Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2019 m. 6 gruodžio d. 18:18
Savaitgalio renginiai vaikams
Gruodis 6 - 8
Šeimų sekmadienis MO muziejuje

Praleiskite sekmadienius su mažaisiais draugais MO muziejuje. Kviečiame jus į teatro užsiėmimus bei istorijų pasakojimo dirbtuves. Teatro „Pradžia“ aktoriai kvies įsitraukti į 90-ųjų vaikystės žaidimus. Siūlome prisiminti ir kartu su vaikais išbandyti tiek aktyvius fizinius, komandinius žaidimus, tiek savarankiškas veiklas – šokinėjimą gumyte, „Klases”, „Šansą”, laivų mūšį, kryžiukus-nuliukus arba galimybę pasigaminti „sekretą”. Žaidimai vyks nuo 11 val. iki 14 val., o prisijungti galite bet kuriuo metu. Visai kaip kieme. Ekskursijos metu keliausime į praeitį! Persikelti į 90-uosius padės parodos eksponatai. Mokysimės kurti istorijas iš parodos kūrinių, jas papasakoti ar suvaidinti.
MO muziejus, gruodžio 8 d. 11 val.

Žibintų dirbtuvėlės + kalėdinė vakaro ekskursija visai šeimai

Kaskart gruodžio mėnesį senasis Vilniaus miestas tampa šviesų, skonių, kvapų kupina erdve, kurios magija labiausiai išsiskleidžia sutemose… Nevalia praleisti šio stebuklo! Kviečiame šeimas į kalėdinį vakarą, kurio metu visi kartu dalyvausite kūrybinėse dirbtuvėlėse bei leisitės į kelionę po tamsos burtų apgaubtą senamiestį. Dirbtuvėlių metu kartu su menininke Vilija Kvieskaite pasigaminsite žibintą – mirksintį pelėdžiuką, kuris taps kelrodžiu vakaro ekskursijoje, o vėliau nutūps ant eglutės jūsų namuose.
Pranciškonų rūmai, gruodžio 8 d. 18 val.

Šeimos sekmadienis: Jeruzalės kryptis karpiniuose

Gruodžio 8 d. popietę su šeima kviečiame praleisti muziejuje ir 12 val. dalyvauti užsiėmime Šeimos sekmadienis: Jeruzalės kryptis karpiniuose. Išklausę edukatorės Jurgos Jackevičiūtės pasakojimo apie žydų simboliką religinėje ir kasdienio gyvenimo kultūroje, sužinosime apie mizrach (mizrach – dekoruota plokštelė su įrašais, kabinama ant rytinės sienos, kaip ženklas Jezuralei ir Jeruzalės Šventyklai atminti) ir jo paskirtį bei svarbą. Vėliau, naudodami karpytojos Žanos Siaurusaitienės paruoštą trafaretą, kursime savo mizrach pildydami kompoziciją jai būdingais elementais. Išmoksime iškarpyti ir išpjaustyti simetriškos kompozicijos elementus, taip atskleisdami ir kurdami savo mizrach grožį.
Edukacinis užsiėmimas skirtas 1-5 kl. vaikams, tačiau gali būti tinkamas ir kito amžiaus vaikams. Edukaciniuose užsiėmimuose tėvai gali dalyvauti kartu su vaikais.
Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus, gruodžio 8 d. 12 val.

Šeimos eduakcija – Kalendorinės šventės. Adventas: „Žadėjai tu, dievuli…“

Senojoje lietuvių tradicijoje gruodis – saulėgrįžos laukimo, pasirengimo žiemos šventėms, kartu ir poilsio nuo sunkių rudens darbų metas. Dabar jį vadiname adventu. „Adventus“, išvertus iš lotynų kalbos, reiškia „atėjimas, pradžia“. Tai prieškalėdinio susikaupimo, atgailos, apsivalymo, pasiruošimo laikotarpis, laukiant didžiojo lūžio – į šviesą, į viltį. Ilgais žiemos vakarais žmonės, susirinkę bendrai ką nors dirbti, dainuodavo, taip pat žaidė, šoko ratelius, burdavo. Dainos, giesmės, burtai, žaidimai, ritualai – visa tai prisiminsime edukaciniame renginyje.
Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, gruodžio 7 d. 12 val.

