarbu ar Jums 4 ar 104, ši veikla tinka visoms amžiaus grupėms.
Pas mus studijoje užsiėmimus veda profesionali keramikė, kuri gali atsakyti į visus Jums kylančius klausimus. Lipdome iš balto molio, darbeliai po nulipdymo yra glazūruojami.
Keramikos dienos centras AK, kovo 9 d. 9.30 val.

Spektaklis šeimai „Žydroji paukštė“

Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklis „Žydroji paukštė“ seka alegorinę Nobelio premijos laureato M. Maeterlincko pasaką apie tai, kaip tamsų šv. Kalėdų vakarą du vaikai gauna užduotį surasti ir pagauti Žydrąją paukštę. Jie leidžiasi į nuotykių ir stebuklų kupiną kelionę po fantastinius pasaulius, rūmus ir sodus. Tačiau tam, kad ją surastų, neužtenka ryžto ir drąsos įveikti didelius atstumus, susitikti su šviesos ir tamsos galiomis, gėrio ir blogio pasauliais, reikia vieno paprasto ir tuo pačiu stebuklingo dalyko – reikia sugebėti pamatyti tai, kas neregima.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, kovo 10 d. 15 val.

Spektaklis vaikams „Elniuko išpažintis“

Pastatymas „Elniuko išpažintis“ sukurtas pagal garsaus kartvelų literatūros klasiko Važos Pšavelos (tikrasis vardas ir pavardė – Luko Razikašvilis (1861 – 1915)) apysaką vaikams. Tautos dainiumi tituluojamo Važos Pšavelos kūryboje ypatingas dėmesys skiriamas humanistinėms idėjoms skleisti, skirtybių sugretinimui ir priešpastatymui, universalios harmonijos paieškoms, gyvasties  kupino gamtos peizažo sukūrimui. Tuos pačius kriterijus rašytojas taikė ir kurdamas vaikams. Pasirinkęs prieinamas kalbines raiškos priemones, Važa Pšavela padeda mažajam skaitytojui suvokti  sudėtingas etikos, moralės ir dorovės problemas. Scenoje mažas našlaitis elniukas pasakoja graudžią savo gyvenimo istoriją. Vargšiukui – vos viena savaitė, jis dar neturi nei dantų, nei ragų, tik gležnas ir minkštas kanopėles. Pats apsiginti jis negali. Elniukas prisimena  vienui vieną laimingą savaitę, kai šalia buvo mylima mama, o jis jautėsi saugus ir mylimas. Mažylis gerai įsiminė mamos perspėjimą, jog pikčiausias elnių priešas – žmogus. Tuo ir pats įsitikino, kai medžiotojas vienu šūviu  pražudė jo mamą. Elniukas nesuvokia, kuo prasikalto žmogui jo gentiniai, kodėl jie negali gyventi laisvi ir laimingi?
Kauno valstybinis lėlių teatras, kovo 9 d. 12 val.

Spektaklis-žaidimas „Zuikio kaprizai“

Spektaklyje aktoriai kviečia ir mažus, ir didelius tiesiog pažaisti. Žiūrovai susipažins su užsispyrusiu zuikučiu, kuris visai nenori linksmintis (gal ir jūs pažįstate tokių „ožiukų“)? Tačiau išeitį visada galima rasti. Senelis  Pažaiskis žino, ir kaip smagiai praleisti laiką, ir kaip su tokiais išdykėliais „kapriziukais“ susitarti.
Kauno valstybinis lėlių teatras, kovo 10 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Pasaka apie katinėlį, gaidelį ir septynis ožiukus“

