Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2019 m. 11 spalio d. 17:25
Savaitgalio renginiai vaikams
Spalis 11 - 13
Vilijos Kvieskaitės iliustracijų paroda

Ar per kasdienius rūpesčius neužmiršote, ką reiškia įkvėpti ir būti įkvėptiems? Jei mūzos, pasibaigus vasarai, pabėgo į tolimus miškus, kviečiame jas iš naujo atrasti knygų kūrėjos Vilijos Kvieskaitės iliustracijų parodoje, eksponuojamoje Vaikų ir jaunimo literatūros departamente. Daugelis parodos eksponatų perteikia tokias emocijas, kurias norisi pasidėti po pagalve ir vis iš naujo sapnuoti. „Kuriant iliustracijas mane labiausiai džiugina galimybė leistis į nuotykius, lipdyti naują pasaulį, kurti veikėjų charakterius. Kviečiu ir jus pasinerti į nuotykius su „Riešutorto“ ir „Baubaimės“ personažais“, – maloniai kviečia menininkė V. Kvieskaitė.
Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje paroda veiks iki spalio 31 d.

Ekskursija šeimoms „Tie pakvaišę Vilniaus mokslininkai!“

Pati tinkamiausia ekskursija rudenį, skirta vyresniems vaikams, paaugliams ir suaugusiems – apie keistą, stebinantį, kartais net stulbinantį mokslo pasaulį ir žmones, kurie kūrė, tyrė, atrado ir išrado didingus dalykus Vilniuje! Susipažinsime su iškiliausiais senojo Vilniaus universiteto mokslininkais ir jų pasiekimais, atradimais bei prietarais – o didžiuotis yra kuo. Profesoriai iš Lenkijos, Austrijos, Prancūzijos bandė Vilniuje gyventi ir įdomius, kartais net pikantiškais vadintinus asmeninius gyvenimus – būtinai aptarsime ir tai. O ką veikė studentai, kur gyveno, kaip pramogavo, ir dėl ko neapsikentę miestiečiai rašydavo skundus? Šioje ekskursijoje kalbama apie astronomiją, biologiją, mediciną, chemiją, fiziką, literatūrą, geologiją, nuodus ir kaltūnus, dėl to ją skiriame šiek tiek vyresniems vaikams.
Pilies gatvė 2, spalio 12 d. 11 val.

Heraldiniai ženklai ant stiklo

Kiekvienas iš mūsų turbūt nedvejodamas pasakytų, kaip vadinasi mūsų valstybės herbas. Tačiau atsakyti į klausimus, kada šis ir kiti herbai atsirado Lietuvoje, ką reiškia įvairiuose herbuose naudojami simboliai, gali būti sunkiau. Per edukacinį užsiėmimą kalbėsime apie herbų atsiradimo istoriją bei raidą, aiškinsimės spalvų ir simbolių reikšmę. Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijose ieškosime eksponatų – gobelenų, monetų, koklių, taurių – su herbiniais ženklais. Išsiaiškinę herbų kūrimo taisykles, sukursime savo herbinį ženklą ir juo dekoruosime stiklo taurę. Pageidaujantieji taurę papuoš valstybės simboliais pagal jau parengtus ruošinius. Kiekvienas užsiėmimo dalyvis dekoruos po vieną taurę. Mažiesiems galės talkinti juos lydintys tėveliai. Kviečiame šeimas su vaikais ir visus, besidominčius heraldika.
Valdovų rūmai, spalio 12 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Mama katinas“