Nuotaikingas koncertas vaikams „Muzikinės išdaigos“

Gruodžio 7 d. 13 val. į nuotaikingą koncertą vaikams ir jų tėveliams kviečia dainų autorius ir atlikėjas, rašytojas Vytautas V. Landsbergis, poetas, vertėjas Dainius Gintalas bei aktorių trupė „Teatriukas“. Smagi popietė, pavadinimu „Muzikinės išdaigos“, padovanos smagiausias ir įsimintiniausias akimirkas mažiesiems klausytojams.
Šv. Kotrynos bažnyčia, gruodžio 7 d. 13 val.

Kūrybinės edukacinės dirbtuvės šeimoms „Kita forma“

Namuose vis dažniau dvelkiant mandarinų ir cinamono kvapui ir nepaliaujamai mąstant, kokias dovanas dovanoti artimiesiems, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į paskutines šias metais kūrybines ekodirbtuves „Kita forma“. Šeštadienį kartu su šeima kursime kalėdinius aksesuarus sau ir draugui iš antrinių žaliavų. Šiose kūrybinėse dirbtuvėse Kalėdų džiaugsmą sukursite ne tik sau, bet ir gamtai. Pasiraitoję rankoves, pasikinkysime kūrybiškumą ir naudodami antrines žaliavas kursime kalėdines dovanėles, dekoracijas, papuošimus, smulkmenėles, pradžiuginsiančias artimuosius. Naudodami tai, ką pirmiausia rasime savo namuose, – antrines žaliavas – neišleisime daug pinigų, nepadarysime daug šiukšlių ir išvengsime skubėjimo keliamo streso.
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, gruodžio 7 d. 10, 12, 14 val.

Tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis“

Gruodžio pirmoji savaitė Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje skirta įvairaus žanro animaciniams filmams. Ne pirmus metus Nacionalinės bibliotekos Kino salėje vyks tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis“. Čia mažieji kino mėgėjai su šeimomis stebės meninę animaciją ir autorines retrospektyvas, skatinančias kūrybiškumą.
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, gruodžio 5-8 d.

Edukacinis renginys „Į Rūmus atėjo žiema“

Ar girdėjote apie knygą „Vilniaus rūmai ir jų šeimininkai“, o gal ją jau perskaitėte? Jeigu taip, tai tikrai žinote, ką kalbėdavo Vilniaus miestiečiai laukdami į miestą atvykstančio valdovo. Oi, koks šurmulys kildavo! Tarnai puošdavo menes, dengdavo stalus, o aukšti valstybės pareigūnai repetuodavo sveikinimo kalbas. Jei knygos neskaitėte, nenusiminkit – apie šventines valdovų sutiktuves ir svarbiausią žiemos šventę – Kalėdas pakalbėsime, kai ateisite į edukacines menines dirbtuvėles. Ten kartu su knygos iliustratore Lina Itagaki sukursite savo žiemos šurmulio šventę.
Valdovų rūmai, gruodžio 7 d. 12 val.

Kūrybinės dirbtuvės šeimoms „Kaip augalai Kalėdas šventė“

Kartu su Pauliumi Jodišiumi gruodžio 7 d., šeštadienį, 13 val. kviečiame į kūrybines dirbtuves šeimoms „Kaip augalai Kalėdas šventė“! Kūrybinės dirbtuvės nemokamos įsigijus VU Botanikos sodo bilietą! Čia kartu kursime Kalėdines augalų pasakas. Įjungsim vaizduotės variklius ir galėsim linksmai fantazuoti, piešti, dainuoti ir šokti. Kviečiame vaikus atsivesti tėvelius, senelius ar kitus suaugusius, kad visiems būtų smagiau! Veiklos atsiras visiems.
VU Botanikos sodas, gruodžio 7 d. 13 val.

„Dostojevskis vaikams“

Spektaklis „Dostojevskis vaikams“ sukurtas pagal žinomo rusų rašytojo Fiodoro Dostojevskio romanus – „Vargo žmonės“, „Netočka Nezvanovna“, „Jaunuolis“, „Broliai Karamazovai“ bei rašytojo dienoraštį. Skirtingų kūrinių ištraukas vienija jose veikiantys vaikai bei bendražmogiškos temos, aktualios ir šiandien: atsakomybė už savo artimą, riba tarp meilės ir neapykantos, ambicijų ir norų atsižadėjimas vardan kito, garbė, orumas, stipri meilė artimiesiems. „Mane domina rimtoji literatūra, kurioje paliečiamos aštrios, filosofinės temos. Fiodoras Dostojevskis pasitikėjo vaikais, jis tikėjo, kad jie pajėgūs suprasti sudėtingus jo kūrinius. Todėl noriu atvirai, be palinksminimų, triukų ar žaidimų kalbėti su vaikais svarbiomis temomis“, – apie spektaklio sumanymą kalbėjo režisierius.
Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, gruodžio 8 d. 14 ir 16 val.