Nusibodo Katinėliui ir Gaideliui gyventi pas ūkininką. Jie nutaria keliauti į mišką ir ten pasistatyti savo namelį. Kiekvienas pasiėmė po vieną brangiausią sau daiktelį ir iškeliavo. Pamiškėje naujakuriai greitai susirentė jaukų namuką. Abu buvo be galo laimingi. Jie apsidžiaugė sužinoję, kad kaimynystėje gyvena Mama Ožka su visu pulku mažų ožiukų, kurių yra net septyni. Katinėliui ir Gaideliui labai patiko naujieji kaimynai ir jų draugiška bendrija. Tačiau paaiškėja, kad ne visi miško gyventojai yra tokie malonūs. Štai dabar ir prasideda neįtikėtini įvykiai… Šiame linksmame muzikiniame vaidinime aktoriai dainuoja gyvai. Į veiksmą įtraukiami net mažieji žiūrovai ir jų tėveliai. Tad nuobodžiauti neteks niekam.
Žvejų rūmai, kovo 10 d. 12 val.

Lėlių spektaklis „Kas tave žąsis“


M. Gusniowska – viena garsiausių Lenkijos pasakų kūrėjų, lėlių teatro dramaturgių. Autorė yra išleidusi daugiau nei 50 pjesių, išverstų ir į užsienio kalbas, taip pat ir į lietuvių kalbą. M. Gusniowskos kūryba įdomi tuo, kad rašytoja nevengia kalbėti net itin sudėtingomis temomis, kurias pateikia linksmomis ir žaismingomis istorijomis. Pavyzdžiui, pjesėje „Kad tave žąsis“ M. Gusniowska pasakoja apie depresiją. Žąsis skundžiasi, kad yra nelaiminga, jai depresija, todėl nori, kad Lapinas ją suėstų, tačiau Lapinas atsisako ir tuo klausimu siūlo pabendrauti su Vilku. Taip prasideda ilga ir įdomi jų kelionė – gyvenimo prasmės paieška.
Klaipėdos lėlių teatras, kovo 9 d. 12 val.

Judesio ir objektų spektaklis kūdikiams „Vienas du - kur tu?“

„Vienas, du – kur tu?“ – tai interaktyvus objektų ir judesio spektaklis skirtas patiems mažiausiems ir šiek tiek ūgtelėjusiems. Pasitelkdami ryškias spalvas, geometrines formas ir išraiškingą muziką sukuriama didelė pažinimo ir žaidimų aikštelė, įtraukianti mažuosius žiūrovus ir tėvelius į bendrą veiksmą, kūrybinį procesą. Stebuklais ir staiga atgyjančiais objektais, kurių galima rasti kiekvieno vaiko žaislų dėžėje, bandoma sudominti patį mažiausią žiūrovą, sukelti jam geras emocijas, išlaikyti dėmesį, sukurti šiltą ir saugią atmosferą. Spektaklio siužetas, tai dviejų žmonių kelionė žaislų dėžėje. Spektaklyje daug žaidžiama – tarpusavyje,su vaikais, nes žaidimai yra pagrindinė mažylių gyvenimo dalis, tik įvairiausių žaidimų dėka vaikai tobulėja, mokosi ir pažindinasi su juo supančiu pasauliu. Kviečiame pažaisti!
Klaipėdos lėlių teatras, kovo 10 d. 11 val.

Muzikuojančių šeimų koncertas Utenos meno mokykloje

2019 m. kovo 8 dieną 17.30 val. kviečiame į muzikuojančių šeimų koncertą, kuris vyks Utenos meno mokykloje (Maironio g.11).
Utenos meno mokykla, kovo 8 d. 17.30 val.