Ateina laikas, kai reikia pasirinkti: ar ir toliau gyventi „harmonijoj“ su savimi ir niekur nesikišti, ar, nusispjauti į savo gerovę, ir išdrįsti prisiimt atsakomybę už kitą, aukojant savo laiką, miegą, sveikatą… Spektaklio „Mama katinas“ herojus – storas ir tingus katinas Zorbas, valingai ar ne, bet pasirenkantis antrąjį variantą ir tik pradėjęs dalintis gyvenimu su kitu atrandantis savyje nuostabių charakterio savybių, kurių net nenujautė turįs… Patikėkite manimi, vaiko fantazijos atverti nereikia – ji atverta žymiai gerokai plačiau nei mūsiškė. Todėl spektaklio vaikams scenovaizdis turi atlikti tą pačią funkciją, kaip ir spektaklyje suaugusiems – padėti papasakoti istoriją. Jei reikia, tai gali būti ir trys kubai, jei reikia – galima pastatyti ir tikriausius aukso rūmus. Šiuo atveju dailininkas Marijus Jacovskis lipdo paprastą plytų sieną, kuria „eilinį“ didmiesčio kiemą, kuriame gyvena keli paprasčiausi katinai, užsiimantys visai nepaprastu dalyku – mokantys žuvėdriuką skraidyti…
Vilniaus mažasis teatras, spalio 13 d. 12 ir 15 val.

Spektaklis-žaidimas visai šeimai „Obuolių pasakos“

Tai žaidybinis spektaklis visai šeimai apie jaunų obuoliukų gyvenimo istoriją, iššūkius ir gebėjimą išsaugoti draugiškus santykius, net ir pačiose sudėtingiausiose situacijose. Spektaklis kviečia pasinerti į stebuklingą pasakų, garsų ir šešėlių teatro pasaulį, kuriame obuoliai, ne tik keliaus, žais su vaikais, bet ir papasakos dramatišką savo likimo istoriją ir primins, kad gyvenime, kaip ir gamtoje niekas niekada nesibaigia,tik keičia savo formą.
Menų spaustuvė, spalio 13 d. 13 val.

Teatralizuotas koncertas šeimoms su 4-10 metų vaikais „Baisiai gražu“

Ritmas ir garsas vaikams yra ypač svarbūs pasaulio pažinimo elementai. Būtent todėl Vėjų teatras tiek daug dėmesio skiria muzikai ir atpučia naują teatralizuotą koncertą – „BAISIAI GRAŽU“. Jame skambės dainos, gimusios iš Daivos Čepauskaitės „Baisiai gražių eilėraščių“ ir istorijų, kurias ji pati matė ir dailiai užrašė. Atrasti, susipažinti ir susidraugauti su savo baimėmis, patirti neįtikėtinų kulinarinių nuotykių, apsilankyti paukščių turguje ar pabraidyti po mėlyną rūką kviečia aktoriai – Pijus Narijauskas ir Jovita Jankelaitytė. Jų autorinės dainos tarsi auksinės skruzdėlės kutens Jūsų ausis bei širdis ir nepaliks abejingo nė vieno šeimos nario. O kas neišdrįs pakilti ir šokti, galės linguoti ar trepsėti į ritmą.
Menų spaustuvė, spalio 13 d. 13, 16 val.

Lėlių spektaklis vaikams „Raudonoji knyga“

„Ar girdi, ar išgirs žmogus paukščius? Ar patys paukščiai girdi vienas kitą? Ar girdi žmogų šalia esantis žmogus?“ – paklausim, bet verčiau neatsakysim. „Lėlės“ teatro žiūrovams gerai žinomos itin jautrios, poetiškos, daugybę sluoksnių savyje talpinančios Nijolės Indriūnaitės pjesės: „Baltos pasakos“, „Mergaitė su degtukais“, „Gėlių istorijos“ ir kt. Naujausia N. Indriūnaitės pjesė – Raudonosios knygos įkvėpta – šį kartą atsidūrė lenkų režisierės Ewos Piotrowskos rankose. Lietuvos teatro žiūrovai su E. Piotrowskos kūryba pažįstami iš 2011 m. Nacionaliniame Kauno dramos teatre pastatyto spektaklio pagal Lewis Carroll romaną „Alisa stebuklų šalyje“. „Raudonojoje knygoje“ stebėsime ir pažinsime paukščius. Šiame žaismingame lėlių spektaklyje per žmogiškus ir teatrinius konfliktus, per paprasčiausią norą išgarsėti skleisis itin rimta, žmogaus ir gamtos, nykstančių rūšių, gyvybės tapimo daiktu tema…
Vilniaus teatras „Lėlė“, spalio 12 d. 12 val.