Interaktyvus šokio spektaklis 0–3 metų vaikams „Spalvoti žaidimai“

Žaidimas – ne vien tik smagus kūdikių ir mažų vaikų užsiėmimas, užimantis didžiausią jų pirmųjų gyvenimo metų laiką. Žaisdami vaikai pažįsta save ir aplinkinį pasaulį, jį tyrinėja ir daug ko išmoksta – šliaužti ir sėdėti, lipti ir šokinėti, paimti ir numesti, pagauti ir paspirti, šypsotis ir susiraukti, dalintis ir draugauti, mąstyti ir džiaugtis.  Šokio spektaklis „Spalvoti žaidimai“ pilnas netikėtų, spalvotų daiktų, kurie skatina mažuosius žiūrovus kartu su šokėja tyrinėti ir atrasti daug naujo apie save ir aplinką.
Menų spaustuvė, gruodžio 7 d. 11 ir 15 val.

Interaktyvus šokio spektaklis 0-2 metų vaikams „Šviesiukai“

Šviesiukai – tai vaikai, spinduliuojantys norą pažinti pasaulį, šviesiukai – tai ir mažos švieselės, kurios patraukia net ir kūdikių dėmesį, šviesiukai – tai ir scenos technikai, kuriantys spektaklio apšvietimą. Apie visą tai šis šokio spektaklis, kuriame mažieji žiūrovai kartu su šokėjais galės tyrinėti scenos šviesos šaltinius ir save per šviesą.
Menų spaustuvė, gruodžio 8 d. 11 ir 15 val.

Spektaklis vaikams „Penki Merės stebuklai“

Tai nuotaikinga opera visai šeimai apie paslaptingą vaikų auklę Merę, turinčią stebuklingų galių. Šiuo spektakliu norima paprastai ir įtaigiai papasakoti jaunajai auditorijai apie stebuklus – dideles ir mažas mūsų greitai praeinančio gyvenimo akimirkas. Libretą šiai naujai lietuviškai operai sukūrė poetė Ramutė Skučaitė, kuri, remdamasi Pamelos Travers kūrinių motyvais, savaip perteikė pasakojimus apie Merę Popins.
Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, gruodžio 8 d. 12 val.

Šešėlių teatro spektaklis vaikams „Baltos pasakos“

„(…)Pasakos baltos, nes veiksmas vyksta žiemą, o žiemos spalva balta. Pilką kailiuką kiškis keičia į baltą, eglutės žalias šakas padengia baltas sniegas, iš balto sniego susiridena balti sniego seniai. Baltas lango rėmas ir nubaltinti stiklai, pro kuriuos tarsi pro ekranus stebime tas baltas Pasakas. Aktorių Almiros Grybauskaitės, Elvyros Piškinaitės, Bronės Marijos Braškytės kostiumai balti, balti ir „Baltų pasakų“ personažų, ir kalėdinės eglutės bei ją puošiančių žaisliukų karpiniai. Baltą spalvą siejame su švara, šviesa, gėriu. Taip ir suvokiu šių pasakų „baltumą“, kuris kaip impulsas eina iš Anderseno pasakų šviesos, o ją pagavusi Nijolė Indriūnaitė pirmiausia per jautriai surastą savo kalbą Anderseno pasakų „Eglutė“ ir „Mergaitė su degtukais“ motyvais kuria istoriją apie vienatvę, vienišumą, ypač aiškiai juntamais artėjant šventėms, per šventes ar joms ką tik praėjus (…)“.
Vilniaus teatras „Lėlė“, gruodžio 7 d. 12 val.

