Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2018 m. 6 rugsėjo d. 23:36
Savaitgalio renginiai vaikams
Rugsėjis 7 - 9
Nacionalinio mokinių piešinių konkurso „Mes užaugome laisvi“ darbų paroda

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks nacionalinio mokinių piešinių konkurso „Mes užaugome laisvi“ darbų paroda. Tai puiki proga susipažinti, kaip moksleiviai suvokia laisvę, pilietinius uždavinius, ir pamatyti, kokius ženklus ir simbolius mokiniai sieja su laisva valstybe. Konkurse „Mes užaugome laisvi“, kurį organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, dalyvavo 7–18 metų vaikai ir jaunuoliai. Jie buvo skatinami pažinti ir pasirinkta menine raiška atspindėti praeities ir dabarties sąsajas, puoselėti Tėvynės meilės, atsakomybės už savo tautą ir valstybę, tautinės savigarbos jausmą, kuriant tapybines, grafines, mišrios technikos kompozicijas, ieškoti apgintos laisvės įprasminimo.
Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje paroda veiks iki rugsėjo 30 d.

M. Smulskio kūrybinės dirbtuvės „Įvairialypis Garsas“

Rugsėjo 7 dieną, 16 val. 30 min. Prezidentūros rūmų kiemas duris atvers lietuviškai muzikai. Renginį pristatanti AGATA ir Lietuvos džiazo federacija pirmą rugsėjo penktadienį į prezidento rūmų parką kviečia užsukti anksčiau – dar neprasidėjus koncertams. Mėgstantys pasigilinti į muzikos istoriją turės galimybę išklausyti muzikologės Rūtos Skudienės paskaitos. Smalsesni lankytojai, ypač su vaikais, bus kviečiami sudalyvauti garso menininko Mikalojaus Smulskio kūrybinėse dirbtuvėse. Garso menininkas kvies susipažinti su savo pastarųjų metų garso stebėjimais, kuriuose telpa: perdaryti žaislai, analoginiai sintezatoriai, interaktyvus menas, jautriausių vibracijų pasiklausymas, akustinis triukšmas bei harmonija.
Prezidentūros parkas, rugsėjo 7 d., 16.30 val.

Edukacija „Jaunasis gamtininkas Bernardinų sode“

Mažiesiems vilniečiams Bernardinų sodas – viena mėgstamiausių žaidimų vietų. Tačiau ar kada teko susipažinti su šio ypatingo parko istorija, augalais ir medžiais? Šeimos kviečiamos į edukaciją, kurios metu trumpam tapsite gamtininkais ir žaismingai tyrinėsite Bernardinų sodo erdves.
Bernardinų sodas, rugsėjo 9 d., 14 val.

Pasaka vaikams „Coliukė“
Tai dar vienas subtilus, neskardžiabalsis spektaklis, sukurtas „Lėlės“ senbuvių: pjesę parašė mūsų teatro aktorė Nijolė Indriūnaitė, o sceninį jo pavidalą sugalvojo dailininkas ir režisierius Rimas Driežis. Iš didelės motiniškos meilės ir ilgesio pasaulyje atsiradusi Coliukė sutinka daug įvairių jo gyventojų. Bet surasti tikrai artimą sielą nelengva. Tačiau net tokia silpna ir trapi būtybė, kaip Coliukė, neturėtų prarasti vilties – negali būti, kad šalia gyvena tik šykštuoliai Kurmiai ir Pelės, ar tuščiagarbiai Vabalai. Tik nereikia jiems pasiduoti, ir būtinai surasi tuos, kurie tave supras.
Vilniaus teatras „Lėlė“, rugsėjo 8 d., 12 val.
Pasaka vaikams „Snieguolė ir septyni nykštukai“
„Šioje populiarios pasakos apie Snieguolę ir nykštukus versijoje mes stengėmės išplėtoti stebuklingo veidrodžio, atspindinčio užslėptą pasaulio reiškinių esmę, temą“, – sakė pjesės autorė. Lėles ir dekoracijas šiam spektakliui kūrė jauna dailininkė Neringa Keršulytė. Ji sukūrė ypatingą veidrodžių ir juvelyriškai kruopščiai sukurtų lėlių pasaulį, kuriame gyvuoja ir Snieguolė, ir nykštukai, ir klastinga Katė, ir piktoji Karalienė, ir nuostabusis Princas.
… Yra toks stebuklingas veidrodis, kuris atspindi viską taip, kaip iš tikrųjų yra. Koks tai veidrodis? Iš kur tas veidrodis? Ar jis bus visada? – stebisi aktoriai. O Katė paaiškina, kad veidrodis – tai pasaulis, kuris atspindi mus pačius …
Vilniaus teatras „Lėlė“, rugsėjo 9 d., 12 val.
Šeimų šeštadienis Maironio lietuvių literatūros muziejuje