Muzikinis lėlių spektaklis vaikams „Pasaka apie vėžliuką“

1995 m. įvykusi premjera jau penkioliką metų vaidinama „Lėlės“ mažojoje salėje ir sulaukia ne tik vaikų dėmesio – kartais į „Pasaką apie vėžliuką“ susirenka vien suaugę žiūrovai. Ilgą spektaklio amžių lemia išradinga scenografija (lyg pasaulį matytume vėžliuko akimis), netikėtu humoru nuspalvinta personažų traktuotė (pvz. stebuklingomis galiomis, bet menku proteliu apdovanota Laimės paukštė) ir aktorių improvizacijos. Nuo 1998 m. spektaklyje vaidina Irmantas Jankaitis. Tai buvo šio populiaraus dramos aktoriaus debiutas lėlių teatre, tapęs jam lėlininko profesijos pradžiamoksliu (čia Irmantas vaidina virš dešimties skirtingų personažų!). Šiandien Jankaitis yra vienas ryškiausių „Lėlės“ kūrėjų, todėl jo ir teatro veteranės Janinos Gudzinevičiūtės duetas „Pasakoje apie vėžliuką“ negali nenustebinti.
Vilniaus teatras „Lėlė“, spalio 12 d. 14 val.

Pasaka vaikams „Snieguolė ir 7 nykštukai“

„Šioje populiarios pasakos apie Snieguolę ir nykštukus versijoje mes stengėmės išplėtoti stebuklingo veidrodžio, atspindinčio užslėptą pasaulio reiškinių esmę, temą“, – sakė pjesės autorė. Lėles ir dekoracijas šiam spektakliui kūrė jauna dailininkė Neringa Keršulytė. Ji sukūrė ypatingą veidrodžių ir juvelyriškai kruopščiai sukurtų lėlių pasaulį, kuriame gyvuoja ir Snieguolė, ir nykštukai, ir klastinga Katė, ir piktoji Karalienė, ir nuostabusis Princas. …Yra toks stebuklingas veidrodis, kuris atspindi viską taip, kaip iš tikrųjų yra. Koks tai veidrodis? Iš kur tas veidrodis? Ar jis bus visada? – stebisi aktoriai. O Katė paaiškina, kad veidrodis – tai pasaulis, kuris atspindi mus pačius…
Vilniaus teatras „Lėlė“, spalio 13 d. 12 val.

Lėlių ir objektų spektaklis vaikams „Kaime nėra WI-FI“

Tai pasakojimas apie mergaitę, kuri, vieną dieną užlipusi į senelių palėpę, atranda joje gyvų ir (kas svarbiausia!) turinčių ką papasakoti daiktų pasaulį. Briedžio galva, senelio dviratis, močiutės aukštakulniai ir net tualetas: visi čia pamena pačias svarbiausias – tiek meilės, tiek anų laikų mados ar papročių – istorijas… Šie, „ant aukšto“ užsilikę, niekam nebereikalingi rakandai pyksta ir juokiasi, skaldo anekdotus, patarles ir kviečia susimąstyti: ar tikrai viskas, ko mes nežinom, nesuprantam, yra, kaip sako spektaklio herojė, taip boring? Spektaklį kuria „Lėlės“ teatro žiūrovams jau gerai pažįstama jauna, ambicinga ir humoro nestokojanti menininkų komanda. Režisierius Šarūnas Datenis ir dailininkas Antanas Dubra sėkmingai dirba kartu nuo pat pirmojo, Auksinį scenos kryžių pelniusio savo spektaklio „Gaidelis pinigautojas“. Su spektakliu „Čia buvo / čia nėra“ prie jų prisijungė ir kompozitorius Vytautas Leistrumas, o vėliau, statant „Pinokį“ ir dramaturgė Teklė Kavtaradzė.
Vilniaus teatras „Lėlė“, spalio 13 d. 15 val.