Marionečių spektaklis vaikams „Raudonkepurė“

Tai – lėlių marionečių pusvalandžio trukmės spektaklis, vaidinamas teatro „Lėlė“ mažojoje salėje. Muziką jam parašė kompozitorius Faustas Latėnas. Šis spektaklis, kaip įprasta, patinka visiems – ir mažyliams, ir jų tėveliams.Ypač gerai šis vaidinimas tinka, jeigu Jūsų mažylis atėjo į teatrą pirmą kartą. Pasaką apie mažą mergaitę su raudona kepuraite, kaip žinoma, sukūrė garsus prancūzų pasakorius Šarlis Pero (1628-1703). Taip pat visiems žinoma, kad piktasis Vilkas šioje pasakoje praryja ir mergaitę, ir jos senelę, ir kad ši istorija vis tiek turi laimingą pabaigą. O galbūt vaikai apskritai nenori, kad Vilkas būtų toks žiaurus, ir kad jis prarytų geruosius pasakos veikėjus?
Vilniaus teatras „Lėlė“, gruodžio 7 d. 14 val.

Lėlių spektaklis vaikams „Raudonoji knyga“

„Ar girdi, ar išgirs žmogus paukščius? Ar patys paukščiai girdi vienas kitą? Ar girdi žmogų šalia esantis žmogus?“ – paklausim, bet verčiau neatsakysim. „Lėlės“ teatro žiūrovams gerai žinomos itin jautrios, poetiškos, daugybę sluoksnių savyje talpinančios Nijolės Indriūnaitės pjesės: „Baltos pasakos“, „Mergaitė su degtukais“, „Gėlių istorijos“ ir kt. Naujausia N. Indriūnaitės pjesė – Raudonosios knygos įkvėpta – šį kartą atsidūrė lenkų režisierės Ewos Piotrowskos rankose. Lietuvos teatro žiūrovai su E. Piotrowskos kūryba pažįstami iš 2011 m. Nacionaliniame Kauno dramos teatre pastatyto spektaklio pagal Lewis Carroll romaną „Alisa stebuklų šalyje“. „Raudonojoje knygoje“ stebėsime ir pažinsime paukščius. Šiame žaismingame lėlių spektaklyje per žmogiškus ir teatrinius konfliktus, per paprasčiausią norą išgarsėti skleisis itin rimta, žmogaus ir gamtos, nykstančių rūšių, gyvybės tapimo daiktu tema…
Vilniaus teatras „Lėlė“, gruodžio 8 d. 12 val.

Monospektaklis vaikams „Kiškių sukilimas“

Monospektaklis „Kiškių sukilimas“ – tai sėkmingas režisieriaus ir dailininko Rimo Driežio pabandymas įpūsti tradicinio anglų balaganinio lėlių teatro vaidinimo „Pančas ir Džudė“ dvasios puikiai Kazio Binkio (1893-1942) poemai. O kad intriga patrauktų ir suaugusiųjų dėmesį – perkelti spektaklio veiksmą į prieškario Kauną: kiškiai įsiveržia į Kauno teatrą ir iš operos žvaigždės Kipro Petrausko reikalauja, kad šis liautųsi medžiojęs kiškius. Rezultatas – patriotinė Rimo Driežo dėlionė iš Kazio Binkio poemų ir eilėraščių, virtuoziškai vaidinama vienos aktorės, Lijanos Muštašvili, su galybe pirštininių lėlių.
Vilniaus teatras „Lėlė“, gruodžio 8 d. 14 val.

Muzikinis spektaklis šeimoms „Pabėgimas iš Trepsės namų“

Gyveno kartą pasaulyje mergaitė, vardu Trepsė. Iki šiol neaišku, kas pavadino ją Trepse, bet, be abejonės, tai buvo drąsus žmogus. Nes vos tik Trepsė parduotuvėje pamatydavo naują lėlę, iš karto pareikalaudavo ją nupirkti, o jei mama nesutikdavo, tuojau pat krisdavo žemėn ir pradėdavo baisingai trypti kojomis. Ir trypdavo tol, kol mama dėl šventos ramybės lėlę nupirkdavo. Taip Trepsės namuose atsirado tiek lėlių, kad visų net vardus buvo sunku atsiminti. Kiekviena iš jų troško, kad Trepsė žaistų tik su ja, todėl varžėsi tarpusavy, iš paskutiniųjų bandydamos patraukti mergaitės dėmesį. Bet vieną dieną mama nupirko Trepsei kompiuterį, ir lėlės mergaitei tapo neįdomios. Trepsės namai virto namais, pilnais niekam nereikalingų lėlių. Nebegalėdamos pakęsti tokio gyvenimo, keletas lėlių nusprendžia pamokyti nedėkingąją Trepsę ir, susėdusios į seną žaislinį automobilį, pabėga iš Trepsės namų.
Lietuvos rusų dramos teatras, gruodžio 8 d. 12 val.

