2021 metais Lietuvos nacionalinio muziejaus Istorijų namuose surengiau parodą, kurioje, šalia kitų temų, buvo pristatytas ir ciklas apie svetur dirbančius lietuvius.
Po parodos kilo sumanymas pratęsti ciklą apie išeivius, tačiau apsiriboti muzikos tema, kartu įtraukiant ne tik po 1990 03 11. išvykusius, bet ir seniau svetur gyvenančius ar ir ten gimusius, bet turinčius lietuviškų šaknų muzikus.
Važiavau į įvairias šalis: Vokietiją, Austriją, Prancūziją, Italiją, JK, Švediją, Daniją, JAV, Ispaniją, Šveicariją (į kai kurias ir po kelis kartus), sutikau apie pusantro šimto įvairiausių sričių muzikų: instrumentalistų, dirigentų, kompozitorių, dainininkų… Dažnai buvo sunku patikėti šių žmonių profesionalumu, energija, motyvacija, nuoširdumu. Kokioj šaly ir kokioj profesijoj bedirbtų, savo veikla jie nuolat primena apie Lietuvą, kurdami jos teigiamą įvaizdį pasaulio muzikos kontekste.
Būdami tikrais savo valstybės kultūros ambasadoriais svetur, jie intensyviai palaiko ryšius ir su Lietuva, dalyvaudami koncertuose, pastatymuose, patys organizuodami festivalius ir kviesdami iškilius užsienio atlikėjus į Lietuvą. Visa ši muzikų iš Lietuvos veikla nusipelnė plataus ir įvairiapusio pristatymo mūsų viešoje erdvėje, ko šiuo projektu ir siekiama.“