Muzikinis lėlių spektaklis vaikams „Voro vestuvės“

Muzikinis lėlių spektaklis „Voro vestuvės“ pagal Justino Marcinkevičiaus poemėlę – tai visiems gerai žinoma pasaka apie nedorėlį vorą Tabalai, sumaniusį Saulę pagrobti… Nuotaikingame lėlių vaidinime veikia gausybė personažų – miško žvėrelių, vabalų ir kitų gyvių – , kuriuos sukūrė teatro Meistras, lėlių konstruktorius Martynas Lukošius. Skulptūriškų formų ir išradingos konstrukcijos lėles bei objektus valdantys aktoriai veiksmą paįvairina nuotaikingais muzikiniais numeriais, kuriems muziką parašė kompozitorius Irmantas Jankaitis. Šis teatro kūrinys – kameriškai jaukus, šmaikščios nuotaikos ir įvairių sceninių triukų kupinas vaidinimas.
Vilniaus teatras „Lėlė“, spalio 13 d. 16 val.

Spektaklis „Sivužas“ (2-5 m. vaikams)

Vieną šaltą žiemos rytą poetiškai nusiteikęs paršelis išeina pasivaikščioti ir atranda nuostabų užšalusį ežerą: „Pavirto H2O ledu, dabar visoms žuvims graudu!“ Tenesuklaidina jūsų šios moksliškos eilės! Spektaklis kupinas klounados motyvų, juoko, gyvos muzikos ir įtraukiančio veiksmo. Spektaklis „Sivužas“ pastatytas pagal to paties pavadinimo M. Marcinkevičaus ir L. Dudaitės knygą „Sivužas“, išleistą 2018 m. (Tikra knyga).
Teatras „Pradžia“, spalio 13 d. 10 ir 11.30 val.

Spektaklis vaikams „Pepė Ilgakojinė“

Garsiausias švedų rašytojos Astridos Lindgren personažas – Pepė Ilgakojinė – atsirado slaugant savo sergančią dukrelę Kariną, kuri ir paprašė mamos papasakoti apie šią mergaitę. Nuotaikingas pasakojimas apie didžiausią pasaulyje pramuštgalvę – rausvaplaukę mergaitę Pepę Ilgakojinę, styrančiomis kasomis ir skirtingomis kojinėmis – žinomas milijonams vaikų visose pasaulio šalyse. Pepė Ilgakojinė tokia savimi pasitikinti, stipri, kilni ir miela, o kupina nuotykių istorija papasakota su tokiu humoru ir sąmoju, kad neverta stebėtis, kodėl ji taip patinka vaikams. Susipažinus su šia mergaite norisi niūniuoti, dainuoti, kilnoti arklius, piešti slyvas ir mėtytis blynais iš medžių. Norisi tikėti, kad tokių Pepių gyvena ir mūsų vaikų tarpe. Į Raganiukės teatro sceną ši istorija – kadaise tapusi legendiniu šio teatro spektakliu ir užauginusi visą vaikų kartą – grįžta pastatyta nauja premjera.
Raganiukės teatras, spalio 12 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Katinėlis ir gaidelis“

Tai linksma ir pamokanti muzikinė istorija apie tai, kaip reikėtų klausyti išmintingų Katinėlio žodžių ir neatidaryti durų saldžiabalsei Lapei. Čia sutiksite gudruolę Lapę, visad alkaną dykaduonį Vilką, tėviškai rūpestingą Katinėlį ir geros širdies Gaidelį. Šią Vinco Pietario pasakaitę kažkada skaitė ir jūsų tėvai, ir seneliai, ir proseneliai, ir proproseneliai… Lapė plonu balseliu ir gudrybėmis vis stengiasi išvilioti patiklųjį Gaidelį iš trobelės. Ar pavyks Katinėliui jį išgelbėti laiku? Nors gudruolė Lapė apmaus net Vilką, galų gale pats Katinėlis rudakailę pamokys.
Raganiukės teatras, spalio 13 d. 12 val.

