Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2018 m. 5 rugpjūčio d. 10:38
Trys meno parodos
2018 Balandis 3 - Gegužė 15 Utena

Utenoje balandžio 3 – gegužės 15 dienomis pristatome net 3 parodas.

Pirmoje – Nacionalinės premijos laureatų Birutės Žilytės ir Algirdo Steponavičiaus Valkininkų sanatorijos „Pušelė“ sienų tapybos skaitmeniniai atspaudai bei Birutės Stančikaitės ir Gerardo Šlektavičiaus grafikos darbai. Antroje – Editos Suchockytės grafika ir tapyba. Trečioje – Filomenos Linčiūtės-Vaitiekūnienės, Jono Mackonio-Mackevičiaus ir Ričardo Zdanavičiaus akimis pamatytas ir tapybos darbuose įamžintas Vilnius. Parodos veikia Utenos Namų idėjų centre „NIC“, tad vieno apsilankymo metu galima aplankyti visas tris!

1) B. Žilytės ir A. Steponavičiaus Valkininkų sanatorijos „Pušelė“ sienų tapybos skaitmeninių atspaudų bei B. Stančikaitės ir G. Šlektavičiaus grafikos darbų paroda

Dailininkų B. Žilytės (1930) ir A. Steponavičiaus (1927 – 1996) kūrinių gerbėjai Utenoje kviečiami pamatyti dviejų menininkų sienų tapybos parodą ir naujai išgyventi autorių kurtą stebuklinės pasakos realybę. Ekspozicijoje – B. Žilytės ir A. Steponavičiaus Valkininkų sanatorijoje „Pušelė“ esančios tapybos, 2015 metais paskelbtos valstybės saugomu kultūros paveldo objektu, fragmentai.

Parodoje taip pat išvysite menininkų B. Stančikaitės (1952) ir G. Šlektavičiaus (1952) grafikos darbų. Įdomu tai, kad pastaruosius dailininkus mokė ir didžiulę įtaką jiems darė būtent anksčiau minėti B. Žilytė ir A. Steponavičius, todėl šio fakto šviesoje išnyrančios biografinės bei kūrybinės sąsajos dar labiau intriguoja.

2) E. Suchockytės grafikos ir tapybos darbų paroda

E. Suchockytė (1975) kūryboje balansuoja tarp techninės meistrystės ir atsainaus lengvabūdiškumo: figūros laisvos, fiksuojamos judesyje, darbai labai ekspresionistiški, o tai nėra itin būdinga grafikos atstovams, vyrauja linijų ir dėmių motyvai, gausu simbolių. Pagrindinis E. Suchockytės kūrybos motyvas – kasdieniškose pozose užfiksuotos moterys, kurias autorė perkelia į kitą, su fantazijų pasauliu susipynusią realybę.

3) „Vilnius tapytojų akimis“

1323 metų sausio 25-ąją Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas parašė laišką Liubeko, Zundo, Brėmeno, Magdeburgo, Kelno ir kitų miestų gyventojams, kuriame pirmą kartą paminėtas Vilniaus vardas. Nuo pastarosios datos praėjo jau 695 metai. Norėdama paminėti Lietuvos sostinės gimtadienį, „Vilniaus galerija“ pristato parodą „Vilnius tapytojų akimis“, kurioje – trijų gerai žinomų Lietuvos menininkų – Filomenos Linčiūtės-Vaitiekūnienės (1942), Jono Mackonio-Mackevičiaus (1922 – 2002) ir Ričardo Zdanavičiaus (1956) – tapybos darbai.

Primename, kad visas tris „Vilniaus galerijos“ parodas pamatyti galite Utenoje, „Namų idėjų centre“ (NIC), balandžio 3 – gegužės 15 dienomis.

Maloniai kviečiame!

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!