Spektaklis „Tuku tuku” (vaikams nuo 2 m.)

Kartais stebuklas tiesiog ima ir nutinka. Užtenka atverti kuprinę! Taip – spalvotą kuprinę iš kurios, lyg iš stebuklų skrynios, sklinda negirdėti garsai ir atsiranda dar nepažinti daiktai. Stebėdami muzikinę kelionę vaikai išgirs grojančius vamzdžius, ukulėlę, kastanjetes, vėjo vamzdį, lūpines armonikėles, barškančius kiaušinius, afrikietišką būgną ir daugybę kitų skambių įdomybių. Šiame muzikiniame judesio spektaklyje gausu žaidimų. Scenoje kūrėjų komada veikia be žodžių. Aktoriai vieni kitiems gyvai akomponuoja muzikos instrumentais, kūno perkusija bei vokalu. Žiūrovai kviečiami patirti emocijas būtent per vaizdą bei garsą. Per judesį aktyvinamas vaiko vystymasis, skatinamas pažinimas ir spartinama jo raida. O matant scenoje linksmai grojantį ir šokantį keliautoją ir pačiam norisi judėti.
Teatras vaikams „Pradžia“, gruodžio 8 d. 10 ir 11.30 val.

Muzikinės kūrybinės dirbtuvės 1,3-3 m. vaikams ir jų tėveliams

Šie užsiėmimai skirti jau pažengusiems tyrinėtojams. Muzikinės užduotys skiriamos atsižvelgus vaikų gebėjimus ir amžių. Užsiėmimo metu vaikai ir tėvai kurdami dar stipresnį, nepaprastą ryšį, žaidžia, muzikuoja ir susipažįsta su muzika būdami kartu. Kviečiame prisijungti visą šeimą! Pakviesti dalyvauti ir tėčius, močiutes, senelius! Juk leisti laiką visiems drauge ir kurti nepamirštamas akimirkas yra ypatingai smagu.
„Mukkoka namai“, gruodžio 7 d. 11 val.

„Knygų Kalėdų“ atidarymas Žaislotekoje!

Gruodžio 7-ąją Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Žaisloteka švęs savo pirmąjį gimtadienį. Ir švęs ne bet kaip! Būtent Žaislotekoje bus duotas startas šių metų „Knygų Kalėdų“ akcijai. Jau devintą kartą akcija „Knygų Kalėdos“, kurią inicijavo ir toliau globoja Prezidentė Dalia Grybauskaitė, po visą Lietuvą skleidžia žinią – dovanokime knygas bibliotekoms ir Vaikų dienos centrams, o vieni kitiems džiaugsmą ir šilumą.
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, gruodžio 7 d. 12 val.

Spektaklis visai šeimai nuo 6 m. „Mano fėjų herbariumas“

Talentingas jaunas rusų botanikas Aleksandras gauna slaptą užduotį ir iškeliauja į tolimą, legendomis apipintą Prancūzijos mišką ieškoti ypatingų augalų nemirtingumo eliksyro gamybai. Paslaptingame miške įsirengęs namelį-laboratoriją, jis lieka vienui vienas laukiniame gamtos pasaulyje ir pradeda savo mokslinius tyrinėjimus. Nuo ryto iki vakaro jis stebi įvairius augalus, tiria jų gydomąsias savybes, kol vieną dieną aptinka … juose gyvenančias būtybes. Prieš mokslininko akis ima vertis neįtikėtinas, stebuklingas fėjų pasaulis. Ilgainiui jis patiria, kad tie keisti mažyčiai padarėliai – tai jaučiančios, mąstančios ir bendraujančios būtybės, galinčios verkti, šokti ar gydyti. Pasinėręs į įstabiuosius savo atradimus, mokslininkas Aleksandras pamilsta magiškuosius miško gyventojus ir stoja jų ginti nuo tų, kurie iš gamtos tikisi tik praktiškos naudos. Po dvejų metų spaudoje pasirodo žinutė, kad botanikas Aleksandras paslaptingai dingo. Kas atsitiko tyrinėtojui? Ar jis atrado nemirtingumo eliksyrą? Visos šios paslaptys – režisieriaus Povilo Makausko spektaklyje vaikams „Mano fėjų herbariumas“, sukurtame pagal prancūzų autorių Benjamin‘o Lacombe ir Sebastien‘o Perez‘o knygą „Fėjų herbariumas“.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, gruodžio 7 d. 12 val. ir gruodžio 8 d. 12 val.