Spektaklis šeimai „Kaštonė“

Ar šuo yra žmogus? Šis, atrodytų, kvailas klausimas iš tiesų nėra toks paprastas. Pakanka perskaityti rusų literatūros klasiko Antono Čechovo apsakymą „Kaštonė“. Rašytojas sugebėjo taip įsijausti į niekuo neypatingo šuniuko vardu Kaštonė kailį, kad ši istorija jaudina ir vaikus, ir suaugusius, tarsi tai būtų jautri žmogiška istorija. Apsakymas pasirodė prieš 120 metų, prieš stačiatikių Kalėdas, o per Kalėdas, kaip žinoma, gyvuliai prakalba žmogaus balsu. Šiame spektaklyje Kaštonė prabils į žiūrovus dviejų nuostabių talentingų LRDT artisčių melodingais balsais. Jos tarsi kviečia žiūrovus: „Atskleiskime drauge šuns sielos paslaptį!“. Cirkas, klounai, dresiruoti žvėrys ir gyvuliai – visa tai atgis spektaklyje  išradingos aktorių vaidybos dėka. O kokį likimą cirke pasirinko talentinga „artistė“ Kaštonė ir ar jos šuniškas likimas turi žmogiškos prasmės, lai pamato ir sprendžia patys žiūrovai.
Lietuvos rusų dramos teatras, spalio 13 d. 12 ir 15 val.

Orientacinis žaidimas šeimoms „Mažasis Kauno detektyvas“

Net tuos, kurie jau tūkstantį kartų lankėsi žymiausiose Kauno vietose, priversime pasukti galvas ir nustebti! Orientaciniame žaidime visi šeimos nariai kartu ieškos, bėgs, spėlios… ir būtinai sužinos daug įdomių ir netikėtų dalykų apie senąjį miestą. Rekomenduojama šeimoms su 7-12 m. vaikais.
Kauno pilis, spalio 13 d. 14 val.

Muzikinė pasaka vaikams „Džiazolendas“

Klasikinėje muzikoje daug vaikams skirtų kūrinių, susijusių su pasakų personažais, vaikiškomis istorijomis. Pasakų herojus primena M. Ravelio orkestrinės siuitos „Mano motušė Žąsis“, C. Saint Saenso „Žvėrių karnavalas“. Tačiau muzikinė premjera „Džiazolendas“ – ypatinga pasaka. Koncertinė įstaiga „Kauno santaka“ su Kauno bigbendu pristato, originalų džiazo muzikos kūrinį visai šeimai. Muzikinės pasakos autorius – kompozitorius, trombonininkas Jievaras Jasinskis kartu su aktoriumi Andrium Žiurausku kviečia sėsti į smagų džiazo muzikos traukinį, pakeliauti ir patirti daug nuotykių… mėnulyje, vandenyje, piratų laive ar veidrodžių karalystėje. O gal kitur? Visų paslapčių negalime atskleisti, nes kokie gi tada būtų nuotykiai? Tai – kūrinys, kuriame visi atlikėjai yra personažai, o klausytojai – aktyvūs dalyviai. Nors muzikinė pasaka skirta vaikams, tačiau kviečiame pasiklausyti ir suaugusius, nes visiems mums reikia džiazo ir mažo lopinėlio pasakų žemėje, vadinamo „land“.
Kauno valstybinė filharmonija, spalio 13 d. 14 val.

