Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2020 m. 16 spalio d. 13:49
Savaitgalio renginiai vaikams
Spalis 16 - 18
Iliustracijų paroda „Pažiūrėk, ar skamba“

Įprasta, kad knygų iliustracijos pirmiausia skirtos jas apžiūrėti. Dailininkė L. Eitmantytė-Valužienė kviečia iliustracijas ne tik apžiūrėti, bet ir jų paklausyti. Kaip? Pats paprasčiausias ir lengviausias būdas – pasitelkiant šiuolaikines technologijas ir naudojantis programėle išmaniesiems įrenginiams. Kaip tai veikia, matome dailininkės sumanytame ir iliustruotame projekte – dar spaustuvės dažais kvepiančioje knygoje „Skambanti ABC“, kurią išleido leidykla „Tyto alba“. Knygos bendraautoriai – poetas Antanas A. Jonynas, dainininkė ir kompozitorė Sigutė Trimakaitė ir programuotojas Vykintas Valužis. Knygoje iliustruotų abėcėlės raidžių langeliai atgyja – raidė tampa erdvine ir skleidžia jai sukurtą melodiją arba ritmą. Kitas būdas išgirsti skambesį žiūrint į iliustraciją – pasitelkiant vaizduotę susikurti garsus, kad iliustracijoje vaizduojami skambantys muzikos instrumentai ar muzikantai. Taip, kaip L. Eitmantytės-Valužienės iliustruotoje knygoje „Pasaka apie smuikininką Raimundą“ (autorė – Lapė Do; išleido labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“). Stebint kompozicijas su smuiko, pianino ir jo klavišų motyvais, nejučia mintyse suskamba ir šių instrumentų garsai.
Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje paroda veiks iki spalio 23 d. 

Šeimų sekmadienis

Kviečiame jus į specialius šeimų sekmadienio užsiėmimus ir žaidimus MO muziejuje. Užsiėmimai vyksta nuo 11 val. iki 13 val., o prisijungti galite bet kuriuo metu! Kūrybinius žaidimus 3-8 m. vaikams veda teatras vaikams „Pradžia“. Teatro žaidimai leidžia išbandyti naujas veiklos formas, persikūnijus į sugalvotą personažą ugdyti empatiją. Aktorių naudojamos improvizacijos technikos lavina mąstymą ir budrumą, o nuotaikingos temos išjudina vaizduotę. Pamatysime, kad geram šeimos laikui kartu nereikia įmantrių žaislų, gali užtekti vien savo balso, kūno ir fantazijos.
MO muziejus, spalio 18 d. 11 val.

Kūrybinės edukacinės draugų dirbtuvės „Kita forma“

Kūrybinėje erdvėje sieksime supažindinti visuomenę su aplinkai ir žmogui draugiškiausiais atliekų tvarkymo prioritetais, pirmenybę teikiant atliekų susidarymo prevencijai, pakartotiniam ar ilgalaikiam daiktų naudojimui, taip pat skatinsime dalytis įgytomis žiniomis su draugais ir artimaisiais, taip kuriant visapusiško darnaus gyvenimo būdo supratimą ir nenutrūkstamą sklaidą artimoje aplinkoje. Tad ne tik praktiškai prisiliesime prie antrinio žaliavų panaudojimo – kursime mielas dekoracijas savo namams, bet ir prieš kiekvienas dirbtuves vyksiančiose paskaitėlėse teoriškai susipažinsime su pagrindiniais atliekų tvarkymo principais, medžiagų kilme, jų gamybos „kaina“, suprasime, kodėl svarbu jas panaudoti dar kartą. Gilinsimės į šiuolaikinio žmogaus vartojimo kultūrą, bandysime rasti tam tikro elgesio priežastis, suvokti padarinius ir ieškoti būdų, kaip paprastais žingsniais sumažinti poveikį aplinkai kas dieną, o ypač galvą susukančiu šventiniu laikotarpiu. Spalio 17 d. 10–14 val. paskaita „Antrinis panaudojimas: laisvė fantazijai – laisvė namų spintelėms ir aplinkai“, liesime natūralias žvakes ir darysime žvakides jaukiems rudens vakarams;
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, spalio 17 d. 10 val.