Šventinis šou vaikams „Maša ir lokys: kalėdinis krepšinis“

Mylimiausi vaikų herojai – Maša ir Lokys – atsisveikina su Lietuvos vaikais ir kviečia į paskutinius įspūdingo šventinio šou „Kalėdinis krepšinis“ pasirodymus.
Ei, vaikai, Maša ir Lokys paslaptį jums pasakys: jeigu norite turėti draugų – nedarykite klaidų!

„Domino“ teatras, bendradarbiaudamas su pasaulinės šlovės pelniusio animacinio filmuko kūrėjais, režisieriumi Dainiumi Kazlausku bei scenarijaus autoriumi Šarūnu Dateniu, pristato šventinį šou „Maša ir Lokys: kalėdinis krepšinis“. Pasirodymo metu vaikų mylimi herojai varžysis daug nuotykių žadančiose krepšinio varžybose bei išmoks vertingų pamokų – kaip reikia vertinti draugystę, pagelbėti artimui, o už gerą atsilyginti geru.
Žalgirio arena, gruodžio 7 d. 17 val.

Spektaklis vaikams „Žvaigždžių opera“

Pagaliau išsipildo pelių troškimas prisikimšti pilvus, kurį įgyvendina iš dangaus nukritusi žvaigždė. Klasikinė auksinės žuvelės, išpildančios tris norus, istorija perkeliama į sausumą. Išbadėjusios pelės pirmo noro dėka pasotina pilvus. Po to Pelių Karalius užsigeidžia tapti scenos žvaigžde, kad galėtų amžinai maudytis šlovės ir garbės spinduliuose. Vyksta muzikinį TV šou primenantis konkursas, kurį laimėjęs Pelių Karalius sulaukia taip trokšto populiarumo. Tačiau žvaigždžių pasaulio spindesys išblėsta, kai Pelių Karalius išpuiksta ir atstumia ne tik drauges peles, bet ir savo prodiuserį. Tada jį akimirksniu nukonkuruoja nauja žvaigždė Lady Kvaka. Teisybės ieškoti pelės išvyksta į kosmosą – pas žvaigždę, pildančią norus…
Žvejų rūmai, gruodžio 8 d. 13 val.

Spektaklis vaikams „Pasaka apie katinėlį, gaidelį ir septynis ožiukus“

Nusibodo Katinėliui ir Gaideliui gyventi pas ūkininką. Jie nutaria keliauti į mišką ir ten pasistatyti savo namelį. Kiekvienas pasiėmė po vieną brangiausią sau daiktelį ir iškeliavo. Pamiškėje naujakuriai greitai susirentė jaukų namuką. Abu buvo be galo laimingi. Jie apsidžiaugė sužinoję, kad kaimynystėje gyvena Mama Ožka su visu pulku mažų ožiukų, kurių yra net septyni. Katinėliui ir Gaideliui labai patiko naujieji kaimynai ir jų draugiška bendrija. Tačiau paaiškėja, kad ne visi miško gyventojai yra tokie malonūs. Štai dabar ir prasideda neįtikėtini įvykiai… Šiame linksmame muzikiniame vaidinime aktoriai dainuoja gyvai. Į veiksmą įtraukiami net mažieji žiūrovai ir jų tėveliai. Tad nuobodžiauti neteks niekam.
Žvejų rūmai, gruodžio 8 d. 12 val.

Spektaklis kūdikiams „Čia tu? Čia aš!“

Pristatome muzikinį spektaklį kūdikiams „Čia Tu? Čia Aš!“. Tai spektaklis patiems mažiausiems! Tai smagus žaidimas, kuriame mažieji kartu mokysis atrasti, stebėti, prisiliesti ir kartu įsitraukti į nepaprastą pojūčių pasaulį. Iš įvairiausių faktūrų, spalvų ir geometrinių figūrų spektaklyje atsiras įvairūs atpažįstami daiktai ir gyvūnai. Specialiai šiam spektakliui sukurta muzika – ypač dinamiška, spalvinga ir atliekama įvairiausiais instrumentais kartu su balsu. „Čia Tu? Čia Aš!” skirtas kūdikiams nuo 6 mėnesių iki 2 metukų ir jų tėveliams.
Klaipėdos kultūros fabrikas, gruodžio 8 d. 9.30 val.