Spektaklis vaikams „7 ratai“

Patirkite nekasdieniškas būsenas terapiniame muzikiniame judesio spektaklyje-rituale 7 RATAI. Skambant gyvai atliekamai autentiškai lietuvių liaudies vokalinei, sutartinių bei tautinių instrumentų (kanklių, skudučių) muzikai, kartu su spektaklio kūrėjais įsijungsite į meditatyvias ritualines apeigas ir žaidimus. 7 RATAI – tai kelionė per 7 skirtingas spalvas, garsus, kokybes, būsenas, ritualines apeigas. Tai smagumas drauge su aktoriais patirti, kaip paprasti kasdieniai ritualai, žaidimai, dainos ir pasakos gali tapti nekasdieniškais patyrimais ir bendryste. Šiuolaikinio ir liaudies šokio junginys, video animacijos, žaidimas objektais, autentiški instrumentai ir gyvas daugiabalsis dainavimas šiame spektaklyje kuria smagų žaidybišką ritualą. Vaikai ir suaugusieji čia įtraukiami į muzikavimą, judesį, mielas pramogas, o visa tai kartu tampa šiuolaikiška bendrystės ir harmonijos terapija.
Kauno kamerinis teatras, spalio 13 d. 10 ir 12 val.

Spektaklis vaikams „Kaip tamsa geriausiu draugu tapo“

Spektaklio kūrėjai kviečia susipažinti su mažu berniuku Orionu, bijančiu beveik visko: širšių, dviračių, kirpėjų, jūros, kosmoso, mergaičių, senučių, vorų, bet labiausiai… tamsos. Tačiau vienas lemtingas susitikimas ir užgimusi draugystė su baimės objektu padeda išvaikyti visus tamsoje slypinčius baubus ir padovanoja mažajam Orionui naujų patirčių bei netikėtų atradimų. „Bijome to, ko nepažįstame, – pristatydamas pastatymo idėją tvirtina režisierius O. Žiugžda, – juk ir pagrindinį spektaklio personažą Orioną baugina ne pati tamsa, bet tai, kas slepiasi joje.“ Kūrybinė grupė  paskatins mažuosius žiūrovus išdrįsti pažvelgti savo baimėms į akis ir su jomis susibičiuliauti. Pastatyme vizualizuojamos pagrindinio personažo emocijos ir išgyvenimai leis vaikams susitapatinti ir atpažinti bei apibrėžti kylančias baimes, o suaugusiesiems – geriau suprasti, ką išgyvena tamsos fobiją patiriantis vaikas ir ieškoti būdų drauge jai įveikti.
Kauno valstybinis lėlių teatras, spalio 12 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Mažylis R-r-r-r“

Mažuosius žiūrovus drauge kviečia šėlti vieno garsiausių Amerikos vaikų rašytojo ir iliustratoriaus T. Geizelio ir legendinio anglų rašytojo D. Bisseto pasakų personažai – Drambliukas Hortonas, Paršiukas Ikaras ir Tigriukas R-r-r-r, svajojantys atsiplėšti nuo žemės ir pakilti į dangų.
Spektaklio kūrėjai siekia įrodyti, jog nieko nėra neįmanomo, jei tiki savo svajone ir stengiesi ją įgyvendinti. Svarbiausia – turėti lakią vaizduotę ir beribę fantaziją, tuomet neįmanomi dalykai ima atrodyti realūs. „Vaikams nesudėtinga mintyse nusikelti į kitą erdvę ar įsivaizduoti, kad skrenda, nes jie dar nepraradę gebėjimo fantazuoti. Juk norint skraidyti nebūtina pakilti į dangų, galima skristi ir savo vaizduotėje”, – sako spektaklio režisierius Michailas Jaremčiukas.
Kauno valstybinis lėlių teatras, spalio 13 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Anderseno gatvė“

Ilgoji teatro salė šiame spektaklyje virsta gatve, kurioje vaikystės ir pasakų pasaulis džiugus ir nerūpestingas. Meilė, vienatvė, tikėjimas ir viltis apsigyvena pasakose ir istorijose. Močiutė Johana sako, kad kiekviename muilo burbule snaudžia pasaka… Tereikia ją pažadinti… „Bjaurusis ančiukas”, „Nauji karaliaus rūbai”, „Negimusių vaikų tvenkinys” ir kitos Anderseno pasakos yra įkvėptos jo paties gyvenimo.  Turbūt todėl jos sujungia mažus ir didelius, padeda suvokti didžiojo pasakoriaus pasaulį. „Kai praeisi Anderseno gatve, nepamiršk to. Ir jei norėsi grįžti, žinok – čia tu visada laukiamas.“
Kauno nacionalinis dramos teatras, spalio 13 d. 12 val.

