Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2018 m. rugsėjo 13 d. 09:41
Arūno Baltėno fotografijų paroda „Miestas kaip teatras“
2018 Rugsėjis 12 - Spalis 14 Šiauliai

A. Baltėnas, „Paris. Ile st.Louis“.

„Vilniaus galerija“ pristato žymaus Lietuvos fotografo Arūno Baltėno fotografijų parodą. Autoriaus kūrinius bus galima išvysti rugsėjo 12 – spalio 14 dienomis Šiauliuose, „Namų idėjų centre“ (NIC) (Pramonės g. 17B).

Bene pagrindinis A. Baltėno kūrybos siekis – subtiliai užfiksuoti tai, kas yra ant ribos – išnykimo, trapumo ar užmaršties. A. Baltėno vaizdų archyvuose atsispindi nepaliaujamas daiktiškojo pasaulio ir žmogaus kismas, virstantis nostalgišku atminties liudijimu. Laikas ir jo paliekami pėdsakai atsispindi tiek autoriaus miesto fotografijose, tiek įamžinant žmones bei jų likimus.

Parodoje „Miestas kaip teatras“ eksponuojamos fotografijos pristatomos daugeliui dar neregėta forma. Tai – keturi atspaudai ant aliuminio, panaudojant negatyvinį vaizdą ir tokiu būdu sustiprinant metalo efektą, bei penki atspaudai ant organinio stiklo su pozityviniais vaizdais.

„Arūnas Baltėnas yra vienas pozityviausių Lietuvos fotografų, nes viskas, ką jis fotografuoja – Vilnių, regionus, skirtingo amžiaus ir profesijos žmones, – neturi negatyvaus ar pesimistinio atspalvio. Pasaulis Baltėnui iš esmės geras, nors kartais matomas nostalgišku, kiek liūdnu žvilgsniu. Tam pasitelkiama ir monochromija. Daugelį Baltėno fotografijos ciklų, ypač tų, kuriuose fotografuojamas Vilnius ar Lietuvos kaimų gyvenimas, galima vadinti praeinantį laiką fiksuojančia fotografija. Praeinantis laikas Baltėnui asocijuojasi ne su socialiniu, politiniu laiku siaurąja prasme, tačiau nėra ir abstrahuotas, paverstas grynai estetine kategorija, metafora“, – teigia menininkas Kęstutis Šapoka.

Parodoje „Miestas kaip teatras“ eksponuojamos fotografijos pristatomos daugeliui dar neregėta forma. Tai – keturi atspaudai ant aliuminio, panaudojant negatyvinį vaizdą ir tokiu būdu sustiprinant metalo efektą, bei penki atspaudai ant organinio stiklo su pozityviniais vaizdais. Be viso to, parodos lankytojai galės išvysti ir juodai baltų A. Baltėno nuotraukų įprasta forma.

A. Baltėnas, „Roma. Piazza del Popolo“.

Parodos kuratoriai teigia, siekiantys parodyti unikalią fotomenininko kūrybą, o taip pat pademonstruoti nuotraukų, kaip meno kūrinių interjerui, išpildymo galimybes. „Jeigu kalbėtume apie fotografiją, atsiribodami nuo aplinkos, darydamas kiekvieną kadrą įsivaizduoju jam tinkamą formatą. Mąstydamas apie praktinę funkciją, galvoju apie konkrečią erdvę, situaciją, kontekstą. Tiesą sakant, visada galvoju apie fotografijos pritaikymo galimybę. Fiksuodamas žmones, siekiu atspindėti esamojo laiko tikrovę, kuri, priklausomai nuo aplinkybių, galėtų prabilti skirtingais – parodos, albumo, prisiminimo – pavidalais. Fotografuodamas architektūrą, interjerus ir peizažus, įsivaizduoju, kaip jie atrodys ant sienos. Interjero nuotrauka turi kelti estetinį pasigėrėjimą, būti kompoziciškai tvarkinga, lengva. Tokios fotografijos gražina žmogaus gyvenimą, palengvina jo būtį“, – įsitikinęs A. Baltėnas.

„Vilniaus galerijos“ rengiama A. Baltėno fotografijų paroda „Namų idėjų centre“ (NIC) (Pramonės g. 17B, Šiauliai) veikia iki spalio 14 dienos. Įėjimas nemokamas.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!