Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2020 m. 30 rugsėjo d. 18:11
Savaitgalio renginiai vaikams
Spalis 2 - 4
Ne|vaikiški operos reikalai

Spalio 4 d. 14:00 MO muziejus kartu su Vilnius City Opera, papildant parodą „Iš tos operos“, kviečia jaunuosius lankytojus į susitikimą su operos solistu Rafailu Karpiu. Susitikimo metu Rafailas papasakos ir apie savo muzikinę vaikystę, kurioje tilpo tiek meilė legendinei britų grupei „The Beatles“, tiek ir intensyvūs koncertai su choru „Ąžuoliukas“, tiek pirmieji žingsniai operos scenoje, kai dar pats būdamas vaiku pasirodė spektaklyje vaikams ir…buvo išmestas iš scenos! Sužinosime, ar operos solistas privalo klausytis tik klasikinės muzikos, kokius balso pratimus jis daro ir kaip iš vaiko operoje Rafailas tapo suaugusiuoju, kuriančiu vaikams ir ką jam tai reiškia.
MO muziejus, spalio 4 d. 14 val.

Iliustracijų paroda „Pažiūrėk, ar skamba“

Įprasta, kad knygų iliustracijos pirmiausia skirtos jas apžiūrėti. Dailininkė L. Eitmantytė-Valužienė kviečia iliustracijas ne tik apžiūrėti, bet ir jų paklausyti. Kaip? Pats paprasčiausias ir lengviausias būdas – pasitelkiant šiuolaikines technologijas ir naudojantis programėle išmaniesiems įrenginiams. Kaip tai veikia, matome dailininkės sumanytame ir iliustruotame projekte – dar spaustuvės dažais kvepiančioje knygoje „Skambanti ABC“, kurią išleido leidykla „Tyto alba“. Knygos bendraautoriai – poetas Antanas A. Jonynas, dainininkė ir kompozitorė Sigutė Trimakaitė ir programuotojas Vykintas Valužis. Knygoje iliustruotų abėcėlės raidžių langeliai atgyja – raidė tampa erdvine ir skleidžia jai sukurtą melodiją arba ritmą. Kitas būdas išgirsti skambesį žiūrint į iliustraciją – pasitelkiant vaizduotę susikurti garsus, kad iliustracijoje vaizduojami skambantys muzikos instrumentai ar muzikantai. Taip, kaip L. Eitmantytės-Valužienės iliustruotoje knygoje „Pasaka apie smuikininką Raimundą“ (autorė – Lapė Do; išleido labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“). Stebint kompozicijas su smuiko, pianino ir jo klavišų motyvais, nejučia mintyse suskamba ir šių instrumentų garsai.
Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje paroda veiks iki spalio 23 d. 

Šeštadienis su mažaisiais draugais

Artėjant Pasaulinei gyvūnų globos dienai, dar vadinamai Šv. Pranciškaus, gyvūnų globėjo, diena, „Kaniterapijos asociacija“ kviečia susitikti ir pabendrauti Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Kalbėsime apie šunų pojūčius, poreikius, apie meilę ir pagarbą gyvūnams. Renginyje dalyvaus terapinis šuo, Labradoro retriverė Kia. Šuo nėra tik mielas žaisliukas namuose, tai gyva būtybė, jaučianti ne tik alkį ar troškulį, bet ir nerimą, baimę. Šuo – mažasis žmogaus draugas, kuriuo reikia nuolat rūpintis. Renginyje, aptariant pojūčius, kurie bendri ir šunims, ir žmonėms, vaikams bus paprastai paaiškinta apie gyvūnų gerovę. Labradoro retriverė Kia ir jos draugai, kiti terapiniai šunys, yra ne tik draugiški ir noriai bendrauja su žmonėmis. Išlaikę specialius egzaminus, jie gali padėti žmonėms atsigauti po psichologinių traumų. Renginyje vaikai kartu su terapiniu šunimi Kia atliks įdomias edukacines ir kūrybines užduotis, žaisdami geriau pažins šunį, patirs naujų pojūčių.
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, spalio 3 d. 13 val.

