Spalio 3-5 dienomis LITEXPO

Menas
interjerui 2019

Vilniaus legendos

Programa

„Vilniaus galerija“ kviečia į spalio 3-5 dienomis Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO (2 salėje), vyksiančio renginio „Baldai Interjeras Dizainas“ parodą „Menas interjerui 2019: Vilniaus legendos“. Antrą kartą vykstančios parodos programa pristatoma žemiau.

SPALIO 3 D., KETVIRTADIENIS (Profesionalų diena)  

Dienos rėmėjas: Namų idėjų centras (NIC)

14.15 – 15.00 – parodos „Menas interjerui 19“ pristatymas „Archzonos“ dalyviams ir svečiams (būtina registracija)

16.00 – 16.45 – spaudos konferencija „Birutės Žilytės ir Algirdo Steponavičiaus sienų tapyba ir jos išsaugojimas“ (Valkininkų sienos skaitmeninio atstatymo istorija ir pilnai atkurtos Vilniaus vaikų kavinę „Nykštukas“ puošusios freskos pristatymas, senųjų interjerų išsaugojimo problematika: kas toliau, koks galėtų būti originalų likimas? Veda dailėtyrininkė dr. Ramutė Rachlevičiūtė, dalyvauja prof. dr. (hp) Aleksandra Aleksandravičiūtė, MO muziejaus, Lietuvos dailės muziejaus, Kultūros paveldo centro, savivaldos atstovai, visuomenės veikėjai)

17.15 – 18.00 – diskusija apie meno ir architektūros santykį, prisimenant legendinę dailės istoriko ir kritiko Mikalojaus Vorobjovo knygą „Vilniaus menas“ (dalyvauja dailėtyrininkas dr. Viktoras Liutkus, architektas Audrius Ambrasas, leidėjas Raimondas Paknys, diskusiją moderuoja dailėtyrininkė dr. (hp) Laima Laučkaitė)

18.00 – „Colours Of Jazz“ koncertas (Vytautas Labutis – saksofonas, Rūta Jakulytė – vokalas, Artūras Anusauskas – fortepijonas) ir parodos „Menas interjerui ‘19“ ir renginio „Archzona“ atidarymas 

 

SPALIO 4 D., PENKTADIENIS (Susitikimų diena)    

Dienos rėmėjas: DOMUS galerija

16.15 – 17.00 – Birutės Žilytės iliustracijų rašytojos ir dramaturgės Aldonos Liobytės knygai „Pasakos apie narsią Vilniaus mergaitę ir galvažudį Žaliabarzdį“ pristatymas ir pasakojimas apie menininkų B. Žilytės ir A. Steponavičiaus bei A. Liobytės kūrybinius ryšius (veda menotyrininkas, visuomenės veikėjas Saulius Pilinkus, savo prisiminimais dalinsis dailininkas Mikalojus Povilas Vilutis, dalyvaus menininkė B. Žilytė)

17.15 – 18.00 – fotografo Raimondo Paknio parodos „Vilniaus Šv. Jurgio bažnyčia Knygų rūmai“ pristatymas ir diskusija apie Knygų rūmus (veda S. Pilinkus, dalyvauja humanitarinių mokslų dr. Dalia Vasiliūnienė, ilgametė Knygų rūmų darbuotoja Rūta Eglinskienė, R. Paknys)

 

SPALIO 5 D., ŠEŠTADIENIS (Šeimų diena)  

Dienos rėmėjas: Namų apdailos centras UNIDECO

11.30– 12.30 – ekskursija po parodą „Menas interjerui 19“ su rašytoju, publicistu Darium Pocevičium 

12.15 – 13.00 – parodomasis ofortų spausdinimas su grafike E. Suchockyte 

13.30 – 14.30 – susitikimas, skirtas istorijoms ir prisiminimams apie vaikų kavinę „Nykštukas“ (veda D. Pocevičius)

15.15 – 17.00 – Lietuvos kino studija Vilniuje (pasakoja D. Pocevičius) ir kino seansas „Velnio nuotaka“ (rež. A. Žebriūnas). Prieš filmą – susitikimas su scenografe, tapytoja, scenografijos ir kostiumų kino juostai „Velnio nuotaka“ kūrėja, tapybos darbų ciklo „Medžiai ir bokštai“ autore Filomena Linčiūte-Vaitiekūniene

 

Parodos „Menas interjerui 2019: Vilniaus legendos“ metu bus galima ne tik dalyvauti įvairiuose renginiuose, bet ir pamatyti bei įsigyti šių žinomų menininkų darbų: grafikų Rimtauto Vincento Gibavičiaus, Mikalojaus Vilučio, Birutės Žilytės, Algirdo Steponavičiaus, Danutės Gražienės, Editos Suchockytės, tapytojų Jono Mackonio-Mackevičiaus, Ričardo Zdanavičiaus, Filomenos Linčiūtės-Vaitiekūnienės, Sergiy Lissy, fotografų Rimanto Dichavičiaus, Raimondo Paknio, Arūno Baltėno, keramikių Eglės Einikytės-Narkevičienės, Jovitos Laurušaitės ir kt.  

Aplankyti  „Vilniaus galerijos“ organizuojamą parodą Menas interjerui 2019: Vilniaus legendos“ bus galima spalio 3-5 dienomis, įsigijus Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO tuo pačiu metu vyksiančio renginio „Baldai Interjeras Dizainas 2019“ bilietą.  

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!