Rugsėjo 8 d., šeštadienį, 13 val. visus ištroškusius nuotykių literatūros pasaulyje, kviečiame kartu su tėvais, vaikais, seneliais, artimais ar tolimais giminaičiais į Šeimų šeštadienį Maironio lietuvių literatūros muziejuje. irmoje popietės dalyje Jūsų laukia pažintis su Maironio namais, unikaliais eksponatais ir poeto kūryba. Valandos trukmės ekskursijoje pamatysite autentišką Maironio butą, aplankysite veikiančias parodas, paklaidžiosite gotikinių rūsių labirintais, atokvėpio minutėlę praleisite gražiausiame poeto sode, kuriame auga daugelis eilėraščiuose aprašytų augalų, trykšta nuostabiausias fontanas, o varna saugo stebuklingą skaityklą… Antroje popietės dalyje kviesime su šeima dalyvauti edukacinėje programoje „Lietuvių literatūra: trumpai ir žaismingai“, kurios metu daugelį eksponatų bus galima liesti, dalyvauti interaktyviose veiklose – susipažįstant su iškiliausiais lietuvių rašytojais nuo K. Donelaičio iki B. Brazdžionio…
Maironio lietuvių literatūros muziejus, rugsėjo 8 d., 13 val.

Savaitgalis Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Ar žinai kokia yra viena didžiausių Lietuvos istorijos mįslių? Taip, visiems įdomu: kur dingo garsioji Vytauto Didžiojo karūna ir kodėl šis kunigaikštis netapo karaliumi. Rugsėjo 8 d., šeštadienį, nuo 14.00 val. iki 16.00 val. Muziejuje išgirsite vieno eksponato – paveikslo ,,Vytauto priesaika“ istoriją. Ar žinote, ką tada prisiekė Vytautas Didysis? Ateikite į muziejų ir sužinokite. O mažieji turės progą sudėlioti smagią dėlionę. Rugsėjo 9 d., sekmadienį, nuo 14.00 val. iki 16.00 val. Muziejuje, spręsdami įdomias užduotis, sužinosite daugiau faktų apie didįjį Lietuvos kunigaikštį Vytautą. Ar žinote kokioje įžymioje pilyje jis gimė? Ne tik sužinosite, bet ir išsprendę užduotis galėsite laimėti prizų. O norintys bent trumpam pabūti didžiuoju LDK kunigaikščiu, turės galimybę pasimatuoti Vytauto Didžiojo karūną ir apsigobti apsiaustu.
Vytauto Didžiojo karo muziejus, rugsėjo 8 ir 9 d., 14 val.

Muzikinis spektaklis vaikams nuo 2 metų „Kiškis pabėgėlis“

Linksmas ir žaismingas spektaklis apie rimtą dalyką – emigraciją ir meilę gimtiesiems namams. Spektaklio herojus kiškis, kaip sakydavo mūsų senoliai, išėjo laimės ieškoti. Nesvarbu – kur. Svarbu – kodėl? Kodėl svetur laimės dažnai ieškome? Kodėl gimti namai atrodo nemieli? Kodėl neįvertiname savo gimto miesto, kaimo ir pan.?.. Smulkusis miško verslininkas kiškis Bernardetas nusprendė emigruoti iš gimto miško į Vilnių. Pakeliui sutiko ir likimo draugų – emigrantų iš Petruškos ūkio: kiaulę Kleopatrą, šunį Cezarį ir ožį Makedoną. Kaip jiems sekėsi, ar svetingas pasirodė svajonių miestas? Visa tai žiūrovai sužinos atėję į spektaklį.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, rugsėjo 9 d., 12 val.