„Ralfas griovėjas 2“

Praėjus šešeriems metams po to, kai Ralfas Griovėjas išgelbėjo kompiuterinius žaidimus nuo Turbo keršto, vieną dieną netikėtai sugenda saldainių mergaitės Venelopės žaidimas. Ši netikėta nelaimė priverčia porelę geriausių draugų pasiryžti naujiems nuotykiams – per arkadinių žaidimų centre naujai įdiegtą bevielį maršrutizatorių iškeliauti į internetą ir surasti reikiamą atsarginę detalę, galinčią pataisyti bei išsaugoti saldainių mergaitės žaidimą. Nepažįstamame ir jaudinančiame interneto pasaulyje, kurį sukrėtė Ralfo griovimai, Ralfas su Venelope ieško reikiamo kelio.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Belos kelionė namo“

Bela buvo dar visiškai mažas šunytis, kuomet apsigyveno kartu su Luku – paaugliu, kuris iš karto tapo jos geriausiu draugu. Laikas bėgo, Bela ir Lukas augo ir pagaliau atėjo laikas Lukui palikti namus. Tačiau Bela to nesuprato ir labai liūdėjo. Nuolat ieškodama savo geriausio draugo, vieną kartą ji nuklydo pernelyg toli nuo namų. Nepažįstami žmonės priglaudė pasiklydusį šunelį, tačiau jie gyveno toli nuo tikrųjų Belos namų. Nors jos naujieji draugai buvo geri ir malonūs, Bela kasdien ilgėjosi Luko. Vieną dieną, niekaip negalėdama žinoti, kad jos laukia daugiau nei 600 kilometrų kelio, kalytė nusprendė leistis į kelionę. Pakeliui Bela susidraugavo su be tėvų likusiu kalnų liūtų jaunikliu, išgelbėjo iš po sniego lavinos žmogų, patyrė daugybę kitų linksmų bei pavojingų nuotykių ir pagaliau sugrįžo namo.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Lego filmas 2“

LEGO pasaulį ištiko apokaliptinė katastrofa ir dabar jo gyventojai yra rūstūs, nekalbūs ir nuolat pasiruošę naujai kovai. Tik ne Emetas – jis ir toliau gyvena taip, lyg nieko blogo nebūtų nutikę ir viskas būtų čiki-piki.  Tačiau net ir Emeto puikiai nuotaikai ir ramybei ateina galas, kuomet iš kosmoso tolybių atkeliavęs paslaptingas įsibrovėlis pagrobia jo merginą ir draugus: Betmeną, Metalbarzdį, princesę Vienakitę ir Benį. Pasitelkęs visą savo išmonę ir įgūdžius, Emetas susikonstruoja kosminį laivą ir išsirengia į tolimą kelionę – kad nugalėtų paslaptingą priešą, išgelbėtų draugus ir į savo gimtąjį miestą sugrąžintų taiką ir ramybę.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Didžioji skruzdėlyčių karalystė 2“

Praėjo jau penkeri metai, kai šauniosios juodosios skruzdėlytės, padedamos savo draugės boružėlės, laimėjo kovą prieš piktąsias raudonąsias skruzdėles dėl miške paliktų žmonių maisto likučių. Dabar šaunioji kompanija sugrįžta naujiems nuotykiams. Artėjant žiemai, juodosios skruzdėlės, kaip ir priklauso darbštiems bei atsakingiems vabzdžiams, ima ruošti maisto atsargas. Netikėtai aptikę tikrą lobį – vienoje vietoje sukrautą daugybę maisto – skruzdėlės ir vėl pasikviečia pagalbon skraidyti galinčią bičiulę boružėlę. Žinoma, šauniosios maisto rinkėjos negalėjo net įsivaizduoti, kad šis jų surastas lobis yra paprasčiausias pakavimo sandėlis. Būtent čia ir slypėjo didžiausias pavojus. Boružėlei netyčia įkritus į kartoninę dėžę, žmonės ją išsiunčia į kitą pasaulio kraštą – į tolimuosius Karibus.  Juodosios skruzdėlės – tikrai ne iš tų, kurie paliktų savo draugus nelaimėje. Greitai suorganizavę pagalbos būrį, vabzdžiai išsiruošia į tolimą kelionę, kad susigrąžintų savo ištikimąją draugę.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Snieguotos lenktynės“

