Menas. Kultūra. Laisvalaikis
Spalio 11-13 dienomis LITEXPO
3 dienos
kūrybiškiems užmojams!
„Menas interjerui 2019“: Vilniaus legendos

Paroda „Menas interjerui 2019“ – tai renginio „Baldai. Interjeras. Dizainas 2019“ dalis, „Vilniaus galerijos“ organizuojama antrą kartą. Šių metų parodos tema – „Vilniaus legendos“. 

Parodos lankytojai bus kviečiami susipažinti, prisiminti arba daugiau sužinoti apie Lietuvos sostinėje ryškų pėdsaką palikusius meno ir kultūros reiškinius bei asmenybes. Parodos centre – legendinės Vilniaus vaikų kavinės „Nykštukas“, duris atvėrusios 1965 metais ir beveik trims dešimtmečiams tapusios pagrindiniu traukos centru mažiesiems vilniečiams bei jų tėveliams, sienų tapyba. Nacionalinės premijos laureatų Birutės Žilytės ir Algirdo Steponavičiaus kūrinys, kurio dalis pirmą kartą pristatyta vasario 21-24 dienomis, Vilniaus knygų mugės metu, šįkart atgims pilnai. Parodoje „Menas interjerui“ bus galima išvysti natūralaus dydžio „Nykštuko“ freskos skaitmeninį spaudą, naujam gyvenimui prikeltą su pačios autorės B. Žilytės pagalba, taip pat originalaus dizaino baldus, kitas vaikų kavinės interjero detales. Tuo pačiu bus kviečiama prisiminti ir kitą A. Steponavičiaus ir B. Žilytės sienų tapybos kūrinį – skaitmeniniu būdu atkurtą Valkininkų sanatorijos „Pušelė“ freską, kurios atspaudo fragmentas prieš metus „įsikūrė“ sostinėje duris atvėrusiame MO muziejuje.

Renginio „Menas interjerui“ programoje – fotografo Raimondo Paknio parodos „Šv. Jurgio bažnyčia – Knygų rūmai“ pristatymas. Šalia Gedimino prospekto įsikūrusioje, bet daugeliui mažai žinomoje bažnyčioje sovietiniais ir vėlesniais laikais saugotas knygas bei kitą literatūrą R. Paknys spėjo užfiksuoti dar iki 2016 metų, kai Knygų rūmai buvo panaikinti. Nors juose 2017 metais savo esė rinkinį „Uosto fugos“ pristatė literatūrologas, dabartinis Lietuvos Respublikos kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas, išvysti šią ypatingą vietą vilniečiams buvo labai mažai progų. R. Paknio paroda – galimybė pažvelgti į jos užkulisius, į anksčiau dar niekur nerodytas, legendomis apipinto objekto fotografijas. Apie Knygų rūmus pristatymo-diskusijos metu daugiau papasakos žinomi menotyrininkai, muziejininkai.

Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO bus eksponuojami Aldonos Liobytės „Pasakos apie narsią Vilniaus mergaitę ir galvažudį Žaliabarzdį“ iliustracijų originalai iš asmeninių B. Žilytės archyvų. Parodos „Menas interjerui“ lankytojai taip pat galės išvysti žymaus grafiko, scenografo Rimtauto Vincento Gibavičiaus Vilniui skirtą kūrinių ciklą bei dalyvauti paskaitoje apie garsųjį dailės istoriką, kritiką Mikalojų Vorobjovą ir jo legendinę knygą „Vilniaus menas“. Iš arčiau susipažinti su kitais Vilniuje gyvenusiais ir kūrusiais kultūros bei meno pasaulio atstovais kvies operatoriaus, režisieriaus Juozo Matonio filmų restrospektyva „Menininkų portretai“. Kino erdvėje taip pat planuojama rodyti režisieriaus Arūno Žebriūno filmą vaikams „Seklio Kalio nuotykiai“ bei kino juostą „Velnio nuotaka“, apie kurią daugiau papasakos jai kostiumus ir scenografiją kūrusi dailininkė Filomena Linčiūtė-Vaitiekūnienė.

Programoje numatoma ir daugybė kitų renginių: ofortų spausdinimą demonstruos grafikė Edita Suchockytė, akvarelininkas Sergiy Lissy publikos akyse nulies gerai pažįstamų Vilniaus vaizdų, vyks kūrybinės dirbtuvės visai šeimai, ekskursijos po parodą.

Parodos „Menas interjerui 2019: Vilniaus legendos“ metu bus galima ne tik dalyvauti įvairiuose renginiuose, bet ir pamatyti bei įsigyti šių žinomų menininkų darbų: grafikų Rimtauto Vincento Gibavičiaus, Mikalojaus Vilučio, Birutės Žilytės, Algirdo SteponavičiausDanutės Gražienės, Editos Suchockytės, tapytojų Jono Mackonio-Mackevičiaus, Ričardo Zdanavičiaus, Filomenos Linčiūtės-Vaitiekūnienės, Sergiy Lissy, fotografų Rimanto Dichavičiaus, Raimondo Paknio, Arūno Baltėno, keramikių Eglės Einikytės-Narkevičienės, Jovitos Laurušaitės ir kt.  

Aplankyti  „Vilniaus galerijos“ organizuojamą parodą Menas interjerui 2019: Vilniaus legendos“ bus galima spalio 3-5 dienomis, įsigijus Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO tuo pačiu metu vyksiančio renginio „Baldai. Interjeras. Dizainas 2019“ bilietą.  

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai („cookies“), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Paspausdami SUTINKU arba tęsdami naršymą, jūs sutinkate su portalo slapukų politika. Atjungti slapukus galite savo naršyklės nustatymuose.

Užsiprenumeruokite ir gaukite aktualiausius bei populiariausius straipsnius meno, kultūros ir laisvalaikio temomis tiesiai į savo el. pašto dėžutę!