Muzikinis spektaklis vaikams „Pasakų namai“

Aktorės kviečia vaikus į muzikinę pasaką apie Mergaitę, kuri užaugo ir nusprendė palikti gimtus namus, kad galėtų pamatyti platųjį pasaulį. Tačiau prieš iškeliaudama ji sutinka paslaptingąją miško deivę Medeiną, su kuria sieja gražiausi vaikystės prisiminimai. Mergaitė  prasitaria, kad  prieš kelionę jos širdelė spurda iš baimės kaip kiškis… Medeina kviečia ją prisėsti po vaikystės medžiu ir papasakoja istoriją apie Kiškytę Kampiškytę, ieškojusią sau geresnės vietos gyventi po visą mišką… Nors Kiškytė suprato, kad visur gerai, bet namuose geriausia – Medeina drąsina Mergaitę eiti savo pasirinktu keliu. O vaikystės pasakų namai jos visada lauks sugrįžtančios…
Kauno valstybinis lėlių teatras, rugsėjo 8 d., 12 val., rugsėjo 9 d., 12 ir 14 val.

Spektaklis vaikams „Pasaka apie Senbernarą ir katytę Fėją“

Ar tau kada buvo atėjusi į galvą mintis, jog kažkur už tolimų jūrų ir miškų yra stebuklingas Pasaulio Kraštas, kur baigiasi ne tik žemė ir vandenys, bet ir visi rūpesčiai. Jei smalsu sužinoti, kas tai per stebuklingas kraštas, kviečiame į smagų, kupiną nuotykių spektaklį, kuriame skamba smagi muzika, daug šokių ir spalvingos dekoracijos.
Klaipėdos Žvejų rūmai, rugsėjo 9 d., 12 val.

Tarptautinis festivalis „Baltoji varnelė 2018“

Jau tradicija tapęs festivalis „Baltoji varnelė“ vyksta kas antrus metus nuo 1996m. Šiais metais Šiauliuose sulauksime teatro studijų iš Zambijos, Danijos, Latvijos, Lietuvos. Vaikai ir jaunimas festivalyje ne tik išvysta naujus teatrų spektaklius, tačiau apie juos ir diskutuoja, mokosi naujų dalykų, prasmingai ir kūrybingai praleidžia tris dienas jaunųjų aktorių būryje. Šių metų festivalio moto: Kuriantis žmogus- Baltoji varnelė, be kurios pasaulis būtų nuobodus! Tad su nekantrumu laukiame visų, mažų ir didelių, jau tradicija tapusiame vaikų ir jaunimo teatrų festivalyje „Baltoji varnelė“.
Šiaulių dramos teatras, rugsėjo 7-9 d.

Šiaulių dienos

2018 m. rugsėjo 6–8 d. vyks miesto šventė „Šiaulių dienos 782“. Tai viena iš svarbiausių miesto švenčių, kurioje skatinamas šiauliečių ir miesto svečių šviečiamasis, kultūrinis, pramoginis užimtumas ir įvairių miesto institucijų bendradarbiavimas. Programoje – daugybė renginių vaikams ir visai šeimai.
Įvairios vietos, rugsėjo 6-8 d.

„Leo da Vinčis: misija Mona Liza“

Leonardas „Leo“ da Vinčis – jaunas viduramžių išradėjas, jaučiantis stiprius jausmus savo tapybos objektui, gražiajai mergelei Lizai. Leo ir draugas Lorenzo pasikviečia Lizą prie ežero, kad jie galėtų išbandyti naująjį Leo išradimą – nardymo kostiumą. Grįžtant po bandymų draugų grupė sužino, kad dalis Lizos šeimos ūkio sudegė ir dėl to Liza ir jos tėvas gali prarasti namus. Leo pasirįžta bet kokia kaina padėti Lizai ir išgelbėti ją su šeima.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Du ančiukai ir žąsinas“

