Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2020 m. 16 liepos d. 09:40
Savaitgalio renginiai vaikams
Liepa 17 - 19
MO lauke. Šeimų sekmadienis

Kviečiame į kūrybinius žaidimus 3-8 m. vaikams, kuriuos ves teatras vaikams „Pradžia“. Teatro žaidimai leidžia išbandyti naujas veiklos formas, persikūnijus į sugalvotą personažą ugdyti empatiją. Aktorių naudojamos improvizacijos technikos lavina mąstymą ir budrumą, o nuotaikingos temos išjudina vaizduotę. Pamatysime, kad geram šeimos laikui kartu nereikia įmantrių žaislų, gali užtekti vien savo balso, kūno ir fantazijos. Rekomenduojama šeimoms su vaikais nuo 3 m. amžiaus.
MO muziejus, liepos 19 d. 11 val.

Bežodžių knygų skaitymai (5–8 m. vaikams)

Jaunieji bibliotekos draugai kviečiami dalyvauti Nacionalinės bibliotekos ir jos partnerių organizuojamose edukacinėse veiklose. Knygų ir istorijų džiaugsmą norinčių patirti 5–8 metų vaikų lauksime rytmečio ir bežodžių knygų skaitymuose, vyresnieji (7–12 metų) vasaros skaitinius galės aptarti Knygų klube. Be to, 7–12 metų vaikus kviesime mokytis kurti asmenines knygeles ar lėlių teatro lėles. Šio amžiaus vaikai taip pat galės draugiškai pasivaržyti žaisdami stalo žaidimus ar dalyvaudami protų mūšiuose. Besirūpinančius aplinkosauga atostogautojus į kūrybines ekodirbtuves „Misija: švari vasara!“ bent kartą per savaitę kvies mūsų partneriai „Kita forma“ ir organizacija „Žaliasis taškas“.
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka,  liepos 17 d. 10.30 val.

Protų mūšis Vilniaus tema (9–12 m. vaikams)

9–12 metų vaikus kviečiame į protų mūšius Nacionalinėje bibliotekoje. Liepos 17 d. protų varžytuvėse dalyviai rungsis atsakydami į klausimus apie Vilniaus miestą ir įdomiausias jo vietas. Liepos 20 d. kviečiame dalyvauti protmūšyje, kurio dalyviams teks pasukti galvą atsakant  į klausimus apie vaikų ir jaunimo literatūros kūrinius, jų veikėjus ir jiems nutinkančius nuotykius.
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, liepos 17 d. 14 val.

Tarptautinio animacinių filmų festivalio „Tindirindis“ vasaros programa „Pasakų pasaulis“

Seniai seniai… Visi žinome šiuos žodžius, atveriančius duris į pasakų pasaulį. Tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis“ pasakų mylėtojams nuo 4 iki 9 metų pristatys šmaikščių, pamokančių istorijų. Susipažinsime su jauna samurajų bite, besimokančia iš netikėtų mokytojų. Pamatysime geriausią vietą pasaulyje pelėms gyventi be rūpesčių. Pietų Amerikoje susitiksime su berniuku Kuma, gyvenusiu prieš 12 000 metų ir troškusiu tapti medžiotoju. Stebėsime dramatiškiausią, bet humoro nestokojantį šachmatų mūšį. Pateksime į gilius vandenis, knibždančius grėsmingų padarų. Kas tie didžiausi gelbėtojai ir pagalbos siūlytojai? Pamatysime astronautą, kuris, būdamas vaikas, svajojo skristi ir būti laisvas. Filmas „Namas ant ratų“, sukurtas pagal rašytojo F. Usmano apsakymą, papasakos apie vyrą, bandantį pakeisti įprastą gyvenimą. Išvysime keistų idėjų apsėstą ūdrą, norinčią viską užbaigti, ir V. Dubovkos pasaką apie zylutę, iš saulės parnešusią žmonėms ugnį. Filmai įgarsinti lietuviškai. Rekomenduojama vaikams nuo 4 iki 9 metų. Daugiau apie animacinius filmus sužinosite čia ›
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, liepos 18 d. 12 ir 14 val.

Gatvės muzikos diena | Vilnius

Šventė, kai įvairiuose Lietuvos ir užsienio miestuose visi mokantys ir norintys išeina groti gatvėse, skveruose, aikštėse ar net viešajame transporte! Tądien miestų gatvės skęsta įvairios muzikos garsuose, o šventės žiūrovai gėrisi muzikantų kuriamais pasirodymais. Nesvarbu, ar esi profesionalus muzikantas, ar mėgėjas; groji metalą ar sutartines – šventėje dalyvauti gali visi!
Įvairios vietos, liepos 18  d. 