Opera vaikams „Bulvinė pasaka“

O buvo taip, kaip gyvenime, atsiprašau, tikroje pasakoje – vyko Pelių ir Bulvių karalysčių „karas dėl maisto”: išbadėjusios Pelės puolė sočiai gyvenančią Bulvių karalystę ir pagrobė į nelaisvę vienturtę Karaliaus Bulvės dukterį aikštingąją Princesę Bulvytę. Tai matė ją įsimylėjęs jaunasis Ridikėlis, jautrios širdies naivus „poetas”. Žūtbūtiniame Pelių ir Bulvių mūšyje princesę bandė išvaduoti Generolas Runkelis iš Ukrainos, kuriam Karalius Bulvė ją pažadėjo už išlaisvinimą. „Netikėtai sau pačiam“ herojumi-išvaduotoju tapo jaunasis Ridikėlis. Visi šventė pergalę. Į puotą atsitiktinai atklydo ir Baronas Makaronas iš Italijos…
Žvejų rūmai, spalio 13 d. 13 val.

Spektaklis vaikams „Raudonkepuraitė“

„Raudonkepuraitės“ kūrėjai Klaipėdos lėlių teatre į klasikinę Charles Perrault  (Šarlio Pero) pasaką pažvelgė Vilko akimis. Kodėl vilkas Albinas praryja Raudonkepuraitę ir Senelę? Kas verčia jį taip elgtis? Ką reiškia būti kitokiu? Aplinkinių patyčios skatina nepasiduoti, kovoti pasirinktomis ar primestomis kovos formomis, dažnai tik prajuokinančiomis aplinkinius arba dar blogiau – užtraukiančiomis jų rūstybę. Iš čia ir savotiškas spektaklio moralas: „Kiekviename mažiausiame padarėlyje snaudžia žvėris, galintis bet kada prabusti… Ypač jei pasimaišo meilė…“ Moderniai „suveltą“, komizmu, dramatizmu, kriminaliniais elementais ir muzikiniais intarpais pagardintą „Raudonkepuraitės“ siužetą spektaklyje pasakoja iš vilnos nuveltos, ryškios, spalvingos pirštininės lėlės, žavinčios originalumu ir įspūdingomis plastinėmis galimybėmis.
Klaipėdos lėlių teatras, spalio 12 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Pikseliukai arba kas telefone gyvena“

Spektaklis visai šeimai.
Utenos kultūros centras, spalio 11 d. 11 val.

Moliūgų šventė

Moliūgų šventė su didžiąja rudens muge, muzika, šokiais, dainomis, žaidimais…
Utenos kultūros centras, spalio 13 d. 11 val.

„Piktieji paukščiai. Filmas 2“

Nugalėję žaliąsias kiaules, norėjusias pavogti paukščių kiaušinius, Raudonukas, Čakas ir Bomba mėgaujasi savo naujuoju didvyrių ir gelbėtojų statusu. Nugalėtos kiaulės gyvena netolimoje saloje ir, vadovaujamos savojo karaliaus, kurpia vis naujus keršto prieš paukščius planus. Tačiau viskas pasikeičia, kuomet iškyla netikėta grėsmė iš ne per toliausiai esančios trečiosios salos. Pasirodo, tame ledo kampelyje jau daugybę metų gyvena paslaptingas purpurinis paukštis Zeta, kuriam iki gyvo kaulo įgriso nuolat kalenti snapu iš šalčio ir jis nusprendžia pasidairyti naujų namų. Žinoma, ne draugiškai, o pasitelkęs visą savo išmonę ir naujausius karinius išradimus. Atsiradus naujam priešui, paukščiai ir kiaulės privalo bent laikinai užmiršti savitarpio nesutarimus ir susivienyti prieš bendrą grėsmę.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Raudonbatė ir 7 nykštukai“