Spektaklis vaikams „Vandeninis nuotykis“

„Vandeninis nuotykis“ – tai interaktyvus judesio spektaklis patiems mažiausiems teatro lankytojams, siūlantis neužmirštamą pirmąjį teatrinį patyrimą. Spektaklio kūrėjai kūdikius kartu su tėveliais kviečia pasinerti į mėlynai baltą nuotykį, sukurtą vandens savybių bei formų inspiruotos muzikos ir judesio. Tai įvairiapusį vaikų patyrimą žadinantis spektaklis, kuriame vienodai svarbūs tiek patys mažieji žiūrovai, tiek aktoriai, kurie nevaidina įprastų personažų, o tik paskatina mažylius kartu ieškoti ir atrasti, paliesti ir pajausti, stebėti ir dalyvauti.
Valstybinis Šiaulių dramos teatras, gruodžio 8 d. 10 ir 11.30 val.

Miesto Kalėdų eglutės įžiebimo šventė

Gruodžio 8 d. 10.00–19.00 Stebuklingo Laimės žibinto ir Kalėdų miesto šventė.
Kultūros centro aikštė ir Kultūros centras, gruodžio 8 d. 10 val.

„Manu. Gimęs skraidyti“

Vieną gražią pavasario dieną viename žuvėdrų lizde, įsikūrusiame aukštai ant jūros kranto stūksančioje uoloje, iš kiaušinio prasikalė paukščiukas. Tėveliai jį pavadino Manu. Paukščiukas augo, tvirtai tikėdamas, kad yra žuvėdra – kaip ir jo tėvai, broliai ir seserys bei visi aplink gyvenantys paukščiai. Tačiau žuvėdrų jaunikliams ėmus mokytis skraidymo, žvejybos ir kitų žuvėdriškų paslapčių, pamažu paaiškėja, kad Manu yra ne toks kaip kiti. O jei kalbant tiksliau – visai ne žuvėdra, o čiurlys. Nors jo įtėviai ir toliau jį myli kaip savo sūnų, o brolis Lukas tiesiog dievina, po vieno nemalonaus nutikimo Manu palieka namus. Nepritapęs prie žuvėdrų, tačiau neturintis draugų ir čiurlių tarpe, paukščiukas jaučiasi vienišas ir apleistas. Kol vieną dieną susipažįsta su dar keistesniu už save paukščiu, vardu Parsivalis. Netrukus Manu gyvenime atsiranda ir dar pora bičiulių, o didžiausias stebuklas nutinka, kai Manu susipažįsta su žavinga čiurlyte Kalifa.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Aviuko Šono filmas. Fermagedonas“

Gimtojoje aviuko fermoje sudūžta… kosminis laivas! O iš jo išlipa keista būtybė Lula, šiek tiek primenanti triušiuką. Na, bet aviukas Šonas ir jo bičiuliai dar ne to matę, tad visai neišsigąsta ir greitai susidraugauja su žaviaja ateive. Tačiau kad ir kaip naujiesiems draugams smagu leisti laiką kartu, Lulu kamuoja namų ilgesys. Pasiryžęs padėti, geraširdis Šonas sušaukia kitus fermos gyventojus ir greitai sukurpia planą leistis į nežemišką nuotykį. Aviukui Šonui ir jo draugams teks pasitelkti visą savo išmonę, kad saugiai sugrąžintų Lulą namo.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Adamsų šeimynėlė“

Jeigu jūs vis dar galvojate, jog jūsų šeima – nepakenčiamai keista, kviečiame susipažinti su legendiniais Adamsais! Šeimos galva dievina ilgus pasivaikščiojimus baisiomis oro sąlygomis, o jo sutuoktinė Mirtišė įsitikinusi, jog juoda – ryškiausia pasaulio spalva! Šeimos atžalos Trečiadienė ir Pūgžlys mėgstamiausia žaidimų aikštele įvardija kapines, o močiutė mėgaujasi nakčiai išgerdama keletą lašų nuodų… Po 25-erių metų pertraukos niūriausia pasaulio šeimynėlė sugrįžta į kino ekranus ir lieka ištikima savo įpročiams! Atvykę į miestą, Adamsai bando pritapti prie keistai atrodančių miestelėnų, tačiau nei vienas jų nenori bičiuliautis su šeimynėle, kurią pasiryžta bet kokia kaina išremti ten, iš kur jie atvyko! Tačiau ar Adamsai yra linkę lengvai pasiduoti? Jokiais būdais – jie pasiryžę miestelėnams įkrėsti proto ir pademonstruoti tikrąsias šeimos vertybes!
Kino teatrai ir senasų laikai.
Kino teatrai ir seansų laikai (Utenoje).

