Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Publikuota: 2021 m. 25 gruodžio d. 12:29
Prieš 50 metų Jėzaus vaidmenį roko operoje „Jėzus Kristus superžvaigždė“ atlikęs V. Petkevičius: „Tai buvo tokia didžiulė euforija“

Vilniaus galerija pristato pasakojimų ciklą, nušviečiantį 1971 m. Kęstučio Antanėlio ir bendraminčių pastatytą A. L. Webber roko operą „Jėzus Kristus superžvaigždė“. Sovietiniu gūdmečiu kurtas pasirodymas tapo Lietuvos kultūros fenomenu. 2021 m. gruodžio 25-ąją jam sukanka penkiasdešimt.

Kęstučio Antanėlio „Jėzus Kristus superžvaigždė“ buvo pirmasis šio A. L. Webber kūrinio pastatymas Europoje ir antrasis pasaulyje. Pasakojimų cikle operos pastatymo dalyviai, liudininkai, bendraminčiai prisimena istorijas, vieniems tapusias galimybe groti mylimą gerą muziką, kitiems – ir savotišku noru atsikirsti ateistinei sovietinio režimo ideologijai.

Daugiau apie projektą skaitykite čia.

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!