Spektaklis „Dostojevskis vaikams“

Spektaklis „Dostojevskis vaikams“ sukurtas pagal žinomo rusų rašytojo Fiodoro Dostojevskio romanus – „Vargo žmonės“, „Netočka Nezvanovna“, „Jaunuolis“, „Broliai Karamazovai“ bei rašytojo dienoraštį. Skirtingų kūrinių ištraukas vienija jose veikiantys vaikai bei bendražmogiškos temos, aktualios ir šiandien: atsakomybė už savo artimą, riba tarp meilės ir neapykantos, ambicijų ir norų atsižadėjimas vardan kito, garbė, orumas, stipri meilė artimiesiems. „Mane domina rimtoji literatūra, kurioje paliečiamos aštrios, filosofinės temos. Fiodoras Dostojevskis pasitikėjo vaikais, jis tikėjo, kad jie pajėgūs suprasti sudėtingus jo kūrinius. Todėl noriu atvirai, be palinksminimų, triukų ar žaidimų kalbėti su vaikais svarbiomis temomis“, – apie spektaklio sumanymą kalbėjo režisierius.
Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, spalio 4 d. 14 val. 

Spektaklis vaikams „Broliai Liūtaširdžiai“

Lietuvių publikai jau pažįstamos danų režisierės Kirsten Dehlholm naujas pastatymas Lietuvoje pagal Astridos Lindgren knygą Broliai Liūtaširdžiai kurtas daugiau, nei vienerius metus. Kirsten Dehlholm – danų režisierė ir vaizdo menininkė, labiausiai žinoma kaip grupės Hotel Pro Forma vadovė, kurianti spektaklius, operas, tarpdisciplininius projektus ir performansus įvairiose pasaulio šalyse. Šiame spektaklyje istorijos pasakotoju tampa Karlas Leonas, arba kitaip – Skrebutis Liūtaširdis. Pasitelkiant jo vidinį pasaulį – ligos, mirties, išdavystės, tironijos, broliškos meilės, ištikimybės, drąsos ir kitus išgyvenimus, siekiama perteikti emocinį ryšį bei atskleisti įvairius istorijos sluoksnius. Kūrėjai darbą pavadino vizualine garso drama, kurioje Brolių Liūtaširdžių istorija pasakojama garsais, vaizdais ir balsais, pasitelkiant įvairias audiovizualines technologijas. Spektaklio kūrėjų siekis – sužadinti žiūrovo vaizduotę ir pojūčius, todėl visą žiūrovų salę apgaubęs danų garso dizainerio Kristian Hverring sukurtas garsas tapo vienu svarbiausių spektaklio akcentų.
Valstybinis jaunimo teatras, spalio 4 d. 12 val.

Teatralizuotas koncertas vaikams „Apie žuvis, ausis ir mamą“

„Vėjų teatras“ pristato teatralizuotą koncertą šeimai. Koncerto metu išgirsite visiškai naujas ir negirdėtas dainas, kurios švilps galvose dar ne vieną dieną. Kartu dainuosime ir šoksime, klausysime neįtikėtinų ir juokingų istorijų. Dainelės sukurtos pagal gražiausią praėjusių metų knygą vaikams M. Marcinkevičiaus „Maži eilėraščiai mažiems“.
Teatras vaikams „Pradžia“, spalio 3 d. 10 ir 11.30 val.

Spektaklis „Op!“ (18 mėn. - 3 m. vaikams)

Saulei nusileidus, įsižiebia mėnulis ir žvaigždės, o mes užmiegame ir nukeliaujame į sapną. O kas vyksta tuomet? Muzikinis judesio spektaklis vaikams „Op!“ pasakoja istoriją apie berniuką, vieną naktį sutikusį mistišką, dangaus kūnus valdančią ir visai nebaisią  būtybę. Muzika, šviesos, judesys žiūrovus nukelia į fantastinį berniuko pasaulį.
Juk lygiai tokie pat smalsūs, kūrybiški yra ir mūsų vaikai. Jie vieną dieną pramerkia savo klausiančias akis ir tuoj pat nori žinoti viską, kas juos supa ir kodėl.
Teatras vaikams „Pradžia“, spalio 4 d. 11.30 val.