Gatvės muzikos diena | Kaunas

Keturioliktoji Gatvės muzikos diena, turėjusi vykti trečiąjį gegužės sekmadienį, keliasi į liepos 18 dieną ir pamažu ruošiasi muzikos skambesiais pagyvinti tiek Kauno, tiek kitų miestų gatves.
Nuo 2007–ųjų metų renginys vyksta kasmet – Gatvės muzikos diena įkūrėjas Andrius Mamontovas draugams elektroniniu paštu išsiuntė kvietimus, kuriais ragino į rankas pasiimti instrumentus ir groti sostinės gatvėje. Ilgainiui idėja pamažu plito ir, šiai dienai, tai tapo ne tik visų Lietuvos miestų švente, paskandinančia gatves muzikos garsuose, bet ir daugelio mylima tarptautine tradicija.
Įvairios vietos, liepos 18 d. 

Burbulų dėdė ir moksliniai eksperimentai Klaipėdoje

Visi visi – dideli ir maži yra laukiami linksmojoje Burbulų Dėdės laboratorijoje liepos 18 d. nuo 13–15 val. Karlskronos aikštėje, kurioje užvirs tikra muilo burbulų pūtimo, cheminių eksperimentų ir šlykštukų minkymo fiesta!
Karlskronos aikštė, liepos 18 d., 13 val.

Gatvės muzikos diena | Klaipėda

Šventė, kai įvairiuose Lietuvos ir užsienio miestuose visi mokantys ir norintys išeina groti gatvėse, skveruose, aikštėse ar net viešajame transporte! Tądien miestų gatvės skęsta įvairios muzikos garsuose, o šventės žiūrovai gėrisi muzikantų kuriamais pasirodymais. Nesvarbu, ar esi profesionalus muzikantas, ar mėgėjas; groji metalą ar sutartines – šventėje dalyvauti gali visi!
Įvairios vietos, liepos 18 d.

Judesio pasaka 6-18 mėn. kūdikiams „Aukštyn“

Šokio ir judesio pasaka Aukštyn – dviejų paukščių draugystės istorija, kupina juoko, rūpesčio ir meilės. Spalvingas duetas ne žodžiais, o širdimis sieks sukurti ypatingą atmosferą, ryšį su vaikais bei suaugusiais. Pasirodymo metu mažyliai kartu su šokėjais žais, juoksis, mokysis labiau pasitikėti savimi, pažins pasaulį per muziką, judesį ir kūrybiškumą.
Family Lab Academy, liepos 19 d. 10:30, 12:30, 15, 17 val.

Gatvės muzikos diena | Šiauliai

Šventė, kai įvairiuose Lietuvos ir užsienio miestuose visi mokantys ir norintys išeina groti gatvėse, skveruose, aikštėse ar net viešajame transporte! Tądien miestų gatvės skęsta įvairios muzikos garsuose, o šventės žiūrovai gėrisi muzikantų kuriamais pasirodymais. Nesvarbu, ar esi profesionalus muzikantas, ar mėgėjas; groji metalą ar sutartines – šventėje dalyvauti gali visi!
Įvairios vietos, liepos 18 d. 

„Gnomai sugrįžta“

Norite – tikėkite, norite – ne, bet giliai, giliai po žeme verda gyvenimas! Ten, pačios žemės gelmėse, kur neprasiskverbia nei vienas saulės spindulys – pasakojamos nuostabiausios istorijos, vyksta patys tikriausi spektakliai, netgi rimti talentų festivaliai! Tūkstančiai mažyčių ir labai talentingų gnomų varžosi dėl sumaniausio išradėjo vardo! Ir ko ten jūs nepamatysit! Dailiausių batų, gražiausių, šilko siūlais siuvinėtų drabužių, puošniausių žvakių, išmaniųjų kėdučių, netgi dantų šepetuką, skirtą batams valyti! Bet labiausiai už viską pasaulyje šie maži padarėliai bijo žmonių! Sklinda kalbos, kad žmonės tingūs ir išlepę padarai, kurie gali suvalgyti pusryčiams gnomą su visa jo skrybėle! Todėl jau daugiau kaip 200 metų yra griežtai draudžiama išlysti į žemės paviršių. O juk legenda sako, kad kadaise gnomai buvo patys geriausi žmonių pagalbininkai!
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Bjaurusis aš 3“

Gru, kažkada buvęs didžiausiu pasaulio piktadariu, dabar yra tapęs geriausiu pasaulyje tėčiu ir gyvena paprastą teisingo piliečio, mylinčio žmoną ir besirūpinančio trim žaviom dukrelėm, gyvenimą. Tiesa, ne viskas rožėmis klota: Gru jau senokai neturi darbo, o jo pakalikai niršta ant šeimininko, nes ilgisi senųjų nusikaltėliškų dienų. Vieną dieną kaip žaibas iš giedro dangaus trenkia žinia, kad Gru turi niekad nematytą brolį dvynį Dru! Brolių susitikimas iš pradžių pradžiugina Gru, tačiau vėliau priverčia sunerimti – nes Dru lyg apsėstas skatina brolelį prisijungti prie dar vieno darbelio. Nors piktadariška Gru prigimtis likusi praeityje, tačiau kažkas jį traukia atgal prie nusikaltėliškumo. Vejamas nuotykių troškimo, Gru leidžiasi brolio įkalbamas ir broliai – su pakalikų pagalba, žinoma – ima planuoti amžiaus nusikaltimą.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Slaptas augintinių gyvenimas 2“