Knygos „Paslapčiausia paslaptis“ pristatymas ir kūrybinės dirbtuvės vaikams

E. Daciūtė – žinomas lietuvių vaikų literatūros vardas, yra išleidusi 7 knygas. Žinomiausia – paveikslėlių knyga „Laimė yra lapė“, kitos – „Drambliai ėjo į svečius“, eiliuota istorija „Kaip šuo ir banginis išgelbėjo Vilnių“, 4 knygelės iš serijos „Meškių istorijos“. Naujausią rašytojos knygą iliustravo talentinga dailininkė A. Nananai, kurią galima laikyti knygos bendraautore. 30 eilėraščių rinkinys, skirtas 4–8 metų vaikams, atliepia ir kuria atvirą, saugų, pilną fantazijų šiuolaikinio vaiko pasaulį su kasdieniais džiaugsmais, fantazijomis, pykčiais, į kuriuos žvelgiama perdėtai nemoralizuojant, o įsiklausant arba leidžiant „pačiam vaikui“ (t. y. mažamečiui lyriniam subjektui) išsakyti tai, kas jam rūpi, neramina, yra įdomu ir t. t. Eilėraščiuose žavi autorės gebėjimas leisti kalbėti pačiam vaikui. Eilėraščių eilėdara paprasta, aiški, padeda išgirsti kalbos skambumą ir ritmiškumą. Ir didelių, ir mažų skaitytojų renginio metu lauks nuotaikingos dirbtuvėlės-edukacija, kurią rengs iliustruotoja A. Nananai, bei E. Daciūtės siunčiami vaizdo linkėjimai iš JAV.
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, spalio 17 d. 12 val.

Nemokama naktinė ekskursija: tinka ir vaikams

Užsidekime žvakes, žibintus ar žibintuvėlius ir leiskimės į kelionę po naktinį Vilnių. Senosios Vilniaus bažnyčios ir cerkvės, pagonių dievai ir mistinės būtybės, siauros gatvelės ir tamsūs praėjimai, papasakos mums įdomių legendų, istorijų, nutikimų ir poetinių eilių… Žvakėmis ir žibintais pasirūpins ekskursijos organizatoriai. Ekskursija nemokama, bet jos pabaigoje galite atsidėkoti gidui arbatpinigiais.
Šv. Mikalojaus g. 4, spalio 17 d. 19.30 val.

Spektaklis vaikams „Meškis ir žąsis“

Meškis ir žąsis – labai skirtingi, bet tai jiems netrukdo draugauti ir puikiai kartu leisti laiką. Jų skirtumai kaip tik suteikia jų draugystei žavesio.  Vieną šaltą dieną, žąsis išvysta išskrendančius paukščius ir supranta, kad turi keliauti kartu. Ką daryti meškiui? Jis nenori, kad draugas išskristų žiemai. O gal draugauti, reiškia paleisti? Juk gal sugrįš?. Spektaklis, kupinas klounados motyvų, cirko elementų, kuria linksmą, nostalgišką nuotaiką. Darbas yra skirtas 2-5 m. vaikams. Žiūrovai viso pasirodymo metu turi likti savo vietose.
Teatras vaikams  „Pradžia“, spalio 17 d. 10 ir 11.30 val.

Spektaklis 4-8 m. vaikams „Planeta La Mer“

Liucė ir Vincas – vienas kitą mylinčių senukų pora, kurios viso gyvenimo svajonė yra nuskristi į paslaptingą La Mer planetą. Jau daug dienų ir naktų jie konstruoja kosminę transporto priemonę ir laukia lemtingojo momento, kai La Mer skris pro Žemę. Tai jų vienintelė proga! Visgi, įgyvendinti šią svajonę Liucei ir Vincui pasirodo ne taip paprasta. Didžiausiai gyvenimo kelionei kartais neužtenka vien tinkamos raketos. Ar pavyks šiems klouniškiems senukams išskristi į La Mer? Spektaklis skirtas 4-8 metų vaikams. Jame vyrauja klounados elementai, atskleidžiami juokingi personažai ir vystoma šeimos santykių tema.
Teatras vaikams „Pradžia“, spalio 18 d. 11 val.

