Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Vilniaus bažnyčios ir vienuolynai

Vilniuje galima rasti daugiau nei 60 maldos namų ir daugiau nei 20 vienuolynų. Vieni jų jau tapo neatsiejama miesto tapatybės dalimi – pamilti vilniečių ir noriai lankomi miesto svečių. Kiti – puikiai pažįstami tik nedidelėse bendruomenėse  ir dažnai liekantys už turistinių žemėlapių ribų.

Legendomis apipinta šv. Onos bažnyčia, stebinanti lengvais gotikiniais bokštais… Vienintelė medinė miesto bažnyčia Pavilnyje (Kristaus Karaliaus ir Šv. Kūdikėlio Jėzaus)… Netilstantis didžiausias Lietuvoje Dominikonų bažnyčios karilionas…

Nepaisant įvairiausių skirtumų, visi Vilniaus maldos namai ir vienuolynai pasakoja turtingą Lietuvos ir miesto istoriją, mena visuomenės pokyčius, miesto raidą, architektūrinių stilių kaitą ir net karų bei okupacijų pasekmes.

Tikimės, kad šioje rubrikoje surinkta informacija padės iš naujo atrasti Vilnių, o gal net taps jaukaus pasivaikščiojimo pagrindu. Rubrikoje „Vilniaus bažnyčios ir vienuolynai“ rasite informaciją, straipsnius ir fotogalerijas, skirtas Vilniuje esanties maldos namams.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!