Interaktyvus kaukių spektaklis vaikams „Čipolinas

Gianni Rodari (1920 – 1980) – italų žurnalistas ir rašytojas, kelių laikraščių vaikams redaktorius, labiausiai išgarsėjęs literatūrinių pasakų, ypač 1951 m. parašytų „Čipolino nuotykių“, dėka. Autorius savo pasakose kalbėjo ne tik apie amžinąsias vertybes, bet ir, pasitelkdamas nonsenso estetiką ir humorą, drąsiai kritikavo politinius visuomeninius įvykius: veikiausiai dėl to jis vis dar yra su pasimėgavimu skaitomas ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų. 1970 m. autorius pelnė aukščiausią tarptautinį vaikų rašytojams skiriamą apdovanojimą – Hanso Christiano Anderseno medalį.  Šįkart mažųjų žiūrovų laukia nuotykių kupina išsilaisvinimo, kovos už teisybę istorija, nesutilpusi į vieną teatro sceną ir nusidriekusi per skirtingas teatro erdves. Kartu su svogūnėliu Čipolinu ir kitomis daržovėmis vaikai ieškos kelio į laisvą, nesuvaržytą gyvenimą, atvirai ir kritiškai žvelgs į mūsų pačių istoriją ir ateities perspektyvas. Kaip teigia režisierius Šarūnas Datenis: „Šiuo spektakliu norime paskatinti vaikus mąstyti savo galva ir šiek tiek maištauti. Suvokti, kad gyvename demokratiškoje valstybėje ir neprivalome aklai vykdyti to, kas mums pasakyta. Turime teisę kelti klausimus, dalintis savo idėjomis ir prieštarauti valdžios sprendimams.“
Vilniaus teatras „Lėlė“, spalio 3 d. 12, 14, 16 val. ir spalio 4 d. 12, 14, 16 val.

Keramikos dirbtuvės (Vaikai+Tėvai)

Formuojantis augančioms asmenybėms, didžiulę įtaką turi emocinė savijauta, todėl kviečiame Jūs su savo mažaisiais meno mylėtojais į mūsų organizuojamus užsiėmimus, kuriuose dalyvautų vaikai kartu su tėvais. Stiprinsime tarpusavio ryšį , ugdysime vaiko saugumo jausmą, didinsime pasitikėjimą vieni kitais. Užsiėmimas (Tėvai+Vaikai) mūsų studijoje visada būna kupinas gerų emocijų, Jūsų šypsenų. Šeštadienio rytas prasideda su puodeliu arbatos ir kūrybiškumo atradimais su savo vaikais. Bendra veikla – stiprina draugystę. Ir nesvarbu ar Jums 4 ar 104, ši veikla tinka visoms amžiaus grupėms. Pas mus studijoje užsiėmimus veda profesionali keramikė, kuri gali atsakyti į visus Jums kylančius klausimus. Lipdome iš balto molio, darbeliai po lipdymo yra glazūruojami.
Keramikos akademija, spalio 3 d. 9.30 val.

Šeštadienį skaityk balsu!

Kiekvieno mėnesio (!) pirmąjį šeštadienį skaitykime vienas kitam Pasakų name – Vaikų literatūros muziejuje, K. Donelaičio g. 13, Kaunas. Nepraleiskite išskirtinės progos sužadinti skaitymo poreikį, vystyti intelektą, kalbos įgūdžius, lavinti atmintį ir vaizduotę, mažinti agresyvumą, skatinti bendravimą. Tai gali tapti Jūsų šeimos tradicija!  Spalio 03-ąją kviečiame balsu skaityti R. Šerelytės knygas vaikams ir paaugliams. Apie „krakatukus“ ir ne tik!
Vaikų literatūros muziejus, spalio 3 d. 12 val.