Spektaklis vaikams nuo 10 m. „Sibiro haiku“

isatos gylis iš trijų ryžių grūdelių – tai „Sibiro haiku“ kūrėjų kredo. Spektaklis sukurtas pagal Jurgos Vilės tekstus to paties pavadinimo knygoje. Čia dešimtmečio berniuko lūpomis perpasakota rašytojos tėvo Algimanto Stakėno tremties istorija, o per ją atskleidžiamas daugelio lietuvių likimas. Svarbiausia sceninio žaidimo terpe virto žemė. Iš jos iškyla visi pasakojimo veikėjai, ja lakoniškai perteikiami ir istoriniai karo veiksmai bei pasekmės. Kaip įprasta Stalo teatre, svarbiausius veikėjus – Algiuką, jo sesę, mamą, tėtį, žąsiną Martyną, tetą Petronėlę, kareivius Bulvinį ir Duoninį bei kitus – aktorius Balys Ivanauskas perteikia panaudodamas įvairius buityje sutinkamus daiktus. Kartu su aktoriumi spektaklio atmosferą kuria trijų dainininkių choras „Obuoliai“. Jaunosios kartos kompozitorius Mantvydas Leonas Pranulis pasirinko tremties skurdumą atitinkančias muzikines priemones, mėgstamiausius Algiuko instrumentus – kibirus ir žmonių balsus. Išradingai panaudojant, priverčiant netikėtai veikti įvairius objektus, spektaklyje „Sibiro haiku“ daug dėmesio skiriama žmogaus dvasinės laisvės ir kūrybiškumo temai, nes sunkiais momentais būtent tai suteikia jėgų net ir patiems mažiausiems. Nors kūrinys pasakoja apie skaudžius dalykus, graudenimų vietą čia užima žaismė, šviesa ir haiku – japoniškas eilėraštis, keletu žodžių „nutapantis“ gamtos peizažą, simbolizuojantį vidinius žmogaus išgyvenimus.
Menų spaustuvė, spalio 17 d. 14 val.

Ritminis muzikinis spektaklis „Gėda Pelėda“

Teatras ATVIRAS RATAS, pristatydamas vienos dalies muzikinį spektaklį ne tik vaikams ritminiu pavadinimu „Gėda pelėda!“ (pagal įvairių lietuvių autorių poezijos kūrinius) – kviečia visus žiūrovus kartu sužaisti trumpas vaikystės istorijas, pasakojančias apie nenuoramas, išdykėlius, užsispyrėlius, svajoklius, neklaužadas vaikus, t.y., mus pačius. „Moralizuoti ar užsiimti didaktika – tikrai mums neįdomu ir netinka! Bet susitarti ir kūrybiškai išspręsti iškilusią problemą – visada taip!“, teigia spektaklį kuriantys ir jame dalyvaujantys pagrindiniai veikėjai: Vienas, Du ir Trys.
Menų spaustuvė, spalio 18 d. 12 val.

Pasaka vaikams „Liunės nuotykiai“

Ši pasaka – apie mažą mergaitę Liunę, patekusią į paslaptingą salą. Šalia nėra nei mamos, nei tėčio, todėl Liunė privalo būt drąsi, kad neišsigąstų riaumojančių liūtų, grėsmingų begemotų. Liunė patiria visokių nuotykių: susipažįsta su geraširdžiu jūros ežiu, gudriai išsisuka nuo baisaus ryklio nasrų, gelbėja mielas ir juokingas beždžionėles… Liunė viską gali, juk ji – tikra robinzonė!
Vilniaus teatras „Lėlė“, spalio 17 d. 12 val.

Muzikinis lėlių spektaklis vaikams „Pasaka apie vėžliuką“

1995 m. įvykusi premjera jau penkioliką metų vaidinama „Lėlės“ mažojoje salėje ir sulaukia ne tik vaikų dėmesio – kartais į „Pasaką apie vėžliuką“ susirenka vien suaugę žiūrovai. Ilgą spektaklio amžių lemia išradinga scenografija (lyg pasaulį matytume vėžliuko akimis), netikėtu humoru nuspalvinta personažų traktuotė (pvz. stebuklingomis galiomis, bet menku proteliu apdovanota Laimės paukštė) ir aktorių improvizacijos. Nuo 1998 m. spektaklyje vaidina Irmantas Jankaitis. Tai buvo šio populiaraus dramos aktoriaus debiutas lėlių teatre, tapęs jam lėlininko profesijos pradžiamoksliu (čia Irmantas vaidina virš dešimties skirtingų personažų!). Šiandien Jankaitis yra vienas ryškiausių „Lėlės“ kūrėjų, todėl jo ir teatro veteranės Janinos Gudzinevičiūtės duetas „Pasakoje apie vėžliuką“ negali nenustebinti.
Vilniaus teatras „Lėlė“, spalio 17 d. 14 val.

