Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Spalio 11-13 dienomis LITEXPO
3 dienos
kūrybiškiems užmojams!
„Menas interjerui 2019“: programa

„Vilniaus galerija“ kviečia į spalio 3-5 dienomis Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, vyksiančio renginio „Baldai. Interjeras. Dizainas 2019“ parodą „Menas interjerui 2019: Vilniaus legendos“. Antrą kartą vykstančios parodos preliminari programa pristatoma žemiau. Tiksli programa bus paskelbta rugsėjo mėnesį.

 

SPALIO 3 D., KETVIRTADIENIS (Profesionalų diena)  

Dienos rėmėjas: ???

14.30 – 15.00 – spaudos konferencija „Birutės Žilytės ir Algirdo Steponavičiaus sienų tapyba ir jos išsaugojimas“ (Valkininkų sienos skaitmeninio atstatymo istorija ir pilnai atkurtos Vilniaus vaikų kavinę „Nykštukas“ puošusios freskos pristatymas, senųjų interjerų išsaugojimo problematika: kas toliau, koks galėtų būti originalų likimas? Dalyvauja menotyrininkai, muziejininkai, visuomenės veikėjai, politikai, savivaldos atstovai)

16.00 – 17.00 – parodos „Menas interjerui 19“ pristatymas su kuratore (būtina registracija)

17.30 – 18.30 – parodos „Menas interjerui ‘19“ atidarymo vakaras („Knygų rūmai“, pilnai atkurtos Vilniaus vaikų kavinę „Nykštukas“ puošusios B. Žilytės ir A. Steponavičiaus freskos pristatymas, R. Paknio paroda „Šv. Jurgio bažnyčia – Knygų rūmai“, B. Žilytės iliustracijų Aldonos Liobytės knygai „Pasaka apie narsiąją Vilniaus mergaitę ir galvažudį Žaliabarzdį“ orginalų paroda, R. Gibavičiaus kūrinių ciklas „Vilnius“)

 

SPALIO 4 D., PENKTADIENIS (Susitikimų diena)    

Dienos rėmėjas: ???

14.00 – 15.00 – parodos „Menas interjerui 19“ pristatymas su kuratore (būtina registracija)

15.00 – 15.45 – paskaita apie žymųjį dailės istoriką ir kritiką Mikalojų Vorobjovą ir jo legendinę knygą „Vilniaus menas“ (būtina registracija) – transliuojama gyvai feisbuke              

16.45 – 17.45 – fotografo Raimondo Paknio parodos „Šv. Jurgio bažnyčia Knygų rūmai“ pristatymas ir diskusija su žinomais menininkais bei menotyrininkais (būtina registracija) – transliuojama gyvai feisbuke

17.00 – 18.00 – parodos „Menas interjerui 19“ pristatymas su kuratore (būtina registracija)

 

SPALIO 5 D., ŠEŠTADIENIS (Šeimų diena)  

Dienos rėmėjas: ???

10.30– 11.30 – kūrybinės „Nykštuko“ dirbtuvės vaikams ir suaugusiems 

10.30– 11.30 – parodos „Menas interjerui 19“ pristatymas su kuratore (būtina registracija)

11.30– 12.45 – kino seansas vaikams (planuojama rodyti režisieriaus Arūno Žebriūno filmą „Seklio Kalio nuotykiai“)

13.00 – 14.45 – kino seansas „Velnio nuotaka“ (rež. A. Žebriūnas). Prieš filmą – susitikimas su scenografe, tapytoja, scenografijos ir kostiumų kino juostai „Velnio nuotaka“ kūrėja, tapybos darbų ciklo „Medžiai ir bokštai“ autore Filomena Linčiūte-Vaitiekūniene

12.00 – 13.00 – parodomasis ofortų spausdinimas su grafiku Gerardu Šlektavičiumi arba su E. Suchockyte 

14.00 – 15.00 – parodomasis akvarelės liejimas: Sergiy Lissy tapo Vilnių

14.00 – 15.00 – parodos „Menas interjerui 19“ pristatymas su kuratore (būtina registracija)

15.00 – 16.00 kino seansas vaikams (planuojama rodyti režisieriaus Arūno Žebriūno filmą „Seklio Kalio nuotykiai“)

15.00 – 16.00 – rašytojos ir dramaturgės Aldonos Liobytės darbų pristatymas ir paskaita apie menininkų B. Žilytės ir A. Steponavičiaus bei A. Liobytės kūrybinius ryšius (būtina registracija) – transliuojama gyvai feisbuke         

16.00 – 17.00 – parodos „Menas interjerui 19“ pristatymas su kuratore (būtina registracija)

 

Parodos „Menas interjerui 2019: Vilniaus legendos“ metu bus galima ne tik dalyvauti įvairiuose renginiuose, bet ir pamatyti bei įsigyti šių žinomų menininkų darbų: grafikų Rimtauto Vincento Gibavičiaus, Mikalojaus Vilučio, Birutės Žilytės, Algirdo SteponavičiausDanutės Gražienės, Editos Suchockytės, tapytojų Jono Mackonio-Mackevičiaus, Ričardo Zdanavičiaus, Filomenos Linčiūtės-Vaitiekūnienės, Sergiy Lissy, fotografų Rimanto Dichavičiaus, Raimondo Paknio, Arūno Baltėno, keramikių Eglės Einikytės-Narkevičienės, Jovitos Laurušaitės ir kt.  

Aplankyti  „Vilniaus galerijos“ organizuojamą parodą Menas interjerui 2019: Vilniaus legendos“ bus galima spalio 3-5 dienomis, įsigijus Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO tuo pačiu metu vyksiančio renginio „Baldai. Interjeras. Dizainas 2019“ bilietą.  

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!