Muzikinė istorija „Tegyvuoja karalius“

Tegyvuoja karalius! Daug kartų pasakose girdėtas šūkis… Bet šiandien mes pasakosime ne apie tą karalių… O apie jo Didenybę muzikos Marša‘lą, kuris galiausiai tapo Karaliumi! Ar kada nors pagalvojame, kaip dažnai gyvenime mus lydi muzika? Vestuvėse, miesto šventėse, įvairiose iškilmėse, kariuomenės žygiavimuose, netgi – laidotuvėse. Muzikinė istorija „Tegyvuoja karalius“ atraktyviai ir spalvingai pasakos įdomiausią istoriją apie įnoringą karalių bei jo kelionę po muzikos šalį. Netikite, kad tai gali būti smagiausias muzikinis nuotykis? Ateikite – sužinosite, išgirsite ir patys patirsite!
Kauno valstybinė filharmonija, spalio 4 d. 14 val.

Spektaklis 0-3 m. vaikams „Mozaika“

Mažų vaikų aplinkinio pasaulio pažinimas prasideda nuo įvairių geometrinių formų (kubo, rutulio, kūgio) ir spalvų (žalios, raudonos, geltonos, mėlynos, oranžinės). Įvairias geometrines formas ir spalvas spektaklio kūrėjai dėlios tarsi mozaiką, virsdami vaikams atpažįstamomis daržovėmis – morka, pomidoru, agurku, o kartais neatpažįstamais grybais, vaisiais, gėlėmis. Keliaudami per atskirus vaiko raidos etapus, šokėjai tarsi vaikai iki vienerių metų šliaužios, ropos, spyruokliuos, eidami antruosius metus – plekšnos, eis, bėgs, o sulaukę trijų – šuoliuos, slapstysis ar suksis. Šiuos vaiko judesius ir judėjimą lydės specialiai šiam spektakliui sukurta muzika, parenkant aukštus, paprastus tokio amžiaus vaikams priimtinus garsus ir jų derinius. „Mozaikoje“ mažieji žiūrovai nenuobodžiaus – čia bus kaitaliojamas žiūrėjimo veiksmas ir judesių atlikimas, žinant, jog tokio amžiaus vaikai dėmesį gali koncentruoti vos kelioms minutėms.
Kauno kamerinis teatras, spalio 4 d. 11, 15, 17 val.

Spektaklis vaikams nuo 5 m. „Žvaigždės vaikas“

Danguje nušvitus neįprastai žvaigždei, du medkirčiai miške suranda paliktą vaiką. Jis auga kartu su kitais gausios šeimos vaikais. Savo nepaprastu grožiu jis labai skiriasi iš visų aplinkinių, bet išorinis grožis atneša jam tik vien nelaimes: vaikas  tampa išdidus, žiaurus, savanaudis, nemylintis nieko, išskyrus save. Po dešimties metų klajonių sutikęs savo motiną – elgetą  jos issižada, nes yra įsitikinęs, kad jis – Žvaigždės vaikas. Ir tuomet žiaurusis sūnus praranda savo nepaprastą grožį. Supratęs savo klaidą, Žvaigždės vaikas iškeliauja ieškoti motinos ir per kančias bei ašaras pelno jos atleidimą.
Kauno valstybinis lėlių teatras, spalio 3 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Tikroji Pelenės istorija“