Muzikinis lėlių spektaklis vaikams „Voro vestuvės“

Muzikinis lėlių spektaklis „Voro vestuvės“ pagal Justino Marcinkevičiaus poemėlę – tai visiems gerai žinoma pasaka apie nedorėlį vorą Tabalai, sumaniusį Saulę pagrobti… Nuotaikingame lėlių vaidinime veikia gausybė personažų – miško žvėrelių, vabalų ir kitų gyvių – , kuriuos sukūrė teatro Meistras, lėlių konstruktorius Martynas Lukošius. Skulptūriškų formų ir išradingos konstrukcijos lėles bei objektus valdantys aktoriai veiksmą paįvairina nuotaikingais muzikiniais numeriais, kuriems muziką parašė kompozitorius Irmantas Jankaitis. Šis teatro kūrinys – kameriškai jaukus, šmaikščios nuotaikos ir įvairių sceninių triukų kupinas vaidinimas.
Vilniaus teatras „Lėlė“, spalio 17 d. 16 val. 

Mokslinis nuotykis visai šeimai „Evoliucija“

Iš meilės mokslui lengvai pamišęs ekscentriškasis Mokslininkas spektaklio žiūrovus pakvies į savo mokslinę laboratoriją – čia jis atliks įvairius eksperimentus, išsikvies evoliucijos kelyje seniai išnykusius gyvūnus, o vaizdo projekcijomis iliustruos Visatos atsiradimo ir civilizacijų gimimo istoriją. Didysis sprogimas, gyvybės atsiradimas Žemėje, Juros periodas, ledynmetis, senovės civilizacijos ir šiuolaikinis žmogus – ši milijardais metų skaičiuojama istorija akimirksniu prabėgs atviros pamokos principu sukurtame spektaklyje, kuriame, paklūstant evoliucijos principams, tradicines teatro raiškos priemones papildys vaizdo projekcijos, o pasakojimą įgarsins originali šiuolaikinė muzika. Spektaklio kūrėjai siekė išradingai, žaismingai, bet ir visai rimtai papasakoti visų istorijų istoriją apie Visatos gimimo džiazą, kartu su žiūrovais paklaidžioti mokslo labirintais ir taip sužadinti vaikams smalsumą (o tėvams priminti jį tokį turėjus) saldžiaisiais mokslo vaisiais.
Vilniaus teatras  „Lėlė“, spalio 18 d. 12 val. 

Kūrybinės animuojamos lėlės-žaislo gamybos dirbtuvės vaikams nuo 5 m. „Juokdarių teatras“

Hamplemanas – vokiškos tradicijos animuojama lėlė-žaislas (vok. hampeln – mostaguoti, mosikuoti (rankomis), mėtyti į šalis kojas, spurdėti; Mann – žmogus). Paprastai ja vaizduojami pajacai, juokdariai, klounai. Hampelmanai būna plokšti, iš kartono arba fanieros: timptelėjus virvelę lėlės rankos ir kojos kyla ir leidžiasi žemyn, sukurdamos šokio įspūdį. Šiais laikais populiariausias Hampelmano suvenyras – Pinokis. Dirbtuvėlėse siūlysime pasigaminti savą hampelmano personažą, kurį galėsite parsinešti namo ir juo linksminti savo bičiulius bei artimuosius. Vilniaus teatro „Lėlė“ kūrybinės „Juokdarių teatro“ dirbtuvės yra skirtos visai šeimai. Dirbtuves veda pripažinti ir žinomi savo sričių lėlininkai, įvairių edukacinių „Lėlės“ programų organizatoriai ir vedėjai: dailininkė butaforė Liljana Janavičienė ir Vilniaus teatro „Lėlė“ aktoriai.
Vilniaus teatras „Lėlė“, spalio 18 d. 11 val.

Gongai vaikams iki 3 m.

