Spalio 3-5 dienomis LITEXPO

Menas
interjerui 2019

Vilniaus legendos

Programa

„Vilniaus galerija“ kviečia į spalio 3-5 dienomis Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, vyksiančio renginio „Baldai Interjeras Dizainas“ parodą „Menas interjerui 2019: Vilniaus legendos“. Antrą kartą vykstančios parodos programa pristatoma žemiau.

SPALIO 3 D., KETVIRTADIENIS (Profesionalų diena)  

Dienos rėmėjas: Namų idėjų centras (NIC)

15.30 – 16.30 – spaudos konferencija „Birutės Žilytės ir Algirdo Steponavičiaus sienų tapyba ir jos išsaugojimas“ (Valkininkų sienos skaitmeninio atstatymo istorija ir pilnai atkurtos Vilniaus vaikų kavinę „Nykštukas“ puošusios freskos pristatymas, senųjų interjerų išsaugojimo problematika: kas toliau, koks galėtų būti originalų likimas? Dalyvauja prof. dr. (hp) Aleksandra Aleksandravičiūtė, MO muziejaus atstovai, visuomenės veikėjai, savivaldos atstovai)

16.15 – 17.00 – parodos „Menas interjerui 19“ pristatymas su kuratore „Archzonos“ dalyviams (būtina registracija)

17.15 – 18.00 – menotyrininkų ir architektų diskusija apie meno ir architektūros santykį, prisimenant legendinę dailės istoriko ir kritiko Mikalojaus Vorobjovo knygą „Vilniaus menas“ – transliuojama gyvai feisbuke  

18.00 – 18.30 – parodos „Menas interjerui ‘19“ ir renginio „Archzona“ atidarymo vakaras 

 

SPALIO 4 D., PENKTADIENIS (Susitikimų diena)    

Dienos rėmėjas: DOMUS galerija

15.15 – 16.00 – parodos „Menas interjerui 19“ pristatymas su kuratore (būtina registracija)

16.15 – 17.00 – Birutės Žilytės iliustracijų rašytojos ir dramaturgės Aldonos Liobytės knygai „Pasakos apie narsią Vilniaus mergaitę ir galvažudį Žaliabarzdį“ pristatymas ir pasakojimas apie menininkų B. Žilytės ir A. Steponavičiaus bei A. Liobytės kūrybinius ryšius (veda menotyrininkas, visuomenės veikėjas Saulius Pilinkus, savo prisiminimais dalinsis dailininkas Mikalojus Povilas Vilutis, dalyvaus menininkė B. Žilytė) – transliuojama gyvai feisbuke

17.15 – 18.00 – kūrybinės  dirbtuvės vaikams „Pasakos apie narsią Vilniaus mergaitę ir galvažudį Žaliabarzdį“ motyvais (būtina registracija)

17.15 – 18.00 – fotografo Raimondo Paknio parodos „Vilniaus Šv. Jurgio bažnyčia Knygų rūmai“ pristatymas ir diskusija su žinomais menininkais bei menotyrininkais (veda S. Pilinkus) – transliuojama gyvai feisbuke

17.00 – 17.45 – parodos „Menas interjerui 19“ pristatymas su kuratore (būtina registracija)

 

SPALIO 5 D., ŠEŠTADIENIS (Šeimų diena)  

Dienos rėmėjas: Namų apdailos centras UNIDECO

10.30– 11.30 – kūrybinės „Nykštuko“ dirbtuvės vaikams ir suaugusiems (būtina registracija)

10.30– 11.30 – parodos „Menas interjerui 19“ pristatymas su kuratore (būtina registracija)

11.30 – 12.15 – Stanislovo Žvirgždo knygos „M. K. Čiurlionis ir Vilnius“ pristatymas (dalyvauja autorius S. Žvirgždas)

12.15 – 13.00 – parodomasis ofortų spausdinimas su grafike E. Suchockyte 

13.00 – 13.45 – parodomasis akvarelės liejimas: Sergiy Lissy tapo Vilnių

13.00 – 13.45 – parodos „Menas interjerui ‘19“ pristatymas su kuratore (būtina registracija)

14.00 – 15.00 – susitikimas, skirtas prisiminimams apie vaikų kavinę „Nykštukas“

15.00– 15.45 – kūrybinės „Nykštuko“ dirbtuvės vaikams ir suaugusiems 

15.15 – 17.00 – Lietuvos kino studija Vilniuje ir kino seansas „Velnio nuotaka“ (rež. A. Žebriūnas). Prieš filmą – susitikimas su scenografe, tapytoja, scenografijos ir kostiumų kino juostai „Velnio nuotaka“ kūrėja, tapybos darbų ciklo „Medžiai ir bokštai“ autore Filomena Linčiūte-Vaitiekūniene

 

Parodos „Menas interjerui 2019: Vilniaus legendos“ metu bus galima ne tik dalyvauti įvairiuose renginiuose, bet ir pamatyti bei įsigyti šių žinomų menininkų darbų: grafikų Rimtauto Vincento Gibavičiaus, Mikalojaus Vilučio, Birutės Žilytės, Algirdo Steponavičiaus, Danutės Gražienės, Editos Suchockytės, tapytojų Jono Mackonio-Mackevičiaus, Ričardo Zdanavičiaus, Filomenos Linčiūtės-Vaitiekūnienės, Sergiy Lissy, fotografų Rimanto Dichavičiaus, Raimondo Paknio, Stanislovo Žvirgždo, Arūno Baltėno, keramikių Eglės Einikytės-Narkevičienės, Jovitos Laurušaitės ir kt.  

Aplankyti  „Vilniaus galerijos“ organizuojamą parodą Menas interjerui 2019: Vilniaus legendos“ bus galima spalio 3-5 dienomis, įsigijus Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO tuo pačiu metu vyksiančio renginio „Baldai Interjeras Dizainas 2019“ bilietą.  

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!