Paprasta mergina (ne princesė), vardu Snieguolė, netyčia pamačiusi nuostabaus grožio raudonus batelius, susigundo juos pasimatuoti ir, vos į juos įsispyrusi, virsta tikra gražuole. Batelius jau buvo nusižiūrėjusi pikta ir pagiežingo būdo karalienė, tad juos iš panosės nugvelbus Snieguolei, moteriškė itin susinervina ir puola jos ieškoti. Tuo tarpu gražuole virtusi Snieguolė susipažįsta su septyniais nedidelio ūgio vyrukais, kurių gyvenime stebuklų bei prakeiksmų taip pat netrūksta. Pasirodo, nykštukai iš tiesų yra užkeikti princai, kuriems tikrąjį pavidalą gali sugrąžinti tik nuostabios merginos bučinys. Savaime suprantama, jog išvydę Snieguolę, vaikinai net neabejoja, kad jų vargai netrukus pasibaigs ir jie visi vėl galės grįžti prie nerūpestingo princų gyvenimo būdo. Juk iš kur vargšams žinoti, kad nuostabaus Snieguolės grožio priežastis išties yra raudoni bateliai.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Šuniškas pokštas“

Linksmo, nerūpestingo ir išlepinto šunelio Pokšto gyvenimas buvo tarsi pasaka. Gyvendamas didžiuliame name, jis buvo lepinamas dėmesiu ir meile. Deja, pasaka vieną dieną baigėsi: labai nepalankiai susiklosčius aplinkybėms, Pokštas buvo išmestas į gatvę. O ten – visiškai kitokios taisyklės ir žiauri realybė. Nekilmingi ir galimai utėlių turintys šunys, daugybė pavojų, o svarbiausia – labai nemalonaus charakterio, į smurtą linkusios voverės. Vargšui Pokštui ima grėsti jei ne pražūtis, tai bent jau užtikrinta nervų liga. Visa laimė, kad jo gyvenime atsiranda geros širdies mergaitė, priglaudžianti šunelį sunkiausiu jo gyvenimo momentu. Pamažu vėl atgavęs savitvardą, Pokštas ima ieškoti būdų, kaip sugrįžti į numylėtus namus. Kartu su naujais draugais jis patirs daugybę nuotykių ir galų gale supras, kur yra jo tikrieji namai.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Sniego vaikis“

Pabėgęs iš slaptos mokslinės laboratorijos, Sniego žmogaus mažylis randa prieglobstį viename iš Šanchajaus dangoraižių. Čia, lydima draugų, jį aptinka geraširdė smalsuolė Yi, naująjį draugą ketinanti pristatyti į gimtuosius namus tolimuosiuose Himalajuose. Mažylį pavadinę Everestu draugai leidžiasi į aukščiausią pasaulio tašką, snieguotą Everesto viršūnę, kur jaunųjų keliautojų tyko pavojai ir nė nesapnuoti iššūkiai! Kaip paaiškėja, žaismingas Sniego žmogaus mažylis geba kurti stebuklus, tad pavojinga trijulės kelionė virsta magišku nuotykiu!
Kino teatrai ir seansų laikai.
Kino teatrai ir seansų laikai (Utena).

„Šuns tikslas 2“

Prieš porą metų didžiuosiuose ekranuose (filme „Šuns tikslas“) jau matytas šuo Beilis laimingas gyvena fermoje, su mylimu šeimininku Itanu (aktorius Dennis‘as Quaid‘as) ir jo žmona. Tiesa, dabar Beilis turi ir naują geriausią draugę bei žaidimų partnerę – dvejų metukų Itano anūkę Si-Džei. Tačiau vieną dieną laimingo ir beprotiškai mergaitę mylinčio šuns gyvenimas pasikeičia, kuomet Si-Džei mama nusprendžia su mergaite išvažiuoti gyventi kitur.
Kino teatrai ir seansų laikai.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!