Ramybė ir atsipalaidavimas yra vienas geriausių pojūčių, kuriuos galite padovanoti sau ir savo mažyliui. Kviečiu į gongų sesiją, kurios metu noriu išmokyti tave suteikti maksimalią garso naudą ne tik sau, bet ir savo vaikui.
Skambės gongai, dainuojatys dubenys, sansula, koshi varpeliai ir kiti terapiniai garsai. Gongų meistrai teigia, kad gongo garsas kūdikiui primena mamos širdies plakimą, būnant įsčiose, dėl to veikia ypač raminančiai ir atpalaiduojančiai. Kaip ir suaugusiems, taip ir vaikams, gongas gali padėti atstatyti fizinį ir emocinį disbalansą. Sesijos metu mažyliai turi būti prižiūrimi mamų, tėčių arba kito lydinčio žmogaus ir laikytis saugaus atstumo nuo instrumentų. Niekaip kitaip jų laisvė nėra ribojama – galima ropinėti, vaikštinėti ir kitaip judėti patalpoje. Garso poveikiui tai įtakos neturi.
Ką atsinešti į sesiją: jei mažylis turi mylimą žaislą – puiki mintis jį atsinešti su savimi, tik labai svarbu, kad žaislas nebarškėtų. Sesijos trukmė: 45min. Kviečiu ateiti 5min anksčiau ir patogiai įsitaisyti. Sesijos kaina: 6eur. Mokama vietoje.
Rojaus daržas, spalio 18 d. 10 val.

Kauno kultūros centro 81-ojo sezono atidarymas

Atsinaujinęs KKC / Kauno kultūros centras kviečia į 81-ojo sezono atidarymo renginius. Begalybėje kultūros apjungiami tradiciniai dainų ir šokių kolektyvų pasirodymai su šiuolaikinio meno kryptimis, kurios praturtina modernaus KKC / Kauno kultūros centras įvaizdį. Keturias dienas centro erdvėse įvairių meno sričių ir kolektyvų pasirodymai: nuo vaikų teatro spektaklių iki kūrybinių industrijų edukacijų.
Kauno kultūros centras, spalio 17-18 d. 

Skaudi istorija visai šeimai nuo 8 m. „Liūdnas Dievas“

Inesa Paliulytė: „Vaikas – labiausiai pažeidžiamas žmogus, bet jis turi teisę į meilę, pagarbą ir supratimą. Jis turi teisę į gyvenimą ir mirtį. Holokaustas – vienas tragiškiausių puslapių žmonijos istorijoje. Katastrofos liepsnose žuvo 1,5 miln. žydų vaikų… Kiek žuvo lietuvių, lenkų, čečėnų, gruzinų vaikų vakar, kiek žūna šiandien, kiek žus rytoj? Suaugę dėdės žaidžia politiką, o kas toliau? Nustėrę stebime kino kadruose sukrėstų, išsigandusių vaikų akis. Alkanų, nelaimingų, nustebusių… Ką galime mes, suaugusieji? Bent jau netylėti ir neleisti užmiršti.“
Nacionalinis Kauno dramos teatras, spalio 18 d. 14 val.

Spektaklis vaikams „Žalias žalias obuoliukas“

„Kartą buvo obelis… ir ji mylėjo berniuką. Kiekvieną dieną berniukas ateidavo pas obelį valgyti jos obuolių, suptis jos šakose ar miegoti jos pavėsyje… ir obelis buvo laiminga. Tačiau berniukas augo ir troško vis daugiau ir daugiau… Ir obelis jam dovanojo viską, ką turi…“  Kauno lėlių teatro aktoriai per lėlę, žaismę ir gyvą bendravimą kviečia žiūrovus į susitikimą su gamtos esybe, per kurią atsiveria visi būties klausimai. Anot režisieriaus A. Lebeliūno, šioje, atrodytų, paprastoje, nepamirštamoje istorijoje atsakymus ras kiekvienas pagal savo amžių ir suvokimą. Spektaklis apie pažinimo džiaugsmą, meilę ir praradimus skirtas visai šeimai: ir mamai, ir tėčiui, ir tarp jų sėdinčiam mažam, „žaliam obuoliukui“…
Kauno valstybinis lėlių teatras, spalio 17 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Pasaka apie lietaus lašelį“