Vos tik pasninga mažas kalnų kaimelis tampa tikra lenktynių rogutėmis trasa, kurioje savo jėgas nori išbandyti visi vaikai. Lenktynių sumanytojas Frankis – „Keturios akys“ apie tokią trasą svajojo visus metus ir pagaliau jo svajonė išsipildė! Sniego žaidynėms pasiruošta, visos detalės apgalvotos iki smulkmenų, bet… kokios lenktynės be rimtų priešininkų? Frankio ir jo bičiulių priešininkais tampa kaimelio naujokai Zakas ir jo greitoji pusseserė Čiarli, kurie bet kokia kaina nori laimėti ir…griebiasi apgaulės. Frankio komandos rogutės sulūžta likus vos keliems metrams iki finišo linijos. Protingosios „Keturios akys“ įtaria naujokų klastą. Tiesa turi išaiškėti! Skubiai reikia naujos lenktynių trasos ir naujų lenktynių! Šį kartą viskas kitaip, nauja Frankio trasa, nauji, pavojingi posūkiai ir siurprizai nesąžiningiems priešininkams! Kas laimės dabar?
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Kaip prisijaukinti slibiną 3“

Kadaise vikingus įtikinęs, jog slibinai – puikūs bendražygiai, kurių negalima medžioti, šiandien Žagsulys valdo Berko salą, kur taikiai sugyvena slibinai ir vikingai. Vieną dieną Bedantis, paskutinysis žinomas Nakties Siuto rūšies atstovas, sutinka Dienos siutą – neprijaukintą ir nesugaunamą slibinę. Baikšti, žmonėmis nepasitikinti patelė tampa Žagsulio ir Bedančio gyvenimus keičiančiu atradimu, tačiau jau netrukus vikingams užtraukia mirtiną pavojų. Į salą atvyksta negailestingas slibinų medžiotojas Bjaurybė, siekiantis ne tik sunaikinti vikingų idilę, tačiau ir amžiams sutrypti jų apgyvendintus kaimus. Bandydami išsaugoti tai, vardan ko kovojo ir ką sukūrė, Žagsulys ir Bedantis palieka gimtuosius namus, leisdamiesi ieškoti paslaptingo pasaulio, iki šiol egzistavusio tik protėvių mituose. Ar vieta, galinti išgelbėti tai, ką jiedu brangina, iš tiesų egzistuoja? O galbūt tai – tik dar viena vikingų legenda? Ar namus palikę draugai sugebės sustabdyti Bjaurybę ir apsaugoti jo medžiojamus slibinus?
Kino teatrai ir seanso laikai.

„Kaip prisijaukinti slibiną 3“

Kadaise vikingus įtikinęs, jog slibinai – puikūs bendražygiai, kurių negalima medžioti, šiandien Žagsulys valdo Berko salą, kur taikiai sugyvena slibinai ir vikingai. Vieną dieną Bedantis, paskutinysis žinomas Nakties Siuto rūšies atstovas, sutinka Dienos siutą – neprijaukintą ir nesugaunamą slibinę. Baikšti, žmonėmis nepasitikinti patelė tampa Žagsulio ir Bedančio gyvenimus keičiančiu atradimu, tačiau jau netrukus vikingams užtraukia mirtiną pavojų. Į salą atvyksta negailestingas slibinų medžiotojas Bjaurybė, siekiantis ne tik sunaikinti vikingų idilę, tačiau ir amžiams sutrypti jų apgyvendintus kaimus. Bandydami išsaugoti tai, vardan ko kovojo ir ką sukūrė, Žagsulys ir Bedantis palieka gimtuosius namus, leisdamiesi ieškoti paslaptingo pasaulio, iki šiol egzistavusio tik protėvių mituose. Ar vieta, galinti išgelbėti tai, ką jiedu brangina, iš tiesų egzistuoja? O galbūt tai – tik dar viena vikingų legenda? Ar namus palikę draugai sugebės sustabdyti Bjaurybę ir apsaugoti jo medžiojamus slibinus?
Kino teatrai ir seanso laikai.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!