„Ralgas griovėjas 2“

Praėjus šešeriems metams po to, kai Ralfas Griovėjas išgelbėjo kompiuterinius žaidimus nuo Turbo keršto, vieną dieną netikėtai sugenda saldainių mergaitės Venelopės žaidimas. Ši netikėta nelaimė priverčia porelę geriausių draugų pasiryžti naujiems nuotykiams – per arkadinių žaidimų centre naujai įdiegtą bevielį maršrutizatorių iškeliauti į internetą ir surasti reikiamą atsarginę detalę, galinčią pataisyti bei išsaugoti saldainių mergaitės žaidimą. Nepažįstamame ir jaudinančiame interneto pasaulyje, kurį sukrėtė Ralfo griovimai, Ralfas su Venelope ieško reikiamo kelio.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Du ančiukai ir žąsinas“

Ko gero, savo pažįstamų tarpe turite tokį senbernį vienišių, kurio bambėjimas jau gerokai įgrisęs? Jis vis dar vaizduojasi esąs kietas bičas, nors visi aplink žino – tas peraugęs paauglys jau seniai turėjo suaugti. Toks ir jis – žąsinas Alfis. Visiškai be stabdžių ir jokios atsakomybės, o pulko taisyklės jam atrodo juokingos. Tačiau tai amžinai tęstis negali. Alfiui nepasiseka – jis susižeidžia skrydyje, ir kitą pavasarį jo laukia visai kitoks likimas. O tuo metu du linksmai žavūs ančiukai pasimeta nuo savo pulko. Mažyliai tikrai pražus, jeigu jais kas nors nepasirūpins. Ančiukai atsiduria būtent vienišiaus Alfio globoje, ir dabar Alfis turi surizikuoti – prisiimti atsakomybę už šiuos įžūlokus mažius. Keistoji trijulė turės tapti tikra šeima, kad po ilgos kelionės saugiai pasiektų pietus.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Baltoji iltis“

restižiniame kino festivalyje „Sundance“ šis filmas sulaukė tik pačių geriausių įvertinimų tiek iš filmą žiūrėjusių kino mylėtojų, tiek ir iš kino kritikų pusės. Pastarieji gyrė netipinį animacijos pateikimą ir labai jautrią istoriją, sukeliančią tik pačias gražiausias emocijas. Prie didelį įspūdį sukeliančios animacijos prisidėjo visa išradingų kino profesionalų grupė, kuri pasistengė užtikrinti tikroviškumo ir fantazijos viziją stebint šią neeilinę istoriją. Todėl žiūrovai žiūrėdami šią juostą išvys neregėtus vaizdus, kuriais negali pasigirti nei vienas Holivudinis žanro projektas. Filmas pasakoja apie indėnų žemėse augantį stiprų, gudrų ir ištikimą nuostabaus grožio vilkšunį Baltąją iltį. Bandantis prisitaikyti prie visokiausių gyvenimo aplinkybių, vieną dieną jis papuola į indėno Pilkojo Bebro rankas, kuris atveda vilkšunį į savo kaimą. Tačiau, Pilkojo Bebro kaimas tapo tik laikinais namais Baltajai ilčiai. Visai netrukus, gyvūnas yra apgaule parduodamas niekingam žiaurių ir nelegalių šunų kovų organizatoriui. Baltajai Ilčiai kiekviename žingsnyje tenka kovoti dėl išlikimo, ginti savo gyvybę ir kentėti nuo žmonių žiaurumo. Jis prievarta treniruojamas tapti nuožmiu kovotoju šunų pjautynėse, bet išdidus ir garbingas vilkšunis nusprendžia jose nebedalyvauti. Ar pavyks Baltajai Ilčiai ištrūkti iš nelaisvės?
Kino teatrai ir seansų laikai.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!