Lietaus Lašelis žaidė miške ir netyčia atsiliko nuo savo broliukų. Nejauku vienam kaip pirštui… O kas gali padėti rasti kelią klaidžioje girioje, pralinksminti nuliūdus, paguosti nusiminus? Žinoma, draugai! Keliaudamas per mišką, Lietaus Lašelis sutinka linksmuosius Strazduką ir Strazdutę, padaužą Varliūkštį, pūkuotą Voverytę, Peliuką ir gerąją jo mamą – Pelę. Žinodamas, kad auksinis raktelis į kiekvieno širdį – gerumas, Lašelis visiems nelaimės ištiktiesiems ištiesia pagalbos ranką ir susiranda ištikimų bičiulių.
Kauno valstybinis lėlių teatras, spalio 18 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Šunyčiai gelbėja Cipoletę“

Draugystės dienos išvakarėse dingsta vištelė Cipoletė, tad visa komanda nedelsiant išsiruošia jos ieškoti. Šunyčiai gauna užuominas, kur galėtų būti vištelė ir kartu su vaikais ieško atsakymų bei problemos sprendimo būdų. Gelbėtojų komanda aplankys Londoną, Antarktidą ir net nukeliaus į paslaptingąją Kiniją, kur susitiks magišką drakoną, kuriam irgi prireiks pagalbos… Ar pavyks šunyčiams išgelbėti Cipoletę ir kokie stebuklingi nuotykiai bei herojai jų laukia? Spektaklyje daug personažų, interaktyvių užduočių, muzikos ir šokių elementų, naudojamos video projekcijos.
Girstučio rūmai, spalio 17 d. 12 val.

Muzikinis spektaklis vaikams „Pasaka be pavadinimo“

„Pasaka be pavadinimo“ – tai naujas originalus kompozitorės Nijolės Sinkevičiūtės, režisierės Eglės Miškinytės ir libreto autoriaus Virgio Pupšio kūrybinis darbas, muzikinis spektaklis vaikams apie vienybę ir tikrą draugystę. Šioje istorijoje susipažinsite su penketuku, kurį su savimi nešiojasi kiekvienas iš jūsų… Penki draugai kaip įmanydami stengsis įvykdyti jiems paskirtą užduotį – pasekti pasaką. Kokia tai pasaka? Kas tie penki draugai? Ar jiems pavyks? Visa tai sužinosite atėję į „Pasaką be pavadinimo“. Spektaklyje susipina įvairiausi muzikiniai stiliai, kažkur nugirstų ir niekur negirdėtų pasakų užuominos, personažai, priversiantys nusišypsoti, pyktelti, atjausti, nusijuokti ir galiausiai – pamilti…
Žvejų rūmai, spalio 18 d. 12 val.

Spektaklis vaikams „Didysis sprogimas“

Spektaklis „Didysis sprogimas“ – Klaipėdos lėlių teatro ir „Itim Ensemble“ (Izraelis) koprodukcija. Su Zvi Sahar darbais Lietuvos žiūrovai jau turėjo galimybę susipažinti: 2019 m. vykusiame Tarptautiniame lėlių teatro festivalyje „Materia Magica“ trupė „PuppetCinema“ rodė spektaklį „Planeta Kiaušinis“, kurį Zvi Sahar ne tik režisavo, bet ir yra šio spektaklio atlikėjas. Zvi Sahar kuriamo teatro misija – lėlių teatro ir kinematografijos sinergija: spektaklių metu miniatiūrinės lėlės yra filmuojamos, o vaizdas tiesiogiai projektuojamas ekrane. Spektaklyje „Didysis sprogimas“ pasaulis kuriamas pasitelkiant įvairias elektroninių prietaisų detales. Spektaklis „Didysis sprogimas“ – savotiška spektaklio „Planeta Kiaušinis“ priešistorė: žiūrovai bus sugrąžinami į pradžių pradžią, kai, įvykus Didžiajam sprogimui, susikūrė Visata. O toje Visatoje atsirado daug planetų – vienoje iš jų ir vyksta spektaklio „Didysis sprogimas“ veiksmas. Šiame klestinčios visuomenės, miestų ir kultūrų pasaulyje mes stebime mažo roboto ir jo šuns gyvenimą, kol vieną dieną jiems iškyla pavojus: pradeda lyti.
Klaipėdos lėlių teatras, spalio 17 d. 12 val.