Ko gero, savo pažįstamų tarpe turite tokį senbernį vienišių, kurio bambėjimas jau gerokai įgrisęs? Jis vis dar vaizduojasi esąs kietas bičas, nors visi aplink žino – tas peraugęs paauglys jau seniai turėjo suaugti. Toks ir jis – žąsinas Alfis. Visiškai be stabdžių ir jokios atsakomybės, o pulko taisyklės jam atrodo juokingos. Tačiau tai amžinai tęstis negali. Alfiui nepasiseka – jis susižeidžia skrydyje, ir kitą pavasarį jo laukia visai kitoks likimas. O tuo metu du linksmai žavūs ančiukai pasimeta nuo savo pulko. Mažyliai tikrai pražus, jeigu jais kas nors nepasirūpins. Ančiukai atsiduria būtent vienišiaus Alfio globoje, ir dabar Alfis turi surizikuoti – prisiimti atsakomybę už šiuos įžūlokus mažius. Keistoji trijulė turės tapti tikra šeima, kad po ilgos kelionės saugiai pasiektų pietus.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Vilis ir pašėlę ratai“

Įsivaizduojamame pasaulyje, kur žmones atstoja mašinos, vienas pašėlęs taksi nusprendžia tapti savo gimtojo miesto – Gasket Sičio – kelių karalium. Netrukus jis pamato, kad ištikimybė kitam – kur kas svarbesnis tikslas nei asmeninė šlovė. Ar niekinamas elitistinio sunkvežimių gaujos nežymus juodai-geltonas „vietos nulis“ galiausiai taps „pasauliniu viskuo“?
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Monstrų viešbutis 3: atostogos“

545-erių metų sukaktį neseniai atšventęs monstrų viešbučio valdytojas Drakula jaučiasi pavargęs. Nieko nuostabaus – viešbučiui ir jo svečiams reikalinga nuolatinė priežiūra; nesibaigiantį stresą kelia jaudulys ir rūpestis mylima dukrele bei dar labiau mylimu anūku; tačiau labiausiai Drakulą vargina vienatvė. Stebėdamas laimingą dukros Meivės šeimą, Drakula ilgisi žmonos ir trokšta surasti naują meilę. Nebegalėdama daugiau žiūrėti į perkarusį tėtį, Meivė nusprendžia imtis veiksmų ir slapčia nuo Drakulos suorganizuoja prabangų kruizą visai artimiausių draugų šutvei. Iš pradžių papurkštavęs dėl tokio savivaliavimo, Drakula pagaliau nusileidžia ir ima ruoštis kelionėn.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Nerealieji 2“

Tėčiui Bobui tenka sunki užduotis: jis turi prižiūrėti namus. Jau paaugusi pirmagimė dukra Violeta ir sūnus Dešas – būtų puikūs draugai ir su jais labai smagu! Tačiau jauniausias šeimos narys kūdikis Džekas-Džekas, pasirodo, turi super-galių! Kurios yra tiek smagios, kiek ir ypač pavojingos! Pasirodžius naujam piktadariui, gąsdinančiam pasaulį savo nuostabiu ir pavojingu planu, visa šeima kartu su Frozonu privalo rasti būdą veikti kartu (lengviau pasakyti, nei padaryti), ir vėl tapti Nerealūs!
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Luisas ir ateiviai“

Filme pasakojama apie paprastą, bet be galo protingą vaikiną Luisą, kuris dienų dienas leidžia skaitydamas apie ateivius ir nežemiškus pasaulius. Tačiau literatūra ir televizinės laidos yra niekis. Luisas trokšta gyvai pamatyti ateivius. Ir vieną dieną… ši svajonė tampa realybe, kai netoli jo namų sudūžta kosminis laivas! Pamatęs, kokie padarai iš jo išlindo, Luisas iš karto tiesia pagalbos ranką ir pažada atvykėliams padėti rasti reikiamas detales jų kosminei transporto priemonei. O kol tai nutiks, maloniai kviečia ateivius pasisvečiuoti pas save. Žinoma, ateiviai priima kvietimą. Jie net nenutuokia, kokie išbandymai ir nuotykiai jų lauks apsigyvenus Luiso namuose!
Kino teatrai ir seansų laikai.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!