Į Kauno lėlių teatrą ketvirtą kartą (1969 m. vaidinimą režisavo teatro įkūrėjas S. Ratkevičius, 1979 m. ir 1993 m.  – jo mokinys, režisierius A. Stankevičius) sugrįžo pasaka apie Pelenę – kuklią, nepelnytai skriaudžiamą ir vaikomą, tačiau tyros širdies mergaitę, atklydusią iš XVII a. prancūzų pasakininko Šarlio Pero, XIX a. vokiečių  pasakų kūrėjų Brolių Grimų ir XX a. rusų prozininko bei dramaturgo Eugenijaus Švarco kūrinių. Spektaklis „Tikroji Pelenės istorija“ nukels žiūrovus į praėjusio amžiaus pradžią, į prabangų didmiesčio viešbutį, kur nuo ryto iki vakaro pluša Mergaitė kambarinės uniforma. Pavargusi nuo nesibaigiančių darbų ji užsnūsta ir sapne patenka į pasaką –  šiuolaikinei publikai artimesnę Pelenės istorijos interpretaciją, nepamirštant akcentuoti kūrinyje užkoduoto moralo  ir slypinčios išminties. Spektaklio kūrėjai kviečia į šmaikščią, spalvingą, dinamišką pasaką, skirtą visai šeimai.
Kauno valstybinis lėlių teatras, spalio 4 d. 12 val.

Susitikimas su rašytoja Danguole Kandrotiene ir Pasaiba

Spalio 3 d. 15 val.  Klaipėdos Knygų Mugėje vyks susitikimas su vaikų mylima rašytoja Danguole Kandrotiene ir jos knygų serijos „Pasaiba“ herojumi. Renginio metu vaikų laukia linksmos, interaktyvios veiklos ir žaidimai. Rašytoja ir leidėja Danguolė Kandrotienė nuo pat mažens mėgo skaityti, taigi nenuostabu, kad dienų dienas leisdavo bibliotekoje. O tiems, kas skaito knygas, gimsta įdomių minčių. D. Kandrotienė yra ne vienos grožinės knygos ar enciklopedijos vaikams sudarytoja ir (arba) tekstų autorė, sukūrusi ne vieną edukaciją mokiniams.
Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka, Vaikų erdvė, spalio 3 d. 15 val.

Spektaklis vaikams nuo 5 m. „Didysis sprogimas“

Spektaklis „Didysis sprogimas“ – Klaipėdos lėlių teatro ir „Itim Ensemble“ (Izraelis) koprodukcija. Su Zvi Sahar darbais Lietuvos žiūrovai jau turėjo galimybę susipažinti: 2019 m. vykusiame Tarptautiniame lėlių teatro festivalyje „Materia Magica“ trupė „PuppetCinema“ rodė spektaklį „Planeta Kiaušinis“, kurį Zvi Sahar ne tik režisavo, bet ir yra šio spektaklio atlikėjas. Zvi Sahar kuriamo teatro misija – lėlių teatro ir kinematografijos sinergija: spektaklių metu miniatiūrinės lėlės yra filmuojamos, o vaizdas tiesiogiai projektuojamas ekrane. Spektaklyje „Didysis sprogimas“ pasaulis kuriamas pasitelkiant įvairias elektroninių prietaisų detales. Spektaklis „Didysis sprogimas“ – savotiška spektaklio „Planeta Kiaušinis“ priešistorė: žiūrovai bus sugrąžinami į pradžių pradžią, kai, įvykus Didžiajam sprogimui, susikūrė Visata. O toje Visatoje atsirado daug planetų – vienoje iš jų ir vyksta spektaklio „Didysis sprogimas“ veiksmas. Šiame klestinčios visuomenės, miestų ir kultūrų pasaulyje mes stebime mažo roboto ir jo šuns gyvenimą, kol vieną dieną jiems iškyla pavojus: pradeda lyti.
Klaipėdos lėlių teatras, spalio 3 d. 12 ir 14 val.

Spektaklis vaikams nuo 5 m. „Namai“

Dauguma iš mūsų vaikystėje esame žaidę „namus“. Tas žaidimas tęsiasi, net jei pamirštame, kad jį žaidžiame. Mes gyvename toliau, bandome pereiti tam tikrus lygius, įveikti iššūkius, kurti savo žaidimo taisykles. Spektaklyje du žmonės žaidžia: jų santykiai, prasidėję nuo balto popieriaus lapo, lankstosi, klijuojasi, plėšosi, glamžosi, bando atrasti tinkamus kampus, galiausiai susideda į gyvenimą. Kuo tampa vaikas atsiradęs tokiuose santykiuose? Daiktu, priemone ar lygiaverčiu žaidėju? Kaip mūsų žaidimas veikia kitus? Spektaklis „Namai“ ragina nepasiduoti neperėjus kokio nors lygio, nenustoti žaisti, bandyti dar kartą ir nepamiršti, kad gyvenimas, visų pirma, yra komandinis žaidimas.
Klaipėdos lėlių teatras, spalio 4 d. 12 val.