„Sapnų kūrėjai“

Dvylikametė Mina gyvena paprastą dvylikametės mergaitės gyvenimą: eina į mokyklą, ruošia pamokas, žaidžia su draugais ir kartais neklauso tėvelių. Tačiau vieną dieną jos ramus, paprastas ir mielas gyvenimas netikėtai pasikeičia, kai į jos namus atsikelia gyventi Dženė – Minės lyg ir sesuo, bet nevisai. Iš pradžių apsidžiaugusi, kad turės seserį, Mina netrukus pamato, kad Dženė nėra tokia, kokią ji įsivaizdavo, kokios norėjo ir apie kokią svajojo. Tačiau nutinka kai kas stebuklingo: Mina patenka į slaptą vietą, kurioje gaminami… sapnai! O išgirdus, kad įmanoma ne tik sukurti konkretų sapną bet kuriam žmogui, bet ir sapnuose priversti žmogų keistis, Minai galvon šauna neprilygstama mintis: pasitelkusi sapnų kūrimo galią ji pakeis Dženę!
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Troliai 2“

Šokančių ir dainuojančių trolių pasaulį sukrečia netikėta žinia – pasirodo, egzistuoja ir kitos trolių gyvenvietės, o muzikos pasaulis – kur kas didesnis negu jie manė! Klasikinės muzikos koncertai, hiphopo kovos, reivas, džiazas – pasaulis už trolių kaimelio ribų pasirodo esąs ne mažiau muzikaliu negu jų gimtinė. Deja, kietakaktė Barba nenusiteikusi taikstytis su kitais muzikos stiliais ir juos mėgstančiais troliais – ji siekia sunaikinti visą jai neįtinkančią muziką ir pasaulį užkariauti roku. Muzikalūs troliai, kurių gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis, privalo sustabdyti ją, tad sugalvoja planą, tačiau tam prireiks į pagalbą kviesti visus draugus – Trolcartą, Karalių Troleksą, Tresilo, Mažą Deimantą, Princą Dy, Popytę, Deltą Aušrinę, Šakių, Dičkį ir daugelį kitų!
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Skūbis Dū“

Naujoje Skūbio Dū nuotykių istorijoje pasakojama, nuo ko viskas prasidėjo: Skūbis Dū ir jo geriausias bičiulis Šegis susidraugavo dar būdami vaikai. Netrukus jie susipažino ir su Dafne, Velma bei Fredu bei kartu įkūrė pirmąją pasaulyje mistinių tyrimų agentūrą „Mystery Inc.“. Jau netrukus bičiuliai susiduria su itin sudėtinga užduotimi: sutrukdyti nusikaltėliams, planuojantiems į pasaulį paleisti galingą ir viską naikinančią legendinio šuns Cerberio dvasią.
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Didžiapėdžio vaikis 2“

Visos šeimos keistos, bet ši – pati keisčiausia! Pašėlusioje šeimoje drauge su tėčiu Didžiapėdžiu, mažuoju Adamu ir mama Šele gyvena nemenkas zoologijos sodas – nerangokas briedis, didžiulis lokys, nenuilstanti voverė ir nesuskaičiuojamą kiekį atžalų turintis nervingas meškėnas. Unikaliam Aliaskos gamtos draustiniui atsidūrus bėdoje, Didžiapėdžių šeima ryžtasi ištiesti pagalbos ranką ir leistis į nuotykių kupiną kelionę. Atėjo laikas visam pasauliui įrodyti ką sugeba gauruota ir linksma komanda!
Kino teatrai ir seansų laikai.

„Lesė grįžta“

Dvylikametis Florianas Maueris ir jo augintinė Lesė – neišskiriami draugai. Deja, Floriano tėčiui netekus darbo, šeimai tenka kraustytis į kitą gyvenvietę, o naujo buto šeimininkė draudžia čia laikyti šunis. Plyštančia širdimi Mauerių šeima Lesei ieško naujų namų. Pagalbos ranką ištiesia grafas Šprengelis, laikinai priglaudęs šunį, kuriuo labai džiaugiasi jo anūkė Priscila. Vos atvykusi į laikinus namus, Lesė nė neketina čia užsibūti – ištaikiusi progą ji pabėga ir leidžiasi į ilgą ir nuotykių kupiną kelionę namo.
Kino teatrai ir seansų laikai.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!