Pirmojoje dalyje išgyvenus įbrolio Djuko atsiradimą, antrajame filme terjero Makso gyvenimą aukštyn kojomis apverčia nauji pokyčiai. Jo šeimininkei Keitei susilaukus kūdikio, Maksui ne juokais pasireiškia tėviški instinktai – šunelis perdėtai imasi rūpintis mažylio Liamo gerove, tad jau netrukus įsivaro sau nervinį tiką! Draugų paragintas atsipūsti, Maksas ima mokytis atsipalaiduoti, tačiau jau netrukus jam ir kitiems žvėreliams prireikia suremti jėgas pavojingoje misijoje ir stoti akistaton su didžiausiomis savo baimėmis. Pagalbon komandai skuba superherojumi tapęs triušelis Snaigius, žaismingoji kalytė Gidžet, tingoka katė Chloja ir gaujos naujokė – Ši Cu veislės kalytė Deizė, subūrusi kiečiausią pasaulio gelbėjimo komandą!
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Vikingas Vikas“

Viko širdis ir svajonės visuomet buvo didesniais už jį patį. Mažasis vikingas trokšta leistis į tolimas keliones, patirti nuotykius, gandai apie kuriuos sklis net už jūrų marių ir tapti panašiu į savo tėtį – galingą vikingų vadą. Sykį mažojo vikingo gyvenime nušvinta viltis visiems įrodyti, jog jis – tikrų tikriausias karys! Klastingajam Lokiui pagrobus Viko mamą, vaikinas leidžiasi į pavojingą kelionę Asgardo link – pažaboti galingus kerus ir išlaisvinti brangiausią jam žmogų gali tik jis. Ar jam pavyks išgelbėti mamą ir įrodyti, jog Vikas – galingas ir pagarbos vertas karys?
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Kaip prisijaukinti slibiną 3“

Kadaise vikingus įtikinęs, jog slibinai – puikūs bendražygiai, kurių negalima medžioti, šiandien Žagsulys valdo Berko salą, kur taikiai sugyvena slibinai ir vikingai. Vieną dieną Bedantis, paskutinysis žinomas Nakties Siuto rūšies atstovas, sutinka Dienos siutą – neprijaukintą ir nesugaunamą slibinę. Baikšti, žmonėmis nepasitikinti patelė tampa Žagsulio ir Bedančio gyvenimus keičiančiu atradimu, tačiau jau netrukus vikingams užtraukia mirtiną pavojų. Į salą atvyksta negailestingas slibinų medžiotojas Bjaurybė, siekiantis ne tik sunaikinti vikingų idilę, tačiau ir amžiams sutrypti jų apgyvendintus kaimus. Bandydami išsaugoti tai, vardan ko kovojo ir ką sukūrė, Žagsulys ir Bedantis palieka gimtuosius namus, leisdamiesi ieškoti paslaptingo pasaulio, iki šiol egzistavusio tik protėvių mituose. Ar vieta, galinti išgelbėti tai, ką jiedu brangina, iš tiesų egzistuoja? O galbūt tai – tik dar viena vikingų legenda? Ar namus palikę draugai sugebės sustabdyti Bjaurybę ir apsaugoti jo medžiojamus slibinus?
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Pirmyn“

Po didžiulės sėkmės sulaukusio paskutinio „Žaislų istorijos“ tęsinio, kino studijos „Disney“ ir „Pixar“ pagaliau pristato visiškai naują pasaulį, animacinėje nuotykių komedijoje „Pirmyn“. Šiame fantazijų pasaulyje žmonės neegzistuoja. Čia gyvena elfai, troliai ir fėjos, o vienaragiai yra tokie pat įprasti, kaip šiandien katinai kieme. Vieną dieną, du broliai elfai – Barlis ir Ianas – panoro išsiaiškinti, ar pasaulyje vis dar egzistuoja magija. Ir jie nutaria pamėginti praleisti vieną dieną su savo tėvu, kuris mirė, kai jie buvo dar maži. 6-ojo gimtadienio proga broliai gauna velionio tėvo jiems paliktas burtininkų lazdas. Dabar, turėdami galią nors trumpam sugrąžinti savo mirusį tėvą į gyvųjų pasaulį, broliai turi dirbti kartu, kad sėkmingai įvykdytų savo misiją. Šį visiškai originalų pasakojimą režisavo Dan Scanlon, kuris praeityje buvo atsakingas už nuostabaus „Monstrų universiteto“ perkėlimą į didįjį ekraną.
Kino teatrai ir seansų laikai.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!