Spektaklis visai šeimai „Drugys“

Spektaklis pagal Hanso Christiano Anderseno pasakos „Drugys“ motyvus.
Kultūros centro Didžioji salė, spalio 4 d. 16 val.

„Skūbis Dū“

Naujoje Skūbio Dū nuotykių istorijoje pasakojama, nuo ko viskas prasidėjo: Skūbis Dū ir jo geriausias bičiulis Šegis susidraugavo dar būdami vaikai. Netrukus jie susipažino ir su Dafne, Velma bei Fredu bei kartu įkūrė pirmąją pasaulyje mistinių tyrimų agentūrą „Mystery Inc.“. Jau netrukus bičiuliai susiduria su itin sudėtinga užduotimi: sutrukdyti nusikaltėliams, planuojantiems į pasaulį paleisti galingą ir viską naikinančią legendinio šuns Cerberio dvasią.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Troliai 2“

Šokančių ir dainuojančių trolių pasaulį sukrečia netikėta žinia – pasirodo, egzistuoja ir kitos trolių gyvenvietės, o muzikos pasaulis – kur kas didesnis negu jie manė! Klasikinės muzikos koncertai, hiphopo kovos, reivas, džiazas – pasaulis už trolių kaimelio ribų pasirodo esąs ne mažiau muzikaliu negu jų gimtinė. Deja, kietakaktė Barba nenusiteikusi taikstytis su kitais muzikos stiliais ir juos mėgstančiais troliais – ji siekia sunaikinti visą jai neįtinkančią muziką ir pasaulį užkariauti roku. Muzikalūs troliai, kurių gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis, privalo sustabdyti ją, tad sugalvoja planą, tačiau tam prireiks į pagalbą kviesti visus draugus – Trolcartą, Karalių Troleksą, Tresilo, Mažą Deimantą, Princą Dy, Popytę, Deltą Aušrinę, Šakių, Dičkį ir daugelį kitų!
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Didžiapėdžio vaikis 2“

Visos šeimos keistos, bet ši – pati keisčiausia! Pašėlusioje šeimoje drauge su tėčiu Didžiapėdžiu, mažuoju Adamu ir mama Šele gyvena nemenkas zoologijos sodas – nerangokas briedis, didžiulis lokys, nenuilstanti voverė ir nesuskaičiuojamą kiekį atžalų turintis nervingas meškėnas. Unikaliam Aliaskos gamtos draustiniui atsidūrus bėdoje, Didžiapėdžių šeima ryžtasi ištiesti pagalbos ranką ir leistis į nuotykių kupiną kelionę. Atėjo laikas visam pasauliui įrodyti ką sugeba gauruota ir linksma komanda!
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Lesė grįžta“

Dvylikametis Florianas Maueris ir jo augintinė Lesė – neišskiriami draugai. Deja, Floriano tėčiui netekus darbo, šeimai tenka kraustytis į kitą gyvenvietę, o naujo buto šeimininkė draudžia čia laikyti šunis. Plyštančia širdimi Mauerių šeima Lesei ieško naujų namų. Pagalbos ranką ištiesia grafas Šprengelis, laikinai priglaudęs šunį, kuriuo labai džiaugiasi jo anūkė Priscila. Vos atvykusi į laikinus namus, Lesė nė neketina čia užsibūti – ištaikiusi progą ji pabėga ir leidžiasi į ilgą ir nuotykių kupiną kelionę namo.
Kino teatrai ir seansų laikai.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!