Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Unitų (Švč. Trejybės) bažnyčia
Unitų (Švč. Trejybės) bažnyčia

Audriaus Kllimo nuotr.

Ne visi žino, kad netoli Aušros vartų esančiame kieme jau daugiau nei 500 metų įsikūrusi Unitų (Švč. Trejybės) bažnyčia. Patekti į ją galima praėjus pro puošnius Kristupo Glaubico, vieno žymiausių Lietuvos barokinio stiliaus architektų, sukurtus vartus.

Ši bažnyčia priklauso unitams (lot. „unitas“ – suvienytas), arba graikų apeigų katalikams. Tai – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Karūnos stačiatikiai, 1596 metais sudarę su Romos Katalikų Bažnyčia Bresto bažnytinę uniją. Šia unija stačiatikiai pripažino Romos popiežiaus valdžią ir priėmė katalikybės dogmas, bet pasiliko savo liturgiją ir bažnytinę slavų kalbą.

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!